ورزش باستاني (پرورش تن و روان)

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ورزش باستاني (پرورش تن و روان)

ورزش باستاني ورزش تن و روان است.
ياد آور
قو علي خدمتك جوارحي است و
حكايت از
اشجع الناس من غلب هواه
دارد

ورزش اگر جداي از اخلاق و مسائل انساني باشد ارزشي ندارد.
يادش بخير فيلم قهرمان خليل( قهرمانان هرگز نمي ميرند)

ابتکار و نوآوری در ورزش باستانی مورد تأیید مقام معظم رهبری قرار گرفت.
به گزارش مشرق به نقل از برنا، روز جمعه در دیدار مقام معظم رهبری با هزاران نفر از بسیجیان سرافراز و دلاور استان کرمانشاه، بسیجیان باستانی کاران این استان به اجرای ورزش پهلوانی و زورخانه ای پرداختند .
معظم له پس از مشاهده ورزش زیبای پهلوانی و زورخانه ای طی سخنانی فرمودند: از جوانهایى كه میل به ورزش دارند، آمادگى ورزش دارند، به جد می خواهیم كه این احساس توانایى را در خودشان جدى كنند. مجموعه‌ نسل حاضر ما در كنار پیشرفتهاى معنوى، پیشرفتهاى فكرى و چیزهائى كه انقلاب به ما هدیه داده است - كه من اجمالاً عرض خواهم كرد - آمادگى‌هاى جسمانى خودشان را تأمین كنند. سلامت جسمى و توانائى جسمانى، براى مردانى كه اهل معنا، اهل معنویت، اهل فكر و اهل اهداف والا هستند، چیز لازمى است و بسیار مفید و كمك‌كار آنهاست.
در همه‌ى زمینه‌ها باید ابتكار كرد. من حالا نگاه می كردم به همین ورزش باستانى؛ به قول قدیمى‌ها، این نیم‌گودى كه اینها اجرا كردند، پر از ابتكار بود. خب، ما گودهاى ورزش باستانى را در دوران جوانى دیدیم؛ مكرر، همه جا، همه جور؛ یك روش ثابت و مستقرى داشت، همیشه و همه جا هم همان تكرار میشد. البته بد هم نبود، خوب بود، اما این همه نوآورى در آن نبود.

امروز من مى‌بینم كه این جوانها همان پایه‌هاى ورزشىِ قدیمى را گرفته‌اند، این را با انواع و اقسام ابتكارها و زیبائى‌ها و ظرافتها مُذهّبش كردند، خراطى كردند، نقاشى كردند، یك چیز زیبائى از آب درآوردند؛ این ابتكار است. حالا این در زمینه‌ى ورزش باستانى است؛ در همه‌ى زمینه‌ها این ابتكار ممكن است. ابتكار در نوع فرماندهى، ابتكار در نوع جنگیدن، ابتكار در نوع جنگ‌افزار، ابتكار در نوع سازماندهى؛ این مال محدوده‌ى نیروهاى مسلح. بعد برویم بیرونِ نیروهاى مسلح. ابتكار در نوع دیپلماسى.
موضوع قفل شده است