*" هیچ کس زنده نیست... همه مُردند "*

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
*" هیچ کس زنده نیست... همه مُردند "*

هیچ کس زنده نیست... همه مُردند

دوستی می گفت: خیلی سال پیش که دانشجو بودم، بعضی از اساتید عادت به حضور و غیاب داشتند. تعدادی هم برای محکم کاری دو بار این کار را انجام می دادند، ابتدا و انتهای کلاس، که مجبور باشی تمام ساعت را سر کلاس بنشینی. هم رشته ای داشتم که شیفته یکی از دختران هم دوره اش بود. هر وقت این خانم سر کلاس حاضر بود، حتی اگر نصف کلاس غایب بودند، جناب مجنون می گفت: استاد همه حاضرند! و بالعکس، اگر تنها غایب کلاس این خانم بود و بس، می گفت: استاد امروز همه غایبند، هیچ کس نیامده!

در اواخر دوران تحصیل، باهم ازدواج کردند و دورادور می شنیدم که بسیار خوب و خوش هستند. امروز خبردار شدم که آگهی ترحیم بانو را با این مضمون چاپ کرد است:

هیـــچ کس زنده نیست... همــه مُردند

موفق باشید * سید علی دادوند

Seyyed Ali Dadvand;164100 نوشت:

دوستی می گفت: خیلی سال پیش که دانشجو بودم، بعضی از اساتید عادت به حضور و غیاب داشتند. تعدادی هم برای محکم کاری دو بار این کار را انجام می دادند، ابتدا و انتهای کلاس، که مجبور باشی تمام ساعت را سر کلاس بنشینی. هم رشته ای داشتم که شیفته یکی از دختران هم دوره اش بود. هر وقت این خانم سر کلاس حاضر بود، حتی اگر نصف کلاس غایب بودند، جناب مجنون می گفت: استاد همه حاضرند! و بالعکس، اگر تنها غایب کلاس این خانم بود و بس، می گفت: استاد امروز همه غایبند، هیچ کس نیامده!

در اواخر دوران تحصیل، باهم ازدواج کردند و دورادور می شنیدم که بسیار خوب و خوش هستند. امروز خبردار شدم که آگهی ترحیم بانو را با این مضمون چاپ کرد است:

خیلی ناراحت شدم علی اقا....:Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:

واقعا که حیف شد.....

چن سالشون بو د ایشون که رفتن پیش خدا؟؟؟؟؟؟؟

سلام

روزهاتون بی غم

نمی دونم سنشون رو :Gol:

باز هم ببخشید من رو

یا علی :Gol:

Seyyed Ali Dadvand;164105 نوشت:
سلام

روزهاتون بی غم

نمی دونم سنشون رو :Gol:

باز هم ببخشید من رو

یا علی
:Gol:

ایشالا زندگی همه بی غم باشه ....

سلام!خیلی غم انگیز بود!
انشاالله خدا هیچکس رو از عزیزش جدا نکنه!و به کسانی که عزیزانشون رو از دست میدن صبری مثل صبر زینب کبری سلام الله علیها،عطا کنه!

Seyyed Ali Dadvand;164100 نوشت:

موفق باشید * سید علی دادوند

با سلام:Gol:

داستانی دردناک اما واقعی از یک عشق مجازی که نتوانسته بود پیوندی با عشق حقیقی پیدا کند، وقتی حیات و زندگی را تنها در حیات معشوق دنیایی مان ببینیم، نتیجه آن می شود که حقیقت حیات و زندگی را نمی بینیم.

به جایی می رسیم که مرگ و فقدان معشوقه مان می شود مرگ و فقدان همه چیز، درست بر خلاف اعتقادات مان، مگر نه انست که ما در سر برگ آگهی ترحیم هامان می نویسیم:

هو الحی الذی لایموت ... یا ... کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذوالجلال والاکرام ...

آیا چنین نوشتاری: "هیـــچ کس زنده نیست... همــه مُردند" نوعی بدعت در اندیشه و اعتقاد نیست.

البته با کمی مسامحه می توانیم چنین حکایتی را صرفاً نوعی قطعه ادبی و قلمفرسایی بگماریم. زیرا چنین رویکرد و نگرشی از مؤمنان واقعی بدور است حتی اگر در حد لفظ و کلام باشد.

شایسته است مؤمنان، دل به عشق حقیقت هستی ببندند و انگاه است که بر این اندیشه خواهند بود، که بدون او حیاتی نیست و همه مرده اند و در حضور او حتی مردگان در پندار ما هم زنده اند. "ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون".

بدرود تا درودی دیگر ...:Gol:

با سلام و احترام

داستان غم انگيزي بود
اميدوارم خدا اين خانم رو رحمت كنه و به همسر اين خانم هم صبري جميل عنايت كنه ان شاءالله.

و همچنين ان شاءالله اين آقا در اين امتحان الهي سرافراز باشند.

صدیق;164602 نوشت:

البته با کمی مسامحه می توانیم چنین حکایتی را صرفاً نوعی قطعه ادبی و قلمفرسایی بگماریم. زیرا چنین رویکرد و نگرشی از مؤمنان واقعی بدور است حتی اگر در حد لفظ و کلام باشد.

و همچنين از توضيحات زيبا و عالي جناب صديق بزرگوار كمال تشكر رو دارم.

موفق باشيد

موضوع قفل شده است