جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حقانیت ادیان ایا واقعی هستند

نوشته
    4
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9

حقانیت ادیان ایا واقعی هستند

سلام .....سوالی دارم خداوند عشق را افرید صداقت را افرید درستی و راستی را افریو و ان را در نهاد ما قرار داد در فطرت ما .......هر جای دنیا که بری هیچکس نمیگه که عشق بده یا صداقت راستی و ......درست نیستند همه چیزی در درونشان پاسخ به راستی و به حق بودن اینها میده زبانی هست که دنیا اون رو میفهمه کسی با کسی سر به حق نبودن درست نبودنشون سر جنگ نداره نهاد هر ادمی مهر ی بر صحت اونهاست .....و اما ادیان هر دینی خودشو برتر میدونه ......پیروان هر دینی اونو کامل میدونند و ادیان دیگرو زیر دین خودشون و اونو برتر اگه دین به حقه چرا سرش دعواست چرا نهاد انسانها نمیتون راحت قبول کنه و به یه اجماعی برسند ....البته منظور من کالبد دینه نه چیزهای خوبو مطابق فطرتی که در خودش جای داده مثلا راستگویی....خوب اینکه فطرت ادمم بهش واقفه و دین ازشون برای خودش استفاده کرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ببخشید سوالمو اینطوری مطرح کردم ولی واقعا دنبال جواب سوالهام هستم ........

2. صلوات ها 3

3.  

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

سلام علیکم
    سپاسگذارم از این سوال تامل بر انگیز
    این بحث شما متعلق به بخش کلام و کلام جدید است و البته در تفسیر هم توصیفات بسیار مفیدی دارد که در حقیقت توفیقی تصادفی شد..
    لذا
    اساتید هر دو بخش ان شاء الله پاسخ لازم را ارائه خواهند داد.

یاحق
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۰/۰۹/۰۸ در ساعت ۰۱:۳۸
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری