آیا با موسیقی میشه تبلیغ اسلام رو کرد؟

تب‌های اولیه

37 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا با موسیقی میشه تبلیغ اسلام رو کرد؟

با سلام.
نظر شما در مورد سامی یوسف چیه ؟
چند وقته که خیلی ترانه های سامی یوسف رو گوش میکنم.
ولی یک سوال ذهنم رو مشغول کرده : آیا با موسیقی میشه تبلیغ اسلام رو کرد؟:Mosighi:
اونم در کشورهای غربی که تعداد مسلمونها خیلی کمه.:Gig:

سلام، در حد خودش آره؛ چرا كه نه.قرار نيست كه موسيقي جايگزين بعضي شيوه هاي عالي تر بشه. در جاي خودش و حد خودش به نظر من اتفاقا خيلي هم خوب و عاليه.

همه ترانه های سامی یوسف هم در حد حلال نیست. از خود شما می پرسم می شود مردم را از راه حرام به دین خدا هدایت کرد؟ واصولا چنین هدایتی ارزش دارد که خلاف رضای خدا باشد؟ محض اطلاع دوستان عرض می کنم .حتی خواندن قرآن به طریق غنایی (حرام) !!! است.دیگر از قرآن بالاتر که نداریم.

مهراز;156699 نوشت:
با سلام.
نظر شما در مورد سامی یوسف چیه ؟
چند وقته که خیلی ترانه های سامی یوسف رو گوش میکنم.
ولی یک سوال ذهنم رو مشغول کرده : آیا با موسیقی میشه تبلیغ اسلام رو کرد؟:Mosighi:
اونم در کشورهای غربی که تعداد مسلمونها خیلی کمه.:Gig:

چرا نشه ؟ هیچ کاری نشد نداره !!:Nishkhand:
مثلاً آهنگ " هوای امامزاده " استاد محبیان هر وقت گوش دادم دلم به سمت امامزاده محلمون پرکشید . یا آهنگ " با هم بیان دعا کنیم " آقای معین یا ....

هوای امامزاده
همیشه مقدسه
اونجا دلتنگی ما
تشنه یک نفسه
زنا با چادر سیاه
با روبنده سپید
میان از راه میرسن
....

:hamdel::hamdel::Gol::hamdel::Gol::Gol:

بعد اونوقت یعنی شما معتقدید که
هدف وسیله رو توجیه میکنه؟!

اینطوری که باید گفت: اگه شعر غنی باشه موسیقی ایرادی نداره و مهم نیست چی باشه؟!!:Gig:

rahiil;177577 نوشت:
شعر غنی باشه موسیقی ایرادی نداره و مهم نیست چی باشه؟!!

شما خودت میگی شعر غنی ؟!!!!!

شعر غنی برای ترویج اسلام استفاده میشه!؟
خواهشاً برای بحث کمی فکر کنید

مهراز;156699 نوشت:

ولی یک سوال ذهنم رو مشغول کرده : آیا با موسیقی میشه تبلیغ اسلام رو کرد؟

امام حسین علیه السلام فرمودند:

مَن حاوَلَ اَمراً بمَعصِیَهِ اللهِ کانَ اَفوَتَ لِما یَرجُو وَاَسرَعَ لِمَجئ ما یَحذَرُ

هر کس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید,
بیشتر آنچه را به آن امید دارد از دست می دهد
و سریع تر در آنچه از آن می ترسید واقع می شود .

(بحار الانوار ، ج 3 ، ص 397)

madanchi11;177641 نوشت:
شعر غنی برای ترویج اسلام استفاده میشه!؟

شعر غنی است، ولی آهنگ چی؟!
اگر قرار بود چنین تبصره ای داشته باشد، حتما گفته میشد!!!!

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

عجب ! موسیقی و آهنگ معصیت می باشد ! آقا حرامه ..... گوش نده می فرستنت آخر جهنم ...... گناه کبیره هستا !
ستار و گیتار و تار و ارگ و پیانو و فلود و سوت و تمامی آلات آهنگ زن حرامه ! سوت زدن شمارو از خدا غافل می کنه ! یه وقت سوت نزن چون می تونی باهاش خودتو سرگرم کنی و آهنگ بزنی ! با انگشتات تبل نزن ! حرامه

نمی دونم چرا وقتی به افراد کاملا مذهبی می گوییم موسیقی یاد گروه های متال میوفتن ! لذت بردن از موسیقی حرامه ! ولی لذت بردن از نمایش کمدی تاتر خوبه

جواب به گفته های ایشان : (آذر بانو)

امام حسین علیه السلام فرمودند:

مَن حاوَلَ اَمراً بمَعصِیَهِ اللهِ کانَ اَفوَتَ لِما یَرجُو وَاَسرَعَ لِمَجئ ما یَحذَرُ

هر کس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید,
بیشتر آنچه را به آن امید دارد از دست می دهد
و سریع تر در آنچه از آن می ترسید واقع می شود .

(بحار الانوار ، ج 3 ، ص 397)

سلام

موسیقی یعنی چی؟

موسیقی یعنی فن آواز خواندن و یعنی آهنگی که موجب تحریک احساسات انسان بشه

با سلام
عزیز جان شما چیو میخای با موسیقی ترویج کنی ، اول اونو مشخص کن بعد بیا دعوا.
فعلا که اکثرا تو اعتقادات اولیشون دارن میلنگن ، چیو میخای ترویج بدی؟!

حقیقتجو;179301 نوشت:
چیو میخای ترویج بدی؟!

سلام

دین کنونی

دوستان سلام
برای تبلیغ دین راههای زیباتر و مؤثرتری هست .
برای تبلیغ دین باید رجوع کرد به روشهای تبلیغی اهل بیت (ع) .
در ضمن همه میدونن که همه موسیقی ها حرام نیست . ولی همشون هم حلال نیست حالا خوانندش هر کی می خواد باشه . مجوز داشته باشه یا نداشته باشه .

احمد313;179328 نوشت:
برای تبلیغ دین باید رجوع کرد به روشهای تبلیغی اهل بیت (ع)

بریم تو هاتبرد کانال بزنیم مثل کانال فدک ، امام حسین ، سلام 1 و 2 و ....

madanchi11;179334 نوشت:
بریم تو هاتبرد کانال بزنیم مثل کانال فدک ، امام حسین ، سلام 1 و 2 و ....

سلام به تمام دوستان گرامی ام:Gol:
دوست گرامی رسول الله(ص) نه کانال فدک زد و نه کانال امام حسین (ع)
رسول الله با خلق نیکوشون و به معنای واقعی اسلام را ترویج دادن ،امیر المومنین (ع) با سکوت و امام حسن (ع) با صلحش و خانم فاطمه زهرا(س) با فدک که حق مهم است در اسلام و امام حسین (ع) با قیامش و امام سجاد (ع)با دعایش و امام محمد باقر با علمش(ع) به عبارتی با عملشان و رفتار نیکو ...
ما میگیم مسلمان شیعی هستیم به جای اینکه با هم به تندی رفتار کنیم با نرمی گفتار و رفتارمون جاذبه زیاد میشه در هر مسلکی باشیم و بنده ی حقیر بتونم یه مسلمان واقعی رو در خودم پیاده کنم و کسی که با رفتار یک مسلمان واقعی روبرو بشه توی هر جای دنیا اونو پذیراست
و اما در مورد موسیقی ..مثله توی تلویزیون خودمون هم خیلی موسیقی ها هست که انرژی مثبت معنوی خواستی میدهد و حتی بعضی از موسیقی های سام یوسف
ولی چرا تا وقتی بهترین سند برای برقراری ارتباط با دین قرآن وجود دارد که برای تمام عالم بشریت فصیح وبلیغ است از چیز دیگری استفاده کرد...
زیباتر از صوت قرآن ...
:Gol::Gol::Gol:

ashr;179340 نوشت:
ولی چرا تا وقتی بهترین سند برای برقراری ارتباط با دین قرآن وجود دارد که برای تمام عالم بشریت فصیح وبلیغ است از چیز دیگری استفاده کرد...

من خودم هر موسیقی ای گوش نمیدم؛
اما بالاخره بعضی آدم ها اهل موسیقی هستند؛
و به نظرم درست نیست که تو مرحله اول، بدون هیچ پشتوانه ای بگیم:
به جای موسیقی قرآن گوش بدید!

به نظرم این پایین آوردن ارزش قرآن و کم اهمیت کردن آن است! :Gig:

rahiil;179341 نوشت:
من خودم هر موسیقی ای گوش نمیدم؛
اما بالاخره بعضی آدم ها اهل موسیقی هستند؛
و به نظرم درست نیست که تو مرحله اول، بدون هیچ پشتوانه ای بگیم:
به جای موسیقی قرآن گوش بدید!

به نظرم این پایین آوردن ارزش قرآن و کم اهمیت کردن آن است! :Gig:

بنده هم دوست عزیز رد نکردم و نگفتم در مرحله اول قرآن اگر تمام مطالب را بخونید میبینید که بنده حقیر گفتم که اگر بیاییم با اعمال درستمون اسلام رو نشون بدیم تاثیرش از همش بهتره:Gol:

گوش دادن قرآن به انسانی که می خواد به اسلام روی بیاره کمکی بهش نمی کنه شاید قلبش رو زلال کنه بلکه خوندن قرآن و تحقیق در مورد آیات بیشتر روشنش میکنه:Gol:

سلام

ashr عزیز

ما که امام نیستم ! ما انسان معمولی هستیم

دوم اینکه اطرافیانم انهایی هستن بیوگرافی خواننده ها خارجی حفظ هستن ولی 12 اسم امامشون بلد نیستن!

ما داریم جلوی خودمون نگاه میکنیم .
تو دنیایی مجازی بیشتر مردم معلومه دیگه دنبال چی هستن !!!
سایتهای دانلود و موزیک و فیلم امارش هزار برابر سایتها مذهبی است!
همین کانالهایی در پست بالایی گفتم بیشترشون ازنظرمادی کم میارن و کمک مردمی طلب میکنن !

پس راه مون اشتباه است

madanchi11;179364 نوشت:
سلام

ashr عزیز

ما که امام نیستم ! ما انسان معمولی هستیم

دوم اینکه اطرافیانم انهایی هستن بیوگرافی خواننده ها خارجی حفظ هستن ولی 12 اسم امامشون بلد نیستن!

ما داریم جلوی خودمون نگاه میکنیم .
تو دنیایی مجازی بیشتر مردم معلومه دیگه دنبال چی هستن !!!
سایتهای دانلود و موزیک و فیلم امارش هزار برابر سایتها مذهبی است!
همین کانالهایی در پست بالایی گفتم بیشترشون ازنظرمادی کم میارن و کمک مردمی طلب میکنن !

پس راه مون اشتباه است

بله دوست عزیز ما امام نیستیم ولی رفتار و گفتارشون برای ماهاست!
در کل با فرمایشات شما موافق هستم:Gol:
ولی خیلی از این آدم ها هرچقدر هم از خوبی های دین بگین می دونن و دنیا رو به عقبی بیشتر ترجیح میدن و بنده طرف صحبتم با کسانی بود که واقعا به دنبال کمال هستند..
و اینکه باید بشینیم دست رو دست بذاریم و نگاه کنیم که دنیا به کدوم سمت میره؟!
بنده خودم رو میگم اگر روی خودم کار کنم و بتونم همین با کسانیکه در ارتباط هستم رو با رفتارم به دین شیفته کنم کم کم هر کدوم از اونا با چند نفر دیگه و همین طور میشه که اسلام واقعی به همه منتقل میشه با رفتار نه با نصیحت...

با شبکه درست کردن و اینا هم نمی شه اگه شما توجه کنین اونیکه بخوادمیاد شبکه اسلامی هم میبینه ولی اونی که نخواد در بهترین حالات و رفتار هم به دین پشت میکنه

ashr;179344 نوشت:
گوش دادن قرآن به انسانی که می خواد به اسلام روی بیاره کمکی بهش نمی کنه شاید قلبش رو زلال کنه بلکه خوندن قرآن و تحقیق در مورد آیات بیشتر روشنش میکنه:gol:

اما خیلی از کفار فقط با شنیدن نوای قرآن از پیامبر اسلام ومبلغین او(مثل حنظله) به اسلام ایمان آوردند و جذب شدند.صوت قرآن هر دل پاک وآماده ای را تحت تاثیر قرار می دهد.اینکه گوش کردن به قرآن کمکی نمی کند دست کم گرفتن این کتاب آسمانی است.این یکی از دلایل معجزه بودن این کتاب آسمانی است

جوادی;179369 نوشت:
اما خیلی از کفار فقط با شنیدن نوای قرآن از پیامبر اسلام ومبلغین او(مثل حنظله) به اسلام ایمان آوردند و جذب شدند.صوت قرآن هر دل پاک وآماده ای را تحت تاثیر قرار می دهد.اینکه گوش کردن به قرآن کمکی نمی کند دست کم گرفتن این کتاب آسمانی است.این یکی از دلایل معجزه بودن این کتاب آسمانی است

سلام دوست گرامی:Gol:
درست میفرمایید بنده در کلام اشتباه کردم یا مطلب رو خوب جمع نکردم
شرمنده:Ghamgin:

بنده ی حقیر منظورم گوش دادن تنها کافی نیست
بازم معذرت میخوام از دوستان عزیز:Gol:

جوادی;179369 نوشت:
اما خیلی از کفار فقط با شنیدن نوای قرآن از پیامبر اسلام ومبلغین او(مثل حنظله) به اسلام ایمان آوردند و جذب شدند.

عبدلباسط هم خواننده کاباره بود تو مصر ولی صوت زیباش خیلی ها رو مسلمون کرد!
ولی یک شب پسرش خواب پدرش (عبدلباسط ) رو میبینه میگه پدر چرا اشفته هستی پدرش گفت: تو دوران زندگی ام از حضرت علی نامی نبردم ناراحتم! (نقل از استاد قرانم)

دعوا بگیریم ؟ مگه اینجا چاله میدونه ؟

ترویج با موسیقی ؟ ...... ببین ترویجی که الآن داره انجام می شه هیچ تاثیر مثبتی بر روی مردم ایران نگذاشته پس باید این روش کهن و قدیمی تغییر کنه ...الآن 1400 سال پیش نیست ....الان سال 1390هست و 2012 میلادی ....... در واقعیت دیگه در واقعیت چیزی که همه ما داریم می بینیم و رد کردنی نیست ...با این وضعیت ترویج اسلام کنونی .....بیشتر مردم دارن از اسلام زده می شوند و وقتی به یه نفر می گی خدا ..... می گه خدا چیه ؟!

پس باید این روش ترویج قدیمی که الان روی مردم تاثیر مثبت نداره رو تغییراتی در آن بوجود آورد و دین و مذهب رو وارد چیزای جدید بکنیم که 1400 سال پیش نبوده ! .....موسیقی ای که امروزه هست ..... 1400 سال پیش به این شکل نبوده .......

در ضمن موسیقی خلق خداست در انسان و شیطان توانایی خلق کردن را ندارد و فقط تحریک می کند ....بنابراین موسیقی حرام نیست ، تنها موسیقی ای ضرر به انسان می رساند که همان موسیقی های black metal یا گروه های پر سر و صدای متال ! برای مثال ....بعضی از آهنگ های گروه Slipknot !

خب ، پس ما می تونیم با نقاشی با موسیقی و با هر هنر دیگری اسلام را زیبا تر و از حالت خشکی اش در بیاریم و امروزی ترش کنیم البته برای ترویج نه قوانین الهیش !

madanchi11;179427 نوشت:
ولی یک شب پسرش خواب پدرش (عبدلباسط ) رو میبینه میگه پدر چرا اشفته هستی پدرش گفت: تو دوران زندگی ام از حضرت علی نامی نبردم ناراحتم! (نقل از استاد قرانم)

واقعا|؟!
:Gig::Gig::Gig:

rahiil;179433 نوشت:
واقعا|؟!

گفتم استاد قرائت قرانم گفت

madanchi11;179427 نوشت:

[=Arial Black]دوست گرامی چون این تاپیک جای بحث در مورد قاریان نیست اگه میخوای در مورد صحت این مطلب و اون خوابی که فرزندش دیده بدونی به آدرس زیر برو
http://www.askdin.com/thread16269.html#post179477

لا حول و لا قوه الا بالله

kamran;179431 نوشت:

ترویج با موسیقی ؟ ...... ببین ترویجی که الآن داره انجام می شه هیچ تاثیر مثبتی بر روی مردم ایران نگذاشته پس باید این روش کهن و قدیمی تغییر کنه ...الآن 1400 سال پیش نیست ....الان سال 1390هست و 2012 میلادی ....... در واقعیت دیگه در واقعیت چیزی که همه ما داریم می بینیم و رد کردنی نیست ...با این وضعیت ترویج اسلام کنونی .....بیشتر مردم دارن از اسلام زده می شوند و وقتی به یه نفر می گی خدا ..... می گه خدا چیه ؟!

سلام كامران جان
مخالفم
اينكه روش ترويج كنوني هيچ تاثيري روي مردم نداره رو من به حساب مشكل روش ترويج نميذارم بلكه به حساب مشكل در ترويج دهنده ميذارم ، اسلام كم رنگ شده چون مروجان اسلام كم رنگتر شدن (گفتم كم رنگتر نه كمتر) و كساني دارن دين رو ترويج ميدن كه دين رو كامل درك نكردن
ديروز يه صحنه خيلي بدي ديدم ، جاتون خالي داشتم ميرفتم بيت رهبري برا مراسم اربعين ، سر خيابون فلسطين دختري ايستاده بود كه وضع جالبي نداشت يه نفر از اين بچه ريشوها رفت سراغ اين بنده خدا با يه حالت غضبناكي گفت وضعتو درست كن!!!!!بنده خدا دختر مردم از ترس سكته كرد خدا شاهده خواستم برم اين پسر و بزنم آخه به تو چه مگه خيابون باباته از سر فلسطين تا بيت كلي راهه دليل نميشه همه ريش بذارن
من از اول يه روش ياد گرفتم هميشه هم ازش استفاده كردم و اون محبت كردن ه
جوون الآن تشنه محبته و مطمئن باشيد بهترين راه ترويج دين محبت كردنه
تا حالا كه از روشم جواب گرفتم چند باري هم كه موفق نشدم بخاطر كم محبت كردن خودم بوده
بحث محبت فوق العاده وسيعه و نميشه اينجا راجبش صحبت كرد
kamran;179431 نوشت:
پس باید این روش ترویج قدیمی که الان روی مردم تاثیر مثبت نداره رو تغییراتی در آن بوجود آورد و دین و مذهب رو وارد چیزای جدید بکنیم که 1400 سال پیش نبوده !

بازم مخالفم
اسلام دينه كامله مشكل از مسلموني ماست
ما دين رو با شرايط تغيير نميديم ، شرايط رو با دينمون سازگار ميكنيم
شنيدي ميگن وقتي آقا صاحب الزمان بيان همه ميگن يه دين جديد آورده؟به نظرت چرا؟ براي اينكه ما دين رو با شرايطمون تطبيق داديم
چقدر من از اين ضرب المثل بدم مياد : خواهي نشوي رسوا همرنگ جماعت شو
من ميگم خواهي نشوي رسوا همرنگ حق شو
دعا كن

سلام

احمد313;179481 نوشت:
حقیقتاً عبدالباسط کیست ؟

میدونم کی بود عزیز جان صحبت در مورد قرائت قران شد من گفتم این قضیه شو!

كبوتر حرم;179621 نوشت:
شنيدي ميگن وقتي آقا صاحب الزمان بيان همه ميگن يه دين جديد آورده؟به نظرت چرا؟ براي اينكه ما دين رو با شرايطمون تطبيق داديم چقدر من از اين ضرب المثل بدم مياد : خواهي نشوي رسوا همرنگ جماعت شو من ميگم خواهي نشوي رسوا همرنگ حق شو

رامین جان
خوب چرا یک بچه مسلمون شیعه اینطوری لباس میپوشد؟!
همین کارا افراطی گری است
موسیقی میگن حرام است ولی خیلی کم پیدا میشه یک سی دی یا فایلی از صوت قران تو خونه اش باشه!
ایناهمش سخت گیری الکی و بیخودی هست که ما در اوردیم

با سلام
با موسیقی دعوا نکنید ، چون این پدیده وجود داره باید بهش جهت بدیم - که کار غربی هاست ، شاید اگه ما هم یه زورکی بزنیم یه چیزایی ازش دربیاد- باید به سوال های زیر جواب بدیم :
1- تاثیر انواع نت ها بر روی روح و روان انسان چگونه است و آیا آیه و حدیثی در رابطه با این نوع تاثیرات داریم که نحوه ی تاثیر را توضیح داده باشند یا آن را به علم خودمان سپرده اند مانند علوم تجربی که امامان زیاد وارد نشده اند چون خودمان با تحقیق می توانستیم به آنها دسترسی پیدا کنیم.
2- آیا از آیه های قرآن می توان برای نوشتن نت استفاده کرد و موسیقی قرآنی را تولید کرد . شاید رمزی در آیه های قران باشد که ما را به نوشتن نت های قرانی هدایت کند . شاید موسیقی ایه های بشارت دهنده چنان خوش آیند درآیند که انسانها با شنیدنش سرمست شوند و موسیقی آیه های عذاب چنان وحشتناک از آب دربیایند که با شنیدنش انسانها از وحشت بیهوش شوند.
3- آیا دستگاه های موسیقی حلال و حرام وجود دارد ، منظور من غیر از تداعی مجالس لهو لعب است . فراتر فکر کن .
4- شاید موسیقی داستان های قرانی حالت روحی افراد موجود در داستان را بتواند 100 در 100 انتقال دهد .
5- در قران ( تا جایی که من دیده ام کلمه ی سمع جلوتر از بصر آمده و چون متن قران یک متن کاملا تخصصی می باشد( خوشا به حال آنانکه به عربی مسلط هستند و کمی هم روحشان پاک است ، آنها موقع خواندن قران ممکن است حرف خدا را بفهمند ، چه عشقی می کنند ، خدایا نصیب ما هم بگردان ) و اهمیت شنیدن از دیدن بیشتر بیشتر نشان داده شده ، در صورتیکه در روانشناسی امروز دیدن 80 درصد و شنیدن 20 درصد اهمیت را به خود اختصاص می دهد . چرا شنیدن در مرتبه ی بالاتری قرار دارد؟ موسیقی هم با شنیدن در ارتباط است .
شما هم می توانید به این لیست اضافه کنید تا ببینیم یه مرد از ایران زمین پیدا میشه این قضیه رو به سروسامانی برسونه.
ممنون

لا حول و لا قوه الا بالله

madanchi11;179623 نوشت:

رامین جان
خوب چرا یک بچه مسلمون شیعه اینطوری لباس میپوشد؟!
همین کارا افراطی گری است
موسیقی میگن حرام است ولی خیلی کم پیدا میشه یک سی دی یا فایلی از صوت قران تو خونه اش باشه!
ایناهمش سخت گیری الکی و بیخودی هست که ما در اوردیم

منظور من هم همينه
گفتم كه مشكل در مروجين دينه صدا و سيما رو نگاه كنيد كم كم دارن تمام آهنگ هاي مجاز و غير مجاز رو ميذارن راديو جوان كه ديگه تمام open شده چرا؟ چرا وقتي فلان آخوند مياد شبكه سيما صحبت كنه همه كانال رو عوض ميكنن؟ خود من اين كار رو ميكنم چه برسه به كسي كه اعتقادش ضعيفه
انقدر آخوندا اومدن خزعبلات و چرنديات تحويل مردم دادن كه ديگه كسي رغبت نميكنه حرف بزرگاني مثل آيت الله پناهيان و شهابي و ... رو گوش بده
چند نفر تو اين سايت افتتاحيه جام جهاني 2010 رو ديدن؟ اصلاً كسي ديده ؟ پخش نشد كه ببينن . قبول دارم كه شرايط پخش رو نداشت ولي به جاش شبكه 3 به عنوان شبكه ورزشي كشور تو همون ساعت يه برنامه داشت كه يه آخوند اومده بود داشت قصه ميگفت!!!
خب چرا اسم روحانيون رو خراب ميكنيد بابا يه فيلم هاليوودي ميذاشتيد مردم فحش هم كه ميدن به اونا بدن
اين يعني افراط ....
چقدر از بحث فاصله گرفتم
اينو بگم كه هيچ جا گفته نشده ذات موسيقي مشكل داره اگر يه مرجعي يه همچين فتوايي داد من يكي به مرجع بودنش شك ميكنم ولي بيشتر موسيقي هاي كنوني مشكل دارن
مگه شيخ بهايي آهنگ ساز نبود؟ با 3 تا چوب آهنگي ميساخت كه همه گريه ميكردن و با همون 3 تا چوب آهنگي ميساخت كه همه ميخنديدن

ashr;179373 نوشت:
بنده ی حقیر منظورم گوش دادن تنها کافی نیست
بازم معذرت میخوام از دوستان عزیز:gol:

چه عجب یک نفر تو این سایت پیداشد از انتقاد ناراحت نشد.
خدا خیرتان بدهد که حرف حق را پذیرفتید(بخاطر قرآن البته)
تا آنجاکه من تجربه کرده ام به هر کی تذکر بدی یا جواب دندان شکن بهت می ده یا تا مدتها باید باهاش جروبحث کنی.
امیدوارم رفتارشما الگوی همه ما باشه

بله با موسیقی می شه اسلام را تبلیغ کرد

خود رسول خدا(ص) هم این کار را کرده اند

مهم این است که منظور چه نوع موسیقی باشه

این مهمه

kamran;178969 نوشت:
موسیقی یعنی فن آواز خواندن و یعنی آهنگی که موجب تحریک احساسات انسان بشه

mkk1369;179996 نوشت:
مهم این است که منظور چه نوع موسیقی باشه این مهمه

سلام

و علم تجوید هم یک نوع موسیقی باید باشد(صوت و لحن)

بله ، باید قبول کنیم که دین اسلام رو نمی توانیم با آهنگ متال ترویج دهیم ..... ! نمی توانیم دین اسلام را با موسیقی ای ترویج دهیم که برای رقص می باشد ! نمی توانیم این کارو بکنیم ولی سبک های ارام و لذت بخش دیگری هم هست که می توان از آن ها استفاده کرد .

درباره گفته دوست عزیز (کبوتر حرم) ، منم موافقم که ترویج دهنده ها ناقص هستند ، با زدن و دعوا اگر می شد چیزی را به کسی یاد داد حتما می شد دین خدا را هم ترویج کرد ! متاسفانه بعضی از ترویج کنندگان ، با کار های اشتباه به نام اسلام ، دین اسلام را بدنام می کنند ! باید جلوی این انسان ها گرفته شود ! در کل نباید افراد عقده ای ضربه خورده که مشکلات روانی دارند را وارد ترویج دین اسلام کرد.

مثلا موسیقی های کلاسیک حرام نیستند ، چون آرام بخشه و آدم رو به حد دیوانگی و سر درد نمی رسونه ! مثه موسیقی های متال ! ..... ولی بنده خودم دیدم که یک آخوند آمد تو کلاس گفت همه این کلاسیک و این موسیقی هایی که می گید ! (حتی اسم سبک هارو نمی دونست :khaneh::Khandidan!:) حرامه ! ! ! بچه های کلاس عصبی شده بودن و بعد از اتمام کلاس ، همه پشت سر اون آخوند فوحش می دادند !

کسی که می خواد بگه یه موسیقی حرامه اول بره اونو بشنوه ، تحقیق علمی درباره اش بکنه با اونا آشنا بشه و بعد بیاد بگه اقا این حرامه یا نه ! در کل می توان گفت موسیقی در کل حرام نیست و نبوده ! از اول حرام نبوده بلکه حلال بوده و باعث سرگرمی و لذت بردن می شده اما به دلیل فردی با نام شیطان ، کسانی سبک های دیواه وار را اختراع می کنند که طولانی مدت گوش دادنش به اعصاب آدم صدمه می زنه .

موضوع قفل شده است