منکه گیج شدم----> حیا کو؟؟؟

تب‌های اولیه

26 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
منکه گیج شدم----> حیا کو؟؟؟

سلام بر همه دوستان و مدیران محترم

واقعا برامن سوال شده چرا بعضی از آدمها مخصوصا خانم ها انقدر راحت شدن ، هرجور میخوان لباس میپوشن ، هرطور میخوان رفتار میکنن؟؟؟؟؟؟؟
جلوی این همه نامحرم راحت با اون لباسها رژه میرن و لوس بازی در میارن ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
همچین با آقایون موجود صحبت میکنن که ....... چی بگم والله:Gig::Gig:
جدی میگم من گیج شدم رفتار ما اشکال داره که مراعات می کنیم یا اونا که ........
تازه همچین نگاه میکنن که انگار دارن .......

بنظر شما تو مجالسی که این آدم ها هستن باید چطور رفتار کرد ، یا اصلا باید رفت یا نه ؟؟؟

منکه مجبورم هر چند وقت یکبار اونا رو ببینم باید چیکار کنم:Gig::Gig:

لطفا با همفکری خود راهی به من پیشنهاد دهید.

فاطمه@م;161861 نوشت:
اقعا برامن سوال شده چرا بعضی از آدمها مخصوصا خانم ها انقدر راحت شدن ، هرجور میخوان لباس میپوشن ، هرطور میخوان رفتار میکنن؟؟؟؟؟؟؟ جلوی این همه نامحرم راحت با اون لباسها رژه میرن و لوس بازی در میارن ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!! همچین با آقایون موجود صحبت میکنن که ....... چی بگم والله

سلام
وقتی زشتی گناه در ذهن از بین بره،حاصلی جز این نداره.
خیلی غیر طبیعی نیست این رفتارشون،وقتی شخصی الگوش غرب باشه و هیچ چیزی جلودارش نباشه و مسائل اخلاقی هیچ جایگاهی در ذهنش نداشته باشه،با حداکثر توان به سمت الگوش که همون خواننده ها و مانکن های غربی هستند میره.
فاطمه@م;161861 نوشت:

مشکل رفتار ما اینه که دیگه تو جامعه امروزه انگار طبق موازین رفتار کردن خلافه عرفه،چون دیگه اکثریت اجتماع دارن به اون سمت میرن متاسفانه.
فاطمه@م;161861 نوشت:

میگن کلاس رقص غیر قانونیه،اما چند روز پیش رفتم باشگاه دیدم به به خانم مربی اومد شروع کردن به آموزش رقص،وقتی نگاه نگاه کردم تازه از من دعوت کردن که شما هم توی این کلاسها ثبت نام کنید!!!!!ماشاء الله همه ی رقص آموزان چادری بودن و یا دخترانی بودن که همراه مادرانشون آمده بودن که چادری بود!!!!!
فاطمه@م;161861 نوشت:
بنظر شما تو مجالسی که این آدم ها هستن باید چطور رفتار کرد ، یا اصلا باید رفت یا نه ؟؟؟ منکه مجبورم هر چند وقت یکبار اونا رو ببینم باید چیکار کنم

اگر شما مجبور به رفتاری نیستید که خلاف موازین اسلام باشه،چرا حضورتون اشکال داشته باشه.به عنوان یک خانم موقر و محجبه حاضر بشید.
یک خاطره میگم از خودم،تو همچین مجلسهایی افطار دعوت شده بودیم و بنده حاضر شدم .بعد یکی از همین آخر تیپها نشست پهلوی من و کلی با من هم صحبت شد و گفت خیلی از اخلاق و رفتارتون خوشم اومد و باعث شد به حرفهایی که میزدم راغب بشه،بیچاره گفت تا حالا ندیده بودم اینقدر خوشتیپ کسی چادری باشه و چقدر خوب شما چادر سر کردی:Gig:
چه عیبی داره که به عنوان یک خانم محجبه و با علم و متین و... توی جمع حاضر بشید؟!!

