صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اينكه حضرت عباس در فرات خواست آب بخوره واقعيت داشته ؟

علاقه
    قرآن
    نوشته
    952
    حضور
    22 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    2918

اينكه حضرت عباس در فرات خواست آب بخوره واقعيت داشته ؟

خوب با این که یه بار جواب دادم بازم میگم

بنده در این موارد زیاد دقیق نمیشم چرا که سود آنچنانی ندارد

در مورد کار حضرت عباس آیا ایشان معصوم بودند که کار ایشان حجت باشد؟ شاید اشتباه کرده باشند!!

در مورد قضیه علی اکبر و امام حسین هم خوب کرده باشد یا نکرده باشد چه فرقی دارد؟

هر چند دفعه قبل خیلی توضیح داده بودم اما این دفعه دیگه حسش نیست دوباره اونهمه توضیح رو بنویسم این اینترنت هم خیلی نامردی میکنه با ما شمالی ها!!!

خلاصه بهتر زیاد سر اینچیزا فکر نکنید مسائل مهمتری هست که هنوز برای ما حل نشده

مثل این که آیا قرآن ظنی الدلاله است یا خیر یا اصلا خواندن قرآن روز چقدر واجب است یا ..... اینا و خیلی موارد دیگه هنوز برای ما حل نشده است
    که بنده سر مسائل اصلی فکر میکنم نه حاشیه ای!

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    زیارت ، اقتصاد
    نوشته
    1,467
    حضور
    17 روز 3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    58
    صلوات
    12737

خوبه شما تا يكي بجاي سلام ميگفت صلام آسمون ريسمون ميكرديد و سر مسائل اصلي فكر نميكرديد
    در مورد معصوم بودن حضرت عباس هم به نظرم حضرت عباس معصومي بود كه به مقام امامت نرسيد نه اينكه اصلاً معصوم نباشه در ثاني گيرم حرف شما درست ولي يه همچين اشتباهي!!!!
    علي اكبر رو كه ديگه قبول داريد اگر شهيد نميشد امام بعدي بود . ايشون هم اشتباه كردن كه بياد پيش باباش و بگه من تشنمه و باباش رو خجالت زده بكنه؟
    یادم میاد قرار روز اولم باهات ، مگه قرارمون نبود بشم منم فدات
    آقا دارن میرن دونه دونه کبوترا ، توی دمشق و کاظمین و شهر سامرا
    دلم پر از شکایته امام مهربون ، چه جور دلت میاد بهم بگی بازم بمون
    به جون حضرت جواد و جون مادرت ، ی کاری کن که پرپرت بشه کبوترت

5. صلوات ها 9

علاقه
    قرآن
    نوشته
    952
    حضور
    22 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    2918

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin8848 نمایش پست ها
    خوبه شما تا يكي بجاي سلام ميگفت صلام آسمون ريسمون ميكرديد و سر مسائل اصلي فكر نميكرديد
    بابا این که به لفظ گیر میدم برای اینه که دیگران زیر سوال میبرن و برای همین هم نباید مومنین اشتباه بنویسن تا دیگران از مومنین تا اونجا که میشه اشتباه ننویسن
    البته اصرار هم یادم نمیاد کرده باشم مثلا یکی بهم گفت آقا بنده همینطوری فاز میکنم شما گیر نده منم دیگه بهش تذکر ندادم
    در مورد معصوم بودن حضرت عباس هم به نظرم حضرت عباس معصومي بود كه به مقام امامت نرسيد نه اينكه اصلاً معصوم نباشه در ثاني گيرم حرف شما درست ولي يه همچين اشتباهي!!!!
    اولا که هیچ دلیلی بر اثبات معصومیت ایشان وجود ندارد بلکه فقط 14 معصوم قطعا معصوم بودند و بقیه اگر هم ادعایی برای عصمتشان است ظنی است نه قطعی

ثانیا اشتباه اشتباه است همچین و همچون هم نداره گاهی محبت بر عقل غلبه میکنه گاهی هم نقل اغراق میکنه
    راستی چه کسانی اینا رو نقل کردن؟ معصوم بودن؟
    علي اكبر رو كه ديگه قبول داريد اگر شهيد نميشد امام بعدي بود . ايشون هم اشتباه كردن كه بياد پيش باباش و بگه من تشنمه و باباش رو خجالت زده بكنه؟
    اولا ابراز نیاز حرام نیست ثانیا خوب شما اگه معتقدید این منافی است با عصمتش و از طرفی هم به عصمتش اعتقاد دارید خوب قبول نکنید!! بگید روایت جعلی بوده به کجای دین لطمه وارد میشه؟
    ویرایش توسط زیتون : ۱۳۹۰/۰۹/۱۲ در ساعت ۲۳:۳۵

7. صلوات ها 10

علاقه
    قرآن
    نوشته
    952
    حضور
    22 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    2918

سلام علیکم

نقل قول نوشته اصلی توسط rahiil نمایش پست ها
    3. عصمت، دو جنبه داره. عصمت از خطا و عصمت از گناه. کسی که از هر دو نظر معصومه، تنها چهارده معصومند. باقی افراد مثل حضرت عباس ع حضرت زینب س و... معصوم از گناه بودند.
    اولا اگر هم بوده اند قابل اثبات نیست ثانیا باز هم حرف ما سر جاش باقیه چون حرف ما در مورد اشتباه است که عصمت از خطا میطلبه که به قول شما ندارند!
    ویرایش توسط زیتون : ۱۳۹۰/۰۹/۱۲ در ساعت ۲۳:۳۵

