انتظاراتی که از همسر خواهیم داشت

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
انتظاراتی که از همسر خواهیم داشت

سلام

اگر کسی به پاسخ به سوالی که می پرسد:

از همسر آینده ی خود چه انتظاری داری؟

بگوید:

من از کسی انتظاری ندارم.

تا چه حد او صحیح فکر کرده است؟

شوهران از زنان چه می خواهند؟

خانم خوبم، کمکم کن برای فرزندانم یک قهرمان باشم. از من و از کارهای خوبی که کرده ام تعریف کن. فقط از کاستی هایم حرف نزن.

همان طور که به بچه هایمان هم گفته ام: « تو را دوست دارم و به تو افتخار می کنم». نیاز دارم که من هم همین را از تو بشنوم: « که دوستم داری و به عنوان یک شوهر و یک پدر به من افتخار می کنی».

یک شوهر به تحسین و احترام دائم نیاز دارد. بخشی از این تحسین و احترام را می تواند در محیط کار و والدین و سایرین دریافت کند. اما مشتاق است که بخش عمده آن را از همسرش دریافت کند.

به شوهرت احترام بگذار. علی رغم همه کمبودهایش (که تو ضعفهایش را بهتر از هر کسی می شناسی). بگذار بداند که تو فکر می کنی او بزرگ است. و تحسینش می کنی.

وکیل من باش. طرف من باش. اگر فکر می کنی اشتباه می کنم. راهنمایی ام کن تا به سمتی که فکر می کنی درست است بروم. نخواه که بر من مسلط شوی و مرا به آن سو بکشانی.

وقتی دارم از خودم انتقاد می کنم. وقتش نیست که بارم کنی.

وقتی دارم داستانی را تعریف می کنم. با تصحیح جزئیات حرفم را قطع نکن. واقعیت ها مهم نیستند. مهم آن است که حمایتم کنی و کاری کنی که خوب به نظر برسم. نه مثل احمتقی که نمی تواند واقعیت ها را بیان کند.

به داستان هایم گوش کن . حتی اگر به نظرت ملال آور بیایند. برای من ملال آور نیستند و لابد دلیلی دارم که می خواهم آنها را برای تو بگویم.

زنان از مردان خود چه می خواهند :

برای زن ها عشق از هر چیز مهمتر است و بر همه چیز مقدم است.

برای اغلب زنها عشق واقعی بی انقطاع وممتد است .توجهی مستمر و مداوم که هیچ گاه ناپدید نمی شود،حتی مواقعی که مشغول کار یا انجام وظایفی هستند که ظاهرا هیچ گونه ارتباطی با عشق ندارد.واز طرف دیگربرای اغلب مردها،عشق کلاسه شده و تفکیک شده است.گویی دیداری است با بخشی از وجودشان ان هم گهگاهی و با تعیین وقت قبلی.

انچه زنها دوست دارند مردها بدانند :

دوست داریم از این که توجه و،انرژی ووقت خود را صرف رابطه مان با شما می کنیم از ما تشکر کنید ،نه این که ازما به دلیل تمرکزمان برروی رابطه با شما انتقاد کنید.

دوست داریم از خود گذشتگی و فداکاری مارا خصوصیات وویژگی های ارزشمند و زیبا بدانید نه این که فکر کنید،مشکل عصبی و روانی داریم.
دوست داریم وقتی برای با شمابودن برنامه ریزی می کنیم به خودتان یاداوری کنیدکه شما را دوست داریم،نه این که می خواهیم شما و وقت شما را کنترل کنیم.

هنگامی که احساس می کنید از چیزی ناراحت هستیم و دلیل ان را نمی دانید از ما بپرسید،می توانید این جمله را به کار ببرید :«چه اتفاقی افتاده؟»این به ما فرصت می دهد دلیل ناراحتی یا نگرانی خودرا توضیح دهیم و سپس چنانچه اشتباه کرده بودیم ،ما را از اشتباه دراورید تا بر سر هیچ و پوچ ناراحت یا عصبانی نشویم.
چنانچه یک لحظه احساس کردید که از چیزی ناراحت هستید ،یا احساس خوبی ندارید ،به ما بگویید .مجبور نیستید با جزئیات خودرا خسته کنید.صرف این که به ما اطلاع بدهید که از چیزی ناراحت هستید که ربطی به ما یا انچه که ازما سرزده باشد ندارد ،به ما کمک می کند عجولانه نتیجه گیری نکنیم و بی دلیل مشکل به وجود نیاوریم!

زن ها از ان رو حساب زمان را دارند که می خواهند مفید و کمک کار باشند ،نه به این دلیل که می خواهند شما را کنترل کنندو به پر و پای شما بپیچند.
انچه زنها دوست دارند مردها بدانند :
سعی کنید زمان بیشتری از انچه به طور معمول لازم می بینید صرف صمیمیت و نزدیکی با ما بکنید.