فاطمه@م;161861 نوشت:
سلام بر همه دوستان و مدیران محترم

واقعا برامن سوال شده چرا بعضی از آدمها مخصوصا خانم ها انقدر راحت شدن ، هرجور میخوان لباس میپوشن ، هرطور میخوان رفتار میکنن؟؟؟؟؟؟؟
جلوی این همه نامحرم راحت با اون لباسها رژه میرن و لوس بازی در میارن ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
همچین با آقایون موجود صحبت میکنن که ....... چی بگم والله:gig::gig:

بنظر شما تو مجالسی که این آدم ها هستن باید چطور رفتار کرد ، یا اصلا باید رفت یا نه ؟؟؟

منکه مجبورم هر چند وقت یکبار اونا رو ببینم باید چیکار کنم:gig::gig:

لطفا با همفکری خود راهی به من پیشنهاد دهید.

[="teal"]سلام خانومی درکت میکنم
اما منم با نظر سرکار مسیحا موافقم
خلاف میلت اگه حاضر بشی و خوبیه خودت را نشون بدی شاید شرمنده بشند از بدیشون
اما توی مجالس عروسی و رقصی که میدونی قاطی میشند نباید حاضر بشی
[/]

دوست من کار سخت نیست فقط ما چادری ها باید خودمونو بهتر از دیگران ندونیم. منم مث شما از رفتن به اینجور مجالس دلم می گیره ولی خدا میدونه با تموم وجودم برای هدایتشون دعا می کنم.
ما باید مهر بدهیم تا عشق هدیه بگیریم

اونوقت می بینی حرف حساب ما به دل اونا هم میشینه

دوره آخرالزمان که میگن اینه دیگه !
متاسفانه خیلی جامعه بدی شده
تعداد دختر و پسر خوب انگشت شمار شده

ان شاءالله خداوند صاحب اصليو برسونه.
اوضاع خيلي خراب شده، تازگيا من چند مورد ديدم كه خانمها پشت رل به دونه روسري بودن(تو شهر) تو جادها هم ،مثل جاده چالوس، يه امر عادي شده.شوخي ها و روابط با نا محرم هم كه كاملآ قبحش ريخته. همه حرف از مساوات و برابري مي زنن!!!!
بميرم براي دل عزيز زهرا سلام الله عليه

سلام به همه ی دوستان ، حرف من به سرکار فاطمه اینه ، البته میدونم همه استادن و سرکار فاطمه هم از من بهتر میدونن مسائل رو.....
نظر من اینه : وقتی ما یک خونه ی زنبور عسل میبینیم چیکار میکنیم ؟
دستمون و میکنیم داخلش تا عسل بخوریم؟
وقتی احتمال نیش خوردن از زنبورها رو بدیم ، نمی ارزه بخاطر یکم عسل خودمون و به خطر بندازیم...
یا فاصله میگیریم تا بهمون اسیب نرسه؟
من سعی میکنم دست تو خونه ی زنبور نکنم....
شاید یکم عسل بخورم ، ولی بلاخره میشه اون چیزی که نباید بشه...
مطالب دوستان خیلی از مطلب من بهتر بود...(تشکر از سرکار فاطمه و بقیه دوستان)

بنام خداوند بخشاینده و مهربان.
سلام.

نقل قول:
بنده به شخصه اگه توی خیابون یه خانمی رو بدون چادر ببینم.راهمو کج میکنم.حالا میخواد مانتو باشه ولی بلند باشه.یا بقول خودش با حجاب باشه.
شاید با خودتون بگید بنده همش توی خیابون راه کج میکنم:khandeh!:.ولی بنده اصلاً از خونه بیرون نمیرم:khandeh!:.اگر برم مسیر های مختلفی رو میرم که به مقصد برسم:khandeh!:.
شاید خیلی ها ناراحت بشن ولی من این موضوع رو باید به خواهران عرض کنم که چرا چادر؟اینو به هرکی گفتم چادری شد حالا خود دانند آنهایی که چادر سر نمیکنند.
من کسانی که چادر سر نمیکنند را اصلاً خانم بحساب نمیاورم.از خواهر خودم گرفته تا آن آمریکایی...
دلیلش؟
یه جوونی که با دختر ها برخورد سالمی ندارد وخیلی راحت با آنها هم سخن و حتی دوست میشود برایش مهم نیست که کسی چادر سر کند یا مانتو. و به همین سادگی هم تحریک نمیشود.خیلی راحت با چشمانش گناه میکند.
اما بنده که همش سرم پایین هست.
به خدایی خدا قسم خواهران من.به خدا قسم با دیدن یک تار مو تمام طرز فکرم عوض شده و تحریک میشوم و از آن منطقه دور میشوم و شیطان هرچه دلش میخواهد در ذهن من میگوید.
حال خودتان قضاوت کنید چرا بیرون بودن یک تار مو حرام است؟
خیلی مراقب باشید.اگر همسری خوب میخواهید خودتان را اصلاح کنید همسری مانند خودتان خداوند نصیبتان خواهد کرد.
یا علی:Gol:.

