مشکل کاری، کارشناسان لطفاً راهنمایی کنند.

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مشکل کاری، کارشناسان لطفاً راهنمایی کنند.

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام خدمت همه دوستان.
دوستان یه مشکل برام پیش اومده.قبل از انجام اون خواستم با چند نفر از کارشناسان سایت مشورت کنم.
دوستان من 6 ماه پیش یکی کار میکردم.قبل اینکه پیشش کار کنم بهش گفتم حقوق دادن شما برام مهم نیست مهم اخلاق شماست که من دارم برای شما کار میکنم.حقوق هرچه دادید راضی ام اما باید اخلاق خوبی داشته باشید.
چون خودم خیلی روی اخلاق حساسم و بسیار شکننده هستم.از اون شرکت اومدم بیرون الان خونه هستم.
چند وقتی هست روی یک پروژه کار میکنم و تقریباً تکمیل شده.دوست داشتم این پروژه رو به یکی از دوستام نشون بدم که ایشون زحمت تبلیغشو بکشه و 50 درصد نصیب ایشون بشه:Moteajeb!:.
حالا کاری نداریم گفتم یه ثوابی هم این میون کرده باشم چون خودم میتونم تبلیغ کنم و اینکار رو کردم که ایشون هم چیزی نصیبش بشه شاید محتاج باشه.
من پروژه دادم به ایشون گفتم تستش کنید.
ایشون پروژه رو دید و به من اینطوری گفت:
این چیه درست کردی؟خیلی مسخرست و ... .
من دیشب حالم خیلی خراب شده بود خواستم زنگ بزنم بهش هرچی لایقشه بهش بگم.ولی خودمو کنترل کردم و رفتم دو رکعت نماز شکر خوندم و تا به امروز فکرم مشغوله.
میخوام زنگ بزنم با ملایمت بگم که من خودم زحمت تبلیغات رو میکشم و شما لازم نیست کاری کنید.و یه جوری بهش بفمونم که کار اشتباهی کرده و دیگه نمیخوام باهاش رابطه کاری داشته باشم.
از کارشناسان میخواهم که کمکم کنند در این مورد که چگونه با ایشون برخورد کنم. و چیکار کنم؟اگه حدیثی در مورد بدخلقی یا بد اخلاقی هست هم بفرمایید ممنونم میشم.
اجرتان با آقا ابا عبدالله:Sham:.
یا علی:Gol:

یک پیشنهاد دارم

باهاش صحبت کن و بهش بگو :

ببین! من برای این کار خیلی زحمت کشیدم، دادم به شما تا نظر شما رو هم بدونم. لطف کن و اگر

میگی مسخره است معایبش رو بگو تا سعی کنم اصلاحش کنم. و واقعا هم قصدت بر این باشه

که کارت رو از دید اون بسنجی نه اینکه حق به جانب باشی

اگر واقعا دلیل محکم و منطقی نداشت، از روی غرض ورزی گفته، همچین آدمی بیماری اخلاقی

داره، پس رهاش کن و براش دعا کن

اگر برای گفته اش دلیل داشت، با جون و دل بپذیر و ازش تشکر کن که باعث پیشرفت و بهتر شدن

کارت شده و سعی کن به نظرش احترام بگذاری.

اما در مورد اینکه گفتید میخوام یه جوری بهش بفهمونم که اشتباه کرده

یادتون باشه

"همه را فهمیدن همه را بخشیدن است "

فرضا اگر هم اشتباهی کرده باشه، به قدر فهم و درک خودش حرف زده، پس بیش از این انتظاری

ازش نیست.

موق باشید:Gol:

بنام خدا.
سلام.
بسیار بسیار ممنونم از لطف و نظرات دوستان:Gol:.
الحمدالله تا حالا بخیر گذشته و خداوند منو آروم کرده و من چیزی به ایشان نگفتم.امیدوارم که این آخرین باری باشد که با ایشان کار میکنم چون بسیار از این اتفاقات افتاده و من متاسفانه بازم دلم برایشان میسوزد.
چون کسی که بتواند کارهایش را انجام بدهد پیدا نخواهد کرد.اگر هم پیدا کند با 50 یا 20 هزارتومان برای یک پروژه 500 تا 600 هزارتومانی رازی نمیشود.
من روزی ام را از خدا میگیرم.و خدا شاهد است که هیچ نیازی به بندگانش ندارم.و خداوند میداند که آنها از روزی ای که خداوند به من میدهد روزی میگیرند و شکم سیر میکنند، نه از روزی ای که به آنها میدهد.و میدانند که کاری برایشان نکنم کارشان لنگ میماند.این از لطف خداست.
اما صبر میکنم ببینم خداوند چگونه بر من راه لطف و رحمت باز میکند.
من پروژه خودم رو به چند نفری نشان دادم و گفتند زیباست و خوشحال شدند.اما سر در نیاوردم از رفتار وی.
آنگاه که از بینشان بروم قدر مرا میدانند و قطعاً خداوند روزیشانرا کمتر خواهد کرد اگر به همین بدخلقی خود ادامه دهند.
:Gol:

عــــلی;164232 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام خدمت همه دوستان.

دوستان یه مشکل برام پیش اومده.قبل از انجام اون خواستم با چند نفر از کارشناسان سایت مشورت کنم.

دوستان من 6 ماه پیش یکی کار میکردم.قبل اینکه پیشش کار کنم بهش گفتم حقوق دادن شما برام مهم نیست مهم اخلاق شماست که من دارم برای شما کار میکنم.حقوق هرچه دادید راضی ام اما باید اخلاق خوبی داشته باشید.

چون خودم خیلی روی اخلاق حساسم و بسیار شکننده هستم.از اون شرکت اومدم بیرون الان خونه هستم.

چند وقتی هست روی یک پروژه کار میکنم و تقریباً تکمیل شده.دوست داشتم این پروژه رو به یکی از دوستام نشون بدم که ایشون زحمت تبلیغشو بکشه و 50 درصد نصیب ایشون بشه:moteajeb!:.

حالا کاری نداریم گفتم یه ثوابی هم این میون کرده باشم چون خودم میتونم تبلیغ کنم و اینکار رو کردم که ایشون هم چیزی نصیبش بشه شاید محتاج باشه.

من پروژه دادم به ایشون گفتم تستش کنید.

ایشون پروژه رو دید و به من اینطوری گفت:

این چیه درست کردی؟خیلی مسخرست و ... .

من دیشب حالم خیلی خراب شده بود خواستم زنگ بزنم بهش هرچی لایقشه بهش بگم.ولی خودمو کنترل کردم و رفتم دو رکعت نماز شکر خوندم و تا به امروز فکرم مشغوله.

میخوام زنگ بزنم با ملایمت بگم که من خودم زحمت تبلیغات رو میکشم و شما لازم نیست کاری کنید.و یه جوری بهش بفمونم که کار اشتباهی کرده و دیگه نمیخوام باهاش رابطه کاری داشته باشم.

از کارشناسان میخواهم که کمکم کنند در این مورد که چگونه با ایشون برخورد کنم. و چیکار کنم؟اگه حدیثی در مورد بدخلقی یا بد اخلاقی هست هم بفرمایید ممنونم میشم.

اجرتان با آقا ابا عبدالله:sham:.

یا علی:gol:

اینکه توی روابطمون با دیگران ،چه روابط کاری وچه روابط غیر کاری ممکنه از این مشکلات پیش بیاد یه امر طبیعیه والبته اجتناب ناپذیر.مهمترین نکته نوع برخورد ما با دیگرانه.چرا که ما قادر به کنترل کردن رفتار وگفتار دیگران نیستیم ولی لااقل در این نوع پیشامدها می تونیم خودمون بهترین گزینش رفتاری وکلامی را داشته باشیم.

یکی از دستورهایی که درآموزه های دینی بسیار مورد توجه قرار گرفته اینه که ما رفتار وگفتار دیگران را در مرحله اول حمل بر خیر خواهی وخوبی کنیم این به این معناست که هر موقع وتو هر شرایطی یه برخورد یا رفتار وکلامی از دیگران دیدیم وشنیدیم وآن را برخلاف نظر خود دریافتیم اول به دنبال دلیل برای این رأی ونظر باشیم.

بهترین کار اینه که در وجود خودمون دنبال دلیل بگردیم چرا که خیلی از مواقع رفتار دیگران با ما ناشی از نوع برخوردهای ما با آنهاست.

اینکه دوست شما در مورد پروژه ی خوب شما نظر منفی داشته، باید ریشه یابی بشه.

یا دلیل دوست شما، واقعا درسته وایشون بدون قصد وواقعا از سر خیرخواهی این مطلب را مطرح کرده که در این صورت باید عیوبش را از دوستتون جویا بشید ودر صورت بحق بودن رفع عیوب کنید والبته تشکر ویژه هم از ایشان.

اما اگر واقعا دوستتون دلیل محکمی برای نظرخودشون ندارند پس این نوع برخورد ، به دو دلیل میتونه باشه؛ یا ناشی از رفتارهای گذشته ی شما با ایشان که به نحوی با این کار گویا می خواهند انتقام رفتارهای شما را بگیرند در این صورت باید به خودتان ورفتارتان مراجعه نمایید تا مطمئن شوید بروز این رفتار عکس العملی در برابر رفتار شما نبوده.

واما در مرحله ی آخر چنانچه دلیل، هیچ یک از مراحل بالا نبود احتمالا ایشون به رذیله ی اخلاقی حسادت دچار شده اند که برای رفع آن نیاز به تمرین عملیست.والبته وظیفه ی شما در برابر حسادت ایشون تا آنجا که می توانید صبر است و چنانچه این نوع ارتباط به شما وکار شما ضرری وارد می کند کم کردن ارتباط است.البته به غیر از حسادت ممکنه عقده های روحی وروانی ویا سایر مشکلات باعث به وجود آمدن این رفتار شده باشد که نیاز به داشتن اطلاعات صحیح وکامل تری هستیم.

یه حدیث ناب اخلاقی هم تقدیمتون می کنم.

امير المومنين على(عليه السلام) می فرمایند:

چه بسيار انسان هاى عزيزى كه اخلاق بد ايشان را ذليل ساخته است و چه بسيار انسان هاى ذليلى كه با اخلاق خوش به عزت رسيده‏اند.

بنام خدا.
سلام استاد.
ممنونم از پاسختان.چند روز پیش اومده بود خونمون.منم نامردی نکردم مستقیم بهش گفتم که از رفتار اون روزش خیلی ناراحت شدم.ولی با لحن خوش و با خنده گفتم که اون عذاب وجدان نگیره.ولی خوب جوابی نشنیدم.تا جاییکه من میدونم تاحالا با کسی برخورد بدی نداشتم که بخواد بازتاب داشته باشه.رفتار های کسانی که میشناسمشان با من بسیار متین و خوش هست.
فقط میتونم بگم که من هیچ مشکل اخلاقی نداشتم که بخواد برگردان به سمت خودم باشه برای همین اعتراض کردم.ولی خوب فعلاً که بخیر گذشته بنده هم سعی بر کم کردن ارتباطات دارم.چرا که بسیار بسیار از اخلاق بد و زشت و تند بدم میاید و بسرعت عکس العمل نشان میدهم.البته فقط هم در مورد اخلاق زشت و بد ناراحت میشوم امیدوارم خداوند صبر این مورد را هم بمن و هم به همه بندگان عنایت فرماید.
یا علی:Gol:

عــــلی;164338 نوشت:
من روزی ام را از خدا میگیرم.و خدا شاهد است که هیچ نیازی به بندگانش ندارم.و خداوند میداند که آنها از روزی ای که خداوند به من میدهد روزی میگیرند و شکم سیر میکنند، نه از روزی ای که به آنها میدهد.و میدانند که کاری برایشان نکنم کارشان لنگ میماند.این از لطف خداست.

البته مطمئنا شما خود واقف به این امر هستید که ،همه هستي بر اساس نظام اسباب جريان دارد و هيچ كاري بيرون از دايره اسباب تحقق نمي يابد و اين گونه نيست كه اسباب به طوركلي از دايره حذف شود و خداوند مستقيماً به مفهومي كه ما مي فهميم عمل كند.همواره در همه ی شرایط ما ودیگران نیازمند اسباب هستیم.وچه بسا خود ما نیز واسطه ای برای خیر شویم.اما واسطه بودن ما مثلا برای رزق دیگران به این معنا نیست که اگر ما نباشیم دیگران نیز بی رزق خواهند ماند.

همه چیزهایی که آدمیان یا موجودات دیگر در این عالم از آن بهره می‌برند خداوند آفریده و راه استفاده از آنها را برای ایشان مقرر فرموده است، هرچه هر انسانی می‌خورد و می‌نوشد و می‌پوشد خدا آفریده و در دسترس او قرار داده است، پس خداوند رازق و رزاق همه است، مؤمن باشد یا کافر، متقی باشد یا فاجرفرقی نمی کند چرا که همه سر سفره ی رزاقیت او نشسته اند.

«وما من دابة فی الارض الاعلی الله رزقها»، سوره هود آیه 6.

چیزی که هست این است که ما همه جیره‌خوار وروزی خور خداوندیم، و این جیره ورزق را از راهی که او مقرر کرده دریافت می کنیم.

بنام خدا.
سلام.

نقل قول:
چیزی که هست این است که ما همه جیره‌خوار وروزی خور خداوندیم، و این جیره ورزق را از راهی که او مقرر کرده دریافت می کنیم.

بلی صد در صد.مگر من چیز دیگری گفته ام؟در اصل منظوری داشتم از حرفی که زدم.به هر حال ناراحت کردن یک نفر عقوبتی هم دارد.و خداوند روزی کسانی که بدخلقی کنند را کم میکند.
▪ علی (ع): من ساء خللاقه ضاق رزقه
کسی که بداخلاق باشد روزی اش کم می شود.

الان یه مشکل دیگه هم پیش اومده.مثل اینکه یه پروژه براشون نوشتیم که پیگیری نکردن.منم دیگه پیگیری نکردم چون نمیدونستم چی بگم بهش.انگار نه انگار ما براشون زحمت کشیدیم!!!

موضوع قفل شده است