ظهور امام زمان (عج)

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ظهور امام زمان (عج)

امام زمان کی ظهور خواهد کرد؟
طبق روایات گفته شده که امام زمان به علت گناهان ما شیعیان ظهورشان به تاخیر می افتد و ازسویی دیگر می گویند امام وقتی ظهور می کنند که جهان پر از ظلم و فسا د باشد آیا این دو با هم منافات ندارد؟

برچسب: 

مطلب هاي زيادي در اين مورد وجود داره كه به نظر من هيچ كدوم بالاي 50% درست نيستند

punisher;162944 نوشت:
به نظر من هيچ كدوم بالاي 50% درست نيستند

سلام

دوست عزیز

باید تحقیق کرد نه همین طوری حرف بزنیم!

یاعلی

6606548;162942 نوشت:
[=arial black]امام زمان کی ظهور خواهد کرد؟
طبق روایات گفته شده که امام زمان به علت گناهان ما شیعیان ظهورشان به تاخیر می افتد و ازسویی دیگر می گویند امام وقتی ظهور می کنند که جهان پر از ظلم و فسا د باشد آیا این دو با هم منافات ندارد؟

[=Times New Roman]
با سلام و عرض ادب
در قسمتی از خطبۀ خطبه پيامبر اكرم(صلی الله علیه وآله) در تمسك به ثقلين آمده است:
«وَ لَوْ لَمْ يَكُنْ مِنَ الدُّنيا إلّا يَوْمٌ وَاحِدٌ لَطوَّلَ اللهُ عَزَّ وَ جَلَّ ذَلِكَ اليَوْمَ حَتَّى يَخْرُجَ قائِمُنا فَيَمْلأ الارضَ قِسْطاً وَ عَدلًا كَما مُلِئتُ ظُلماً وَ جَوراً، فَلَا تَخولُوا الارضُ مِنكُمْ، أعطاكُمُ اللهُ عِلمى وَ فَهْمِى، وَ لَقَدْ دَعَوْتَ اللهَ تَبَارَكَ وَ تَعالىَ أَن يَجْعَلَ العِلْمَ وَ الفِقْهَ فى عَقِبى وَ عَقِبِ عَقِبى وَ فى زَرْعى وَ زَرْعِ زَرْعى»؛[1] و اگر از مدّت عمر دنيا باقى نمانده باشد مگر يك روز خداوند آن روز را به قدرى طولانى خواهد كرد تا به قدرى كه قائم ما ظهور كند و جهان را پر از عدل و داد نماید همچنان که از ظلم و جور پر شده باشد. زمين از شما حجّتهاى الهيّه خالى نخواهد ماند، خداوند عِلم من و درايت مرا به شما عنايت كرده است. من از خدا خواسته‏ام كه عِلم و فَهم را در اولاد من و اولاد اولاد من قرار دهد، و در كِشت من و كِشته حاصله از كشت من بنهد».

در توضیح تنافی تاخیر ظهور با شرط ظهور که در برخی روایات آمده عرض می شود:
اولاً: در بيشتر روايات جمله «کما ملئت...» به کار رفته نه «بعد ما ملئت»، و اين جمله در حقيقت تشبيه حکومت پر از عدل است به حکومتي پر از ظلم، يعني چگونه حکومتي پر از ظلم مي‏شود، همان گونه که حکومت حضرت پر از عدل خواهد بود.

ثانياً: در دسته ای از روایات که «بعد ما ملئت» ذکر شده، گسترش ظلم و تعدي و تجاوز، به نحو سببيت براي ظهور ذکر نشده است، بلکه به عنوان شرط مقارن ظهور است. همچنان که ظلم زیاد مظلوم زیاد هم می طلبد، یعنی از آن طرف مظلومین بیش از ظالمین خواهند بود.

ثالثاً: در اين روايات«بعد ما ملئت» خبر از واقعيتي خارجي هنگام ظهور مي‏دهد، نه اينکه مردم را تشويق به ظلم کند تا با گسترش آن، حضرت ظهور کند، بلکه ما وظيفه داريم گسترش دهنده عدالت، يعني همان چيزي باشيم که حضرت به جهت آن ظهور مي‏کند و در اين امر بزرگ سهيم شويم.

رابعا: شاید بتوان به عنوان احتمال اضافه نمود که ظلم یک حقیقت واحده است که همواره و در همۀ اعصار وجود داشته و این ظلمها ادامه خواهد داشت تا ظرفیت معینی که خدا می داند چقدر است( وظلم هم مفهومی اعم دارد نه خصوص کشتار و جنگ و...) که وقتی به آن حد رسید هنگامۀ ظهور فرا رسیده است. والله عالم.

با همۀ این اوصاف کثرت ظلم دلیل بر تشویق به ظلم نیست و باید به این نکته هم توجه نمود که ظلم از جانب افرادی که خود به ظهور منجی دادگستر حضرت مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف دل بسته اند وبه آن حضرت ایمان دارند واز ظالم هم می نالند، بی تاثیر در تاخیر در ظهور آنحضرت نخواهد بود.فتامل.

[1] . «غاية المرام»محدث بحرانی، ص 236، حديث يازدهم، و «تفسير برهان» ج 1، ص 517 و ص 518.

6606548;162942 نوشت:
امام زمان کی ظهور خواهد کرد؟

سوال اول به نظر من اينطوري ميتوان جواب داد كه آماده نبودن شرايط شيعيان باعث به تاخير افتادن است انقدر شيفته دنيا شده ايم كه يادمان رفته بايد ذهن هارو آماده كرد زمينه سازي كرد بيشتر تلاش كرد و لذتهاي دنيوي بايد دست برداشت.تا ثابت كرد اگر حجت خداوند بيايد تا آخرين لحظه هستيم و گوش به فرمان كه بعد از انقلاب اين را تقريبا ثابت كرديم جنگ تحميلي جنگ اقتصادي ولي متاسفانه جديدن بعضي كج روي دارن مثل فته 88 .

ولي در مورد سوال دوم اينطور ميتوان جواب داد فساد و ظلم به صورت طبيعي ظاهر ميشود به صورت قدم به قدم اينطوري نيست كه ما خودمون ظلم كنيم و فساد بگيم زودتر بيايد تا 10 سال قبل اگر جايي ميگفتيد كسي به پدرش بي احترامي كرد همه تعجب ميكردند كه چنين چيزي امكان نداره امروزه بگيد فلاني پدرش را از خانه بيرون كرده كسي تعجب نميكند آيا اين كار ها رو كسي انجام داده نه اينها به صورت طبيعي روز به روز بدتر شده اين ماهيت آخرالزمان است.

موضوع قفل شده است