سوال در خصوص ربا در بانک ها

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوال در خصوص ربا در بانک ها

با سلام من میخواستم از امام خامنه ای کمک بخواهم من 3 سال پیش از بانک وام برای ازدواج دخترم گرفتم بعد از 14 پرداخت قسط از کار بیکار شدم و نتوانستم بقیه از 36 قسط با سودش را پرداخت کنم بانک نامه داد مبلغ یک میلیون ششصد هزار تومان بده تسویه کن جریمه نمیکنیم من هم با قرض کردن مبلغ را پرداخت کردم و با بانک تسویه حساب کردم یک سال پیش سر کار رفتم با 5 سر عایله تازه روبراه داشتم میشدم که بانک کارت حقوقی من رو توقیف کرده و میگوید سود پول وام قبلی حساب کردیم یک میلیون صدهزار تومن بدهکاری ایا این ربا نیست ایا این ظلم به یک مسلمان نیست خدا رو خوش میاد من اقا رو خیلی دوست دارم بعد از خدا دست به دامان اقا میشم امیدوارم منو نامید نکنه و به من کمک در حل این مسئله بکنند چون روزگار سختی رو میگذرانم .مبلغ وام من دومیلیون برای جهاز دخترم و تا حالا 3 میلیون پرداخت کردم میگویند یک میلیون و صد هزارتومن دیگه بده .

شهیدان110;163454 نوشت:
با سلام من میخواستم از امام خامنه ای کمک بخواهم من 3 سال پیش از بانک وام برای ازدواج دخترم گرفتم بعد از 14 پرداخت قسط از کار بیکار شدم و نتوانستم بقیه از 36 قسط با سودش را پرداخت کنم بانک نامه داد مبلغ یک میلیون ششصد هزار تومان بده تسویه کن جریمه نمیکنیم من هم با قرض کردن مبلغ را پرداخت کردم و با بانک تسویه حساب کردم یک سال پیش سر کار رفتم با 5 سر عایله تازه روبراه داشتم میشدم که بانک کارت حقوقی من رو توقیف کرده و میگوید سود پول وام قبلی حساب کردیم یک میلیون صدهزار تومن بدهکاری ایا این ربا نیست ایا این ظلم به یک مسلمان نیست خدا رو خوش میاد من اقا رو خیلی دوست دارم بعد از خدا دست به دامان اقا میشم امیدوارم منو نامید نکنه و به من کمک در حل این مسئله بکنند چون روزگار سختی رو میگذرانم .مبلغ وام من دومیلیون برای جهاز دخترم و تا حالا 3 میلیون پرداخت کردم میگویند یک میلیون و صد هزارتومن دیگه بده .

سلام
کاربر گرامی
بانک ها در کشور جمهوری اسلامی تابع مقررات خاص خود هستند ، شما از

طریق مراجع قانونی بانک مربوطه اقدام کنید ان شا الله به نتیجه خواهید

رسید.

ان شا الله کارشناسان احکام نیز بخش فقهی سئوال شما را پاسخ خواهند

داد.

موفق و موید باشید

شهیدان110;163454 نوشت:

با عرض سلام و ادب خدمت جناب شهیدان110 گرامی و قدردانی از جناب مدیر محترم سایت

از مشکلی که دارید متأسف شدیم حقیر به نوبه خودم امیدوارم و دعا می کنم مشکلات حضرتعالی با عنایت خداوند بزرگ حل و فصل گردد .

چون اطلاعی از ادعای طرفین دعوا نداریم ، نمی توانیم قضاوت درستی برای اقدام ظاهرا نامناسب بانک در توقیف کارت بعد از تسویه وام ، داشته باشیم و ربا بودن یا نبودن وام هم بسته به شرایط قراردادتان دارد که ما از آن مطلع نیستیم ، اما اگر طبق مقررات بانکی مصوب عمل شده باشد ، بی اشکال است .

همیشه سالم و موفق باشید

موضوع قفل شده است