عصای حضرت موسی کجاست؟

تب‌های اولیه

21 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
عصای حضرت موسی کجاست؟

سلام

عصای موسی الان کجاست؟ آیا نزد امام زمان است؟ اگر اینطور است پس این عکس که گفته می شود عکس عصای حضرت موسی است چیست؟

http://negarkhaneh.ir/~sozedel/PicDetail-46462/

با سلام

در مورد عکسی که در اینترنت میباشد !!بنده صحت و منبع درستی که این عصا مربوط به حضرت موسی ع باشد مطلبی پیدانکردم

اما آنچه که در روایات آمده از این قرار است

امام باقر(ع) فرمود: عصای موسی، پیش از آنکه در دست موسی باشد، عصای آدم بود. سپس به شعیب و بعد به موسی بن عمران رسیدو اکنون این عصا نزد ماست. رنگ این عصا همچنان سبز است و به همان شکل اول خود باقی است. اگر از آن بپرسی، پاسخ می دهد. این عصا برای قائم ما ذخیره گردیده است. او با عصا همان کاری می کند که موسی انجام داد.... (1)

1-بصائرالدرجات، ص 183

در ده آیه از قرآن کریم از عصای حضرت موسی‌ نام برده شده است‌.عصای حضرت موسی یکی از دو معجزهای ایشان است که برای اثبات نبوت خویش از آن استفاده می‌کرد.
در آیه 17 و 18 سورة طه آمده است‌:حضرت موسی در پاسخ پرسش خداوند که فرمود:و چه چیز در دست راست تواست ای موسی‌؟!
گفت‌:این عصای من است‌، بر آن تکیه می‌کنم‌، برگ درختان را با آن برای گوسفندان فرو می‌ریزم ونیازهای دیگری را نیز با آن بر طرف می‌کنم‌.
عصای حضرت موسی در شعر فارسی‌، هم برای کنایه از پرخوری و هم به معنای کنایی بخشنده و جواد و پرخاصیت به کار رفته است‌:
عصای کلیمند بسیار خواربه ظاهر چنین زرد روی و نزار
(بوستان سعدی )
دربارة این‌که اصل این عصا از کجاست‌؟
مفسران دراین باره گفته‌اند:عصای حضرت موسی‌همان عصای حضرت آدم‌است که از درخت "مورد" بهشت (که در عربی به آن "آس‌" می‌گویند) می‌باشد.
بعد از خارج شدن حضرت آدم‌از بهشت آن عصا دست به دست بین اولادش می‌گشت تا به حضرت شعیب‌رسید، حضرت شعیب‌نیز آن را به حضرت موسی‌داد. طبق نقل دیگری نیز گفته شده است‌:هنگامی که حضرت موسی به سمت مدین حرکت نمود، فرشته‌ای آن را به حضرت موسی‌داد.
(مجمع‌البیان‌، طبرسی‌؛، ج‌، الجزءالتاسع‌، ص 138،ذیل آیه 107،سورة اعراف‌، منشورات مکتبة‌الحیات‌.)
استعدادهای فوق العاده اشیأ
آن روز که حضرت موسی‌، آن عصای شبانی را برای خود انتخاب نمود، باور نمی کرد که این موجود ساده از عهدة چنان کار عظیمی به فرمان خدا بر آید، آنچنان که قدرت فراعنه را در هم ریزد، امّا خدا به او نشان داد که از همین وسیلة ساده می‌توان آن چنان نیروی شگفتی به وجود آورد.
این در واقع درسی است به همة انسان‌ها که در این جهان هیچ چیز را ساده نپندارند، ای بسا موجودات یا افرادی که ما با دیدة حقارت به آن‌ها می‌نگریم قدرت‌های بزرگی در دل نهفته داشته باشند که ما از آن بی‌خبریم‌.
(تفسیر نمونه‌، آیت الله مکارم شیرازی و دیگران‌، ج 13، ص 182، دارالکتب الاسلامیة‌.)

[="Teal"]چه جااااااااااااااااااااالب[/] :Moteajeb!:

سلام دوستان بنده منتظرم که ببینم واقعاً عصای موسی کجاست و آن عکس چیست.

پس با این مطالبی که بیان شد نتیجه این است که عصا نزد حضرت مهدی است؟

و نشانی آن سبز بودن عصا است؟

[="Teal"]تا اینجاکه من برداشت کردم از سخن امام باقر(ع) پس یکی از نشانه های حضرت مهدی(عج) عصای حضرت موسی است:ok:[/]

سلام بر دوستان من هم می خوام بدونم عصای حضرت موسی کجاست ولینمی دونم

قيام سيد حسني یکی از نشانه های ظهور است

سید يكي از نوادگان امام حسن ـ عليه السلام ـ است که از ايران قيام نموده و مردم را به برپاداشتن حدود الهي و اصلاح امور مسلمين دعوت مي كند و مناطق بسياري از ايران تا حدود عراق را تصرف مي كند و حكومت اسلامي را برپا مي سازد، اين واقعه مقارن با قيام حضرت مهدي(عج) از مكة معظمه است و وقتي حضرت به كوفه تشريف مي آورند، سيد حسني با او ملاقات مي كند و به استقبال حضرت مي رود و حضرت را شناخته ليكن براي اطمينان بيش تر لشكريانش، از حضرت مواريث پيغمبران را مطالبه مي نمايد، و حضرت هم عمامة پيامبر اسلام ـ صلي الله عليه وآله ـ و انگشتري حضرت سليمان ـ عليه السلام ـ و ذوالفقار حضرت علي ـ عليه السلام ـ و عصاي موسي ـ عليه السلام ـ را به او نشان مي دهد و بعد از نشان دادن اين ها، سيد حسني دست آن حضرت را مي بوسد و با لشكريانش به ايشان مي پيوندند.(مجلسي . رجعت . مهدي موعود . ص 62 تا 64 . ترجمه : بيدار . ابوذر . ص 67 و 68. انتشارات رسالت قلم . 1370 )

gsaeed;162033 نوشت:
خجالت بکشید بابا
نمیخاین به این داستان تخیلی هزاران ساله پایان بدید؟
عصای موسا.مهدی...
همینه دیگه . جهان سوم دنبال عصای موسا میگرده.منتظره مهدی نشسته تا بیاد همه رو نجات بده
غافل از اینکه اون وره دنیا به تفکر ما میخدن و ازش سو استفاده میکنن

[="Red"]برادر محترم
جدا فکر میکنید اونوریها هم مثل شما فکرمیکند
نه خیر یهودیها از بعضی ما به اصطلاح مسلمونا اعتقادشون محکم تره
اصلا دلیل ساخت ساختمون به اون بزرگی کنار خانه ی خدا توسط فراماسونر هارا میدونید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تصمیم دارند در لحظه ی ورود امام زمان(عج) از کعبه ایشون رابکشند
خیلی زشته واسه ی ما مسلمونا که دشمنمون به سلاح ورهبرمون معتقد باشهو اینجوری برای از بین بردنش تلاش کنه بعد خودمون با این ایمان؟!؟!؟!:Narahat az:
[/]

خالی شدن ازاعتقادات وتهی شدن آدمی ازاندیشه وایدئولوژی زمینه ابزار شدن آدمی توی دستای دیگران رافراهم میکنه آدم بدون عقیده سالم چه ابزار مناسبی دردست دیگرانه.

سلام

یعنی ممکنه که چند عصا باشه و عصای اصلی دست امام باشه؟

یعنی حضرت موسی(س) چند عصا داشته اند و اون عصایی که معجزه بود دست امام(ع) است؟

سلام
آیا فراماسونر ها به این هم اعتقاد دارند که امام زمان پیروز می شود؟

[="teal"]سلام
فراماسونر ها حتما به این اعتقاد دارند صد در صد چون تمام تلاششونو دارند میکنند تا از همون ابتدا امام ا شهید کنند
ولی میدونید که الآن یعنی امسال همه ی ثروتها باید یه گوشه ی دنیا یعنی اسرائیل یعنی معبد سلیمان جمع بشه !!!!!!!
ثروتهای امریکا و کل دنیا ...
رئیس بانک مرکزی به نظرتون کجا رفت؟؟؟؟؟
همه اونجا منتظر تک چشمشونند تا بیادو تسلط شیطانی روی دنیا داشته باشه!!!!!1
طرح جدید دلارو دیدید؟؟؟؟؟؟؟؟
اونا اعتقاداتشون اینقدر محکمه بعد ماچی؟؟؟؟؟؟؟؟
[/]

به نظرم استعداد تبدیل چوب به مار در عصا نیست و به امر خدا هر چیزی ممکنه.اون عصا معجزه برای مردم اون زمان بوده و شاید برای جلب مردم یهودی به هنگام ظهور عامل جذب یهودیان زیادی باشد.ولی در هر حال معجزات به تناسب عقل و فهم بشر رشد کرده و امام برای ما بچه مسلمونها چیزهای جالب تری واسه بحث کردن خواهند داشت.
بچه ها اگه در ایام محرم دلتون شکست همه رو دعا کنید.یا حسین

بسم الله الرحمان الرحیم
با سلام

اینکه ظاهر عصا چیست؟ از امام علی علیه السلام نقل است که فرمود به او اربيه گویند و از عوسج می باشد هفت ذراع طول دارد به ذراع حضرت موسى علیه السلام، جبرئيل از بهشت آن را برای حضرت شعیب آورده بود. بنابر این این عصا از چوب معمولی نبوده و خصوصیات منحصر به فردی دارد.
اما حقیقت این عصا معجزه بزرگ الهی بودن آن است همچنانکه قرآن می فرماید: (وَ فِي مُوسى‏ إِذْ أَرْسَلْناهُ إِلى‏ فِرْعَوْنَ بِسُلْطانٍ مُبينٍ 38 ذاریات) " در موسى و تاريخ زندگى او نيز نشانه و درس عبرتى بود، در آن هنگام كه او را به سوى فرعون با دليل روشنى فرستاديم"
این عصا دارای اعمال شگفت انگیزی بود که در ذیل به آنها اشاره می شود:
1- مار شدن آن در كوه طور، در وقت بعثت. چنانكه در آيه 31 سوره: قصص در اين باره مى ‏فرمايد (وَ أَنْ أَلْقِ عَصاكَ فَلَمَّا رَآها تَهْتَزُّ كَأَنَّها جَانٌّ وَلَّى مُدْبِراً) يعنى خداوند به موسى فرمود: عصاى خود را بيفكن، هنگامى كه موسى آن عصا را افكند آنرا ديد كه نظير مارى پشت كرد (و رفت).
2- اژدها شدن آن در پيش فرعون. چنانكه در سوره شعراء، آيه 32 مى ‏فرمايد (فَأَلْقى‏ عَصاهُ فَإِذا هِيَ ثُعْبانٌ مُبِينٌ) يعنى موسى عليه السّلام عصاى خود را افكند، ناگاه اژدهائى شد آشكار.
3- بلعيدن وسائل سحر و جادوگران. در سوره: شعراء، آيه 45 مى ‏خوانيم (فَأَلْقى‏ مُوسى‏ عَصاهُ فَإِذا هِيَ تَلْقَفُ ما يَأْفِكُونَ) يعنى موسى عصاى خود را افكند، ناگاه آن عصا كليه سحر و جادوى ساحران را بلعيد.
4- زدن عصا به دريا، و ايجاد راه از ميان آن، و انجماد آب نظير سنگ. چنانكه در سوره شعراء آيه 63 مى ‏خوانيم (فَأَوْحَيْنا إِلى‏ مُوسى‏ أَنِ اضْرِبْ بِعَصاكَ الْبَحْرَ فَانْفَلَقَ فَكانَ كُلُّ فِرْقٍ كَالطَّوْدِ الْعَظِيمِ) يعنى به موسى وحى كرديم كه عصايت را به دريا بزن! پس دريا بشكافت، و هر تكه‏ اش نظير كوهى بزرگ (و بى ‏حركت) گرديد، تا بنى اسرائيل از آن بگذشتند.
5- شكافتن سنگ در صحراى سينا در اثر زدن عصا و جريان دوازده چشمه از سنگ. چنانكه در سوره بقره، آيه 60 ميفرمايد (وَ إِذِ اسْتَسْقى‏ مُوسى‏ لِقَوْمِهِ فَقُلْنَا اضْرِبْ بِعَصاكَ الْحَجَرَ فَانْفَجَرَتْ مِنْهُ اثْنَتا عَشْرَةَ عَيْناً) يعنى هنگامى كه موسى براى قوم خويشتن طلب آب نمود ما به آن بزرگوار گفتيم: عصايت را بر سنگ بزن (هنگامى كه عصاى خود را بر آن سنگ زد) دوازده چشمه آب از آن منفجر و جارى شد معجزات ديگرى هم در اخبار براى عصاى موسى آمد.
اما این عصا همانطور که دوستان گفتند اکنون نزد امام زمان ارواحنا له الفداء است هر گاه از آن عصا خواسته شود سخن بگويد سخن مى ‏گويد! آن عصا براى قائم آل محمّد صلّى اللّه عليه و آله و سلّم آماده و محفوظ است. هنگامى كه حضرت قائم عج قيام كند همان بهره ‏بردارى ‏هائى را از آن ميكند كه حضرت موسى از آن مى ‏كرد. آن عصا اعمال شگفت‏ انگيزى انجام مى ‏دهد، و آنچه را دشمنان اسلام مكر و حيله بكار ببرند همه را مى ‏بلعد، و مأموريت خود را انجام مى ‏دهد، و به هر طرفى كه رو كند حيله و كيد مخالفين دين مقدس اسلام را خنثى و نابود مى ‏نمايد! ( تفسیر آسان)
موفق باشید:Gol:

