صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خاطره نماز شب خوندن(خاطره جالب - حتما بخوانید)

نوشته
    42
    حضور
    12 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    412

خاطره نماز شب خوندن(خاطره جالب - حتما بخوانید)

تو این پست می خوام یک خاطره براتون بگم:

یادم میاد چند سال پیش در مورد فضیلت نماز شب از بزرگترها زیاد میشنیدم:

نماز شب خیلی خوبه ، خوش بحال فلانی که توفیق خوندن نماز شب داره ، نماز شب 11رکعته ،

نماز شب نورانیت میاره و و و و و ...

اوق قدر از نماز شب شنیده بودم که هنوز ندیده و نخونده ، عاشقش شده بودم!

شبا که می خوابیدم به مادر میگفتم منو برا نماز شب بیدار کنید امشب دیگه میخوام بخونم ...

اما همیشه بین "نماز شب و خواب خوشمزه!" ، خواب خوشمزه! رو انتخاب میکردم! :)

چند روز گذشت تا این که بلاخره یک شب کمر شیطون رو زدم زمین و بلند شدم وضو رو گرفتم

و اومدم سجاده رو برداشم ....

از این که میخواستم نماز شب بخونم تو دلم "قنج" میرفت(اینم از اون اصلاحات عجیبها:) )

الکی الکی خوشحال بودم،به خودم میگفتم: آآآآآآآآآآآ حمید می خوای نماز شب بخونی ،

بابا ایول،بابا معنویت،بابا نورانی بابا ملکوتی ...:)

خب از اینجاهاش بگذریم...:)

شروع کردم :

11رکعت نماز شب میخوانم قرب علی الله ، الله اگبر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آخ آخ آخ ، آره هیچ کس به من نگفته بود نماز شب رو چجوری می خونن ، منم که پسر معصوم و بیگناه :)،

فقط شنیدم بودم 11 رکعته...

چشتون روز بد نبینه،چنان حالت معنوی ما رو گرفته بود که رکوع و سجود های رکعت اول هر کدوم چند دقیقه

طول کشید ...

یادم که میاد خندم میگیره...:)

رکعت دوم و سوم هم با همین حال گذشت ، کم کم حالت معنوی کاذب ما ، داشت می پرید...

رکعت هفتم هشتم تمام بدم خسته شدم بود ، حال نداشتم دیگه...

خلاصه کنم،به هر زحمتی بود این 11رکعت رو خوندم...

حدا نصیب گرگ بیابون نکنه!!

نماز که (نماز که چه عرض کنم!،لحظات غفلت:) ) شد همون جا دراز کشیدم و خوابیدم ،

اون روز نماز صبح قضا شد(البته به سن تکلیف نرسیده بودم)...

بعد از اون نماز تا مدت ها سراغ نماز شب نرفتم تا این که بعدها تو یکی از کتابها روش صحیح خوندن نماز

شب رو دیدم و یاد گرفتم...

این همه نوشتم که به اینجا برسم؛ما چقدر از کارهامون رو با علم و آگاهی انجام میدیم؟!

واقعا از خودمون بپرسیم...

همین اعمالی که وجود داره،چقدر از اینها اطلاع داریم،

پيامبر خدا صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم می فرماید:

كسى كه بدون شناخـت عمل كند ، خـراب كردنش بيشتر از درست كردن اوست .
    (المحاسن : 1 / 314 / 621 منتخب ميزان الحكمة : 402)

علم و آگاهی + ایمان + عمل = سعادت واقعی

ویرایش توسط ط-س-ه : ۱۳۹۰/۰۹/۰۲ در ساعت ۱۳:۵۳

2. صلوات ها 66

3.  

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

نقل قول نوشته اصلی توسط tsh313 نمایش پست ها
    چشتون روز بد نبینه،چنان حالت معنوی ما رو گرفته بود که رکوع و سجود های رکعت اول هر کدوم چند دقیقه طول کشید ...
    با سلام و احترام

خاطره ي بسيار جالبي بود،
    به نظرم خاصيت دوران نوجواني همين پاكي و لطافت روح انسان هست كه بدون ريا با خدا ارتباط داره.

يادش بخير دوران نوجواني.

