صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: روان شناسي تبليغ: موضوع شناسي براي ايام محرم( نظرسنجي)

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

روان شناسي تبليغ: موضوع شناسي براي ايام محرم( نظرسنجي)

سلام
    دوست تان
    يكي از دوستان روحاني براي ايام محرم دارند مطالعه مي كنند ميخواهند از شما بزرگواران نظر بخواهند كه شما چه موضوعاتي را براي سخنراني پيشنهاد مي كنيد؟ لطف كنيد به ترتيب اولويت بنويسيد
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

2. صلوات ها 13

3.  

علاقه
    وبگردی
    نوشته
    224
    حضور
    4 روز 6 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    6
    صلوات
    1999

بستگی داره کجا بخوان برن برا تبلیغ: خارج از کشور، دانشگاه، مدارس، روستا و...
    علل ناتوانی در حفظ آثار عزاداری امام حسین علیه السلام( چرا هنوز پامون از هیئت نذاشتیم بیرون، باز گناه می کنیم؟؟؟)- علل قیام عاشورا - تفسیر زیارت عاشورا - چگونگی جاری بودن عاشورا در همه زمانها( تفسیر" کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا")- غربت حضرت صاحب عجل الله تعالی فرجه الشریف- اخلاص در عمل
    دائم دلم از این و از آن سیر می شود ... دارد زمان رفتن من دیر می شود ... یک کربلا ببر که حسرت به دل شدم ... دارد گدای مادرتان پیر می شود ...

5. صلوات ها 16

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

اگر به موضوعات روان شناختي و تربيتي اشاره كنيد با درخواست دوست مان هم همخواني خواهد داشت
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 11

علاقه
    قرآن ، اهل بیت علیهم السلام
    نوشته
    1,921
    حضور
    15 روز 23 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    38
    آپلود
    0
    گالری
    115
    صلوات
    9229

به نظر من و بر اساس تجربيات تبليغي بهترين سخنراني تطبيق قيام حضرت ابا عبدالله ع با مسائل زمان هست مخصوصا با توجه به تحولات اخير منطقه بهترين فرصت براي تنوير افكار هست

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و جعلنا من انصاره اعوانه

9. صلوات ها 14

علاقه
    همه چیز در هم
    نوشته
    591
    حضور
    8 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    69
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3955

با سلام و احترام
    وقت همگی به خیر
    و خسته نباشید خدمت همه روحانیون

به نظر من موضوع سخنرانی بستگی داره به نوع مخاطب . سن ، میزان تحصیلات ، نوع فرهنگ ، مشکلات و ...
    نوع مخاطبان معمولا چه کسانی هستند چه جاهایی دارن اشتباه می کنن یا چه جاهایی نیاز به راهنمایی دارن و سطح اطلاعات دینیشون چقدره .
    اگه من باشم این مسائل رو ابتدا در نظر می گیرم بعد موضوع رو انتخاب می کنم .

صحبت راجع به مسائل تربیتی روانشناختی من بارها دیدم مخاطب ( خانم ها ) رو خیلی جذب و حتی پای سخنرانی میخکوب می کنه .و حتی واسه شرکت در دوره های بعدی سخنرانی مشتاااااقق و راغب میکنه .واسه من عجیب بود حتی تا مدت ها بعد از رفتن روحانی محترم هم صحبت از خوب بودن جلسه میشه .
    مثلا موضوعاتی از قبیل تربیت فرزند ، یا چگونگی روابط مطلوب بین همسران رو من دیدم خیلی دقت می کنند .
    البته مثلا اگه قرار باشه سخنران واسه یه عده سالخورده صحبت کنه خوب دیگه این چیزا خیلی نمیتونه مفید باشه و بدردشون بخوره .

یه پیشنهاد یه انتقاد

پیشنهادم اینه که هر وقت روحانی محترم خواستن که خانما حین سخنرانی حرف نزنن می تونن یه سر به دو موضوعی که بالا عرض کردم بزنن . چون دیدم خیلی با دقت پیگیری می کنن .

انتقاد من هم اینه که

بعضی روحانیون فقط دوست دارن صحبت کنن .یا اینکه شاید متوجه نیستن .
    به نظر من اگه روحانیون بزرگوار و محترم تصمیم دارن مبحثی واسه مخاطب جا بیفته و مهم تر از اون تاثیر داشته باشه کارشون
    علاوه بر توضیح و صحبت کردن
    یه فرصت هم بذارن واسه پاسخ به سوالاتی که مستمع بدبخت از سخنرانی تو ذهنش ایجاد شده .
    همونطور که آگاه سازی از طریق توضیح مهمه
    پرسش پاسخ هم می تونه آگاه سازی بالایی ایجاد کنه .و درک خوبی به مخاطب بده .

من دو جا این پیشنهاد رو دادم برای خودم که خیلی مفید بود .البته متاسفانه روحانیون همیشه فرصتشون کمه . بعضیا مثل منم که کمپانی سوالم .

با آرزوی موفقیت همه قدم گذاران در عرصه تبلیغ

11. صلوات ها 11

آشنای قریب آنلاین نیست. همکار سابق افتخاری انجمن کلام و عقاید

علاقه
    عقایدو تاریخ و فرق و مذاهب و مباحث پیرامون خانواده
    نوشته
    387
    حضور
    46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    4
    صلوات
    2634

با سلام خدمت دوستان محترم
    مطالب خوبی رد و بدل شده که بنده هم استفاده کردم
    اما...
    از طرفی محرم است و از طرفی قرار است موضوعات روانشناختی مطرح شود
    لذا خوب است در مطالبی که مطرح می شود دو موضوع مذکور (یعنی موضوع محرم و موضوع روانشناختی) مد نظر باشد
    لذا بنده اجمالا به نظرم می آید که خوب است در موضوعات روانشناختیمان تاریخ مربوط به کربلا و امام حسین علیه السلام را دخیل کنیم
    مثلا اگر می خواهیم درباره روش تربیتی کودک سخن بگوییم می توان از رابطه عاطفی امام حسین علیه السلام و حضرت سکینه سلام الله علیها استفاده نمود
    یا اگر می خواهیم رابطه خواهر و برادر مطرح کنیم از رابطه امام حسین علیه السلام و حضرت زینب سلام الله علیها استفاده کنیم
    یا اگر می خواهیم تاثیر حجاب و حیای زن سخن بگوییم می توانیم از حجاب و حیای حضرت زینب سلام الله علیها در مسیر کربلا و خود کربلا استفاده نماییم
    و ...

بخشی از نامه امیر المومنین علیه السلام به مالک اشتر:
    ای مالک
    اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی،
    فردا به آن چشم نگاهش نکن،
    شاید سحر توبه کرده باشد
    و تو ندانی..........
    و تو ندانی......
    و تو ندانی...
    و تو ندانی

13. صلوات ها 6

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31674

با سلام و احترام

خیلی خوبه که این روحانی محترم تا این حد به فکر مخاطبین هستند.

در مورد همخوانی با مباحث روانشناختی و تربیتی بنده هم چند تا نظر میدم:

هر شبی به یک رفتار آموزنده و تربیتی امام حسین علیه السلام نسبت به خانواده و فرزندان شون اشاره کنند و پیرامون اون مفصل صحبت کنند. (تقریباً شبیه سخنرانی مرحوم فلسفی رحمت الله که در مورد کودک و جوان و... داشتند، منتهی ایشون هر شب پیرامون یک نکات تربیتی یکی از آیه های قرآن صحبت می کردند.)

رفتارهای آموزنده و الگویی امام حسین علیه السلام در ابواب تربیتی و خانواده هم بسیار هست به عنوان نمونه: ابراز محبت به همسرشون رباب، محبت به فرزندان، رفتارهای پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و حضرت زهرا سلام الله علیها با امام حسین علیه السلام در دوران کودکی و... (احترام، ارزش قائل شدن، بازی، لالایی خوندن و...)

یا اینکه روی رفتارهای الگویی امام حسین علیه السلام و درس های کربلا از جنبه روانشناسی اشاره کنند: (جهت انتقال بهتر منظور، به عنوان نمونه یک سخنرانی قرار میدم.)

به عنوان نمونه در فایل صوتی زیر با الهام گرفتن از حرکت امام حسین علیه السلام جهت قیام به طور مفصل از دیدگاه روانشناسی و دین روی موضوع "اهمیت حرکت و تلاش در زندگی" صحبت کردند و نکات بسیار جذاب،مهم و جالبی رو مطرح کردند.

عنوان: ویژگیهای خوبان
    سخنران : سید مجتبی حورایی
    موضوع : نقش حرکت و تلاش در زندگی
    دانلود با کیفیت مناسب * حجم 6.58 مگابایت * 28 دقیقه
    http://s2.picofile.com/file/71727162...6_1_1.mp3.html

دانلود با کیفیت متوسط * حجم 3.29 مگابایت * 28 دقیقه
    http://s2.picofile.com/file/71727174...6_1_2.mp3.html

یا اینکه روی روایاتی که از ناحیه ی امام حسین علیه السلام وارد شده در زمینه های تربیتی و روانشناختی صحبت کنند. (هر شب یک روایت)

به عنوان نمونه: (شب اول این سخنرانی ظاهرا ضبط نشده ولی در شب دوم مختصری به موضوع شب قبل هم اشاره شده که بسیار مهم و زیباست.)

عنوان: نگاهی به فرمایشات امام حسین علیه السلام (شب دوم)

سخنران : سید مجتبی حورایی
    موضوع: روایت« اعلموا ان حوائج الناس الیکم من نعم الله...»

دانلود با حجم بالا و کیفیت مناسب تر* 5.33 مگابایت * 23 دقیقه
    http://s2.picofile.com/file/71727153...5_1_1.mp3.html

دانلود با حجم پایین * 2.66 مگابایت * 23 دقیقه
    http://s2.picofile.com/file/71727158...851_2.mp3.html

هر دو تا سخنرانی های بالا در دو دهه محرم صحبت شده.

جهت توفیقات روزافزون و سلامتی تمامی مروجین و مبلغین دین صلوات : اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم؛

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

15. صلوات ها 10

علاقه
    همه چیز در هم
    نوشته
    591
    حضور
    8 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    69
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3955

با سلام

یه مطلب دیگه هم یادم اومد گفتم شاید نوشتنش بد نباشه

حدود یه ماه پیش یه بنده خدایی داشت از اوضاع نابسامان وضع حجاب توی جامعه صحبت می کردن . بعد فکر کردم اصلاح این وضع و آگاه سازی از مضرات این مسئله به عهده خانم های طلبه اس
    البته بر عهده آقایون روحانی هم هست که مقداری غیرت مرده در مردان رو فعالش کنن .
    البته علاوه بر رسانه ها اگه تمایل به همکاری داشته باشند .

بعد دوباره فکر من فکر کرد که یه خانم طلبه چه طور می تونه بره با بد حجابا صحبت کنه یا آگاه سازی انجام بده .
    نمیشه که یکی یکی رفت در خونشون اگه حجابشون مشکل داشت صحبت کنه باهاشون

داشتم می فکریدم که کجا میشه جمعی از خانم های افتضاح حجاب رو یه جا گیر آورد که یه خانم طلبه یا یک روحانی محترم باشن که هشدار بدن و خود خانم ها هم آمادگی پذیرش داشته باشن . یا دسترسی داشت به آقایونی که نسبت به حجاب خانم هاشون بی توجهن و آگاه سازی رو انجام داد .

یادم افتاد به ایام محرم و صفر

روزهای عزای امام حسین علیه السلام و شب های قدر ، جز ایامی هستند که من همه قشر افراد رو توی مساجد و اماکن مذهبی میبینم .

توی بسیاری از مراسمات خاص میبینم که غالبا و عموما افراد مذهبی شرکت می کنند .

ولی مجلس عزای امام حسین علیه السلام و شب های قدر رو همه شرکت می کنن از سفت اعتقاد گرفته تا شل اعتقاد

بنابراین این ایام می تونه فرصت بسیار مناسبی باشه برای بحث پیرامون مسائلی که افراد شل اعتقاد رعایت نمی کنند .

و سری به این مسائل زده بشه و بر اساس تجربیاتی که مثلا یک روحانی از مضرات عمل نکردن به دستوری از دستورات اسلام دیدن که دیگران متضرر شدن هشدار هایی رو بده

و گرنه این ماه محرم و صفر که تموم بشه برخی اعمال مذهبی و مسجد و حسینیه رفتن خیلی ها هم تموم میشه . بنابراین میشه فرصت رو غنیمت شمرد و بخشی رو اختصاص داد به آگاه سازی کسانی که خیلی در جو مذهبی نیستند .

علی الخصوص که توی این ایام دل ها خیلی نرم و آماده اس و یک بیان مناسب و توجه دادن به مضرات فردی یا اجتماعی یک عمل نادرست می تونه موثر باشه .

17. صلوات ها 8

علاقه
    خانواده
    نوشته
    25
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    174

باسلام

این مطالبی که می نویسم نظر کاملا شخصی خودمه ،یعنی همون مسایلی که دوست دارم بشنوم وبدونم .

1-آموزش شناخت بین افراط وتفریط در دین ،کجا ها دچار افراط وتفریط می شویم .

2-آموزش مباحث سلامت روان در دین.

3-راهکارهای دین برای صمیمیت در زندگی خانوادگی.

4- راهکار برای حل تعارضات ایجاد شده در نسل جدید از طریق والدین.

5-آموزش چگونگی برگرداندن جوانانی که گاهی دچار خطاهای بزرگ گشته اند و خانواده آنها را ترد کرده است از منظر دین.

* یه پیشنهاد داشتم ،این دوست روحانی و دیگر دوستان اهم مطالبی که در تبلیغ ارائه می دهند را برای مطالعه دوستان در سایت قرار بدهند.

و من الله التوفیق.

19. صلوات ها 8

علاقه
    مسائل تربیتی و مشاوره ایی
    نوشته
    334
    حضور
    9 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2539

با سلام
    از استاد بزرگوار جناب آقای حامی هم درخواست میکنیم که نظرشون رو در این باره بفرمایند تا ما هم استفاده کنیم
    ما را به جز خیالت فکری دگر نباشد
    در هیچ سر خیالی زین خوب تر نباشد...

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۷/۲۳, ۱۴:۱۹ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری