سیاست ازدواج

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سیاست ازدواج

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام ببخشید میخواستم بدونم در مملکت اسلامی آیا تجسس صحیحه؟؟

آیا اعتراف انسان بر نفسش مبنی بر ازدواج کافیه؟

آیا شهادت برای ازدواج واجبه یا مستحب؟ چه ازدواج موقت چه دائم؟

اگر کشوری بیاید یه چیزی که شرع مستحب کرده حرام کند یا واجب آن کشور اسلامی است؟

آیا تا زمانی که دونفر شاکی شخصی(یعنی مردی ادعا کند که آن زن شوهرش است) نداشتند پرسیدن این که باهم چه نسبتی دارید از مصادیق تجسس نیست؟

با سلام خدمت شما دوست گرامی

چند تا سوال مطرح کردید که فکر می کنم اگر به یک موضوع پرداخته بشه ، پاسخ همشون خواهد بود :

در اسلام تجسس جایی ندارد و صریحا در قرآن از تجسس منع شده است . و نیز در مورد خیلی از امور شهادت خود فرد مورد قبول است (البته در مواردی هم باید دیگران شهادت بدهند -تفصیل این موراد در کتب فقهی موجود است-) مثلا اگر کالایی در اختیار شخصی باشد و مدعی باشد که مال من است ، از او پذیرفته میشود . اما همه ی این مسائل احکام اولیه است و اگر ما شاهد باشیم که در جامعه اسلامی عده ای از احکام آسان اسلامی در حال سوء استفاده اند ، آیا باید خوش خیالانه خود را به ندیدن بزنیم ؟ آیا لازم نیست در این حالت خاص تدبیری خاص بیاندیشیم ؟ البته من هم معتقدم گاها در برخوردهایی که در این زمینه اتفاق می افتد افراط کاری هایی وجود دارد که باید برطرف شود ولی در اصل اتخاذ تدبیری جدید باید قبول کرد که چنین چیزی نیاز است .

موفق باشید

سلام بر بیکرانگی جان دادا

عزیز دل من احکام اولیه و ثانویه چیست؟؟ حلال محمد صلی الله علیه و آله حلال الی یوم القیامه

حکم زنا فقط با چهار شاهد عادل اثبات میشود و حد جاری میشود با این که هر انسان عاقلی با شهادت دو شاهد عاقل به یقین میرسد که اتفاق افتاده همانطور که در دزدی و قتل و ... است

اما زنا از این جهت خاص شده که باید آنچنان علنی انجام نشود ولی انجام آن در مکان خصوصی به کسی ربطی ندارد اما جریاناتی از خلیفه دوم مسلمین عمر و ... نقل شده که شاهد بر عدم تجسس است

گیرم که احکام ثانویه درست باشد پس اشکال شما بچه مسلمونا به عمر برای حذف متعه چیست؟؟ او هم از باب احکام ثانویه متعه را حذف کرده خودش هم معترف بود که زمان پیامبر حلال بود اما من حرام کردم!!

اگر باب احکام ثانویه را تا این حد باز بگذارید چیزی از دین و آسانی آن باقی نخواهد ماند

گیرم که این دختر با آن پسر نسبتی ندارد به دیگری چه؟؟ فضولی و تجسس در کار دیگران قطعا حرام است و تا زمانی که شاکی خصوصی ندارند نباید ازشان سوال شود

اگر به فکر اصلاح جامعه هستید باید بروید جلوی بد حجابی را بگیرید که خدا حرام کرده نه این که تجسس بکنید که خدا حرام کرده!!!

با انجام حرام فقط دیگران را از دین زده میکنید و .....

سلامممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم
سلام به دوستان محترم
راستش سوالاتتون رو اگر بگم ریشه ای نپرسیدید
و یه جورایی یه دونه به میخ زدین یه دونه به نعل دلخور نمیشین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا هدف از سواله شما چیه
1)پرسش از حکم تجسس
2)این که چرا بعضی از احکام به دست حاکمان تغییر یافته
3)یا چرا در بعض مسائل واجب کوتاهی شده

