قابوت چیست ؟

تب‌های اولیه

18 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
قابوت چیست ؟

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام بر شما ، بنده می خواهم کمک کنید تا بفهمم قابوت یعنی چه ؟ و اگر هم این تایپیک را به اشتباه در اینجا ساختم ، به من بگویید.

اینکه ، قابوت را از کجا شنیده ام ... جای تعجب دارد ، من این کلمه را به این صورت در خواب دیدم : قابوت گرفتار طاغوت !

بگذارید که کاملا برایتان شرح بدهم تا بفهمید موضوع از چه قراره !

دو شب پیش ، من ساعت ۲ صبح خوابیدم و دوباره ساعت یک ربع به شش صبح از خواب بیدار شدم .... و بعد ساعت شش و ده دقیقه صبح دوباره خوابیدم .... تا ساعت یک ربع به هفت صبح !

در این ۳۵ دقیقه این خواب رو دیدم :
داشتم اتاقم را درست می کردم که به یک کتاب یا یک مجله برخورد کردم و روی آن عکس هایی از آدم ها بود و نوشته های زیادی داشت و من هم همینطور که می خوندم ، نوشته ها عجیب تر و ترسناک تر می شد تا اینکه به این جملات عجیب می رسم :

قابوت گرفتار طاغوت
پنج سال دیگر از بین خواهیم رفت
حضرت آدم

این ها تنها جملاتی بود که توانستم به یاد بسپارم تا بعد بیداری هم در ذهن داشته باشم.
جالب هم اینجاست که در خواب وقتی می خواستم کلمه قابوت را بر زبان بیاورم ، اشک از چشمانم میامد و صدایم به سختی بیرون می آمد ! و تا به حال اینقدر ترس وجودم را فرا نگرفته بود ... به طوری که وقتی بیدار شدم ، تمام صورتم پر از اشک بود و نفسم بالا نمی امد و هنوز از تکرار قابوت می ترسیدم !

حالا می خواهم بدونم ، چرا باید در یک خواب کوتاه .... همچنین خوابی ببینم و از این کلمه اینقدر بترسم و این جملات بیایند !

در ضمن قبل از خوابیدن هم اینقدر خسته بودم که به هیچ چیز فکر نکردم ....

حال منتظر جواب های شما هستم ..... ممنون

سلام ... بر همگی

من نمی دانم ۲۱ ساعت هست که این تایپیک را زده ام اما یک نفر هم یک جواب نداده ..... اگه سوالم بده ...یا بی ربطه یا نامفهومه ......یا اصلا کار اشتباهی کردم که تایپیک رو زدم ...... خب یکی بگه دیگه ..... اگرم نه ...خب چرا هیچ کسی چیزی نمی گوید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kamran;158790 نوشت:
سلام ... بر همگی من نمی دانم ۲۱ ساعت هست که این تایپیک را زده ام اما یک نفر هم یک جواب نداده ..... اگه سوالم بده ...یا بی ربطه یا نامفهومه ......یا اصلا کار اشتباهی کردم که تایپیک رو زدم ...... خب یکی بگه دیگه ..... اگرم نه ...خب چرا هیچ کسی چیزی نمی گوید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام
دوست عزیز در این سایت وهمچنین مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی بخش تعبیر خواب وجود ندارد.

سلام

خوب .... نمی شود بخشی به نام تعبیر خواب زد .....خوب این هم ربط به مذهب دارد دیگر ! چون خیلی از خواب های بد و خوب ارتباط با مذهب دارن و اگر کسی خواست بداند که چی هست چه بهتر که با کارشناس ها در میان بگذارد و یا نظرات و جواب های کاربران را بشنود ..... بخش جالبی می شود اگر بسازید و مطمئنا خیلی ها پیدا می شوند که بخواهند به جواب خوابهایشان برسند

اصلا چطور یک نظر سنجی بگذارید تا رای گیری شود که این بخش باشد یا خیر !
حال جوابتان چیست ؟

در ضمن ، هدف اصلی من از ایجاد این تایپیک این است که کلمه قابوت چیه ؟! اصلا هست هم چنین چیزی .... آیا می تواند از گروه شر باشد .... یا خیر است ..... این کلمه می تواند از چه بر گرفته شده باشد ..... تنها برای اینکه توضیح بدم این کلمه را از کجا دیدم ....من توضیح دادم که به وضوح کامل این را در خواب دیدم ! کلمه ای که تا حالا هیچ وقت به گوشم نخورده ....

kamran;158941 نوشت:
سلام

خوب .... نمی شود بخشی به نام تعبیر خواب زد .....خوب این هم ربط به مذهب دارد دیگر ! چون خیلی از خواب های بد و خوب ارتباط با مذهب دارن و اگر کسی خواست بداند که چی هست چه بهتر که با کارشناس ها در میان بگذارد و یا نظرات و جواب های کاربران را بشنود ..... بخش جالبی می شود اگر بسازید و مطمئنا خیلی ها پیدا می شوند که بخواهند به جواب خوابهایشان برسند

اصلا چطور یک نظر سنجی بگذارید تا رای گیری شود که این بخش باشد یا خیر !
حال جوابتان چیست ؟

در ضمن ، هدف اصلی من از ایجاد این تایپیک این است که کلمه قابوت چیه ؟! اصلا هست هم چنین چیزی .... آیا می تواند از گروه شر باشد .... یا خیر است ..... این کلمه می تواند از چه بر گرفته شده باشد ..... تنها برای اینکه توضیح بدم این کلمه را از کجا دیدم ....من توضیح دادم که به وضوح کامل این را در خواب دیدم ! کلمه ای که تا حالا هیچ وقت به گوشم نخورده ....

سلام بزرگوار.

تعبير خواب كار هر كسي نيست و علمش رو هم به هر كسي نداده اند. تعبير خواب يكي از اجزاي پيغمبري است. از طرفي هم عوامل مختلفي در خواب اثر دارند مثل زمان ديدن خواب، حالات و شرايط روحي خواب بيننده، محيط زندگي يا كار و ... بعضي خوابها هم ممكن است صادقه باشند كه تا تعبيرش اتفاق نيفتاده نمي توان قضاوت كرد.
بنا براين نمي توان به راحتي بخشي ايجاد كنيم و ادعا كنيم كه تعبير خواب مي كنيم.

سلام

خوب ادعا نکنیم ....درسته این کار بسیار سختیه و کاملا صحیح تعبیر کردن کار هر کسی نیست ولی اگر یک بخشی باشد که ما به ظاهر بتوانیم بعضی از چیز ها را با نشانی های موجود در خواب ارتباط بدهیم ، اگر هردو شبیه به هم باشند ..... عالی می شود

و ذکر کنیم در خود بخش که ممکن است تعبیر درستی برای شما نتوانیم بکنیم و دلیل بیاریم .... ولی در حد اندازه ی کوچکی هم می توان کمکی کرد ....نمی توان ؟

حال اگر می شود ایندفعه .... این خواب و این کلمه را برایم می توانید باز کنید تا هر چقدر که در توانتون هست ..... ولی اگر فکری به حال همچنین بخشی باشید در گوشه ای از سایت که باعث جذب زیاد مردم نشود ...... خوب هست

kamran;158505 نوشت:
قابوت یعنی چه ؟

سلام
برام خیلی جالب بود ورفتم تو گوگل سرچ کردم ولی چیز خاصی دستگیرم نشد جز اینکه قابوت اسم چند تا مرکز خرید اینترنتی هست و ظاهراً اسم یه جور خوراکی هست که به بچه ها میدادن : سابیده پسته وفندق و...

روشهاي تعبير خواب و شرايط آن واعمال مربوط به ديدن خواب

اول:

خواب سه نوع است:

1.رؤياي صالحه يا خوابي نيكو كه مژده اي است از طرف خداوند براي بيننده ي آن ويك قسمت از چهل و شش قسمت نبوت پيامبران است .[بخاري ومسلم]

2.خواب ناپسند ونا خوشايند كه از طرف شيطان است وبراي مسخره كردن و آزار دادن بيننده ي خواب مي باشد .

3. خوابي كه ناشي از خيالات و تفكرات انسان و اعمال روزمره ي اوست. خوابهايي نيز كه به علت عادتهاي روزمره مي باشند در اين طبقه جاي مي گيرند مثلاً فردي عادت نموده است كه در ساعت معيني از روز غذا بخورد،اگر روزي برخلاف عادت در آن ساعت ،غذا نخورد وبخوابد ،ممكن است خواب غذا خوردن را ببيند ويا اگر در حالت بيداري غذاي زياد خورده باشد ،ممكن است در خواب ببيند كه استفراغ مي كند.

غير از اين سه نوع هر خوابي كه ديده شود، خوابهاي پريشان وباطل است و نمي توان آنها را تعبير نمود زيرا بر اساس قاعده ي مشخصي قرار نگرفته اند.
دوم:

اگر خواب خوشايند ونيكو باشد،شايسته است كه بيننده ي آن چهار عمل زير را انجام دهد:

1.خداوند را به خاطر ديدن آن خواب سپاس گويد.

2.به ديگرا ن در مورد آن ،مژده دهد.

3.نزد هركس كه دوست دارد،آن را بيان كند.

4.پيش خود آن را به چيزي نيك و شايسته تعبير نمايد زيرا خواب بر اساس چگونگي تعبير آن تحقق مي يابد.سوم:

اگر خواب ناپسند وناخوشايند باشد،شايسته است كه بيننده ي آن هفت عمل زير را انجام دهد كه در صورت انجام دادن آنها ،از آن خواب دچار ضرر وزيان نمي گردد- اگر خداوند اراده كند-.

1.از شر اين خواب به خداوند پناه ببرد.

2.با سه بار گفتن «اعوذ بالله من الشيطان الرجيم» از شر شيطان به خداوند پناه ببرد.

3.سه مرتبه به طرف چپ خود تف كند{بدون پرت كردن آب دهان.م}.

4.جهت خوابيدن خود را عوض كند.

5.نماز بخواند.

6.آن را نزد كسي بيان نكند.

7.نزد خود نيز آن را تعبير ننمايد.

دليل تمام موارد بالا احاديثي از پيامبر خدا(ص) مي باشند.
جدول زمان تعبير شدن خوابها بر حسب ساعت

ساعت 6-10 شب : رؤيا نزديک مغرب درست نيست و تعبير ندارد، زيرا از پري شکم است تا يک سوم از شب هم بي تعبير است.

ساعت 10 شب تا 2 صبح: در نيمه شب اگر خواب بين دچار امتلاء نباشد ، خواب از يک سال تا 50 سال تعبير مي شود.

ساعت 2 صبح تا 5/4 صبح در يک سوم آخر شب خواب صحيح است و از 15 روز تا دو ماه و تا يک سال تعبير مي شود.

ساعت 5/4 صبح در سپيده دم از يک هفته تا يک ماه تعبير مي شود.

ساعت 5/4تا 6 صبح پس از سپيده دم از يک روز تا يک هفته تعبير مي شود.

ساعت 6 صبح در بر آمدن خورشيد همان روز تعبير شود.

ساعت 10 صبح تا 15 روز و در هنگام اذان ظهر تا يکي 2 روز. تعبير مي شود.

جدول زمان تعبير شدن خوابها بر حسب روز هاي ماه شمسي:

در روايت ازسلمان فارسي (ره):

روز 6 ام ماه : بعد از يک يا دو روز تعبير مي شود.

روز 9 ام ماه : همان روز تعبيرش ظاهر مي شود.

روز 11 ام ماه شمسي : بعد از 20 روز.

روز 13 ام ماه : بعد از 9 روز تعبير مي شود.

در روز 14 ام ماه بعد از 26 روز.

در روز 15 ام ماه : بعد از 3 روز.

در روزهاي 28 ام، 29 ام و 30 ام ماه شمسي ، تعبيرش در همان روز پيدا مي شود.

خواب خوب و بد در ماه هاي قمري:

ماه ربيع الاول : برکت وشادي در خواب ها پيدا مي شود.

ماه ربيع الثاني: خواب خوب دير تعبير مي شود و خواب بد زود تعبير مي شود.

جمادي الاول خريدو فروش نکند.

جمادي دوم : خواب خوب دير تعبير مي شود.

ماه رجب : گشايش ابواب خير است- و خواب بد را به خوبي تعبير کن که خلاف ندارد.

ماه شعبان : رؤيا رشته هاي بسيار دارد و از آن خير بسيار بر آيد و خواب بد تعبير نمي شود.

رمضان : در هاي سختي و هرزگي بسته است و خواب خوب زود تعبير مي شود و خواب بد تعبير ندارد.

شوال : خواب بد و غم زود تعبير مي شود ، از آن بر حذر باش.

ذيقعده : فقط خواب سفر را سفر نکن .

ذيحجه : خواب سفر را سفر کن.دنبال کار ها را بگير که ماه مبارکي است.
آیا تعبیر خواب و کف بینی صحت دارد؟
تعبیر خواب صحت دارد و قرآن و حدیث از آن خبر داده است. البته همه کس نمی تواند تعبیر خواب کنند و نیزهمة‌ خواب ها تعبیر ندارد.
قرآن کریم می‌فرماید: عزیز مصر خوابی دید و از معبّران خواست آن را تعبیر کنند، ولی آنان از تعبیر این خواب عاجز شده و نتوانستند، لیکن حضرت یوسف خواب را تعبیر فرمود و در آینده، تعبیر او به حقیقت پیوست.[5]
زنی نزد محمد بن سیرین آمد و گفت: در خواب دیدم مثل این که تخم مرغ زیر چوب می گذارم و جوجه بیرون می آید. ابن سیرین گفت: وای بر تو، از خدا بترس و از عملت استغفار کن. تو زنی هستی که زنان و مردان زناکار را برای گناه و بی عفتی به هم می رسانی.[6]
همان گونه که گفته شد همه کس نمی تواند تعبیر خواب نماید، بلکه پیامبر یا امام یا کسی که تعبیر خواب بلد است،‌ می‌تواند تعبیر خواب نمایند. نیز خواب هایی تعبیر دارند که بر اثر مرض یا گرفتاری ها و تخیلات روزانه و ... نباشد، یعنی بعضی از خوابها، آشفته است و تعبیر خاصی ندارد، مثلاً بسیاری از خواب ها مربوط به کارها یا تفکراتی است که انسان در روز یا روزهای گذشته داشته است.
2- کف بینی و فال گیری واقعیت ندارد و از خرافات است. رجوع به کف بین و فال گیر اشکال دارد.[7]
5] یوسف (12) آیة 43 تا 49.
[6] همان، ص 382. (برای اطلاع بیشتر از تعبیر خواب به همین کتاب مراجعه شود)
[7 - آیت الله ناصر مکارم شیرازی، استفتائات، ج 1، ص 156، سؤال 563 و 564؛ آیت الله فاضل لنکرانی، استفتائات، ج 1، س 2202
منبع:سایت http://sootak.ir

سلام علیکم .....

کاربر محترم رهگذر ممنون از شما .... ولی آن کلمه ای که پیدا کرده اید قاووت بوده که برای غذا است .... نه قابوت ..... من که تا حالا هیچ جا قابوت ندیده ام ! و اما قابوت برای نام فروشگاه های اینترنتی !!!!!!!!!! من دو روز پیش که در گوگل سرچ کردم این نام را .... خبری از فروشگاه های اینترنتی نبود ! (نبوده یا من ندیدم ! :Gig:)

و همچنین از کاربر محترم delete تشکر می کنم ، بابت این سخنانش .....این طور که پیداست ، خواب من حس بدی به من داد ! در ضمن من می دانم و احساسم به من می گوید که این خواب اصلا از مشکلات و .... روزانه نیست چون بنده وقتی دوباره به خواب بازگشتم ، قبل از آن کاملا گیج بودم و به هیچ چیز فکر نکردم !

و اینکه یک چیزی هست که انگار به من می گوید ، این خواب معمولی نیست ، من هم که معمولا اصلا خواب نمی بینم و اگر هم ببینم ، ترسناک است و جالب اینجاست که در همه ی خواب های ترسناکم که تا به حال ۴ یا ۵ تا هست ، محیطی که در خواب انجا هستم کاملا شبیه به واقعیت و خانه ی خودم است !

برای مثال یک بار دیدم که رفتم طرف پنجره آشپز خانه و به پایین نگاه کردم و دیدم که تمامی افراد اپارتمان را کشته و تکه تکه کرده اند و در پارکینگ ریخته اند ! خوب من خودم هم می دانم این خواب معمولیست و فقط یک کابوس مسخره است اما این یکی خوابم ! واقعا خیلی متعجبم کرد !

Kamran;158505 نوشت:
در این ۳۵ دقیقه این خواب رو دیدم : داشتم اتاقم را درست می کردم که به یک کتاب یا یک مجله برخورد کردم و روی آن عکس هایی از آدم ها بود و نوشته های زیادی داشت و من هم همینطور که می خوندم ، نوشته ها عجیب تر و ترسناک تر می شد تا اینکه به این جملات عجیب می رسم : قابوت گرفتار طاغوت پنج سال دیگر از بین خواهیم رفت حضرت آدم

سلام

قصد تعبیر ندارم

فقط می خواهم بدانم

این جمله با نام جضرت آدم خاتمه یافت؟

ان مجله در اتاقتان وجود دارد؟

آیا نشانه هایی که در خواب وجود داشت با اتاقتان همخوانی داشت؟

**************************************************************************************************----------

کارشناسان محترم

واقعا این جور چیز ها خیلی مهمه ما از کجا باید بدانیم رویا هامون صادقه است یا خیر؟:Gol:

سلام

بله با نام حضرت آدم ختم شد !
مجله زیر دی وی دی های در هم ریخته اتاق خودم بود !
تا قبل از اینکه مجله را بخونم .... محیط خونه ساده بود ! همونی بود که هر روز می بینم در بیداری ولی وقتی مجله را خواندم ...محیط تاریک تر و همه چیز کمی پیچیده و در هم شد و برای هرکسی این جمله هارا می خواندم.... از تعجب خشکش می زد مثل اولین نفر که مادرم بود !

kamran;159318 نوشت:
تا قبل از اینکه مجله را بخونم .... محیط خونه ساده بود ! همونی بود که هر روز می بینم در بیداری ولی وقتی مجله را خواندم ...محیط تاریک تر و همه چیز کمی پیچیده و در هم شد و برای هرکسی این جمله هارا می خواندم.... از تعجب خشکش می زد مثل اولین نفر که مادرم بود

سلام

همان جملات در ان بود؟

اگر بله؟

از چه کسی گرفته اید؟

یا خریده اید؟

( اگر منظورتون در بیداری بود؟ اگر در خواب بود مادرتون انجا بود؟ غیر از ایشان چه طور؟)

جملات زیادی در این مجله بود که به همراه آن تصاویری هم از انسان ها بود ! نوشته ترسناک بودند و آخرین نوشته هایی که خوندم که همینا بودند ، و فقط همینا رو تونستم به یاد داشته باشم .

مجله را از هیچ کسی نگرفتم ! زیر دی وی دی ها ظاهر شده بود !
در خانه به غیر مادرم کسی نبود و در آشپزخانه بود ..... به او گفتم خشکش زد و بعد از آن در محیط کلاس زبان خودم رو دیدم که به رفیقام گفتم و اونا هم خشکشون زد و بعدش هم بیدار شدم .

منظورم از بیداری اینه که دقیقا همون محیطی را که در بیداری در خونه دیدم و بود را در خواب هم دیدم ! و تمامی این اتفاق ها در خواب بود ....... وقتی هم بیدار شدم رفتم به اتاقم دیدم دی وی دی ها رو زمین ریخته شده ! از شب قبل همین طور بود ...... و زیر آن ها چیزی نبود !

میگن همیشه خوابو تعریف نکنید برای هر کس.یا خوب تعبیرش کنید.اگه خواب بد دیدینم فورا صدقه بدید.اگه یه کس تعریف بد کنه اثر داره ها. برای یه کسی دیدم چنین اتفاقی افتاد. متاسفانه یه مادری یه خوابی دید.کسی بد تعبیر کرد.سه سال بعد دخترش تصادف کرد و. . .

سلام به شما

حالا بد ترجمه بشه یا خوب ..... من به نتیجه اش کاری ندارم که تاثیر منفی بگذاره یا نه ! ولی دوست دارم بدونم چون خیلی مهمه !
ای خدا قابوت چیه !

سلام
یادمه قبل از حمله امریکا به عراق یک شب نزدیکهای صبح خواب دیدم که یکی به من گفت "بربط طغیان کرد" و یک مدتی هم فکرم را مشغول کرده بود و دنبال معنیش بودم و نتیجه ای هم نگرفتم

واقعا ؟

واااای ..... به من خبر رسیده از مکزیک که یکی از آشنایانم به من گفت که اونجا جشن هست به خاطر اینکه نیرو های نظامیشون نزدیک ایران هستند و امشب همه چیز معلوم می شود و همه آماده باش هستن برای جنگ با ایران !!!!!!!

آیا این خوابم می تواند ارتباطی با جنگ داشته باشد ؟

برای مثال نوشته بود پنج سال دیگر از بین خواهیم رفت !

چه می دونم شاید یه چیزی می خواسته به من گفته بشه ! یک بار دیگر جمله رو کامل می گویم

قابوت گرفتار طاغوت
پنج سال دیگر از بین خواهیم رفت
حضرت آدم

kamran;159390 نوشت:
ای خدا قابوت چیه !

به نام خدا
سلام

"و عنده مفاتح الغیب لا یعلمها الا هو و یعلم ما فی البر و البحر و ما تسقط من ورقه الا یعلمها و لا حبه فی ظلمات الارض و لا رطب و لا یابس الا فی کتاب مبین"

و اما بعد،
در خواب ممکن است با شما به زبانی رمزی صحبت کنند. کلا خدا کلماتی دارد که در خواب آنها را بهتر می توان شناخت و با این کلمات که به گفته خود او اگر دریاها جوهر شوند تمام نمی شود، اوامر او در عالم جاری می شود. کلماتی که شما ظاهرا می شناسید ممکن است به صورت تکه تکه در نظر گرفته شوند یا قسمتی از یک کلمه و قسمتی از کلمه دیگر (مثلا شاید در اینجا کلمه قابوت یادآور قبر+تابوت باشد) یا بعضا معنای اسامی مهم است. مثلا اگر کسی را با نام سعید در خواب ببینید می تواند نشانه خوشبختی مقطعی باشد. البته لزوما چیزی که می بینید این طور نیست که فقط به زندگی شما ربط داشته باشد. ولی به طور کلی برای معنای خوابها باید بدانید که در بالاترین مراتب عالم در حال حاضر اولویت اصلی انتقام خون امام حسین است و به این راحتی به مسایلی مثل موفقیت کارهای دنیای مردمان فکر نمی کنند. بدانید که نزدیک شونده نزدیک است و از خدا بخواهید که از علم کتابش به شما بدهد تا بدانید که مفهوم خوابهایتان چیست. به هر حال ما باید آمرزش بخواهیم و به این راحتی جز این، کاری نمی شود انجام داد: "قل رب اغفر وارحم و انت خیر الراحمین".
تمام کلماتی که شما دیدید را می توان به همین نحوی که در بالا دیدید تفسیر کرد و همان طور هم که در ابتدا از زبان قرآن گفتم، کسی به این راحتی از غیب سر در نمی آورد و اینها ذکری است تا ما را به یاد آن واقعه بیاندازد.
امیدوارم پست حذف نشود (به همین دلیل تا الان چیزی نگفته بودم)، همه صحبتها احتمالی است.

موضوع قفل شده است