تولد انسان؟

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تولد انسان؟

سلام دوستان

سوالي در ذهنم بود اوونهم اينكه پيدايش انسان چگونه بود؟

ايا ابتدا ادمو حوا رو افريد؟

خوب اونها رو از چه چيزي درست كرد؟بعضي ها مي گويند از خاك افريد و در ان دميد.و ادم و خوا متولد شدند بعضيها هم مي گن زندگي از يه تك سلولي شروع شده

خدا خودش در قران چگونه اين مثله رو توضيح مي ده لطفا با ذكر ايات و سوره برام توضيح دهيد چون من هر چي گشتم نتونستم پيداش كنم ممنون

بسم الله الرحمن الرحیم
در سوره سجده ،7-9؛الذی احسن کل شی خلقه و بدا الانسان من طین؛آیات قرآن که ظهور قریب به نص دارد که از ظهور آن نیز خلقت مستقل انسان از گل استفاده می شودکه البته مراد از انسان فرد فرد آدمیان نیست تا اشکال شود خلقت فرد فرد آدمیان از گل نبوده است بلکه مراد نوع آدمی است یعنی همه افراد انسان از فردی پدید آمده اند که او از گل خلق شده است ؛ثم جعل نسله من سلالة من ماء مهین ؛سجده ،8.سپس نسل انسان را از آبی بی مقدارخلق کرد . سلاله یعنی برگزیده،خلاصه ای که از چیزی دیگر گرفته شده است می باشد نطفه ی مرد را سلاله گویند چون از صلب او گرفته شده که مهین یعنی ضعیف وحقیر است و ثم بعیت زمانی را می رساند.علامه طباطباییمی فرماید: بشر امروزی از طریقتناسل به یک زن ومرد معین منتهی می شود که نام آنمرد آدم است و این دو اولین بشری هستند که از هیچ پدر و مادری تولد نیافتند بلکه از خاک یا گل آفریده شده اند.ان مثل عیسی عند الله کمثل آدم خلقه من تراب ثم قال له کن فیکون؛در این آیه نیزخلقت آدم را از خاک که به صورت دفعی و استقلالی بوده است تاکید می ورزد

موضوع قفل شده است