خاطراتی از علما در رابطه با نماز

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خاطراتی از علما در رابطه با نماز

[=&quot]خاطراتی چند از امام خمینی (ره) در مورد نماز:[/]
[=&quot] [/]
[=&quot]امام «ره» خواندن نماز اوّل وقت بودن نماز را خیلی به ما توصیه می کردند و می گفتند: همیشه برای فقرا و تهی دستان دعا کنید و از خدا بخواهید که آن مردم را یاری کند.[=&quot][1][/] [/]
[=&quot] [/]
[=&quot]یک روز امام داشت در حیاط راه می رفت که من آمدم و تا کنارشان رد شوم، به من فرمودند: بیا اینجا. من رفتم خدمت آقا، به فرمودند: نماز ظهر و عصرت را خوانده ای؟ گفتم: نه. فرمودند: زود برو و نمازت را بخوان که از ثوابش کم نشود، چون نماز اوّل وقت خواندن خیلی ثواب دارد.[=&quot][2][/] [/]
[=&quot] [/]
[=&quot]قبل از تبعید امام، صاحب یکی از کارخانه های بزرگ تهران مسجدی ساخت و از امام خواست که برای آن مسجد یک امام جماعت برگزیند. امام (ره) بعد از تعیین یک روحانی به عنوان امام جماعت آن مسجد به او گفت: شما علاوه بر تبلیغ و ارشاد مردم، باید دو موضوع را از یاد نبرید: اوّل اینکه در مسجد نباید نامی از من برده شود و برخورد شما با بانی مسجد به گونه ای باشد که خیال نکند چشم به ثروت او داریم.[=&quot][3][/][/]
[=&quot] [/]
[=&quot]ایشان هفتاد سال نماز شب خود را به صورت متواتر خواندند. نماز شبی که در قرآن، خداوند می فرماید: کسی چنین تهجدی داشته باشد خداوند او را به مقام بسیار شایسته ای می رساند[/]
[=&quot][1][/] [=&quot]محمّد تقی اشراقی.[/][=&quot][/]

[=&quot][2][/] [=&quot]محمّد تقی اشراقی.[/]

[=&quot][3][/] [=&quot]محمّد علی انصاری.[/]

زیبا بود
متشکریم

ممنون

موضوع قفل شده است