عــــلی;162137 نوشت:
شاید خیلی ها ناراحت بشن ولی من این موضوع رو باید به خواهران عرض کنم که چرا چادر؟اینو به هرکی گفتم چادری شد حالا خود دانند آنهایی که چادر سر نمیکنند. من کسانی که چادر سر نمیکنند را اصلاً خانم بحساب نمیاورم.از خواهر خودم گرفته تا آن آمریکایی...

سلام
صحبتهای علی آقا هم درست.
اما هر چادری هم حجاب به حساب نمی آید ،اینقدر بد چادر سر میکنند بعضی ها که آدم فکر میکنه ای کاش مانتویی بودن ،هم حجابشون بهتر بود و هم چادری ها را ضایع نمیکردن

[QUOTE=مسیحا
اگر شما مجبور به رفتاری نیستید که خلاف موازین اسلام باشه،چرا حضورتون اشکال داشته باشه.به عنوان یک خانم موقر و محجبه حاضر بشید.

چه عیبی داره که به عنوان یک خانم محجبه و با علم و متین و... توی جمع حاضر بشید؟!!

سلام برشما دوست گرامی
بسیار سپاسگذارم از راهنمایی شما
اما مسیحا جان من تنها نمیرم همسرم هم هست :Gig:درسته الحمدلله از نظر ایمانی خیلی خوب هستند. اما همکارای اینجوری زیاد دارن بسیار راحت .:Gig:
آدمهایی که به اصطلاح تحصیل کرده اند و دارن بچه های مردم رو تربیت میکنن:vamonde:

اندیشه;162053 نوشت:
سلام به همه ی دوستان ، حرف من به سرکار فاطمه اینه ، البته میدونم همه استادن و سرکار فاطمه هم از من بهتر میدونن مسائل رو.....
نظر من اینه : وقتی ما یک خونه ی زنبور عسل میبینیم چیکار میکنیم ؟
دستمون و میکنیم داخلش تا عسل بخوریم؟
وقتی احتمال نیش خوردن از زنبورها رو بدیم ، نمی ارزه بخاطر یکم عسل خودمون و به خطر بندازیم...
یا فاصله میگیریم تا بهمون اسیب نرسه؟
من سعی میکنم دست تو خونه ی زنبور نکنم....
شاید یکم عسل بخورم ، ولی بلاخره میشه اون چیزی که نباید بشه...
مطالب دوستان خیلی از مطلب من بهتر بود...(تشکر از سرکار فاطمه و بقیه دوستان)

سلام دوست گرامی
ممنون از نظرتان
اما اگه نرم و فاصله بگیرم مارک امی بودن و قدیمی بودن میخورم.
من سعی کردم با رعایت کامل موازین در برخوردها و رفتارها در مجالس باشم اما یه ساعت برام چندسال میگذره ، عذاب میکشم. :Ghamgin::Ghamgin:

فاطمه@م;162163 نوشت:
سلام دوست گرامی
ممنون از نظرتان
اما اگه نرم و فاصله بگیرم مارک امی بودن و قدیمی بودن میخورم.
من سعی کردم با رعایت کامل موازین در برخوردها و رفتارها در مجالس باشم اما یه ساعت برام چندسال میگذره ، عذاب میکشم. :ghamgin::ghamgin:

سلام... واقعا دیگه علمی ندارم که بخوام کمک کنم ، یعنی میخوام ولی علمش و ندارم ، ایشالا کارشناسان محترم کمک کنن ، چون منم میخوام راه حلش و بدونم...

