شهلا یا خدیجه؟؟؟!!!

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شهلا یا خدیجه؟؟؟!!!

سلام به همه ی دوستان:Sham:

من دو تا اسم دارم
تو شناسنامه خدیجه ام مابقی شهلا

حالا من سه تا سوال دارم:
1. کدام قشنگتر و بهتره؟
2.اگه کسی ازم پرسید اسم کوچیکت چیه چی باید بگم؟
3. تو قیامت منو به کدوم اسم صدام میزنن؟

شهلا;162227 نوشت:
سلام به همه ی دوستان:sham:

من دو تا اسم دارم
تو شناسنامه خدیجه ام مابقی شهلا

حالا من سه تا سوال دارم:
1. کدام قشنگتر و بهتره؟
2.اگه کسی ازم پرسید اسم کوچیکت چیه چی باید بگم؟
3. تو قیامت منو به کدوم اسم صدام میزنن؟

اگر نظر منو بخواهید دوست عزیز میگم خدیجه
چون هم اسم موجه ای هستش نسبت به شهلا ،هم اینکه نام مادر بی بی فاطمه زهرا (س) هستش
حالا شاید اسم خدیجه دیگه توی این دوره زمانه کمتر بزارن ولی اسم با مسمایی است

سلام

delete;162243 نوشت:
چون هم اسم موجه ای هستش نسبت به شهلا ،هم اینکه نام مادر بی بی فاطمه زهرا (س) هستش

اسم ، اسم برای صدا زدن یک انسان.

چه علی چه کوروش فرقی نمیکنه!

شاید این علی بشه دزد.و کوروش بشه مبلغ دین(روحانی) درسته که اسم ائمه نیرویی به انسان میده ولی اسم،اسم است!

نظرشخصی بود
موفق باشید همگی
یاعلی

شهلا;162227 نوشت:
تو قیامت منو به کدوم اسم صدام میزنن؟

سلام
اصراری بر صحت کامل کلام زیرین نداریم و این سخنان به صورت احتمالاتی و به عنوان هشدار مطرح می شود.

بعضی انسانها در قیامت ممکن است به دلیل طولانی شدن وقایع، دردناکی و تلخی آن روز و نیز امور وحشتناک و خسته کننده، حتی اسم خودشان را هم از یاد ببرند. در قیامت با عده زیادی اصلا حرف هم نمی زنند. به هر حال اگر کسی بخواهد شما را صدا کند در اوایل کار با همان اسم معروف در بین بقیه صدا می کند که البته ممکن است بعد از مدتی متوجه شوید که شاید اصلا با شما صحبت نمی کرده اند و همه اینها عذابی می شود برای انسان (قضیه ممکن است پیچیده تر از این هم باشد). شاید برخی مواقع از صفات انسان اسم بسازند و با آن اسامی جدید فرد را خطاب کنند (مثلا به کسی که مهر و محبت پدر و مادرش را داشته بگویند مهران یا به فردی شکم پرست بگویند شکمو).

شهلا;162227 نوشت:
سلام به همه ی دوستان:Sham:

1. کدام قشنگتر و بهتره؟

سلام

به نظر من شهلا قشنگتره
چون هم تلفظش راحت تره و هم خیلی دخترونه و تکه:ok:

سلام.
من خدیجه رو به شهلا ترجیح می دم. چون معنی هاشون خیلی فرق داره و خدیجه معنای خیلی زیباتری داره. با جناب معدنچی هم موافق نیستم، البته مهم اعمال آدمهاست اما اسم هم خیلی مهمه. همانطور که طبق فرموده معصومین(ع)، یکی از حقوق فرزند بر پدر انتخاب اسم نیکوست.
من هم توی شناسنامه اسمم غیر مذهبیه اما چند سالیه خودم عوضش کردم و به دوستانم گفتن به اسم جدیدم صدام کنن. خییییییلی هم دوستش دارم.:Mohabbat:
سها نیست

شهلا;162227 نوشت:
.اگه کسی ازم پرسید اسم کوچیکت چیه چی باید بگم؟

فکر کنم هر دو رو می تونی بگی چون یکی اسم مستعارته یکی شناسنامه ای، بالاخره هر دو اسمته!
موضوع قفل شده است