gsaeed;162033 نوشت:

اگر این که داستان ها تخیلی است پس شما باید داستان کندن درب خیبر را هم قبول نکنید دیگر.
یا داستان دو تکه شدن ماه هم رو فراموش کنید

اقای قرائتی چند شب بیش در شبکه قران سخنان جالبی فرمودند
ایشان فرمودند دنبال علمی بروید ک یکی از شروط زیر را داشته باشد
واجب باشد1
مثل یادگیری احکام دین
2مستحب باشد
مثل قران
3
ب درد خود فرد بخورد و مشسکلی را ازش حل کند
مثل فن لوله کشی یا خیلی فنون دیگه
4
ب درد جامعه بخورد
مثل بزشکی
و فرمودند اگر یکی از این موارد را نداشت عمرتو براش هدر نده
خوب حالا عصای موسی کجا است
واجب ک نیس
مستحب ک نیس
ن مشکلی از شما حل میکنه نه از جامعه
بس این چه سوالیه دیگه که دونستن یا ندونستنش هیچ فرقی نداره
ایشان هم این مثال را زدند که از من برسیدند امام زمان همسر و فرزند دارد یا نه
و عین این جوابو دادن

با سلام
در کاخ توپکاپی واقع در استامبول ترکیه بخشی به نام موزه اسلامی وجود دارد.

عصای حضرت موسی
عمامه ی پیامبر اسلام
شمشیر پیامبر اسلام
شمشیر حضرت عثمان و حضرت علی -رض-
مهر پیامبر اسلام مزین به نام محمد رسول الله
عمامه حضرت یوسف نبی
لباس سیدنا حسین -رض-
لباس فاطمه بنت نبی
دندان و موی پیامبر گرامی اسلام
کفش پیامبر اسلام
درب قدیمی کعبه
قرآن های قدیمی
نامه های دست نویس پیامبر اسلام
و...

در آنجا نگه داری می شود.

[=century gothic]در آیه 17 و 18 سورة طه آمده است‌:حضرت موسی در پاسخ پرسش خداوند که فرمود:و چه چیز در دست راست تواست ای موسی‌؟!
گفت‌:این عصای من است‌، بر آن تکیه می‌کنم‌، برگ درختان را با آن برای گوسفندان فرو می‌ریزم ونیازهای دیگری را نیز با آن بر طرف می‌کنم‌.

این پایینی به هر چیزی میخوره غیر چیزی که موسی ع گفته!

مکه;302279 نوشت:
با سلام
در کاخ توپکاپی واقع در استامبول ترکیه بخشی به نام موزه اسلامی وجود دارد.
مهر پیامبر اسلام مزین به نام محمد رسول الله

این مهر مخصوص نبی اکرم هست که به جای امضای آنحضرت پای نامه های او زده میشد. تصویر زیر نمایش حکاکی آن در ابعاد بزرگتر است.

مگر مهر نبی ص در صدر اسلام مفقود نشد؟

حضرت، انگشتری داشت که نقش آن «محمد رسول­الله» بود. بعد از ایشان، این انگشتر به دست ابوبکر و پس از او به دست عمر و بعد از وی هم به دست عثمان افتاد. وی 9 سال آن را داشت تا اینکه هنگام حفر چاه «أریس» در چاه افتاد و گم شد.

طباطبایی، محمد حسین؛ سنن النبی، ص 78.