صبح بخیر بگویید :

هنگامی که صبح دربستر ازخواب بیدار می شوید ،به همسرتان صبح بخیر بگوئید ،اورا دراغوش بگیرید و سپس ببوسید.این کارها را با شتاب وبرای «از سرباز کردن »نکنید ،بلکه ازان لذت ببرید.گویی می گویید «این روز نو را با هم اغاز می کنیم»من حضورتورا درک می کنم از این که هر روز صبح تو رادربستر خود می یابم متشکروممنونم . از این که درزندگی من حضور داری از تو ممنونم .این تعهدی دوباره به رابطه مان است .هرروز با عشق تو مقدس می شود.
این چیز چه احساسی به زن ها می دهد:
احساس می کنیم که روز خوبی خواهیم داشت زیرا شما از ما خوشحال و راضی هستید .احساس می کنیم توانایی برخورد باهرچه را که ان روز برایمان رقم بزند داریم.زیرا از این لحظه ی به خصوص بهره مند شده ایم.

خداحافظی کنید.

به هنگام خداحافظی برای لحظه ای کوتاه هم که شده باشد،مثلا ده ثانیه ،توی در بایستید ،همسرتان را در اغو ش بگیرید یا ببوسید (نه یک روبوسی خشک و خالی و با شتاب )و سپس بگویید :«عزیزم،روز خوبی داشته باشی» این راهی است برای ابراز عشقتان به او و روانه کردن او برای شروع روزی جدید اززندگی اش ان هم با توشه ای از عشق شما ودرضمن برداشتن توشه ای از عشق او برای خودتان به هنگام خروج از منزل و ورود به دنیای خارج.
این کار چه احساسی به زن ها می دهد:
این کار موجب می شود احساس کنیم هنگامی که به خانه برمی گردید ومارا دوباره می بینید ،خوشحال می شوید .احساس می کنیم ما را با سپری از عشق خود درطول روز محافظت می کنید.

شب بخیر بگویید.

هنگامی که رو به اومی کنید تا شب به خیر بگویید خواب خوبی را برای او ارزو کنید و به اوبگویید که دوستش دارید .مدتی به چشمان اونگاه کنید و لبخند بزنید تا به او بفهمانید از این که روز را با اوبه پایان برده اید ،خوشحالید . با این کار تمامی زحمت های ان روز را برایش شیرین خواهید کرد.
این کار چه احساسی به زن ها می دهد:
یک شب به خیر خوب و شیرین معانی زیادی برای یک زن دارد. این که دوستمان دارند و از این که در کنار ما می خوابند،خوشحالند .همچنین این که در کنارما و مرا قب ما هستند.

گفته های شما به ما احساس خوشحالی و امنیت می دهند.

ودر اخر سه نیاز پنهان زنها:
1-زن ها نیاز دارند احساس امنیت کنند.
2- زن ها نیاز دارند احساس پیوند و ارتباط کنند .
3-زن ها نیاز دارند به ان ها احترام گذاشته شود.

Nejatam;161414 نوشت:

خیلی اشتباهه.خوب ممکنه مثل داستان زیر بشه.
http://www.askdin.com/showthread.php?t=11166

سلام

جناب delete آنچه ذکر کردید اغلب به حفظ اقتدار مرد در خانواده اشاره دارد.

شوهر جان دوسم داشته باش مرد باش خیانت نکن مهربان باش دست و دل باز باش:khaneh:

nejatam;161414 نوشت:
سلام

اگر کسی به پاسخ به سوالی که می پرسد:

از همسر آینده ی خود چه انتظاری داری؟

بگوید:

من از کسی انتظاری ندارم.

با سلام

به نظر بنده اینکه کسی بگوید من از کسی انتظاری ندارم دو جور میشه ازش برداشت کرد

گاهی آدم میگه من از کسی انتظار ندارم به این معناست که من از خودم انتظار دارم یعنی قل از اینکه از کسی انتظار داشته باشم به این فکر میکنم که آیا خودم تونستم وظایفم رو نسبت به طرف مقابلم انجام بدم یا نه؟

به نظر بنده اگه به این معنا گرفته بشه چیز خوبیه که من از خودم قبل از هر کس دیگه انتظار داشته باشم

خیلی از مشکلات ماها در زندگی از وقتی شروع میشه که انتظاراتمون از هم بالا میره ولی دقت نمیکنیم به این که آیا خودمون در برابر وظایفمون نسبت به اون طرف کوتاهی کرده اییم یا نه که حالا ما از اون انتظار داشته باشیم؟

به نظر بنده هر کی به وظیفه خودش در مقابل دیگری عمل کنه ، حتما طرف مقابل هم سعی میکنه در جواب به این عمل درست انتظارات اون شخص رو نگفته برآورده کنه

برداشت دوم رو هم در پست بعد تقدیم میکنم

ادامه پست اول

گاهی هم من میگم از کسی انتظار ندارم و منظورم اینکه اصلا با اون شخص کاری ندارم که انتظاری ازش داشته باشم و برام مهم نیست که اون شخص نسبت به من چطور عمل کنه

"عیسی به دین خودش موسی به دین خودش"

به نظر بنده این معنای دوم اگه از اون حرف فهمیده بشه، یا ناشی از اینه که محبتی بین اون زن و شوهر وجود نداره یا نتیجه اش این میشه که بین اونها محبت از بین بره

اینکه من سرم به کار خودم باشه و توجهی به همسرم نداشته باشم و برام اهمیتی نداشته باشه و در نتیجه هم هیچ انتظاری از همسرم نداشته باشم چیز خیلی ناراحت کننده ایی هستش و زندگی رو به ورطه نابودی میکشونه
موضوع قفل شده است