فاطمه@م;162160 نوشت:
اما مسیحا جان من تنها نمیرم همسرم هم هست درسته الحمدلله از نظر ایمانی خیلی خوب هستند. اما همکارای اینجوری زیاد دارن بسیار راحت . آدمهایی که به اصطلاح تحصیل کرده اند و دارن بچه های مردم رو تربیت میکنن

سلام
نمیدونم این نظر چقدر کارشناسیه،اما در شرایطی که همکارای آنچنانی دارن شما تا جایی که میتونید باید همیشه حاضر باشید و هیچ موقع جا خالی نکنید.
راستش تو جامعه امروز با حداقل جا خالی کردن هستند آدمهایی که جای شما را پر کنند،هر چقدر هم همسر آدم مومن باشه ،اون بنده خدا هم خیلی اذیت خواهد شد در صورتی که تنها باشه،حتی اگر اونها همکارانشون هستند،چون دیگه اون جو و محیط کاری نیست،قطعا برای ایشون اذیت کننده خواهد بود.

فاطمه@م;162163 نوشت:
سلام دوست گرامی ممنون از نظرتان اما اگه نرم و فاصله بگیرم مارک امی بودن و قدیمی بودن میخورم. من سعی کردم با رعایت کامل موازین در برخوردها و رفتارها در مجالس باشم اما یه ساعت برام چندسال میگذره ، عذاب میکشم.

با اجازه از دوستان با تجربه و کارشناسهای محترم.
وقتی همسر آدم خدا شناس باشه و نگیم خیلی مقیده در این صورت توی پارتی و مختلط آنچنانی نخواهد رفت که ما بخواهیم با ایشون همراه بشیم،که اگر خلاف این بود خدا کمک کنه به این زن با این همسر.
خوب میمونه یک سری مجالس که در ظاهر خوبه،اما در وسط مهمانی یا جلسه و.. بعضی ار افراد یک مقدار شیطنت میکنند،تا جایی که میتونیم نه خودمون بریم و همسرمون را هم منع کنیم و ازشون بخواهیم نرن.خوب در غیر این شرایط باید حضور داشت،هر چقدر هم سخت باشه برای زندگی آدم خیلی مهمه که همراه همسرمون باشیم و البته حواس خودمون هم به زندگی دو نفرمون باشه و البته برای تبلیغ دین هم موثر خواهد بود.

باسلام خدمت کارشناسان و مشاورین محترم اسک دینی

لطفا در صورت امکان شمام جوابی ، راهی ، پیشنهادی در این مورد بدهید باشد که کارگشای ما شود.

باتشکر:Gol:

بنام خدا.
سلام.

نقل قول:
هر چقدر هم سخت باشه برای زندگی آدم خیلی مهمه که همراه همسرمون باشیم و البته حواس خودمون هم به زندگی دو نفرمون باشه و البته برای تبلیغ دین هم موثر خواهد بود.

خیلی زیبا بود:Gol:

درود
اقایون و خانوم ها یک نظری میدم بر اساس دید واقعی هست نه این چی گفت یا اون چی نوشته بود .
ما سال 2011 هستیم من دختری دیدم که در خارج از کشور تحصیل میکرد تنها بود همه کاری هم میتونست بکنه اما در پروفایل ایشون در فیس بوک عکس مذهبی دیدم.
و ازش پرسیدم تنهایی سو استفاده نمیکنی ؟ گفت نه خانواده به من اطمینان دارن با همکارهام صحبت میکنم و بعضی موقع ها شب ها با دوستان دختر خود جشن میگیرم !
اینکه من توی یه شرکتم توی خیابون فلا دخترو میبینم حیا کجاست و فلا ...
باید گفت یه دختری که به قول شما بی حیاست هیچ وقت یا بسیار کم نمیاد سراغ یه پسر مومن و سر به زیر
میره سراغ پسری که بفهمه اونم از جنس خودشه و دنبال کسی مثل خودشه !
2. من در شرکتم فلا اقا بغل میز منه (من میدونم فرار زیاد از جنس مخالف یه نوع مشکلات حل نشده توی فرد هست )
چراه و به چه دلیل (ایا همه پسرها که همکار شما هستند همه ناپاک و چشم گناه به شما دارند ؟ )
جواب : نه پسر خوب هست پسر بدم زیاده (یک پسری که دنبال دوست دختره خیلی کم پیش میاد بره سراغ یک دختر مذهبی (چون دوست نداره وقتشو هدر بده و ماشالا دخترانی هم زیادن که تن به دوستی میدن )
من یه مدتی مغازه داشتم و توی یکی از پاساژهای ... کار میکردم یک دختری دیدم منشی بود دیدم همه همکاران دیگه همه دنبالشن
و یک دختر دیگه دیدم که 7 خط ترین ادم اون ناحیه حتی نگاه به اینم نمیکرد .
دختری که منشی بود و کنار من بود هی میومد با من درد و دل میکرد که اینها منو اذیت میکنن ازارم میدن تا یه مدت گذشت یه پسری میخواست اذیتش کنه گفتم دختر خاله منه مراقب خودت باش که بار بعدی یه کوتک درست حسابی میخوری
تا بعد از یه مدت هیچ کس جرات نکرد و دختره خیلی خوشحال شد.
دیدم خواهر دختره میاد مغازه من میگه میخوام به خواهرم بزنگم میشه ؟ گفتم بله .
گفت میشه شماره رو بگم زنگ بزنید شماره رو گفت من تماس گرفتم
بار بعدی امد گفت بازم شماره خواهرمو بگیر گفتم من حفظ نکردم گفت یادداشت کنید گفتم باشه
باز خود دختره گفت میشه یه سری چیز برام بلوتوث کنی دیدم میخواد سر حرفو واسم باز کنه
من یه پسری بودم که 3 تیغه میکردم همیشه صورتمو موهامو سیخ میکردم تیپ یه مانکنم میزدم.
تو دلم میخندیدم (گفتم با خودش فکر میکنه چه احمقی پیدا کرده )
تا اینکه یه مدت شد و گذشت هیچ کس کاری به این دختر نداشت حدود چند ماه گذشت.
دیدم این خانوم همینجور میخواد هی صمیمی تر بشه
منم یه اس ام اس دادم و شمارشو ازش گرفتم شب گفتم دوست دارم .
اونم سریع گفت ممنون و ....
چند روز بعدکه گذشت گفت من شارژ میخوام
من پول میخوام تو رو خدا مامانم مریضه نداره منم کمکش کردم.

(من از اون لحظه که خواهرش گفت شماره خواهرمو حفظ نکردی تمام ماجرا رو فهمیدم )

و تا الان داشتم یه نقش ادم فریب خورده رو بازی میکنم دختره پول منو پس نداد و از اونجا فرار کرد (البته میدونستم عاقبتش اینه برام مهم نبود)

و وقتی که با دوست هام اشنا شدن فهمیدم ایشون با چیزی بیش از 30 نفر رابطه داشته اونم از انواع اقسامش...

ولی چرا نزدیک اون دختره نمیشدن همون که گفتم حتی 7 خط ترین ادم اون دختر دومی حتی اسمشو صدا نمیزدن !

بخاطر این بود که سرشو مینداخت پایین کاری داشت در حد همون کار رابطه داشت و هیچ کی حتی جرات کرد فکر شماره دادن به این کنه
اخرشم ازدواج کرد.

نتیجه :
دختری که راه رو برای یک پسر باز نکنه اون پسر فکر دوستی یا ... به سرش نمیزنه
پسری هم که سر به زیر باشه دختر خراب نمیاد سراغش

بدرود

اين علامتها درين آخر زمان
هست از اشراط ساعت بى گمان

از رخ مردم حيا برخاسته
شرم بنشسته جفا برخاسته

بر حكيمان ابلهان محنت فزا
بر سليمان ديو و دد فرمان روl

آدمى را بر ستوران فضل نه
نيك و بد را خوب و رد را فضل نه‏

بنام خدا.
سلام.