رضا;161669 نوشت:
با سلام

در مورد عکسی که در اینترنت میباشد !!بنده صحت و منبع درستی که این عصا مربوط به حضرت موسی ع باشد مطلبی پیدانکردم

اما آنچه که در روایات آمده از این قرار است

امام باقر(ع) فرمود: عصای موسی، پیش از آنکه در دست موسی باشد، عصای آدم بود. سپس به شعیب و بعد به موسی بن عمران رسیدو اکنون این عصا نزد ماست. رنگ این عصا همچنان سبز است و به همان شکل اول خود باقی است. اگر از آن بپرسی، پاسخ می دهد. این عصا برای قائم ما ذخیره گردیده است. او با عصا همان کاری می کند که موسی انجام داد.... (1)

1-بصائرالدرجات، ص 183

در ده آیه از قرآن کریم از عصای حضرت موسی‌ نام برده شده است‌.عصای حضرت موسی یکی از دو معجزهای ایشان است که برای اثبات نبوت خویش از آن استفاده می‌کرد.
در آیه 17 و 18 سورة طه آمده است‌:حضرت موسی در پاسخ پرسش خداوند که فرمود:و چه چیز در دست راست تواست ای موسی‌؟!
عصای حضرت موسی در شعر فارسی‌، هم برای کنایه از پرخوری و هم به معنای کنایی بخشنده و جواد و پرخاصیت به کار رفته است‌:
عصای کلیمند بسیار خواربه ظاهر چنین زرد روی و نزار
(بوستان سعدی )
دربارة این‌که اصل این عصا از کجاست‌؟
مفسران دراین باره گفته‌اند:عصای حضرت موسی‌همان عصای حضرت آدم‌است که از درخت "مورد" بهشت (که در عربی به آن "آس‌" می‌گویند) می‌باشد.
بعد از خارج شدن حضرت آدم‌از بهشت آن عصا دست به دست بین اولادش می‌گشت تا به حضرت شعیب‌رسید، حضرت شعیب‌نیز آن را به حضرت موسی‌داد. طبق نقل دیگری نیز گفته شده است‌:هنگامی که حضرت موسی به سمت مدین حرکت نمود، فرشته‌ای آن را به حضرت موسی‌داد.
(مجمع‌البیان‌، طبرسی‌؛، ج‌، الجزءالتاسع‌، ص 138،ذیل آیه 107،سورة اعراف‌، منشورات مکتبة‌الحیات‌.)
استعدادهای فوق العاده اشیأ
آن روز که حضرت موسی‌، آن عصای شبانی را برای خود انتخاب نمود، باور نمی کرد که این موجود ساده از عهدة چنان کار عظیمی به فرمان خدا بر آید، آنچنان که قدرت فراعنه را در هم ریزد، امّا خدا به او نشان داد که از همین وسیلة ساده می‌توان آن چنان نیروی شگفتی به وجود آورد.
این در واقع درسی است به همة انسان‌ها که در این جهان هیچ چیز را ساده نپندارند، ای بسا موجودات یا افرادی که ما با دیدة حقارت به آن‌ها می‌نگریم قدرت‌های بزرگی در دل نهفته داشته باشند که ما از آن بی‌خبریم‌.
(تفسیر نمونه‌، آیت الله مکارم شیرازی و دیگران‌، ج 13، ص 182، دارالکتب الاسلامیة‌.)

anoushiravan;302286 نوشت:

این پایینی به هر چیزی میخوره غیر چیزی که موسی ع گفته!

این مهر مخصوص نبی اکرم هست که به جای امضای آنحضرت پای نامه های او زده میشد. تصویر زیر نمایش حکاکی آن در ابعاد بزرگتر است.

حضرت، انگشتری داشت که نقش آن «محمد رسول­الله» بود. بعد از ایشان، این انگشتر به دست ابوبکر و پس از او به دست عمر و بعد از وی هم به دست عثمان افتاد. وی 9 سال آن را داشت تا اینکه هنگام حفر چاه «أریس» در چاه افتاد و گم شد.

طباطبایی، محمد حسین؛ سنن النبی، ص 78.

لطفا مطالب را درست بخوانید جناب انوشیروان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

.

رضا;302300 نوشت:
لطفا مطالب را درست بخوانید جناب انوشیروان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

.

شیخنا

شما چه ایرادی در سخن من می بینید؟

در ثانی مطمئنید نیازی به "؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟" بود؟ آیین نگارش رو که پاس فرموده اید؟

رضا;302300 نوشت:

احتمالا منظور شما این است:

موضوع قفل شده است