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

5. صلوات ها 33

علاقه
    قناعت
    نوشته
    119
    حضور
    2 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1011

بانمک بود

یاد خودم افتادم
    خیلی کوچیک بودم دوم سوم دبستان با خودم نذر کرده بودم اگه معدلم 20بشه 14تا نماز امام زمان بخونم
    از قضا معدلم 20شد منه بینوا
    رفتم مسجد جمکران با مامانمو خواهرم .دقیق نمیدونستم نماز امام زمان چطوریه فقط میدونستم 100تا توش باید یه چیزیو بگیم پرسیدم بهم گفتن 100تا سوره حمد فلان آیشه اش رو
    همیشه دقتم پایین بوده مثل منگا همیشه اول صحبتا رو گوش میکنم بقیشو با تخیلاتم یا اطلاعات خودم کامل میکنم خودم رویه تابلو خوندم که 100بار شروع کند سوره حمدرا...مثلا فلان آیه اش را بخاند من هم به این توهم که باید 100بار سوره حمدو بخونیم بودم
    کنارم دیدم یه خانمی داره تو نماز هی میگه ایاک نعبدوو ایاک نستعین با خواهرم گفتم این چرا اینطوری میخونه؟اون منگ تراز من سوالمو نفهمیده گفت اینطوریم میشه خوند

منم فکرکردم که مثلا تو نماز اول 100تا بسم... بعد 100تا الحمد...بعد 100تا ایاک...تا آخر با خودم گفتم اره گمونم اینطوری راحتره

ادامه دارد...

ویرایش توسط شایسته : ۱۳۹۰/۰۹/۰۳ در ساعت ۲۰:۱۰
    سوختن ،بهای قرب است و چنین سوختنی را جز به پروانه های بی پروای عشق نمیبخشند.آنکه آتشی در دل ندارد ،کجا میتواند بال در آتش بگشاید؟
    کجا میتواند بال در آتش بگشاید؟؟
    (شهید آوینی)

7. صلوات ها 40

علاقه
    قناعت
    نوشته
    119
    حضور
    2 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1011

و اما ادمه
    خلاصه من اونروز یه دونه نماز امام زمان به روش خودم تو جمکران خوندم
    یاد اونروزا بخیر فکر کنم نماز اولی رو به ترتیب ایه ها خوندم ینی یدونه حمد دو دونه حمد سه دونه تا 100تا
    مامانم نمازشونو با طمانینه ویواش میخونن اونروز با مامانم شروع کردم اما یه نیم ساعت بعداز مامان تموم کردم ولی انصافا صدتا حمد زیاد خستم نکرد بقول شما بچگی صفای دیگه ای داشت
    خواهرم کنارم هی نق میزد که خسته شدم چکار میکنی بخون دیگه میخایم بریم.جات میذاریما
    فکر میکرد دارم نقش بازی میکنم که مثلا مامان منو بیشتر دوست داشته باشه برا همین ریاکارانه نمازمو طولش میدم خودمم توفکرم بود که چرا خواهر که هیچی مامان چرا انقدر زود نمازش تمومشد
    خلاصه تموم شد نمازم
    و من هر14تا شو 100تا حمد میخوندم 100تا با دو مدل مختلف ی بار حمدروکامل میکردم بعد حمد دیگه یبارم بصورت مقطعه100آیه ب 100آیه
    همیشه برا کارام نماز امام زمان رو ب روش خودم نذر میکردمو میخوندمو واقعا هم حاجت میگرفتم خیلی مدله نمازشو دوست داشتم تا چندین سال این مدلی میخوندم بعدها تو دبیرستان ک سوادم بیشتر شد فهمیدم

ای کاش تمی فهمیدم چون با اینکه مدلش برا م راحتر از قبل شده دیگه مثل قدیما زیاد نمیخونم ازش لذت نمیبرم و مهمتراز همه با اینکه نذر میکنم حاجاتمو نمیگیرم ........

وهمیشه میگم چه صفایی داشت اون دوران بچگی و نوجوونی
    خدا خیبلی بیشتر دوستم داشت خیلی بیشتر چون من باهاش بیشتر بودم شاید..

ویرایش توسط شایسته : ۱۳۹۰/۰۹/۰۳ در ساعت ۲۲:۱۳
    سوختن ،بهای قرب است و چنین سوختنی را جز به پروانه های بی پروای عشق نمیبخشند.آنکه آتشی در دل ندارد ،کجا میتواند بال در آتش بگشاید؟
    کجا میتواند بال در آتش بگشاید؟؟
    (شهید آوینی)

9. صلوات ها 40

علاقه
    مذهب، مطالعه، مباحثه
    نوشته
    747
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    4714

نقل قول نوشته اصلی توسط شایسته نمایش پست ها
    همیشه برا کارام نماز امام زمان رو ب روش خودم نذر میکردمو میخوندمو واقعا هم حاجت میگرفتم خیلی مدله نمازشو دوست داشتم تا چندین سال این مدلی میخوندم بعدها تو دبیرستان ک سوادم بیشتر شد فهمیدم ای کاش تمی فهمیدم چون با اینکه مدلش برا م راحتر از قبل شده دیگه مثل قدیما زیاد نمیخونم ازش لذت نمیبرم و مهمتراز همه با اینکه نذر میکنم حاجاتمو نمیگیرم ........
    سلام.
    این مسئله برای من هم پیش اومده.
    نوجوون که بودم از توی یه تقویم، نماز استغاثه به امام زمان(عج) رو اشتباهی یاد گرفتم. بعد از اون به روش خودم می خوندمش و همیشه هم حاجت می گرفتم! فقط یکبار نگرفتم اون هم بعدا فهمیدم اگر چیزی که می خواستم میشد احتمالا خیلی بد می شد.
    مهم توسله و اخلاص. ممکنه بعدا یاد بگیریم درست اون نماز یا دعا چیه ولی اصل موضوع رو از دست داده باشیم!

هر صفا با علی صفا دارد
    هر کسی با علی خدا دارد
    روی قلب ستاره بنویسید
    مثل آقای ما کجا دارد ؟؟

یا کدامین بزرگ این دنیا

دور خود این همه گدا دارد ؟؟

11. صلوات ها 35

علاقه
    حضرت زهرا(س)،شهادت،شهدا،اهل بیت،هیئت
    نوشته
    1,018
    حضور
    4 روز 22 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    9134

به نظرم دوستانی که خاطراتی در مورد احکام دینی دارند بنویسند تا دیگران بهره ببرند
    امام زمان (عج) فرمودند: برای فرج زیاد دعا کنید ، چرا که این زیاد دعا کردن خود فرج و گشایش کار شماست
    حی علی المهدی (عج)
    خدایا به مادرانمان و خواهرانمان بصیرت ، عفت و حجاب فاطمی عنایت کن
    اشهد ان فاطمة الزهرا عصمة الله کبری و حجة الله الحجج

13. صلوات ها 20

علاقه
    حضرت زهرا(س)،شهادت،شهدا،اهل بیت،هیئت
    نوشته
    1,018
    حضور
    4 روز 22 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    9134

یادمه 12 ساله بودم یه روز مهمان داشتیم و مهمانمون هم خیلی آدمهای مذهبی بودند و میخواستند شب هم منزلمون بخوابند و صبح زود راهی شهرستان بشن
    وقتی نماز صبح شد همه بلند شدن برای نماز خواندن ،من هم از صدای دیگران بیدار شدم ،پیش خودم گفتم درسته به سن تکلیف نرسیدم ولی ضایع هستش همه بلند شدن و من خوابیدم
    اتفاقا هم خیلی خوابم میومد و هم تا حالا برای نماز صبح بلند نشده بودم
    خلاصه بلند شدم رفتم وضو گرفتم ،حالا توی اون موقع خیلی کامل بلد نبودم نماز رو ادا کنم ولی دست و پا شکسته بلد شده بودم
    وقتی نماز رو خوندم دیدم همه دارن بهم نگاه میکنن میگن قبول باشه ما رو هم دعا کنید التماس دعا از این چیزها
    خیلی پیش خودم حال میکردم ،بعدش تصمیم گرفتم که سعی کنم نماز صبحم را قبل از به تکلیف رسیدن هم بخونم که دیگه یادم نمیاد خوندم یا نه
    اینم از خاطره من
    ویرایش توسط حی علی المهدی : ۱۳۹۰/۰۹/۰۴ در ساعت ۱۲:۲۵
    امام زمان (عج) فرمودند: برای فرج زیاد دعا کنید ، چرا که این زیاد دعا کردن خود فرج و گشایش کار شماست
    حی علی المهدی (عج)
    خدایا به مادرانمان و خواهرانمان بصیرت ، عفت و حجاب فاطمی عنایت کن
    اشهد ان فاطمة الزهرا عصمة الله کبری و حجة الله الحجج

15. صلوات ها 34

علاقه
    مذهب، مطالعه، مباحثه
    نوشته
    747
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    4714

سلام.
    تازه به سن تکلیف رسیده بودم ولی خیلی کاهل نماز بودم. شب که می شد، موقع خواب که چراغها رو خاموش می کردیم، یه سایه هایی رو دیوار می دیدم. فکر می کردم چشمام مشکل پیدا کرده و چون نماز نمی خونم خدا داره منو تنبیه می کنه. شروع می کردم به مناجات با زبون خودم: خدایا تا فردا زنده نگهم دار. قول می دم از فردا نمازهامو بخونم..!
    فردا که می شد دوباره نماز نمی خوندم و شب دوباره .. یه عادت شده بود برام.!
    از بچگی توبه شکن بودم!!!

هر صفا با علی صفا دارد
    هر کسی با علی خدا دارد
    روی قلب ستاره بنویسید
    مثل آقای ما کجا دارد ؟؟

یا کدامین بزرگ این دنیا

دور خود این همه گدا دارد ؟؟

17. صلوات ها 33

نوشته
    35
    حضور
    3 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    266

خاطره من در مورد نماز نیست ولی واقعا هیچ وقت از یادم نمیره!!
    یادم سر کلاس چهارم دبستان بودم....معلم دینی ما داشت راجب به غسل صحبت میکرد که از واجبات هست و خوب تو اون سن فقط به ما غسل میت رو میگفتن.مدرسه ما هم خیلی مدرسه سخت گیری بود و چون نمونه بود شرط انظباط و معدل داشت و هر کسی رو راه نمیدادن.....خلاصه معلم گفت غسل ها دو نوع هستن واجب و مستحب و در مورد واجب فقط فعلا میت رو بشناسید ولی غسل های واجب دیگه ای هم هستن...
    من نمیدونم چرا اون موقع با صدای بلند در حالی که نیشم تا بنا گوش باز بود گفتم خانوم مثلا دیگه چه غسل های واجب دیگه ای هست (باور کنید که هیچ چیز تو اون سن نمیدونستم-و واقعا نمیدونم برای چی!!!)خلاصه معلم یک نگاه غضب الودی به من کرد و کلاس تموم شد بعد منو دفتر مدرسه خواستن منم هاح و واح رفتم و کلی منو سیم جیم کردن!!یعد هم زنگ زدن به مامانم!بعد که بزرگ شدم معنی سوال هاشونو فهمیدم و از مادر همیشه خجالت میکشیدم!به خدا روم نمیشه بگم چه سوال هایی از من پرسیدن از یک دختری که اصلا تو باغ این جور مسایل نبوده!!

19. صلوات ها 33

نوشته
    35
    حضور
    3 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    266

یک خاطره دیگه یادمه یک بار جو گیر شدم یک نذر بزرگ کرده بودم و ادا شده بود....فکر کنم ختم 1000 بار از یک دعایی که شنیده بودم خیلی حاجت میده....ولی خوندن اون دعا 30 دقیقه طول میکشید منم ناراحت از اینکه اخه دختر یک بار نذر میکردی یا نهایت 10 بار!!
    فکر کنم 12 یا 13 سالم بود رفتم به مادرم گفتم...چکار کنم خیلی سخته!
    مادرم گفت چی نیت کرده بودی/؟منم گفتم :خوب با خودم گفتم مبخونم دیگه 1000 بار
    مادرم گفت باید میگفتی برای رضای خدا .....نذر کردن هم ادابی داره.....الان دیگه نمی خواد بخونی چون از خدا نخواستی و ذکر نکردی برای رضای خدا!!

منم خیلی خوشحال شدم..ههههههههههههههه

21. صلوات ها 27

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۹/۱۱, ۲۰:۳۹ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری