دعوای 1400 سال پیش

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دعوای 1400 سال پیش

[=tahoma]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]دعوای 1400 سال پیش [/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]می گوید: این‌قدر دعوای 1400 سال پیش را به رخ نکش. اختلافات قدیم را زنده نکن. امروز را بچسب چه‌کار به دیروز داری ؟![/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif] [/][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]من هم می گویم قبول، اما به یک شرط:
[/][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]تو هم از تمام تاریخ و تمام آن‌چه در امروزت مؤثر است دست برداری[/][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif] [/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]مثلاً این‌قدر نگویی فلان کشور به تمدن ما حمله کرد و در هزار و اندی سال پیش زنان ما را به اسارت برد.
[/][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]این‌قدر نگوئی مرزهای ایران بیست برابر حالا بود است و ما قدرتمان را از دست داده ایم.
[/][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]این قدر نگوئی ایرانیان هخامنشی چنین و چنان بوده اند و حالا...[/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]خلاصه هر وقت غیرتت را کنار کذاشتی به من هم خبر بده
فقط به دشمنانت خبر نده، چون مابقی آن‌چه را هم که داری به تاراج خواهند برد.
[/]

[/]

فراموش کردن گذشته حماقته..
جدای از اینکه برای مهدویون، این گذشته با آینده پیوند خورده

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]گریه بر بهشتیان ممنوع![/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]مسعود گفت: چرا برای امام حسین [علیه السلام] گریه می کنی؟
چیزی نگفتم
بازهم مسعود گفت: او الآن به بهشت رفته است و از نعمت های خدا شاد و خوش‌حال است. تو هم باید شاد باشی نه ناراحت و گریان!
بازهم چیزی نگفتم[/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]شش ماه بعد، وقتی پدر مسعود را خاک می‌کردند، بالای قبر پدر سخت گریه می‌کرد و با بی‌تابی اشک می‌ریخت.
با خودم گفتم: بیچاره پدرش حتماً جهنمی بوده! وگرنه این فرزند، با عقیده‌ای که دارد باید به جای گریه کردن بخندد و شادی کند![/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]در راه بازگشت باز با خودم گفتم: اما تا یاد دارم پدرش آدم بدی نبود!

[/]

فطرت

آقایون مشکل همینه که ما ایرانی ها بین اعراب و ایرانی ها فرق قائل میشیم اصلا از کجا معلوم که کسی که داره می گه من از نسل آریایی ها است از نسل مغول ها نباشد ؟ یا ترک ها یا حتی از اروپایی ها یا حتی همون اعرابی که ازشون متنفر است !

یک فرد مذهبی هم نباید هی بگوید من عربم ! آخه اگر عربی ده جمله عربی کامل و بدون نقص بگو یا اصلا عربی حرف بزن ! ما هممون ایرانی هستیم ، گذشته ایران بزرگ بود و عربستان هم حکومتی برای خودش داشت و بیابان گرد هم نبود ! البته بعد از زمان هخامنش و ... .
عربستان هم قبل از تولد پیامبر اکرم ، حکومت و پادشاهانی داشت و قصر و کاخ هایی داشت ! بیابان گرد نبودند که ...
در کل نباید فرق گذاشت ، مشکل اینه که مذهبی ها خیلی تعصبی اند ! تا حرف از کوروش میشه ، می گن ای شیطان پرست ! ای فلان فلان شده ! (نه همه مذهی ها) ولی بیا و تا ده روز براشون از تاریخ عرب ها بگو در حالی که آن ها اصلا عرب نیستن و تاریخشان ایران است !
ما مسلمانیم اما دلیل نمیشه بگیم که تمامی تاریخ عرب برای ما هم حساب میشه و عربیم ! بلکه فقط اسلامی هاش و اتفاقاتش ، همین و بس ! چون ما با مذهبش کار داریم نه با کشورش !

ولی وقتی می گیم ایران ، ما با مذهبش کاری نداریم بلکه با کشورش کار داریم ! کشوری که پستی و بلندی های زیادی رو طی کرده و قدمت بسیار بالایی دارد و همین عراق و این افغانستان و هند و ... یه روزی جزو ما بودند و الآن هم از نسل هم هستیم !

فقط یک چیزی اگر می خواهید که این دعوا زنده نشه ، همانطور که به علامت ها و نماد ها و .... اسلام احترام می گذاریم به فتوحات و کشور و پادشاهان و علامت ها (فروهر که معلوم نیست چرا الآن شیطان پرستی حساب میشه که این حرص خیلی از جوان هارو از جمله من در میاره !) احترام بگذاریم !چون از خون ما بوده اند ! و اگر نمی خواهیم احترام بگذاریم یا دهنمان بسته باشد یا راه باز و جاده دراز بفرما برو عربستان زندگی کن !

kamran;197112 نوشت:
آقایون مشکل همینه که ما ایرانی ها بین اعراب و ایرانی ها فرق قائل میشیم اصلا از کجا معلوم که کسی که داره می گه من از نسل آریایی ها است از نسل مغول ها نباشد ؟ یا ترک ها یا حتی از اروپایی ها یا حتی همون اعرابی که ازشون متنفر است ! یک فرد مذهبی هم نباید هی بگوید من عربم ! آخه اگر عربی ده جمله عربی کامل و بدون نقص بگو یا اصلا عربی حرف بزن ! ما هممون ایرانی هستیم ، گذشته ایران بزرگ بود و عربستان هم حکومتی برای خودش داشت و بیابان گرد هم نبود ! البته بعد از زمان هخامنش و ... . عربستان هم قبل از تولد پیامبر اکرم ، حکومت و پادشاهانی داشت و قصر و کاخ هایی داشت ! بیابان گرد نبودند که ... در کل نباید فرق گذاشت ، مشکل اینه که مذهبی ها خیلی تعصبی اند ! تا حرف از کوروش میشه ، می گن ای شیطان پرست ! ای فلان فلان شده ! (نه همه مذهی ها) ولی بیا و تا ده روز براشون از تاریخ عرب ها بگو در حالی که آن ها اصلا عرب نیستن و تاریخشان ایران است ! ما مسلمانیم اما دلیل نمیشه بگیم که تمامی تاریخ عرب برای ما هم حساب میشه و عربیم ! بلکه فقط اسلامی هاش و اتفاقاتش ، همین و بس ! چون ما با مذهبش کار داریم نه با کشورش ! ولی وقتی می گیم ایران ، ما با مذهبش کاری نداریم بلکه با کشورش کار داریم ! کشوری که پستی و بلندی های زیادی رو طی کرده و قدمت بسیار بالایی دارد و همین عراق و این افغانستان و هند و ... یه روزی جزو ما بودند و الآن هم از نسل هم هستیم ! فقط یک چیزی اگر می خواهید که این دعوا زنده نشه ، همانطور که به علامت ها و نماد ها و .... اسلام احترام می گذاریم به فتوحات و کشور و پادشاهان و علامت ها (فروهر که معلوم نیست چرا الآن شیطان پرستی حساب میشه که این حرص خیلی از جوان هارو از جمله من در میاره !) احترام بگذاریم !چون از خون ما بوده اند ! و اگر نمی خواهیم احترام بگذاریم یا دهنمان بسته باشد یا راه باز و جاده دراز بفرما برو عربستان زندگی کن !

با سلام
دوست عزیز من ارتباط این فرمایشات رو با موضوع نفهمیم!!!
موضوع قفل شده است