1)حکم تجسس*حق با شما ست تجسس در دین ما حرام است چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چون باعث زیاد حرف زدن انسان عاقل می شود
و در عین حال نظریه پردازی درباره موضوعی که ما از آن خبر نداریم
در غیبت گشوده می شود
و بدبینی و دو دلی ایجاد می کند
نمامی و سخن چینی را افزایش می دهد
و در نهایت خدا در قرآن کریم می گوید کسی که تمام این ها را در خود جمع کرد به اصالت زادگی خود شک کند
من اهل جسارت نیستم و نه حق دارم نظریه پردازی کنم
اما از سخن خدا چین می شود برداشت کرد که چنین اعمالی یکی پس از دیگری چقدر وقیح و متاسفانه برای بشر امروز دردی
بس نا علاج است که در نهایت چنین سخنی
گفته می شود
تجسس در امری که ما علم کافی نداریم چون آتشی است که هر لحظه ما و افرادی که بدون علم و آگاهی در کار آنان تجسس کردیم را در خود می بلعد
و درنهایت تنها خاکستری از نا امنی ایجاد می کند

سلاممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم
2)حقیقت این است که گاه در جوامع بشری بحران هایی رخ می دهد که باید برای اعتلای زندگی بشر تصمیماتی گرفته شود
در مورد متعه باید گفت شاید در آن روزگار وضع جامعه به گونه ای بوده که باید از آن جلوگیری می شده
(قول می دم روش تحقیق کنم چرا در اون زمان این حکم داده شده و این جا بزارمش)
باید بعد به حالت سابق در می اومده که نیومده حلال خدا غیر قابل قبول شده
متاسفانه هنوز پا برجاست
ما احکام اولیه و ثانویه رو از خوده خدا گرفتیم
و وحی مستقیم از سوی خدا با رحلت پیامبر اکرم تموم شده
یادتونه به خاطره قراداد ننگین تنباکو
تنباکو برای مدتی حروم شد
اما بعدش باز آزاد شد اینا قوانین ثانویه نیستن اینا برای جامعه بشری ایجاد میشن و بعد هم که بحران تموم شد فسخ میشن

سلاممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم
3)این سومی موضوعی که خودم دارم مدت ها روش کار میکنم به یاری خدا توی یه تایپیک مجزا حرفهای زیادی دارم بزنم و باید حرف های زیادی رو بشنوم
اما در مورد حرف دوستان

مهدی عباس زاده;154595 نوشت:
گیرم که این دختر با آن پسر نسبتی ندارد به دیگری چه؟؟ فضولی و تجسس در کار دیگران قطعا حرام است و تا زمانی که شاکی خصوصی ندارند نباید ازشان سوال شود اگر به فکر اصلاح جامعه هستید باید بروید جلوی بد حجابی را بگیرید که خدا حرام کرده نه این که تجسس بکنید که خدا حرام کرده!!! با انجام حرام فقط دیگران را از دین زده میکنید و .....

کاربر عزیز چرا باید در جامعه ای مثل جمهوری اسلامی طوری رفتار کرد که دیگران اجازه به خودشون بدن
اگه اجازه بدین کمی بی پروا حرف بزنم
من یه مثال از شهر تهران میزنم
خانوم جوان و زیبایی با یه آقای شیک و مرتب دارن توی میدون ولیعصر تهران قدم میزنن
اما تا دلتون بخواد ناز و عشوه ا س که داره از این دوتا جون دیده میشه
خوب من به شما حق میدم تصور خواهر و برادر بودن در ذهن شما نمیگنجه
پس میگید لابد زن و شوهرن اما راستش آدم هایی که ازدواج کردن حریم دارن
اجازه نمیدن چشم نا پاک اون ها رو نگاه کنه
پس چی آیا این زن جوان نامزد این آقاست که اگر این طور باشه
طرز رفتار زننده ای رو انتخاب کردن و قطعا عواقب بدی خواهد داشت
لابد می پرسید چطور
این خانوم و آقا میگن میخندن
و لابد سربه سر هم میزارن به فرض نامزد هستن کسی حرف ناجوری میزنه لابد آقا هم به غیرتش بر میخوره و الی آخر........................................
پس نا چار میپرسی تا حداقل راهنمایی کنی
اما اونا حرفی واسه گفتن ندارن چون ......................................
این اصلا تجسس نیست
دیدین بچه های شهرستانی ترم اول مخصوصا چطوری به چشم میان طفلکی ها با چه دنیای
مزحکی و من با تمام و جود میگم ترسناکی آشنا میشن
یه روز غروب رفتن بیرون خوب نمیرن قبرستون
یه سینما یا یه کافی شاپ یا یه بازار پر شده از مثالی که زدم اونا نسبتی نداشتن کسی هم دخالت نکرد تجسس نکرد کسی دعوا نکرد اما بچه شهرستانی فکر کرد آسمون همین رنگه دختری که تا دیروز پدرش این و ر اون ور میبردش فکر میکنه این رفتار مزحک و نا شایست همه چیزه
واین یعنی عشق

دوستان به من بگن چه باید کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه سواله دیگه
آیا حقیقتا حجاب مسئله بزرگیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و اگر هست تا کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بیاین بدونه شعار و عاقلانه به این موضوع لباس نگاه کنیم
یه جون اون هم جون ایرانی تاریخ گواه میده از پاکی و تمیزی و خوش پوش بودن بی نظیر بوده
اما بنا به مسائل فرهگی که نصفش هم سوغات فرنگه
و به قول دکتر حداد عادل فرهنگ برهنگی یا برهنگی فرهنگ رو به جامعه تزریق کردن
هر زنی دوست داره برازنده باشه این متاهل یا مجرد نداره دوست داره مورد تایید باشه
این موضوع صدر در صد در مورد آقایون هم صدق میکنه
نوع پوشش
آرایش و
حتی زینت آقایون رو ببینید
یه روز یه انگشتر عقیق بود حالا چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اما دوستان
حق اینه که جامعه ما شده به من چه مشکل شماست
به هر کسی میگی این جا ی رفتارت مشکل داره
میگه فلانی رو ببین
چیکار کرده
دیگه سر این موضوع کوچیک به من گیر نده
دوستان درسته بی حجابی مادر روابط نادرسته
اما
اگه یقه بی حجابی رو بگیری میگه ببین اون دختر پسر رو من که فقط لباسم نا مناسبه و به خودم ضربه زدم اما اونا چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به اونا میگی
میگن رفتار ما نشات از اون حجابه و دور تسلسل
باید از پایه درست بشه
حالا جای اون تجسس کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام وقایع نگار عزیز

من فقط از شما میخوام حکم قانون در رابطه با این موضوع رو بفرمایید اما در مورد باقی حرفاتون هم عرائضی دارم:

وقايع نگار;155583 نوشت:
1)پرسش از حکم تجسس

از حکم خود تجسس سوالی نکردم چون حرمت آن در قرآن مشخصه ولا تجسسوا!!(12 حجرات)

پس نیازی به چرایی تجسس از بیرون ندارم بلکه فقط حکم آن در قانون جمهوری اسلامی را میخوام بدونم!!

وقايع نگار;155583 نوشت:
2)این که چرا بعضی از احکام به دست حاکمان تغییر یافته

هیچ حکمی حق ندارد تغییر یابد خود حکم پابر جاست بلکه موضوع حکم عوض میشود در ضمن به نظر من تنباکو همیشه حرام است!!!
اما اگر هم عالمی بالفرض خواست آن را برای ...... تحریم کند باید میفرمود گرفتن تنباکو یا مصرف تنباکویی که از کشور ...... خریداری شده به این علت حرام است مثل کالاهای صهیونیستی در حال حاضر!!!

اما هیچ بهانه ای نمیتواند حرام خدا را حلال کند(مگر در موارد خاصی مثل قتل که باید دروغ گفت و غیبت کرد)

وقايع نگار;155583 نوشت:
3)یا چرا در بعض مسائل واجب کوتاهی شده

از کسانی بپرسید که در انجام حرام و ترک واجب اصرار دارند

خوب اما جریان دختر و پسری که مطرح کردید با عشوه راه میروند در خیابان

دختر را امر به معروف و نهی از منکر کنند که با عشوه در خیابان راه نروید این امر چه ربطی به تجسس دارد؟؟

تمام مراحل امر به معروف و نهی از منکر را در موردشان انجام بدهند این چکار به تجسس دارد؟؟

اگر هم زن و شوهر باشند حق ندارند در خیابان این کار ها را بکنند در ضمن بنده خودم زن و شوهر هایی سراغ دارم که در همان تهران که ازش حرف میزنید رفتار های ناشایست انجام میدهند!!!!

و شوهری سراغ دارم که زنش را خراب کرده زنش با حجاب بوده گفته من دوست دارم بد حجاب بگردی!!!

کلا اینا که فرمودید ربطی به تجسس ندارد شما اصل را بگذارید بر زن و شوهر بودن و به ایشان بگویید این کار از زن و شوهر جایز نیست سر بزند اگر خودشان گفتند زن و شوهر نیستند حرف دیگری است!!!

[=Lucida Console]سلامممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم
[=Lucida Console]

مهدی عباس زاده;155611 نوشت:
از حکم خود تجسس سوالی نکردم چون حرمت آن در قرآن مشخصه ولا تجسسوا!!(12 حجرات)

[=Microsoft Sans Serif]نه دیگه نمیشه هر آیه ای تفسیری داره
[=Microsoft Sans Serif]نمیشه گفت چون قرآن این رو این جا گفته پس همینه
[=Microsoft Sans Serif] این دید میشه سطحی
[=Microsoft Sans Serif]در حالی که احتیاج به کنکاش داره

[=Microsoft Sans Serif]جمهوری اسلامی برای در امان نگهداشتن آحاد مردم بنا به شرایطی این اجازه رو داده من نمیگم درسته یا نه
[=Microsoft Sans Serif]چون فقط مقام پاسخگویی شما رو دارم
[=Microsoft Sans Serif]اگر چه در قانون صراحت بر آزادی مردم است
[=Microsoft Sans Serif] اما یادتون باشه آزادی که خلاف شرع نباشه این از قانون اساسی
[=Microsoft Sans Serif]اما ما آیین نامه هایی رو از طرف دولت در بر هه های زمانی داریم که حتی جریمه برای بی حجابان هم داره
[=Lucida Console]

اما هیچ بهانه ای نمیتواند حرام خدا را حلال کند(مگر در موارد خاصی مثل قتل که باید دروغ گفت و غیبت کرد)

[=Microsoft Sans Serif]این جمله رو توضیح بدید

[=Lucida Console]

کلا اینا که فرمودید ربطی به تجسس ندارد شما اصل را بگذارید بر زن و شوهر بودن و به ایشان بگویید این کار از زن و شوهر جایز نیست سر بزند اگر خودشان گفتند زن و شوهر نیستند حرف دیگری است!!!

[=Microsoft Sans Serif]ببخشید پس زمام داری مملکت رو میزاریم بر پایه خود اظهاری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
[=Microsoft Sans Serif]من مالیات نمی دم
[=Microsoft Sans Serif]من زکات نمی دم
[=Microsoft Sans Serif]من کم کاری خواهم کرد
[=Microsoft Sans Serif]اختلاس خواهم کرد
[=Microsoft Sans Serif]و هر کس پرسید میگم نه من مالیات دادم
[=Microsoft Sans Serif]تجسس ممنموع
[=Microsoft Sans Serif]زکات دادم
[=Microsoft Sans Serif]کم کاری نکردم
[=Microsoft Sans Serif]اختلاس نکردم
[=Microsoft Sans Serif]خوب دوست عزیز بر فرض مثال
[=Microsoft Sans Serif]من نمی دونم شما ازدواج کردید یا نه
[=Microsoft Sans Serif]اما گیریم ازدواج کردید و برای یه سفر 6 ماهه به خارج رفتید
[=Microsoft Sans Serif]مثلا برادر شما
[=Microsoft Sans Serif]خانومتون رو توی خیابون با یه آقای برازنده میبینه
[=Microsoft Sans Serif]اون هم اصل رو بر این میزاره ایشون یکی از اقوام هستن و رد میشه اما بعد خدای نکرده جوره دیگه میشه
[=Microsoft Sans Serif]حالا نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
[=Microsoft Sans Serif]چی میگید
[=Microsoft Sans Serif]چرا به من نگفتی؟؟؟؟؟
[=Microsoft Sans Serif]چرا سوال نکردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
[=Microsoft Sans Serif]و یادتون باشه ایرانی جماعت ذاتش غیرتیه
[=Microsoft Sans Serif]و اگرنه 8 سال جنگ واسه ناموس کی بود
[=Microsoft Sans Serif]من فقط دارم مثال رو به شما نزدیک میکنم امیدوارم از وقایع نگار دلخور نشید:ok:

[=Lucida Console]سلاممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم
[=Microsoft Sans Serif]راستی من نفهمیدم سیاست ازدواج یعنی چی
[=Microsoft Sans Serif]چرا این نام رو برای این تایپیک انتخاب کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
[=Microsoft Sans Serif]تجسس چ[=Microsoft Sans Serif]ه ربطی به سیاست ازدواج داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:Moteajeb!:

وقايع نگار;155616 نوشت:
نه دیگه نمیشه هر آیه ای تفسیری داره نمیشه گفت چون قرآن این رو این جا گفته پس همینه این دید میشه سطحی در حالی که احتیاج به کنکاش داره

آیه مشخصه نیاز به تفسیر نداره یه سری مسائل در اسلام به عهده مملکت اسلامی است و باید پیگیر آن باشد و این وظیفه اش است!! اما یه سری مسائل خارج از وظیفه بلکه حرام است بر مملکت اسلامی و آن تجسس در مسائلی که به ایشان سپرده نشده!!!

این ازدواج هم در اسلام تبیین شده که اگر زن ادعا کرد زن کسی هست تا خلافش ثابت نشده نباید حکومت حرفش رو رد کنه
اگه غیر این بود در اسلام برای ازدواج دو شاهد واجب میشد ازدواج آن زمان بوده الآن هم هست زنا آن زمان بوده الآنم هست مسئله به روز نیست که بگیم حکم ثانوی میخواهد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

وقايع نگار;155616 نوشت:
جمهوری اسلامی برای در امان نگهداشتن آحاد مردم بنا به شرایطی این اجازه رو داده من نمیگم درسته یا نه

خوب میشه با شرح و تفصیل این شرایط رو با ماده و تبصره هاش بفرمایید!!

وقايع نگار;155616 نوشت:
اما یادتون باشه آزادی که خلاف شرع نباشه این از قانون اساسی اما ما آیین نامه هایی رو از طرف دولت در بر هه های زمانی داریم که حتی جریمه برای بی حجابان هم داره

آزادی خلاف شرع و شرعی رو خود شرع مشخص میکنه! شرع هم فرموده ادعای زن وشوهر بر زوجیت ملاکه تحقیق بیشتر لازم نیست!

این جریمه هم بدعتی دیگر تعذیر باید بشن اما جریمه دیگه چه صیغه ایه؟؟ کلا بیخبیال شما همون قانونا رو با بند و تبصره اش بفرمایید! خیلی ممنون

باقیشم وقت ندارم انشاء الله شنبه میام!!!

]سلامممممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممممممم

سلام

راستی یادم افتاد بگم

من حتما نمونه های این تجسس که شما میگید رو این جا میزارم و همین طور تفسیر این آیه

که بدونید منظور در این آیه چه مثال هایی بود

و مثال شما که کاملا قیاس مع الفارق بوده رو بتونید با اون ها مقایسه کنید

حرف شما یک اصل هست در دین اسلام اما متاسفانه مثالی که انتخاب کردید نامناسبه

سلام وقایع نگار عزیز

وقايع نگار;155616 نوشت:
این جمله رو توضیح بدید

در مواردی از امام صادق روایت شده در مورد یاران نزدیک خودشون دروغ میگفتند و بد به آنها میبستند تا به وسیله حکومت عصر کشته نشن!!

در مواردی هم در قرآن آمده که دروغ گفتن(یعنی اظهار بی دینی) برای زنده ماندن مانعی نداره

وقايع نگار;155616 نوشت:
ببخشید پس زمام داری مملکت رو میزاریم بر پایه خود اظهاری

ببخشید مثل این که زمام داری مملکت اسلامی با زورگویی برای شما تفسیر یکسانی داره زمام دار در اسلام وظایف مشخصی داره و نباید از اون وظایف پا رو فراتر یا فروتر بذاره اگه بذاره از اسلامی بودن منحرف شده!! و الا حکومت زور گو رو که آمریکا هم داره یه فرقی باید بین آمریکا و ایران اسلامی باشه اونم تو اطاعت از احکام الله است!!!

وقايع نگار;155616 نوشت:
من مالیات نمی دم من زکات نمی دم من کم کاری خواهم کرد اختلاس خواهم کرد و هر کس پرسید میگم نه من مالیات دادم تجسس ممنموع زکات دادم کم کاری نکردم اختلاس نکردم

تمام اینا از وظایف حکومت اسلامی است فکر نمیکنم فقیهی بگه که تجسس ممنوع!!! اما روابط زناشویی و حتی زنا تا زمانی که به رؤیت عموم مردم نرسیده به حکومت اسلامی ربطی نداره همینطور شرابخواری و ....

وقايع نگار;155616 نوشت:
خوب دوست عزیز بر فرض مثال من نمی دونم شما ازدواج کردید یا نه اما گیریم ازدواج کردید و برای یه سفر 6 ماهه به خارج رفتید مثلا برادر شما خانومتون رو توی خیابون با یه آقای برازنده میبینه اون هم اصل رو بر این میزاره ایشون یکی از اقوام هستن و رد میشه اما بعد خدای نکرده جوره دیگه میشه حالا نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چی میگید چرا به من نگفتی؟؟؟؟؟ چرا سوال نکردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟

دو حالت داره یا داداشم فامیلای اونو میشناسه یا نه!! اگه میشناسه دو حالت داره یا اون جزو فامیلاشه یا نیست!! اگه هست که دو حالت داره یا دوست داره سلام علیک کنه یا نه!! اگه دوست داره سلام علیک کنه که میره جلو سلام میکنه اگه دوست نداره نمیکنه!! اگه جزو فامیلش است که بیخیال اگه نیست دو حالت داره اگه رفتار زناشویی ازشون سر میزنه باید بره به طور خصوصی ازش بپرسه که با این چه نسبتی داری اگه فهمید که نداره که به من میگه جریانو به خودم دیگه بیخیال میشه صداشم در نمیاره که چی دیده چی ندیده!! اگه فهمید که خبری نیست که بیخیال میشه به من نمیگه!!
اگه نمیشناسه که جوابش از قبلیا معلوم شده!!!
در هر صورت اقدام ناشایست نباید انجام بده!!

وقايع نگار;155616 نوشت:
و یادتون باشه ایرانی جماعت ذاتش غیرتیه و اگرنه 8 سال جنگ واسه ناموس کی بود من فقط دارم مثال رو به شما نزدیک میکنم امیدوارم از وقایع نگار دلخور نشید

اگه میخواید طبق ایرانی بودن کشور رو اداره کنید اسم اسلامی رو از روش بردارید که مردم از اسلام زده نشن!!
کسی از کسی دلخور نمیشه!! دلخوری مال بچه مچه هاست!! ما با همه بچه های اینجا دوستیم چه موافق ما باشن چه مخالف!

وقايع نگار;155619 نوشت:
راستی من نفهمیدم سیاست ازدواج یعنی چی چرا این نام رو برای این تایپیک انتخاب کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟ تجسس چه ربطی به سیاست ازدواج داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اینو هم تا آخر بحث متوجه میشید البته اگه کمی دقت کنید میفهمید که بحث اصلی درباره ازدواج و سیاست فعلی حاکم بر ازدواج و .... است!!

وقايع نگار;155631 نوشت:
سلام راستی یادم افتاد بگم من حتما نمونه های این تجسس که شما میگید رو این جا میزارم و همین طور تفسیر این آیه که بدونید منظور در این آیه چه مثال هایی بود و مثال شما که کاملا قیاس مع الفارق بوده رو بتونید با اون ها مقایسه کنید حرف شما یک اصل هست در دین اسلام اما متاسفانه مثالی که انتخاب کردید نامناسبه

من از شما خواستم قوانینش رو به طور کامل بیان کنید شما حرف از تفسیر میزنید؟؟؟؟

مانعی نیست برای آوردن تفسیر اما قرار نیست من تفسیری رو که میارید قبول کنم ای کاش لا اقل قانونش رو میاوردید بعد میرفتید سراغ تفسیر و .............

من هنوز منتظرم از شما ماده فلان و تبصره فلان ببینم در مورد برخورد با زوجهایی که در خیابان راه میروند یا گزارش در مورد خانه میدهند!!

موضوع قفل شده است