9. صلوات ها 7

علاقه
    زیارت ، اقتصاد
    نوشته
    1,467
    حضور
    17 روز 3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    58
    صلوات
    12737

ما قهرماني داريم به اسم عباس كه حتي ارامنه بهش احترام قائلند (اين شعار نيست واقعاً روز تاسوعا ارمني ها سنگ تموم ميذارن ) كسي كه مادرش از روز اول دور سر حسين ميچرخوند كسي كه يك بار به حسين نميگه داداش كسي كه انقدر قويه كه كسي جرات نزديك شدن بهش رو نداره كسي كه دل زينب رو قرص ميكنه
    حالا اين پهلوون ميخواد بره زمين و زمان رو به هم بريزه يه مشك ميدن دستش ميگن فعلاً واسه بچه ها آب بيار بعد بگيم يه لحظه اشتباه ميكنه يادش ميره براي چه كاري اومده؟
    از كجا معلوم علي اكبر نيومد اجازه بگيره لشكر رو تار و مار كنه بالاخره اين ها بچه هاي حيدرن
    به نظر شما مگه بدتر از اين هم ميشه يه قهرمان رو كوبيد؟
    من ميگم چرا براي اينكه امام حسين رو معرفي كنيم اين خونواده رو كوچيك ميكنيم مگه حضرت زينب نميگن هر كس كربلا رو درك كنه زنده نميمونه؟ اگه روضه خون ها واقعيت رو بگن امام حسين عزيز تر هم ميشه
    بقيه هم لطفا ً نظر بدن احتمالاً من ميرم تا فردا

11. صلوات ها 9

علاقه
    زیارت ، اقتصاد
    نوشته
    1,467
    حضور
    17 روز 3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    58
    صلوات
    12737

اينكه حضرت عباس در فرات خواست آب بخوره واقعيت داشته ؟

با سلام خدمت دوستان
    سوالي را در پاتوق طرح كردم كه با صلاحديد عزيزان قرار شد يك تاپيك جديد براي اين موضوع ايجاد بشه
    به نظر شما اينكه حضرت عباس در فرات خواست آب بخوره يا اينكه حضرت علي اكبر عطش خود رو به پدر ميگه و تقاضاي آب ميكنه تا چه حد ميتونه واقعيت داشته باشه؟

ویرایش توسط رضا : ۱۳۹۰/۰۹/۱۲ در ساعت ۲۱:۵۰

13. صلوات ها 9

علاقه
    قرآن
    نوشته
    952
    حضور
    22 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    2918

سلام

فکر کنم بر عکس باید در مورد حضرت عباس میفرمودید که این که حضرت عباس آب نخورد تا چه حد میتونه واقعیت داشته باشه!!!

15. صلوات ها 9

علاقه
    زیارت ، اقتصاد
    نوشته
    1,467
    حضور
    17 روز 3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    58
    صلوات
    12737

اول اينكه خوش اومديد حاج مهدي دوم اينكه اگه منو تو خطاب كنيد احساس بهتري دارم (رفاقت و اين جور چيزا ديگه)
    ولي در مورد بحثمون
    د ن د من دارم يه شخصي به اسم عباس رو با تمام تعريفاتي كه ازش شنيدم مقايسه ميكنم با كسي كه يه مسئوليتي رو بهش سپردن و خلاف كاري رو كه بايد انجام بده رو ميخواد انجام بده
    عباسي كه تا به حال فقط حسين رو ديده و به جز اطاعت از حسين كار ديگه اي رو بلد نيست
    عزيز جان عباس اگر عباسي ميكنه به خاطر اينه كه حسين ازش خواسته نه بخاطر اينكه عباسه
    اگه حسين بگه بجنگ ميجنگه ، بگه بمير ميميره (مثل تمام شهداي كربلا) بگه آب بيار آب مياره آب نميخوره
    جا داره اگر بگم عباس خدا رو با حسين ميشناسه حالا اين شخصيت بياد يه كاري بكنه كه ناقض عباسي بودنشه؟

17. صلوات ها 8

علاقه
    قرآن
    نوشته
    952
    حضور
    22 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    2918

سلام دوست عزیز علی جون

طلبه ها یه چیزی میگن به اسم این که اثبات شیء نفی ما عدا نمیکند

یعنی اثبات اینکه آب بیار نفی این که آب نخور نمیکنه

و عقل هم حکم میکنه که برای این که بتونی بهتر بجنگی و برای این که از آبی که محدوده بعدا نخوری از آبی که به مقیاس نیاز تو نامحدوده آب بخور

اما اینجا آیا حضرتش احساسات برش غلبه کرد و آب نخورد؟

19. صلوات ها 10

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

سلام علیکم

اگر تشنگی ای که بر همراهان امام (بخاطر بستن آب از طرف دشمن ) ایجاد شد را آن بزرگواران ارزش قلمداد کرده باشند و آن را به شکل روزه برائت بحساب آورده باشند میتوان کاملا پذیرفت که این بزرگوار نیز از خوردن آب امتناع کرده و نیتش تنها رساندن آب به زنان و کودکان بوده است.

حتما شنیده اید که بنی امیه و حامیانش نیز نیت 3 روز روزه بر خود واجب دانسته بودند تا این مانع را از سر راه خود بردارند. احتمالا این بزرگواران نیز روزه گرفته اند برای برداشتن این مانع بزرگ از سر راه اسلام ناب.

قیام سال 61 یک قیام ارزشی و تمام عیار است. انشاالله تنها فقط به لب تشنه آنها نگاه نکنیم.

یاحق
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۰/۰۹/۱۲ در ساعت ۱۵:۵۵
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

21. صلوات ها 11

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری