سردرگمی

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سردرگمی

سلام.
اسم من لیلا س 20 سالمه. تو خونواده ای به دنیا اومدم که دینش اسلام بود.
هدف اومدنم به اینجا پیدا کردن جواب سوالاتمه، من شدیدا تو قوانین اسلامی شک دارم! تو عادلانه بودنشون. 3 سال کلاسای تفسیر قران رفتم، در مقابلش کتابای ممنوعه هم خوندم.
آدم مذهبی نیستم اما سعی میکنم به حقوق دیگران احترام بزارم
دلم میگه قران راسته اما منطقم... سردرگمم... یه مدت بیخیال شدم اما دیدم زندگیم نابود میشه وقتی چارچوبی توش نباشه
الان 2و3 ماهی میشه تو این وضعم، قید همه چیزم زدم کارایی که قبلا نمی کردم میکنم، عقایدم زیر و رو شده. این داستان هم همش از نفی حقوق زن تو اسلام شروع شد
نمی دونم شمام مثل مشاور دینی من قراره جبهه گیری کنید یا اصلا حوصله جواب دادن و نخواهید داشت.

اگه ببینم کسی وقتشو بهم میده میام و داستان و تعریف می کنم.
خیلی ممنون
خداحافظ

Leila25;159831 نوشت:
سلام.
اسم من لیلا س 20 سالمه...
خداحافظ

[="Purple"]بنام خدا.
سلام:Gol:،

ورود به اسک دین رو بهتون تبریک میگم:Kaf:،

ان شاءالله شما هم به جوابتون میرسید:ok:

موفق و پیروز باشید.[/]

سلام
شما باید جواباتون رو جزئی تر بپرسین تا به جواب برسین
مطلب اولتون خیلی کلی بود
قبل از شروع بحثتون هم یه جستو جو در سایت بکنین ببینین اگه قبلا در این مورد بحث شده از جمع بندی اونجا استفاده کنین
خوش اومدین به اسک دین
موفق باشی

درود فراوان بر لیلای عزیز:Gol:

خیلی به اسک دین خوش آمدید:welcome:

دوست عزیز اگر بیشتر مشکلتان را توضیح بدید

دوستان و کارشناسان بهتر می توانند کمک کنند

Leila25;159831 نوشت:
حقوق زن تو اسلام

اما حقوق بانوان در تاپیک ها زیادی مورد بررسی قرار گرفته شده

که بنده به عنوان نمونه چندتاشو نام میبرم:

جایگاه زن در اسلام : نامشخص !!!

چرا ديه زن نصف ديه مرد است؟

زنان در اسلام برده همسرانشان هستند كه بايد براي همسرانشان كار ‎كنند

چرا در اسلام حق طلاق برعهده مردان است، آیا حق زنان ضایع نمی شود؟

زن هم حق طلاق دارد!

حقوق زن در اسلام و مقایسه ی آن با دیدگاه بین المللی حقوق بشر

چرا ارث زن نصف ارث مرد است؟

اگر در این زمینه ها باز هم سوالی بود میتونیید در همون تاپیک ها بپرسید

علی یارتان:Gol:

با سلام .دوست عزیز اسلام دارای 3 جنبه اساسی است.1-اعتقادات 2-اخلاقیات 3-احکام
اگر کسی دنبال راه حق وحقیقت می گردد از نظر اسلام ابتدا باید از اعتقادات شروع کند وبا تحقیق مفصل ودقیق وبدون هیچگونه تقلیدی به حقانیت اسلام برسد.که همانا اصول دین است.حوزه اخلاق نیز چون با وجدان یا همان فطرت انسان منطبق است خیلی نیاز به استدلال ندارد اما در این حوزه هم می توان با استدلال ومنطق به نتیجه رسید.اما از دیدگاه اسلام احکام درست است که پشتوانه صد درصد طبیعی وعقلانی دارد ودرست است که قسمتی از فلسفه یا همان علتهای احکام اسلامی توسط خدا وائمه بیان گردیده اما در نهایت پذیرش احکام تقلیدی است.به دو دلیل: اولا احکام وقوانین تخصص می خواهد ودر حد فهم حتی گاهی به مصلحت عموم نیست.مثال آن دکتر است.آیا یک پزشک می تواند تمام جزییات ودلایل عمل جراحی ما را برای ما باز کند؟آیا ما همه اش را می فهمیم؟گاهی حتی مجبور است به خاطر خودمان بعضی نکات را بیان نکند. ثانیا دین اسلام دین عبودیت محض است.خداوند انسانها را در معرض آزمایش قرار داده. می خواهد ببیند آیا کسی که براساس اصول دین به او ایمان آورده حاضر است دربقیه مسائل به او اعتماد محض کند وتسلیم باشد ومطمئن باشد که خدا خلاف مصلحتش چیزی نمی خواهد؟ با این حال خداوند قسمتی از فلسفه احکام را روشن کرده .به خاطر ذهن جستجوگر انسان .قسمتی را هم به زمان وپیشرفت بشر موکول کرده که خودش به نتیجه برسد.بقیه اش هم تعبدی است .مثلا چرا نماز مغرب 3 رکعت است ونماز عشا 4 رکعت؟نمی دانیم اما تبعیت می کنیم.انتقادات به حقوق زن در اسلام هم چیز جدیدی نیست وعمدتا ناشی از اسلام ستیزی غربی است وگرنه کاملا منطبق بر طبیعت است وجواب هم دارد که می توانید مطالعه کنیدو شک شما بسیار مقدس است اما از برای شناخت اسلام ازآخر به اول حرکت نکنید.بلکه روی اصول دین کار کنید.محکم هم کار کنید.نتیجه اش را انشالله خواهید دید.

leila25;159831 نوشت:
سلام.
هدف اومدنم به اینجا پیدا کردن جواب سوالاتمه، من شدیدا تو قوانین اسلامی شک دارم! تو عادلانه بودنشون. 3 سال کلاسای تفسیر قران رفتم، در مقابلش کتابای ممنوعه هم خوندم.
آدم مذهبی نیستم اما سعی میکنم به حقوق دیگران احترام بزارم
دلم میگه قران راسته اما منطقم... سردرگمم... یه مدت بیخیال شدم اما دیدم زندگیم نابود میشه وقتی چارچوبی توش نباشه
الان 2و3 ماهی میشه تو این وضعم، قید همه چیزم زدم کارایی که قبلا نمی کردم میکنم، عقایدم زیر و رو شده. این داستان هم همش از نفی حقوق زن تو اسلام شروع شد
نمی دونم شمام مثل مشاور دینی من قراره جبهه گیری کنید یا اصلا حوصله جواب دادن و نخواهید داشت.

اگه ببینم کسی وقتشو بهم میده میام و داستان و تعریف می کنم.
خیلی ممنون

با عرض سلام و خیر مقدم
به اسک دین خیلی خوش اومدید
امیدوارم که این سایت و این جا آخرین جایی باشه که شما سردرگم هستید
بنده می توانم حال شما رو حدس بزنم
شب و روز برای شما معنی نداره و نمیدونید کی شب می شه و کی روز می شه
همیشه یه غم بزرگی تو دلتون احساس می کنید و احساس می کنید زندگی پوچی دارید و دائما در تلاش هستید که به دنبال واقعیات رفته و از این حالت نفرت انگیز (احساس پوچی) خارج بشید اما به هر دری که می زنید به بن بست می خورید
یه بار به خودتون می گید دین رو بی خیال و بدون توجه به دین می خواهید درگیری های درونی خودتون رو حل کنید و گاهی به واسطه دین و رعایت برخی از مسایل دینی اما در همه صورت ها به بن بست خورده اید
و...
البته فکر نکنی که من رمال و پیشگو هستم
اگه حدسیات بنده درسته امید داشته باشید که بتونم کمکتون کنم
البته کارشناسان محترم سایت هم هستند که می تونن به شما کمک کنند

جوادی;159948 نوشت:
با سلام . احکام وقوانین تخصص می خواهد ودر حد فهم حتی گاهی به مصلحت عموم نیست.مثال آن دکتر است.آیا یک پزشک می تواند تمام جزییات ودلایل عمل جراحی ما را برای ما باز کند؟آیا ما همه اش را می فهمیم؟گاهی حتی مجبور است به خاطر خودمان بعضی نکات را بیان نکند.

سلام
من حرفتونو قبول دارم، یعنی نمیتونم همه جزئیات دین رو مطالعه کنم شاید دلیلش عمر کم و یا درگیری های زندگی روزمره باشه اما بارها گفته شده که مسلمان واقعی کسی است که در مورد دینش شناخت کافی داشته باشه. در مورد مثال هم، ما به دکتر اعتماد داریم و باورمون اینه که با جراحی بهبود خواهیم یافت، اما وقتی خدا رو نشناسیم چطوری بهش اعتماد کنیم؟
وقتی تفاوت و یا ابهام در حقوق ببینیم، چایگاه اعتماد پایین میاد، اونوقت دیگه کم کم چیزهایی که باور داشتیم هم از بین میرن چه برسه به این که اعتماد کنیم

جوادی;159948 نوشت:
ثانیا دین اسلام دین عبودیت محض است.خداوند انسانها را در معرض آزمایش قرار داده. می خواهد ببیند آیا کسی که براساس اصول دین به او ایمان آورده حاضر است دربقیه مسائل به او اعتماد محض کند وتسلیم باشد ومطمئن باشد که خدا خلاف مصلحتش چیزی نمی خواهد؟ با این حال خداوند قسمتی از فلسفه احکام را روشن کرده .به خاطر ذهن جستجوگر انسان .قسمتی را هم به زمان وپیشرفت بشر موکول کرده که خودش به نتیجه برسد.

اگه منظورتون از اصول دین همان 5رکن اصلی باشه که اکثرا یه جورایی تو مغزمون خونده شده که قبولش کنیم، اکثر بحث ها سر مسائل روزمره هست، مثلا نمیریم دنبال این که چرا خدا یکیه ؟ کتابهای زیادی راجع به هماهنگی کائنات و طبیعت در توحید خدا بحث کردن، اما اساسا به نظر من اینا از درک انسان خارجه
نمادونما شایدم اشتبا می کنم اما میگن که زیاد پی توحید و آخرت و اینا رو نگیر که ممکنه به کفر ختم شه ! ولی واقعا چرا باید اینطوری باشه؟؟؟

جوادی;159948 نوشت:
بقیه اش هم تعبدی است .مثلا چرا نماز مغرب 3 رکعت است ونماز عشا 4 رکعت؟نمی دانیم اما تبعیت می کنیم.انتقادات به حقوق زن در اسلام هم چیز جدیدی نیست وعمدتا ناشی از اسلام ستیزی غربی است وگرنه کاملا منطبق بر طبیعت است وجواب هم دارد که می توانید مطالعه کنیدو شک شما بسیار مقدس است اما از برای شناخت اسلام ازآخر به اول حرکت نکنید.بلکه روی اصول دین کار کنید.محکم هم کار کنید.نتیجه اش را انشالله خواهید دید.

در مورد تعبدی فعلا سوالی ندارم، چون به نظرم اگه حقیقت خدا و اصول رو درک کرده باشیم وارد این جزئیات تعداد رکعت و امثال این نمیشیم.
نمیدونم اسلام ستیزی غربیه یا چی ولی هرچی که هست خوب داره با اعتقادات من و امثال من بازی می کنه اگرم منطقی نباشه مساله رو انقد میپیچونن که به نظر منطقی بیاد
اما حرف آخرتون رو متوجه نشدم، از آخر به اول حرکت می کنم ؟
والا من به جایی رسیدم که کل اعتقاداتم زیر و رو شده، که شاید یکی از دلایلش اجبار بوده
اما دیگه از 0 شروع کردم ... !

از دوستان که به پستم جواب دادن تشکر می کنم:Gol:
حتما اون تاپیک ها رو مطالعه می کنم

آشنای قریب;159956 نوشت:

با عرض سلام و خیر مقدم
به اسک دین خیلی خوش اومدید
امیدوارم که این سایت و این جا آخرین جایی باشه که شما سردرگم هستید
بنده می توانم حال شما رو حدس بزنم
شب و روز برای شما معنی نداره و نمیدونید کی شب می شه و کی روز می شه
همیشه یه غم بزرگی تو دلتون احساس می کنید و احساس می کنید زندگی پوچی دارید و دائما در تلاش هستید که به دنبال واقعیات رفته و از این حالت نفرت انگیز (احساس پوچی) خارج بشید اما به هر دری که می زنید به بن بست می خورید
یه بار به خودتون می گید دین رو بی خیال و بدون توجه به دین می خواهید درگیری های درونی خودتون رو حل کنید و گاهی به واسطه دین و رعایت برخی از مسایل دینی اما در همه صورت ها به بن بست خورده اید
و...
البته فکر نکنی که من رمال و پیشگو هستم
اگه حدسیات بنده درسته امید داشته باشید که بتونم کمکتون کنم
البته کارشناسان محترم سایت هم هستند که می تونن به شما کمک کنند

خیلی ممنون
خدارو شکر یکی پیدا شد که حال منو داشته
دقیقا این احساس رو داشتم، یه مدت بیخیال شدم اما الان دوباره احساس عذاب وجدان دارم، دلم میخواد زودتر راهمو پیدا کنم

موضوع قفل شده است