نقل قول:
پسری هم که سر به زیر باشه دختر خراب نمیاد سراغش

اینو نمیتونم قبول کنم مگر اینکه خیلی از دخترا بخوان اینو تاییدش کنن.
چون بسیاری از پسر ها خیلی کارا میکنن و انتظار دارن خانمی پاک نصیبشون بشه.
و خیلی از دختر ها هم همینو میخوان.
یا علی:Gol:

عــــلی;162932 نوشت:
بنام خدا.
سلام.

اینو نمیتونم قبول کنم مگر اینکه خیلی از دخترا بخوان اینو تاییدش کنن.
چون بسیاری از پسر ها خیلی کارا میکنن و انتظار دارن خانمی پاک نصیبشون بشه.
و خیلی از دختر ها هم همینو میخوان.
یا علی:Gol:

سلام
دقیقا این موضوع را من خودم چندین بار دیدم .
یکی از همکارای آقامون وقتی میخواست ازدواج کننه به من گفت در صورتی که من میدونم اصلا اهل رعایت حد وحریم نبود و چند سال با یه دختری بود . :Gig:
جالب بود که به من میگفت : دختر سنگین و با متانت میخوام که تا حالا با کسی دوست نشده باشه. :Moteajeb!:

فاطمه@م حرفتون کاملا درسته
و در جواب دوست عزیز و این جملم (پسری هم که سر به زیر باشه دختر خراب نمیاد سراغش )
در واقع منظورم این بود که دختر خراب کم میاد سراغش
یه فرق بین پسر معمولی و پسر دختر باز تو جذب کردن هست !
موفق باشید

سلام
میدونید دارم به این نتیجه میرسم که مشاورین اسک دین هم پارتی بازی میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
جواب هرکس که بخوان میدن اشکال نداره من میرم جای دیگه ؟!؟ سوالاتم رو میپرسم ؟
خدا بزرگه ، انشاءالله منم جوابم رو از آقا میگیرم. :god:

:soal::geryeh::cry::cry::geristan:

سلام :Gol:

ایام به کام:Gol:

بهتر است که در مباحث اجتماعی اول دوستان نظرشون را بگویند

بعد کارشناسان محترم زحمت جمع بندی و جواب آخر را بکشند

پس در گرفتن جواب شکیبا باشید سرکار فاطمه@م:Mohabbat:

علی یارتان:Gol:

من هم سلام عرض می کنم خدمت همه دوستان.
به نظر من اشکال کار از ماست . اشکال از ما بچه مذهبی هاست. یه موضوعی با عنوان حماسه ای دیگر از حضور ایجاد کردم. اگه بخونین می فهمین که اشکال اصلی از ماست. خواهشا سری بزنین.

در ضمنجناب mr.programmer شما تو پرو فایل خودتون محل زندگی خودتونو تخت جمشید اعلام کردین.
حالا چرا تخت جمشید؟؟؟؟؟:Gig:
خوب رو تخت خودتون باشین و به حق دیگران تجاوز نکنین:Ebraz Doosti::Bye::khobam:
:khaneh:

hush dragon;168048 نوشت:
من هم سلام عرض می کنم خدمت همه دوستان.
به نظر من اشکال کار از ماست . اشکال از ما بچه مذهبی هاست. یه موضوعی با عنوان حماسه ای دیگر از حضور ایجاد کردم. اگه بخونین می فهمین که اشکال اصلی از ماست. خواهشا سری بزنین.

در ضمنجناب mr.programmer شما تو پرو فایل خودتون محل زندگی خودتونو تخت جمشید اعلام کردین.
حالا چرا تخت جمشید؟؟؟؟؟:Gig:
خوب رو تخت خودتون باشین و به حق دیگران تجاوز نکنین:Ebraz Doosti::Bye::khobam:
:khaneh:

سلام
خونمون 10 دقیقه با تخت جمشید فاصله داره والا رو تخت نیست سرور عزیز
به حق دیگران هم تجاوز نکردیم یه نظری دادیم به دل نگیر :d

شما که مسلمان هستی نگاه نکن.مجبور نیستی لزومی ندارد به مجلس بروی.اگه شما خودتو درست کنی ممکن است بر روی بعضی از افراد تاثیر بگذاری و آنها را درست کنی.

موضوع قفل شده است