❤❤دعاها و اعمال قبل از ازدواج و خواستگاری در طلب همسر شایسته❤❤

تب‌های اولیه

56 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
❤❤دعاها و اعمال قبل از ازدواج و خواستگاری در طلب همسر شایسته❤❤

مسلما یکی از مهمترین دغدغه جوانان "ازدواج موفق" می باشد خصوصاً اینکه در جامعه امروز این امر مهم با دشواری های زیادی روبه روست.

اگر بخواهیم مشکلات اقتصادی و اجتماعی این مقوله را نادیده بگیریم باز هم این فکر که آیا میتوانم همسر خوبی پیدا کنم؟ و یا بعد از ازدواج چه پیش خواهد آمد؟ فکر جوان را به خود مشغول میسازد .

از آنجا که هیچ شالوده‏اى، مقدس ‏تر از بناى رفیع ازدواج در اسلام نیست.(1) در روایات اهلبیت صلوات الله علیهم اجمعین توجهی خاص به این امر مقدس داشته اند و دعاها و آدابی را در این زمینه دستور داده اند.

خواندن این دعاها علاوه بر جلب خیر و برکت، و تاثیر مثبت در ازدواج و انتخاب همسر شایسته، باعث آرامش خاطر و یقین به خیر بودن امر مورد نظر برای انسان می باشد.

نقش دعا در امر ازدواج

برخی از جوانان از دعا کردن به درگاه الهی و توسل به اهلبیت صلوات الله علیهم اجمعین در مورد امر ازدواج غفلت می کنند.(و گاهی حیا می کنند!)

دعا کردن در این زمینه از دستورات مستحبِ موکد است و باعث خشنودی و عنایت ویژه پروردگار است،
چرا که قبل از اقدامات شخصى و تصمیم گرفتن، بر اساس فهم و شناخت فردى، به خداوند روى آورده و از او خیرخواهى نموده ‏اید و از او هدایت جسته ‏اید.

لذا در روایات متعدد حضرات ائمه علیهم السلام ما را به دعا کردن و نماز خواندن براى دست یافتن به همسری مومن و شایسته توصیه و سفارش نموده ‏اند.

پس هیچ شکی نیست که انسان باید در این امر مهم زندگی ، از خداوند متعال مدد بخواهد و ائمه اطهار علیهم السلام با تعلیم ادعیه مختلف بهترین راه و روش صحیح دعا برای پیدا کردن همسر مناسب را به ما تعلیم داده اند.

:Sham: کافى است با حسن اعتماد و قلب پاک رو به درگاه الهى آورید و دعا کنید. :Sham:

[=Arial Black][=Times New Roman]
رَبَّنَا هَبْ لَنَا مِنْ أَزْوَاجِنَا وَذُرِّيَّاتِنَا قُرَّةَ أَعْيُنٍ وَاجْعَلْنَا لِلْمُتَّقِينَ إِمَامًا

سوره فرقان / آیه 74

(رجاء این آیه شریفه رو همیشه در اوقات مختلف علی الخصوص قنوت نماز و سجده ی بعد از نماز بخونید.)

قَالَ عَلِیٌّ علیه السلام

مَنْ أَرَادَ مِنْکُمُ التَّزْوِیجَ فَلْیُصَلِّ رَکْعَتَیْنِ وَ لْیَقْرَأْ سُورَةَ فَاتِحَةَ الْکِتَابِ وَ سُورَةَ یس فَإِذَا فَرَغَ مِنَ الصَّلَاةِ فَلْیَحْمَدِ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ وَ لْیُثْنِ عَلَیْهِ وَ لْیَقُلِ:

حضرت امیرالمومنین علیه السلام فرمودند

هر یک از شما که خواست ازدواج کند باید ابتدا دو رکعت نماز بخواند و در هر رکعت سوره ی فاتحةالکتاب و سوره ی یس را بخواند، وقتی که از نماز فارغ شد بعد از حمد و ثنای پروردگار، این گونه بگوید:

اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی زَوْجَةً صَالِحَةً وَدُوداً وَلُوداً شَکُوراً قَنُوعاً غَیُوراً إِنْ أَحْسَنْتُ شَکَرَتْ وَ إِنْ أَسَأْتُ غَفَرَتْ وَ إِنْ ذَکَرْتُ اللَّهَ تَعَالَى أَعَانَتْ وَ إِنْ نَسِیتُ ذَکَّرَتْ وَ إِنْ خَرَجْتُ مِنْ عِنْدِهَا حَفِظَتْ وَ إِنْ دَخَلْتُ عَلَیْهَا سُرَّتْ وَ إِنْ أَمَرْتُهَا أَطَاعَتْنِی وَ إِنْ أَقْسَمْتُ عَلَیْهَا أَبَرَّتْ قَسَمِی وَ إِنْ غَضِبْتُ عَلَیْهَا أَرْضَتْنِی یَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِکْرَامِ هَبْ لِی ذَلِکَ فَإِنَّمَا أَسْأَلُکَ وَ لَا أَجِدُ إِلَّا مَا قَسَمْتَ لِی.

فَمَنْ فَعَلَ ذَلِکَ أَعْطَاهُ اللَّهُ مَا سَأَلَ ثُمَّ إِذَا زُفَّتْ إِلَیْهِ وَ دَخَلَتْ عَلَیْهِ فَلْیُصَلِّ رَکْعَتَیْنِ ثُمَّ لْیَمْسَحْ یَدَهُ عَلَى نَاصِیَتِهَا وَ لْیَقُلِ: اللَّهُمَّ بَارِکْ لِی فِی أَهْلِی وَ بَارِکْ لَهَا فِیَّ وَ مَا جَمَعْتَ بَیْنَنَا فَاجْمَعْ بَیْنَنَا فِی خَیْرٍ وَ یُمْنٍ وَ بَرَکَةٍ وَ إِنْ جَعَلْتَهَا فُرْقَةً فَاجْعَلْهَا فُرْقَةً إِلَى خَیْر

ترجمه دعا:
پروردگارا، همسری مهربان و بچه آور و شکرگزار و باغیرت به من عطا کن که اگر به او نیکی کردم شکرگزار باشد، و اگر به او بدی کردم مرا ببخشد، و اگر یاد خدا کردم مرا یاری کند، و اگر خدا را فراموش کردم مرا به یاد خدا بیندازد، و اگر از نزد او خارج شدم (اسرار و اموال و آبروی مرا) حفظ کند، و اگر بر او وارد شدم مرا خوشحال سازد، و اگر او را به کاری امر کردم مرا اطاعت کند، و اگر بر علیه او قسم خوردم (که او کاری را انجام دهد) او (آن کار را انجام داده) و مرا از آن قسم بریء­الذمّه ­کند، و اگر بر او غضب کردم مرا راضی سازد. ای پروردگار صاحب جلال و اکرام، چنین همسری را به من ببخش! پس به درستی که من او را از تو خواسته ­ام و به من نمی رسد مگر آن چیزی که تو منت می گذاری و عطا می کنی.

بحارالانوار،ج100،ص267

عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدٍ عَنِ الْقَاسِمِ بْنِ یَحْیَی عَنْ جَدِّهِ الْحَسَنِ بْنِ رَاشِدٍ عَنْ أَبِی بَصِیرٍ قَالَ قَالَ لِی أَبُو عَبْدِ اللَّهِ علیه‌السلام: إِذَا تَزَوَّجَ أَحَدُکُمْ کَیْفَ یَصْنَعُ؟ قُلْتُ لَا أَدْرِی!
قَالَ إِذَا هَمَّ بِذَلِکَ فَلْیُصَلِّ رَکْعَتَیْنِ وَ یَحْمَدُ اللَّهَ ثُمَّ یَقُولُ:

ابابصیر می‌گوید که امام صادق علیه‌السلام به من فرمود: زمانی که یکی از شما می‌خواهد ازدواج کند، چه می‌کند؟ گفتم نمی‌دانم(!)
فرمود: زمانی که همت کرد تا ازدواج کند، پس باید دو رکعت نماز بخواند و خدا را حمد گوید و سپس اینگونه دعا کند:

«اللَّهُمَّ إِنِّی أُرِیدُ أَنْ أَتَزَوَّجَ فَقَدِّرْ لِی مِنَ النِّسَاءِ أَعَفَّهُنَّ فَرْجاً وَ أَحْفَظَهُنَّ لِی فِی نَفْسِهَا وَ فِی مَالِی وَ أَوْسَعَهُنَّ رِزْقاً وَ أَعْظَمَهُنَّ بَرَکَةً وَ قَدِّرْ لِی وَلَداً طَیِّباً تَجْعَلُهُ خَلَفاً صَالِحاً فِی حَیَاتِی وَ بَعْدَ مَمَاتِی»

«خدایا من می‌خواهم ازدواج کنم، برای من از بین زنان، پاکدامن‌ترین آنها را مقدر کن؛ زنی که درباره خود و اموال شوهرش حفیظ‌ترین باشد و رزقش زیادترین و برکتش بزرگ‌ترین باشد و فرزندانی برایم مقدر کن که بازماندگانی صالح برای من باشند در زندگی و پس از وفاتم.»

الکافی3/481 و الفقیه3/394

و قال النبی صلی الله علیه و آله و سلم
یا علی اقرأ یس فإن فی قراءة یس عشر برکات ما قرأها جائع إلا أشبع و لا ظامی إلا روی و لا عار إلا کسی و لا عزب إلا تزوج و لا خائف إلا أمن و لا مریض إلا برئ و لا محبوس إلا أخرج و لا مسافر إلا أعین سفره و لا قرأها رجل ضلت له ضالة إلا ردها الله علیه و لا مسجون إلا أخرج و لا مدین إلا أدی دینه و لا قرئت عند میت إلا خفف عنه تلک الساعة.

پیامبر (صلی‌ الله‌ علیه‌ و آله و سلم) به امیرالمومنین فرمودند:

ای علی! سوره یاسین را بخوان چرا که در قرائت آن 10 برکت هست:

:ok!:گرسنه‌ای آن را نمی‌خواند مگر آنکه سیر می‌شود.

:ok!:تشنه‌ای نمی‌خواند مگر آنکه سیراب شود.

:ok!: برهنه‌ای نمی‌خواند مگر آنکه پوشانده می‌شود.

:ok!: مجردی نمی‌خواند مگر آنکه ازدواج می‌کند.

:ok!: کسی که ترسیده نمی‌خواند مگر آنکه ایمنی می‌یابد.

:ok!: گرفتاری نمی‌خواند مگر آنکه آزاد شود.

:ok!: مسافری آن را نمی‌خواند مگر آنکه در سفر یاری شود.

:ok!: مردی که گمشده‌ای دارد آن را نمی‌خواند مگر آنکه خدا گمشده‌اش را به او برمی‌گرداند.

:ok!: زندانی نمی‌خواند مگر آنکه آزاد شود و مقروضی نمی‌خواند مگر آنکه قرضش ادا می‌شود.

:ok!: این سوره نزد میت خوانده نمی‌شود مگر آنکه در همان ساعت از عذابش کم می‌شود.

دعوات الراوندی215

عن أبی عبد الله ع أنه قال من حقنا علی أولیائنا و أشیاعنا أن لا ینصرف الرجل منهم من صلاته حتی یدعو بهذا الدعاء «و هو اللهم إنی أسألک بحقک العظیم العظیم... و زوج العازبین...»

سیدبن‌طاووس در مهج از امام صادق علیه‌السلام نقل کرده که فرمودند: یکی از حقوق ما بر شیعیان ما، این است که بعد از نماز، از نمازش منصرف نشود مگر اینکه این دعا را بخواند:

خدایا من از تو می‌خواهم به حق بزرگ و عظیمت؛ که... همه مجردین را همسردار کنی...

مهج الدعوات 333

این دعا طولانیست و جهت خواندن دعا به کتاب مهج الدعوات مراجعه نمایید.

صرفاً جهت اطلاع بخش مربوط به این مطلب در اینجا قرار داده شد.

به طور کلی دعا کردن برای خود و برادر دینی بعد از هر نماز مستحب موکد است.

پیغمبر اکرم(صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلّم)

«مَنْ أَدَّى لِلَّهِ مَکْتُوبَةً فَلَهُ فِی أَثَرِهَا دَعْوَةٌ مُسْتَجَابَةٌ».

هر کس نماز واجبی را به‌جا آورد، در پی او دعای مستجابی دارد.

بحارالانوار، 82، 324

آثار و برکات سوره "طه" در امر ازدواج

:1:

وَ قَالَ فِی سُورَةِ طه مِنْ جَعَلَهَا مَعَهُ وَ مَضَی إِلَی قَوْمٍ یُرِیدُ التَّزْوِیجَ مِنْهُمْ زَوَّجُوهُ.

درباره سوره طه؛ نقل شده که هرکس آن را با خود همراه داشته باشد و نزد کسانی که خواهان تزویج با آنان است برود، به او همسر می‌دهند.

المصباح‏ الکفعمی 454

:2:

پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌ و آله و‌سلّم) می فرمایند

«هر کس سوره (طه) را بنویسد و در پارچه سبزی قرار داده و به خواستگاری برود، خواستگاری اش رد نمی شود و حاجتش برآورده می شود.»

تفسیرالبرهان، ج۳، ص۶۹۶

:3:

امام صادق علیه السلام فرمودند

«هر کس که خواستگاری ندارد یا به خواستگاریش جواب نمی دهند سوره طه را بنویسد و بشوید و آب آن را بر صورت خود بریزد، خداوند ازدواجش را آسان می کند.»

تفسیرالبرهان، ج۳، ص

:4:

حضرت صادق علیه السلام فرمودند

من کتبها ... و اذا استحم بمائها من طالت عزبتها؛ خطبت و سهل الله خطبتها بامر الله و قدرته.

... و زنی که دوران مجردی‌اش طولانی شده، وقتی که آن را بنویسد و با آب گرم آن استحمام کند، از او خواستگاری شود! و خدا با تدبیرو قدرتش آن خواستگاری را آسان می‌کند.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم

من کتبها ... و اذا اغتسلت بمائها التی طالت عزولتها؛ تزوجت سریعا و سهل الله تعالی علیها ذلک.

... و خانمی که دوران تنها ماندنش طولانی شده، هنگامی که آن را بنویسد و با آب آن صورت خود را بشوید، سریعا ازدواج می‌کند و خدای بلندمرتبه آن را بر او آسان می‌کند.

«فضائل القرآن الحکیم» آقای عبدالله صالحی نجف‌آبادی

مضامین این روایت شریف ضمن آنكه درخواست همسری با ویزگی های مناسب از خداست، بيانگر عالى ترين معيارها در گزينش همسر نيز هست.

اميرالمومنين(عليه السلام) می فرمایند:

هر كه قصد ازدواج داشته باشد دو ركعت نماز گذارد در هر ركعت پس از حمد سوره ياسين بخواند پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد و اين دعا را بخواند:

« اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی زَوْجَةً صَالِحَةً وَدُوداً وَلُوداً شَکُوراً قَنُوعاً غَیُوراً إِنْ أَحْسَنْتُ شَکَرَتْ وَ إِنْ أَسَأْتُ غَفَرَتْ

وَ إِنْ ذَکَرْتُ اللَّهَ تَعَالَى أَعَانَتْ وَ إِنْ نَسِیتُ ذَکَّرَتْ وَ إِنْ خَرَجْتُ مِنْ عِنْدِهَا حَفِظَتْ وَ إِنْ دَخَلْتُ عَلَیْهَا سُرَّتْ

وَ إِنْ أَمَرْتُهَا أَطَاعَتْنِی وَ إِنْ أَقْسَمْتُ عَلَیْهَا أَبَرَّتْ قَسَمِی وَ إِنْ غَضِبْتُ عَلَیْهَا أَرْضَتْنِی یَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِکْرَامِ

هَبْ لِی ذَلِکَ فَإِنَّمَا أَسْأَلُکَ وَ لَا أَجِدُ إِلَّا مَا قَسَمْتَ لِی »

بحارالانوار/103/کتاب النکاح/باب «الدعاء عند التزويج»

اين دعای کوتاه و آسان رو در قنوت و بعد از هر نماز، در سجده و يا هر وقت ديگر زياد بخوانید:

«اللهم اَغنِني بِحلالِكَ عَن حَرامِك و بِطاعَتِكَ عَن مَعصيتِك»

«خدايا مرا بي نياز كن با حلالت از حرامت، و با فرمانبرداري‌ات از نافرمانيت»

آذر بانو;155441 نوشت:

اين دعای کوتاه و آسان رو در قنوت و بعد از هر نماز، در سجده و يا هر وقت ديگر زياد بخوانید:

«اللهم اَغنِني بِحلالِكَ عَن حَرامِك و بِطاعَتِكَ عَن مَعصيتِك»

«خدايا مرا بي نياز كن با حلالت از حرامت، و با فرمانبرداري‌ات از نافرمانيت»

با سلام خدمت سرکار آذربانو و با تشکر از پستهای مفیدتون

این دعا توی جای دیگه هم آمده(الان یادم نیست)ویه تکه اضافه دیگه هم داره.فکر کنم تو صحیفه سجادیه دیده باشم

الهنا اغنِنا بِحَلالِکَ عن حَرامِکَ و بطاعَتِکَ عن معصِیَتِکَ و بِفضلِکَ عن مَن سِواک...

خداوندا بی نیازمان ساز به وسیله حلالت از حرامت و به وسیله اطاعتت از اینکه معصیت تو را بکنیم و به وسیله فضلت (بینیازمان ساز )از هرچه غیر خودت است

در همه حال و در همه ی امور زندگی از خدا طلب خیر کنید

«رَبِ ِانّي لِما اَنزَلتَ اِليَّ مِن خَيرٍ فَقير»

«خدايا! بي ترديد من به خيري كه تو بر من فرو مي فرستي نيازمند و محتاجم»
(قصص، آيه 24)

قرآن مجيد مي فرمايد:

زمانی كه حضرت موسي علیه السلام گرسنه و تنها و بي سرپناه اين دعا را خواند

به لطف خداي تعالي حضرت شعيب علیه السلام دختر خود را به سوي او فرستاد و او را به دامادي برگزيد.

سلام
با تشکر از زحمات سرکارآذربانوی گرامی
بنده هم نکته ای عرض کنم:
حضرت آیه الله عظمی سید محمدعلی روحانی، که سالهاست امام جماعت مسجد امام حسن عسکری(ع) سه راه بازار قم را برعهده دارند(که داستان ساخت این مسجد خود مفصل است)؛ در توصیه هایی که به جوانان برای ازدواج میکنند این نکته را میفرمایند:

4هفته ی متوالی در روز جمعه 1ساعت مانده به اذان ظهر، نماز حضرت زهرا(سلام الله علیها) که در مفاتیح الجنان هم نقل شده بخوانید

دوشیزه گان محترمی که با عادت ماهیانه فاصله بین این 4هفته اشان می افتد بعد از تمام شدن دوره پریودشان، هفته ها را ادامه دهند(نیاز به اعاده ی هفته های خوانده شده جهت توالی نیست)

تا خیر و صلاح الهی جریان یابد

سلام بزرگواران
هر کسی یه دعایی یا ننمازی رو بیشنهاد داده است من یه چیزی بجز دعا و نماز میخواهم بگم بیاین 40 روز همه کارامون رو در مسیر خدا قرار بدیم با عبارتی دیگه 40 روز فقط و فقط بندگی خدا بکنیم ببینیم چه جور خداوند دستمونو میگیر
ه
:khaneh:

maryam;155733 نوشت:

4هفته ی متوالی در روز جمعه 1ساعت مانده به اذان ظهر، نماز حضرت زهرا(سلام الله علیها) که در مفاتیح الجنان هم نقل شده

با سلام و احترام

و تشكر از همكار گرامي سركار maryam

جهت اطلاع بيشتر كاربران گرامي:
اصل نماز حضرت زهرا سلام الله عليها در روایات معصومين عليهم السلام وارد شده، اما چون به این کیفیت(چهار بار و یک ساعت قبل از اذان) روایتی نداریم پس به قصد "ورود در دین" یعنی (قصد چیزی که در دین آمده است) خونده نشه بلکه رجاءً و از باب عمل به تجربه دیگران بخونند.

حاجت روا باشيد.

ممنون آذربانو، موضوع خوب و مبتلابه ای را مطرح کردید! :Moshtagh:
انشاا.. هرکسی بتونه بهترین کفو خودش رو پیداکنه؛ تا با هم در مسیر کمال جلو بروند و فرزندانی منتظر و یاورانی مخلص را تربیت کنند!:Mohabbat:

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم

اگر سوره احزاب را بر پوست آهویی بنویسند و در جعبه ای قرار دهند و در منزل بگذارند،
خواستگاران دختر او و خواهران و بستگان او زیاد شوند و میل و رغبت دیگران به دختر زیاد شود هر چند فقیر و درمانده باشد.

(تفسیرالبرهان، ج۴، ص۴۰۷)

توضيحات بيشتر پيرامون روايت در اينجا

آرام بذکر الله;155807 نوشت:
سلام بزرگواران
هر کسی یه دعایی یا ننمازی رو بیشنهاد داده است من یه چیزی بجز دعا و نماز میخواهم بگم بیاین 40 روز همه کارامون رو در مسیر خدا قرار بدیم با عبارتی دیگه 40 روز فقط و فقط بندگی خدا بکنیم ببینیم چه جور خداوند دستمونو میگیر
ه
:khaneh:

دو بار و هر بار 40 روز تموم برای پیدا شدن یه همسر شایسته دعا کردم، ولی انگار خدا نمی خواد!!! شاید بهتر باشه تا آخر عمر تنها بمونم.... می ترسم اگر اصرار دراجابت دعا کنم، برآورده شدن حاجتم دردناک تر از درد الان ام بشه...
ولی خدا که قادر و تواناست پس چرا موانع رو از سر راه بر نمی داره، تا اجابت دعا با مصلحت انسان سازگاری پیدا کنه و برآورده بشه ؟؟

بانو;199666 نوشت:
و بار و هر بار 40 روز تموم برای پیدا شدن یه همسر شایسته دعا کردم، ولی انگار خدا نمی خواد!!! شاید بهتر باشه تا آخر عمر تنها بمونم.... می ترسم اگر اصرار دراجابت دعا کنم، برآورده شدن حاجتم دردناک تر از درد الان ام بشه... ولی خدا که قادر و تواناست پس چرا موانع رو از سر راه بر نمی داره، تا اجابت دعا با مصلحت انسان سازگاری پیدا کنه و برآورده بشه ؟؟

سلام
عرض ادب و احترام
به سایت انجمن گفتگوی دینی خوش امدید
دوست گرامی دقت کنید دعا تاثیر زیادی دارد ولی گاهی به تنهایی کافی نیست و شما باید یک سری کارهای دیگه را هم انجام بدید
آقای دهنوی کارشناس برنامه گلبرگ نداشتن خواستگار را در کتاب گلبرگ زندگی صحفه 84 در 6 مورد توضیح می دهند
نیامدن خواستگار عللی دارد:
1-قصور یا تقصیر خود دختر
2- قصور یا تقیر خانواده دختر
3-نقص عضو یا مشکل جسمانی دختر
4- محله نامناسب برای زندگی
5- انزوا جویی دختر
6- نبودن همتا برای دختر
که هر کدام را توضیح داده اند
فایل صوتی برنامه مربوط به این بحث را به پیوست گذاشتم
همچنین استاد حامی مدیر انجمن مشاوره در نرم افزار نیش ها و نوش ها علل رفتن خواستگار را اینطور بیان می کند
خواستگاران لیز
یکی ازسئوال هایی که در مشاوره ها با آن سال هاست که مواجه می‌شویم سئوالاتی است که دختران در شرف ازدواج می پرسند یکی از سئوال های مهم که اخیراً بسیار رواج یافته است این است که چرا خواستگار می رود و پشت سرش را نگاه نمی‌کند.
پاسخ: این امر می تواند علل مختلفی داشته باشد.

الف : عوامل طبیعی:
1- دختر: شلخته بودن، بدلباسی، بی توجهی به نوع استفاده از واژه ها و کلمات، توقعات سنگین(مادی یا معنوی)، بیماری روانی یا جسمانی، اجتناب از جمع زنان و شرکت نکردن در مراسم آنان.

2- خواستگار: دمدمی مزاج و شخصیت بی ثبات، تصور این که دختر با اهداف و معیارهای او تناسب ندارد، ترس از توقعات (مادی یا معنوی ) سنگین، برداشت ابتدایی نادرست از خانواده دختر و تصحیح برداشت با روبرو شدن( انتظار مال دار بودن و...)

3- خانواده دختر: پدر سالاری یا مادرسالاری و ترس خواستگار و خانواده از دخالت آنها، وجود بیمار جسمی یا روانی در خانواده (اعتیاد، معلول و...) وجود دختر بزرگ تر در خانواده، رو راست نبودن و مخفی کاری و دادن اطلاعات متناقض،

4- خانواده پسر: پدر سالاری یا مادرسالاری و دخالت زیاد در تصمیم گیری پسر، بد دانستن دوستی دختر با پسرشان، اصرار خانواده بر ازدواج و فرار پسر از ازدواج و..

5- افراد بیگانه و دشمنان کینه توز: دو به هم زدن و دادن اطلاعات نادرست به خانواده پسر،

چند توصیه کاربردی به دختران
- صداقت بهترین تدبیر
- به جایی مهریه سنگین تحقیق سنگین داشته باشید.
- با توضیح کامل درباره خودتان مانع تاثیر حرف افراد بدخواه و بد گو شوید.
- توقعات افراطی نداشته باشید (انتظار نماز شب خواندن، به مادر و پدرسرنزدن و....)
- انتظارات خود را با گفت وگو با روان شناس چک و بررسی کنید.
- قبل از دوستی با پسر وجود خواستگار را با خانواده خود مطرح کنید و پسر را به خانواده ارجاع دهید. اغلب پسرها دوست ندارند ابتدا یا در ادامه با دوست دختر خود ازدواج کنند.
- سن ازدواج در کشوربالا رفته، برای فرار از تنهایی دست به انتخاب های ضرب الاجلی نزنید و از چاله به چاه نیفتید.
- احساس ترشیدگی سبب غمگینی بی نشاطی و بی تحرکی و سر و ظاهر ناآراسته و اجتناب از افراد می شود " این امر در نگرش دیگران به شما تاثیر دارد."
نگرانی درباره نداشتن خواستگار--- بی حوصلگی ----- نا امیدی و غم ----- نرسیدن به سر و ضع----رفتن در لاک خود و پرهیز از جمع--------تشدید غم و بروز نشانه های افسردگی در چهره و ناشاد بودن پوست و چهره - ارزیابی منفی از خود و دیگران و زندگی_________ ارزیابی منفی دیگران از شما
- از گذشته گناه آلود خود با خواستگار اصلاً حرفی نزنید درمقابل رابطه خود را با خدا صاف کنید.
- تصور نکنید که او همان گمشده شما بوده . چه بسا خدا بهتر را برای شما در نظر دارد.
- اگر از خواستگار خبری نشد حتماً به معنی این نیست که شما عیب دارید چه بسا ایشان متوجه شده اند که شما از ایشان سر هستید. و یا متوجه شده باشند که دلایلی تناسبی نیست یعنی بحث ارزیابی نیست که به شما نمره منفی بدهند به هر حال گمان کرده اند که با هم تفاهم نخواهید داشت.
- اگر ممکن است از ابتدا از واسطه ای امین و رازدار و کاربلد کمک بگیرید تا در جریان کار باشد و بعداً به شکل غیر مستقیم (نه به شکل پیک) علل را بررسی کند و درصورت صلاح دید موانع را برطرف کند(مهم).

ب: عوامل معنوی:
1- امتحان الاهی
2- سحر : افرادی که ساحر باشند خیلی خیلی کمند چون علم است و نیاز به تخصص دارد. ولی اصل سحر وجود دارد. برای سحر لازم نیست از دعا نویس کمک بگیرید. خودتان از دعاهای مفاتیح الجنان کمک بگیرید.
3- گناهان : در دعای کمیل می خوانیم خدایا گناهانی که نعمت های مادی و معنوی را از من منع می کند برطرف کن.

چند توصیه کاربردی
1- دنیا محل آزمایش است هر کسی به گونه ای آزمایش می شود فقر، ثروت، بیماری جسمی و روانی، و...و تاخیر در ازدواج نیز می تواند نوعی امتحان الاهی باشد. خداوند حکیم است و متناسب با ظرفیت افراد از آنها امتحان می گیرد.
2- خداوند گفته در سختی ها و امتحانات از نماز و صبر کمک بگیرید و ما عکس آن را انجام می دهیم کم کردن و بی توجهی به نماز و بی تابی( نسخه خدا را انجام دهیم نه تمایل خودمان را).
3- توصیه آیت الله بهجت برای ازدواج: نماز جعفر طیار، زیارت عاشورا و صدقه دادن به تعداد.
4- استغفار و توبه از گناهان،
5- برگرداندن حق مردم(مال و..) حلالیت اگر سبب فتنه و جنگ شود مثل طلب بخشش برای غیبت لازم نیست به فرد گفته شود
6- دادن حق خدا (به جا آوردن نماز و روزه های قضا شده )
7- کمک از صدقه ، نذر و آیت الکرسی و...
8- استفاده از دعای های باطل کردن سحر و...از کتاب مفاتیح الجنان (نه دعانویس های قلابی ).

سئوال: برخی از خانم‌های متدین می‌گویند من دعا می‌کنم چرا اثر ندارد. مگر خدا خودش قول نداده که دعا کنید من جوابتان را می‌دهم؟
در پاسخ باید گفت اولاً این افراد با توجه و با مقایسه با افرادی که دعا نمی‌کنند و متدین نیستند از سلامت روان بالاتری برخوردارند و اعتقاد به حکمت الهی و تقدیر در تأخیر نقش تسکین‌دهنده بسیار بالایی دارد. چه بسا دعای آنها شری را از زندگی او دور کرده است مثلاً گرفتار مرد و خانواده ای شرور و فاسد نشده است. بسیاری از افراد هم هستند که در دعا تعجیل می‌کنند و گمان می‌کنند همان چیزی که می‌خواهند به صلاحشان است و گاهی هم تجربه به آنها نشان داده که مثلاً آن پسری که دوست داشتند معتاد بوده یا تصادف می‌کند و از دنیا می رود و یا به بیماری بد اخلاقی یا روانی مانند بدگمانی شدید به همسر مبتلا بوده است. البته گاهی هم دختران آواز دهل را از دور می شنود چون مثل مشاوران مشکلات داخلی افراد و خانواده ها را نمی بینند گمان می‌کنند دوستانش که ازدواج کرده اند خوشبخت اند بارها و بارها در مشاوره ها خانم هایی مشکلات‌شان را به دلائلی نمی‌توانند با خانواده ها مطرح کنند می‌گویند توش خودمان را کشته بیرونش دیگران را.

گاهی این تأخیر ها فرصت‌هایی است که خدا به فرد می‌دهد او را پخته و با تجربه می‌کند و یا زمینه انتخاب بهتر را به او می دهد که دختران در این فرصت باید وقت را غنیمت بشمارند درباره ازدواج مطالعه جامعی کنند و مهارت‌های زندگی که سبب جذابیت بین فردی و اعتماد به نفس‌شان می‌شود را مطالعه کنند .

«بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را»

کبوتر دعا و گنبد اجابت
سئوال: برخی از خانم‌های متدین می‌گویند من دعا می‌کنم چرا اثر ندارد. مگر خدا خودش قول نداده که دعا کنید من جوابتون را می‌دهم؟

پاسخ: روزی تصمیم گرفتم که دیگر همه چیز را رها کنم. شغلم را، دوستانم را ، مذهبم را، زندگی ام را ! به جنگلی رفتم تا برای آخرین بار با خدا صحبت کنم. به خدا گفتم: آیا می‌توانی دلیلی برای ادامه زندگی برایم بیاوری؟ و جواب او مرا شگفت‌زده کرد .او گفت :آیا سرخس و بامبو را می‌بینی؟پاسخ دادم: بلی. فرمود: هنگامی که درخت بامبو و سرخس را آفریدم ، به خوبی ازآنها مراقبت نمودم .به آنها نور و غذای کافی دادم.دیر زمانی نپایید که سرخس سر از خاک برآورد و تمام زمین را فرا گرفت اما از بامبو خبری نبود. من از او قطع امید نکردم. در دومین سال سرخس‌ها بیشتر رشد کردند و زیبایی خیره کنندهای به زمین بخشیدند اما هم‌چنان از بامبوها خبری نبود. من بامبوها را رها نکردم. در سال‌های سوم و چهارم نیز بامبوها رشد نکردند.اما من باز از آنها قطع امید نکردم. در سال پنجم جوانه کوچکی از بامبو نمایان شد. در مقایسه با سرخس کوچک و کوتاه بود اما با گذشت ۶ ماه ارتفاع آن به بیش از 100 فوت رسید. 5 سال طول کشیده بود تا ریشه‌های بامبو به اندازه کافی قوی شوند. ریشه‌هایی که بامبو را قوی می‌ساختند و آن‌چه را برای زندگی به آن نیاز داشت را فراهم می‌کردند. خداوند در ادامه فرمود: آیا میدانی در تمامی این سال‌ها که تو درگیر مبارزه با سختی‌ها و مشکلات بودی در حقیقت ریشه هایت را مستحکم می‌ساختی. من در تمامی این مدت تو را رها نکردم همان‌گونه که بامبوها را رها نکردم. هرگز خودت را با دیگران مقایسه نکن ، بامبو و سرخس دو گیاه متفاوت‌اند اما هر دو به زیبایی جنگل کمک می‌کنند. زمان تو نیز فرا خواهد رسید تو نیز رشد می‌کنی و قد میکشی! از او پرسیدم : من چه‌قدر قد می‌کشم. در پاسخ از من پرسید: بامبو چقدر رشد می‌کند؟ جواب دادم : هر چه قدر که بتواند گفت: تو نیز باید رشد کنی و قد بکشی، هر اندازه که بتوانی به یاد داشته باش که من هرگز تو را رها نخواهم کرد

افرادی که اهل دعایند و راز و نیاز با توجه و با مقایسه با افرادی که دعا نمی‌کنند و متدین نیستند از سلامت روان بالاتری برخوردارند و اعتقاد به حکمت الهی و تقدیر در تأخیر نقش تسکین‌دهنده بسیار بالایی دارد. چه بسا دعای آنها شری را از زندگی او دور کرده است مثلاً گرفتار مرد و خانواده ای شرور و فاسد نشده است. بسیاری از افراد هم هستند که در دعا تعجیل می‌کنند و گمان می‌کنند همان چیزی که می‌خواهند به صلاح شان است و گاهی هم تجربه به آنها نشان داده که مثلاً آن پسری که دوست داشتند معتاد بوده یا تصادف می‌کند و از دنیا می رود و یا به بیماری بد اخلاقی یا روانی مانند بدگمانی شدید به همسر مبتلا بوده است. البته گاهی هم دختران آواز دهل را از دور می شنوند چون مثل مشاوران مشکلات داخلی افراد و خانواده ها را نمی بینند گمان می‌کنند دوستانشان که ازدواج کرده اند خوشبخت اند بارها و بارها در مشاوره ها خانم هایی مشکلات‌شان را به دلائلی نمی‌توانند با خانواده ها مطرح کنند می‌گویند توش خودمان را کشته بیرونش دیگران را.

گاهی این تأخیر ها فرصت‌هایی است که خدا به فرد می‌دهد و او را پخته و با تجربه می‌کند و یا زمینه انتخاب بهتر را به او می دهد که دختران در این فرصت باید وقت را غنیمت بشمارند درباره ازدواج مطالعه جامعی کنند و مهارت‌های زندگی که سبب جذابیت بین فردی و اعتماد به نفس‌شان می‌شود را مطالعه کنند .

امیرالمومنین علیه السلام می فرمایند :

خداوند كليدهاي گنجينه ‏هاي خود را در دست تو قرار داده كه به تو اجازه دعا كردن داد، پس هر گاه اراده كردي مي‏تواني با دعا، درهاي نعمت خدا را بگشايي، تا باران رحمت الهي بر تو ببارد.
هرگز از تأخير اجابت دعا نا اميد مباش، زيرا بخشش الهي به اندازه نيّت است، گاه، در اجابت دعا تأخير مي ‏شود تا پاداش درخواست كننده بيشتر و جزاي آرزومند كامل‏ تر شود، گاهي درخواست مي‏كني امّا پاسخ داده نمي‏ شود، زيرا بهتر از آنچه خواستي به زودي يا در وقت مشخّص، به تو خواهد بخشيد، يا به جهت اعطاء بهتر از آنچه خواستي، دعا به اجابت نمي‏ رسد، زيرا چه بسا خواسته‏ هايي داري كه اگر داده شود مايه هلاكت دين تو خواهد بود، پس خواسته‏ هاي تو به گونه ‏اي باشد كه جمال و زيبايي تو را تأمين، و رنج و سختي را از تو دور كند، پس نه مال دنيا براي تو پايدار، و نه تو براي مال دنيا باقي خواهي ماند....
(نهج البلاغه / بخشي از نامه ي 31)

شعار این مجال
تو نگو من را به آن شاه راه نیست
با کریمان کارها دشوار نیست

نرم افزار نيشها و نوشها❁هشدارهايي براي زندگي شيرين❁برمبناي مشاوره هاي واقعي

نرم افزار نیش ها و نوش ها
مجموعه‌ای از هشدارهای روان‌شناختي براي زندگي شيرين و بي دغدغه

نرم افزار «نيش‌ها و نوش‌ها» ، مجموعه‌ای از هشدارهای روان‌شناختي به همراه معرفي نکات مهم و کليدي برای يك «زندگی عاقلانه و شادمانه» در قالب كتاب، سايت و نرم افزار است.
اين نرم افزار عمدتاً بر مبناي مشاوره هاي واقعي و مشاهدات عيني تعبيه شده ، و به «مشکلات و چالشهاي جوانان در سنين بلوغ» ، «آمادگي براي زندگي مشترک» ، «مشکلات دوران خواستگاري ، نامزدي و ازدواج» ، «مشکلات پس از ازدواج و آداب بهتر زيستن» ، «سوء استفاده ها و خيانتهاي طرفين در زندگي مشترک» ، «مشکلات ازدواجهاي مدت دار و يا اختلافات سنين» و ... در قالبي بسيار زيبا و با لحني شيرين پرداخته است.
و براي اولين بار در اينترنت توسط انجمن گفتگوي ديني وابسته به مرکز ملي پاسخگويي به صورت رايگان عرضه مي گردد.
همچنين به دليل استفاده از منابع غني علمي و آموزشي در آن به
دانشجويان رشته روان شناسي، مشاوران و مراكز مشاوره و تربيت مربي نيز توصيه مي‌شود.

اين نرم افزار به سهم خود خواسته باری از دوش‌ها بر دارد و نهايت سعي خود را مبذول داشته است و مشكلات مانند زخم عميقی است كه با مرهم اين نرم افزار التيام نمی يابد اما کسب آگاهي و افزايش شناخت بي شك به قدر خود می تواند طعم زندگی شيرين را به ما بچشاند.

بخش‌هاي اصلي نرم افزار

1- مصرع اول( خانم ها): شامل نكات و هشدارهاي روان شناختي برای زنان و دختران نوجوان و جوان است.دراین بخش 103 هشدار در 6 قسمت ازدواج تاریخ دار ، ازدواج ، دام ها ، گوناگون ، زندگی زناشویی و مشکلات بیوه زنان ارائه شده است.

2- مصرع دوم(آقايان): شامل نكات و هشدارهاي روان شناختي براي مردان و پسران نوجوان و جوان است.در این بخش61 هشدار در 4 قسمت ازدواج ،خانواده ، قبل از ازدواج و گناه ارائه شده است.

3- بيت كامل( خانواده): شامل نكات تربيتي و هشداری های روان شناختي مشترک برای زنها و شوهرهاست.در این بخش70 هشدار در 4 قسمت ارتباط زن و شوهر ،تربیت فرزند ،قبل و حین ازدواج و آیین بهتر زیستن ارائه گرديده است.

4- معرفي كتاب: در اين بخش به معرفی 1700 جلد کتاب در 8 بخش جوان و نوجوان ،مطالعه روشمند ، همسران ، بانوان ، ازدواج ، تربیت فرزند ،زندگی روشمند ،اختلالات روانشناختی پرداخته شده است.

5- معرفي سايت : معرفی 1000 سایت در دو سطح عمومی و تخصصی

6-

نرم افزار: معرفی بیش از 200 نرم افزار و سی دی که در 10 بخش طبقه بندي شده است.

7- مشاوره تلفني: در اين بخش فرق بين سه مفهوم راهنمايي، مشاوره و روان درماني بيان شده و مرزها، امتيازات، محدوديت‌ها ، هزينه هاو... مشاوره تلفني را نشان داده شده است.از نکات جالب توجه اين بخش معرفی مراکز مشاوره تلفنی کشورهمراه با تلفن و توضیحات کامل مي باشد.

8 - معرفي مراکز پاسخگو و توليدات رايگان : در اين بخش به معرفي مرکز ملي پاسخگويي و ساير مراکز پاسخگويي معتبر در زمينه مسائل ديني و ... به همراه ارائه نرم افزارها و توليدات رايگان پرداخته شده است.

در پايان با توجه به اينکه هيچ اثر نرم افزاري خالي از نقص و اشتباهات نيست خواهشمنديم با ارائه نظرات ارزشمند خود ما را در هرچه بهتر ساختن اين گونه توليدات همراهي بفرماييد.
همچنين
جهت حمايت از زحمات همه کساني که خالصانه وقت و انرژي خود را صرف هدايت افکار عمومي و رسيدن به زندگي سالم در ذيل آموزه هاي ديني و اعتقادي مي نمايند ، در انتشار اين نرم افزار سهيم باشيد.

پل ارتباطي :
nashriat@askdin.com

تذکرات مهم
1- نرم افزار را بعد از دانلود از حالت فشرده خارج کنید.
2-صوت نرم افزار را بعد از دانلود در کنار نرم افزار قرار دهید(هر دو را در یک پوشه قرار دهید).

سخنرانی آیت الله مجتبی تهرانی در مورد شرایط و آداب دعا

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=73064&categoryID=16400

بانو;199666 نوشت:
دو بار و هر بار 40 روز تموم برای پیدا شدن یه همسر شایسته دعا کردم، ولی انگار خدا نمی خواد!!! شاید بهتر باشه تا آخر عمر تنها بمونم.... می ترسم اگر اصرار دراجابت دعا کنم، برآورده شدن حاجتم دردناک تر از درد الان ام بشه...
ولی خدا که قادر و تواناست پس چرا موانع رو از سر راه بر نمی داره، تا اجابت دعا با مصلحت انسان سازگاری پیدا کنه و برآورده بشه ؟؟

با سلام و احترام
و تشکر از پاسخ های جناب مهدی

در لینک زیر هم جداول مفید «دعا درمانی» که توسط مدیریت انجمن مشاوره، جناب حامی طراحی شده موجود هست، امیدوارم مطالعه این جداول بهتون کمک کنه:

▪๑❀★خاطرات امیدآفرین ازدواج، برای جوانان★❀๑▪

موفق باشید

سلام.همه این چیزهایی که شما گفتید درست. ولی اضطزاب ناشی از بی همسری و نداشتن زوج و احتمال یه گناه افتادن زو هم دز نظز یگیرید.کمر جوون خم میشه.میدونیید که جوون 2 این سن خیلی احساسات دز این باره داره.........

آذر بانو;154292 نوشت:

رَبَّنَا هَبْ لَنَا مِنْ أَزْوَاجِنَا وَذُرِّيَّاتِنَا قُرَّةَ أَعْيُنٍ وَاجْعَلْنَا لِلْمُتَّقِينَ إِمَامًا

سوره فرقان / آیه 74

(رجاء این آیه شریفه رو همیشه در اوقات مختلف علی الخصوص قنوت نماز و سجده ی بعد از نماز بخونید.)

من خیلی دعا کردم ولی هیچ چیری نشد و همه میگن حتما قسمت نی!!!!!!!!!!
واقعا ازدواج قسمته؟؟؟؟؟؟؟
چرا جوون باید با این همه احساسات دوران جوانی ضجر بکشه!!!!!!!

فدایی ولایت;227719 نوشت:
من خیلی دعا کردم ولی هیچ چیری نشد و همه میگن حتما قسمت نی!!!!!!!!!!
واقعا ازدواج قسمته؟؟؟؟؟؟؟
چرا جوون باید با این همه احساسات دوران جوانی ضجر بکشه!!!!!!!

سلام
یه بار داشتم برنامه سمت خدا رو گوش میکردم یادم نیست کی بود ولی موضوعش همین بود و اتفاقا اون ساعت خونه بودم .
میگفتند که اگر ازدواج دیر شد همیشه نندازید گردن بخت و قسمت و از این چیزا بلکه گاهی رفتارای خود فرد باعث میشه ازدواجش دیر بشه یا حتی دعاهای خودش .
پس بیزحمت همه چیزو گردن خدا و قسمت نندازید .

صبا313;227840 نوشت:
میگفتند که اگر ازدواج دیر شد همیشه نندازید گردن بخت و قسمت و از این چیزا بلکه گاهی رفتارای خود فرد باعث میشه ازدواجش دیر بشه یا حتی دعاهای خودش .

مثلا چه چیزایی؟

مثلا یکیش میتونه بی احترامی به والدین یا عیبجویی از دیگران باشه .
یا مثلا فرد میخواد دعا کنه که خدا یه همسر مؤمن نصیبش کنه هزار تا ویژگی ضد و نقیض هم میذاره کنارش و منتظره تا همون براش پیش بیاد . همه اینا رو جایگزین توکل به خدا میکنه .
چرا ما دعا کردن رو از حضرت زهرا یاد نمیگیریم که هر وقت میخواستن برای خودشون دعاکنن اینطور دعا میکردند که خدایا هرچه برای من می پسندی همونو برام پیش بیار .

آذر بانو;154307 نوشت:
اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی زَوْجَةً صَالِحَةً وَدُوداً وَلُوداً شَکُوراً قَنُوعاً غَیُوراً إِنْ أَحْسَنْتُ شَکَرَتْ وَ إِنْ أَسَأْتُ غَفَرَتْ وَ إِنْ ذَکَرْتُ اللَّهَ تَعَالَى أَعَانَتْ وَ إِنْ نَسِیتُ ذَکَّرَتْ وَ إِنْ خَرَجْتُ مِنْ عِنْدِهَا حَفِظَتْ وَ إِنْ دَخَلْتُ عَلَیْهَا سُرَّتْ وَ إِنْ أَمَرْتُهَا أَطَاعَتْنِی وَ إِنْ أَقْسَمْتُ عَلَیْهَا أَبَرَّتْ قَسَمِی وَ إِنْ غَضِبْتُ عَلَیْهَا أَرْضَتْنِی یَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِکْرَامِ هَبْ لِی ذَلِکَ فَإِنَّمَا أَسْأَلُکَ وَ لَا أَجِدُ إِلَّا مَا قَسَمْتَ لِی فَمَنْ فَعَلَ ذَلِکَ أَعْطَاهُ اللَّهُ مَا سَأَلَ ثُمَّ إِذَا زُفَّتْ إِلَیْهِ وَ دَخَلَتْ عَلَیْهِ فَلْیُصَلِّ رَکْعَتَیْنِ ثُمَّ لْیَمْسَحْ یَدَهُ عَلَى نَاصِیَتِهَا وَ لْیَقُلِ اللَّهُمَّ بَارِکْ لِی فِی أَهْلِی وَ بَارِکْ لَهَا فِیَّ وَ مَا جَمَعْتَ بَیْنَنَا فَاجْمَعْ بَیْنَنَا فِی خَیْرٍ وَ یُمْنٍ وَ بَرَکَةٍ وَ إِنْ جَعَلْتَهَا فُرْقَةً فَاجْعَلْهَا فُرْقَةً إِلَى خَیْر

با سلام خدمت کارشناس محترم
به نظرم این دعا یک مقدار اضافه داره. قسمت اضافه رو هایلایت می کنم. این دعا در صفحه اول تاپیک نوشته شده است.

راستی یه مسئله دیگه
خانم ها لطفا ضمیر های این دعا رو مذکر بخونن. :ok:

راهکارهای معنوی گشایش بخت !

با براهین قاطع عقلی اثبات شده كه خدا رحمان و رحیم می باشد و محال است بدخواه بنده ی خویش باشد. او كه قبل از خلقت انسان، غذای او را در سینه ی مادرش قرار می دهد و مهر او را در دل والدینش می كارد تا مراقب و مواظب او باشند، چگونه ممكن است بدخواه انسان باشد؟!

ازدواج این سنت پسندیده رسول خدا صلی الله علیه و آله این روزها به یکی از معضلات جامعه مسلمان ما تبدیل شده است، در این مجال ما به دنبال دلایل و ریشه های بحران ازدواج جوانان نیستیم، همین قدر می دانیم که ازدواج جزو برنامه های فطری بشر است، زن و مرد را خداوند به گونه ای آفریده که خلأهای وجودی همدیگر را پر کنند و در اعتلای ابعاد شخصیتی و انسانی هم نقش بسیار مهمی دارند .
اما متأسفانه ما می بینیم که به دلایل اقتصادی و اجتماعی عدیده ای ازدواج جوانان به تأخیر افتاده و آنان را با مشکلات روحی و جسمی بسیاری درگیر کرده است .
دختران و پسران به دنبال نیازهای عاطفی و جسمی خود تن به روابط نامشروعی می دهند که مورد رضایت خداوند نیست، با آن ها که صحبت می شود می گویند : این کار را نکنیم چه کنیم؟ حس تنهایی، نیاز شدید عاطفی، گرایش غریزی و فطری به جنس مخالف، تحریکات وحشتناک جامعه و رسانه های مختلف باعث شده عنان اختیار از دست بدهیم و رو به روابطی بیاوریم که چندان هم با روح ما سازگار نیست و شاهد افسردگیها و تبعات دیگر آن نیز هستیم، در واقع این روابط به نوعی مسکّن دردهای روحی و عاطفی ماست.
در این میان عده ای از جوانان عزیز هستند که راهی دیگرگونه ای را پیش می گیرند و به خاطر ارزش های دینی و مذهبیشان هرگز حاضر نیستند به این روابط تن دهند و در خلوت خود می سوزند و می سازند، بر درگاه خداوند بی نیاز دعا و ناله می کنند و چشم به فردا دارند؟ اما آیا اینها غریزه ندارند نیاز به هم صحبت غیر همجنس و محبت او ندارند؟ فشار نیازها همه این عزیزان را از تیپ های شخصیتی مختلف به این پرسش وا می دارد که چرا خداوند زمینه ازدواج را برای ما فراهم نمی کند آیا دوست دارد که ما به بیراهه برویم؟ دختران ناراحتند که چرا خواستگار ندارند و پسرانی که باید خواستگار آن ها باشند در غم کار و یک لقمه نان هستند ... متأسفانه شاهدیم که شرایط اقتصادی کشور به شدت مشوش است تحریم های خارجی، کارشکنی های داخلی، همه و همه دست به دست هم داده و همه ابعاد زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داده است.

متوسل شدن به امامان معصوم (علیهم السلام) به ویژه حضرت جوادالائمه (علیه السلام). چه موانع متعدد و بزرگی که با دعا کردن و توسل از پیش روی انسان برداشته می شود و مسیر زندگی انسان صاف و هموار می گردد. نقل است که حضرت آیه الله العظمی بهجت (رحمةالله علیه) دراین گونه موارد نماز جعفر طیار (که در مفاتیح الجنان آمده است) را سفارش می کردند

چاره چیست؟

حالا حرف حساب ما چیست؟ حرف ما این است که دست پر قدرت خداوند متعال ورای همه قدرت هاست، رزق و روزی را اوست که تقسیم می کند، می خواهیم بگوییم می دانیم شرایط واقعا سخت است، اما ما خدایی داریم که نبض عالم هستی در دست اوست، و بر بندگانش عاشق است، چرا باید مشکلات ما را ناامید کنند و از میدان به در کرده و منزوی کنند، می خواهیم بگوییم خدا هوایمان را دارد باید بکوشیم و توجهش را جلب کنیم دعا کنیم و منتظر بمانیم و باور داشته باشیم از عمق وجود که به زودی زود مشکلات مرتفع خواهد شد و ما را به مراد دلمان می رساند إن شاء الله .
همان خدایی که بهترین بندگان خویش را برای راهنمایی بشر فرستاد و فرشتگان را واداشت که بر مقام والای انسان سجده کنند چگونه ممکن است راضی شود که بنده اش بی جهت سختی بکشد؟!
پس بی شک و تردید، بلاها و سختی هایی که انسان به آنها دچار می شود در صورتی که نتیجه ی عمل زشت خود شخص نباشد، برای به کمال رساندن انسان و از سر رحمت اوست. لذا او تنها کمال بنده ی خود را می خواهد و کاری را با او انجام می دهد که به نفع خود اوست. اگر ثروت و رفاه و سلامتی و ازدواج به نفع کمال حقیقی شخصی باشد، به او ثروت و رفاه و سلامتی می دهد و شرایط ازدواج او را فراهم می کند و اگر فقر و بیماری و مشقّت و مجرد بودن به نفع کمال حقیقی شخصی باشد، فقر و بیماری و مشقّت و تجرد را نصیب وی می کند.
امام صادق(علیه السلام) فرمودند: «إِنَّ لِلَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ عِبَاداً فِی الْأَرْضِ مِنْ خَالِصِ عِبَادِهِ مَا یُنْزِلُ مِنَ السَّمَاءِ تُحْفَةً إِلَى الْأَرْضِ إِلَّا صَرَفَهَا عَنْهُمْ إِلَى غَیْرِهِمْ وَ لَا بَلِیَّةً إِلَّا صَرَفَهَا إِلَیْهِمْ، برای خدای عزّ و جلّ بندگانی در زمین هست از بندگان خالص که خدا تحفه ای از آسمان نمی فرستد مگر اینکه آن تحفه را از آن بندگان برمی گرداند به سوی دیگران؛ و بلایی نازل نمی شود مگر اینکه آن را متوجّه اینان می کند.» (الکافی، ج2، ص253 )
لذا شیفتگان محبّت پروردگار به عمق حوادث نظر کرده، از پشت زلف سیاه و آشفته ی بلایا، صورت زیبای یار را دیده می گویند: «اگر با من نبودش هیچ میلی، چرا ظرف مرا بشکست لیلی؟»

بیان راهکارهای معنوی حل مشکل:

1. متوسل شدن به امامان معصوم (علیهم السلام) به ویژه حضرت جوادالائمه (علیه السلام). چه موانع متعدد و بزرگی که با دعا کردن و توسل از پیش روی انسان برداشته می شود و مسیر زندگی انسان صاف و هموار می گردد. نقل است که حضرت آیه الله العظمی بهجت(رحمةالله علیه) در این گونه موارد نماز جعفر طیار (که در مفاتیح الجنان آمده است) را سفارش میکردند.
2. از امیرالمۆمنین نقل شده که هر کس قصد ازدواج داشته باشد دو رکعت نماز گزارد؛ در هر رکعت پس از حمد، سوره یاسین بخواند و پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد.
3. دو دعا را نیز زیاد بخوانید در قنوت نماز، بعد از هر نماز، در سجده یا هر وقت دیگر:
الف. «اللهم اغننی بحلالک عن حرامک و بطاعتک عن معصیتک؛ خدایا مرا بی نیاز کن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداریت از نافرمانیت». برخی از بزرگان توصیه کرده اند این دعا 114 مرتبه در یک مکان مقدس مانند مسجد یا زیارتگاه خوانده شود.
دو رکعت نماز بخواند مانند نماز صبح بعد از نماز تسبیحات حضرت زهراء علیهاالسلام را بخواند و بهتر است سر به سجده بگذارد و 14 مرتبه صلوات بفرستد و بعد از آن 100مرتبه بگوید «اللهم خِرلِی و اختَرلِی» و بعد از آن دوباره 14مرتبه صلوات بفرستد انشاءالله تعالی این نماز را و دعای بعد آن را در روزهای مختلف تکرار نماید تا خداوند در امر ازدواج گشایش نماید.

ب. «ربِّ انّی لِما أنزلتَ الیّ مِن خیرٍ فقیرٌ؛ خدایا! بی تردید من به خیری که تو بر من فرو می فرستی نیازمند و محتاجم».(قصص، آیه 24) قرآن مجید می فرماید که وقتی موسی گرسنه و تنها و بی سرپناه این دعا را خواند به لطف خدای عالی حضرت شعیب دختر خود را به سوی او فرستاد و او را به دامادی برگزید.
4. برخی به حسب تجربه خواندن و مداومت بر تلاوت آیه 21 سوره روم را برای این منظور کارساز و مفید می دانند و آن آیه چنین است: وَ مِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکمْ مِنْ أَنْفُسِکمْ أَزْواجاً لِتَسْکنُوا إِلَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَکمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ فِی ذلِک لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یَتَفَکرُونَ) ؛و از نشانه‏هاى خداوند این است که همسرانى از جنس خود شما براى شما آفرید، تا در کنار آنها آرامش یابید، و در میانتان مودت و رحمت قرار داد، در این نشانه‏هایى است براى گروهى که تفکر مى‏کنند.
5. دعای «معراج» و «نادعلی» برای گشایش همه گرفتاری ها مفید است.

6. امام صادق (علیه السلام) به ابوبصیر می فرمایند: هرگاه خواستی ازدواج کنی ابتدا دو رکعت نماز بجا بیاور سپس حمد و سپاس خداوند نما و بعد بگو «اللهم أنی اُرید أن أتزوّج، اللهم فاقدر لی مِن النساء اعفهن فرجا، و احفظهن لی فی نفسها و فی مالی، و اوسعهن رزقا و اعظمهن برکه، و اقدر لی منها ولدا طیبا تجعله خلفا صالحا فی حیاتی و بعد موتی»؛ خداوندا! من میخواهم ازدواج کنم، خداوندا! برای من پاکدامن ترین زنان را مقرر فرما و کسی که خویشتن دار از همه نسبت به خود و نگهداری کننده ترین فرد در مالم باشد، که به واسطه آن نفسم (حالم) و مالم محفوظ بماند، کسی که فراخ ترین روزی و بیشترین برکت را در زندگی داشته باشد، و از وی برای من فرزندی طیب در نظر بگیر که جانشینی شایسته در حیات و ممات من باشد.
7. دعاى زیر در اواخر جلد 103 بحارالانوار کتاب النکاح باب «الدعاء عند التزویج» از امیرالمومنین (علیه السلام) نقل گردیده است. این حدیث ضمن آنکه درخواست از خداست خود بیانگر عالى ترین معیارها در گزینش همسر نیز هست: هر که قصد ازدواج داشته باشد دو رکعت نماز گزارد در هر رکعت پس از حمد سوره یاسین بخواند پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد و این دعا را بخواند: «اللهم ارزقنى زوجه صالحه ولودا ودودا غیورا قنوعا ان احسنت شکرت و ان اسئت غفرت و ان ذکرت الله تعالى اعانت و ان نسیت ذکرت و ان خرجت من عندها حفظت و ان دخلت علیها سرت و ان امرتها اطاعتنى و ان اقسمت علیها ابرت قسمى و ان غضبت علیها ارضتنى یا ذالجلال والاکرام هب لى ذلک فانما اسالک ولا اجد الا ما قسمت لى»
مطمئن باشیم اگر به خداوند متعال توکل کنیم و تمام امور زندگى خود را به او واگذار کنیم، خداوند به بهترین وجه و شکل به آن رسیدگى خواهد کرد زیرا او خیر و صلاح بندگانش را بهتر از آنها مى‏داند.
مطمئن باشیم اگر به خداوند متعال توکل کنیم و تمام امور زندگى خود را به او واگذار کنیم، خداوند به بهترین وجه و شکل به آن رسیدگى خواهد کرد زیرا او خیر و صلاح بندگانش را بهتر از آنها مى‏داند.

راه حل آیت الله وحید خراسانی برای ازدواج

برای حل مشکل ازدواج و گشایش در آن چه دستوری را توصیه می فرمایید؟
فرد دو رکعت نماز بخواند مانند نماز صبح. بعد از نماز تسبیحات حضرت زهرا علیهاالسلام را بخواند و بهتر است سر به سجده بگذارد و 14 مرتبه صلوات بفرستد و بعد از آن 100مرتبه بگوید «اللهم خِرلِی و اختَرلِی» و بعد از آن دوباره 14مرتبه صلوات بفرستد انشاءالله تعالی این نماز را و دعای بعد آن را در روزهای مختلف تکرار نماید تا خداوند در امر ازدواج گشایش نماید.
همچنین نماز استغاثه به حضرت زهرا سلام الله علیها خوانده شود و کیفیّت آن چنانکه در مفاتیح آمده چنین است که دو رکعت نماز خوانده و بعدِ سلامِ نماز، 3 مرتبه تکبیر گفته و تسبیح حضرت زهرا علیهاالسلام را بخواند و بعد سجده رفته و صد مرتبه بگوید «یا مولاتی یا فاطمة اغیثینی» و بعد طرف راست را روی زمین بگذارد و دوباره صد مرتبه بگوید «یا مولاتی یا فاطمة اغیثینی» و بعد سجده نموده و آن را صد مرتبه در سجده بگوید و بعد طرف چپ صورت را بر زمین گذارده و آن را صد مرتبه بگوید و بعد مجدداً سجده نموده و صد و ده بار آن را در سجده بگوید و حاجت خود را یاد کند.

یک نصیحت دوستانه

به دنبال دختر شاه پریان یا شاهزاده ای با اسب سفید نباشیم، دعا کنیم خدواند بر طبق صلاح دید خودش کسی را برای همسری ما برگزیند که برای ما بهترین باشد نه آنچه ارزش های کاذب جامعه او را بهترین می نامد.
یادمان باشد که خداوند به قدر ایمان و توکل ما کارگشاست پس دعا کنیم و توکل کنیم و خوش باشیم که خوب خدایی داریم و درخشان آینده ای...
شاد باشید و پیروز التماس دعا
فرآوری : محمدی

یه مورد دیگه هم هست این که 40 روز دعای توسل خوانده شود معجزه می شود

براي تسهيل در امر ازدواج رعايت اين امور مجرب و مورد سفارش است:

1. خواندن هر روز سوره مباركه يس.

2. نماز شب (كه 11 ركعت است و وقت آن از نصف شب تا اذان صبح است).

3. خواندن نمازهاي واجب در اول وقت.

4. ترك گناهان كه مانع اصلي اجابت است.

5. تحصيل رضايت پدر و مادر كه دعاي آنها در حق فرزندشان مستجاب است.

6.دو رکعت نماز به نیت ازدواج بخوانید.

مثل نماز صبح و با حمد و هر سوره که مایل بودید بعد از نماز تسبیحات حضرت زهرا(سلام الله علیها)

و سپس 14 مرتبه صلوات بفرستید

بعد از آن 100 مرتبه این ذکر را بگوئید«اللهم خِرلی واخترلی»یعنی خدایا آنچه خیر و صلاح من در آن است خودت برای من اختیار و انتخاب کن.

و مجددا 14 مرتبه صلوات بفرستید و هرگاه حالت معنوی خوبی داشتید این دو رکعت نماز را بخوانید.

منبع

آذر بانو;154311 نوشت:

عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدٍ عَنِ الْقَاسِمِ بْنِ یَحْیَی عَنْ جَدِّهِ الْحَسَنِ بْنِ رَاشِدٍ عَنْ أَبِی بَصِیرٍ قَالَ قَالَ لِی أَبُو عَبْدِ اللَّهِ علیه‌السلام: إِذَا تَزَوَّجَ أَحَدُکُمْ کَیْفَ یَصْنَعُ؟ قُلْتُ لَا أَدْرِی!
قَالَ إِذَا هَمَّ بِذَلِکَ فَلْیُصَلِّ رَکْعَتَیْنِ وَ یَحْمَدُ اللَّهَ ثُمَّ یَقُولُ:

ابابصیر می‌گوید که امام صادق علیه‌السلام به من فرمود: زمانی که یکی از شما می‌خواهد ازدواج کند، چه می‌کند؟ گفتم نمی‌دانم(!)
فرمود: زمانی که همت کرد تا ازدواج کند، پس باید دو رکعت نماز بخواند و خدا را حمد گوید و سپس اینگونه دعا کند:

«اللَّهُمَّ إِنِّی أُرِیدُ أَنْ أَتَزَوَّجَ فَقَدِّرْ لِی مِنَ النِّسَاءِ أَعَفَّهُنَّ فَرْجاً وَ أَحْفَظَهُنَّ لِی فِی نَفْسِهَا وَ فِی مَالِی وَ أَوْسَعَهُنَّ رِزْقاً وَ أَعْظَمَهُنَّ بَرَکَةً وَ قَدِّرْ لِی وَلَداً طَیِّباً تَجْعَلُهُ خَلَفاً صَالِحاً فِی حَیَاتِی وَ بَعْدَ مَمَاتِی»

«خدایا من می‌خواهم ازدواج کنم، برای من از بین زنان، پاکدامن‌ترین آنها را مقدر کن؛ زنی که درباره خود و اموال شوهرش حفیظ‌ترین باشد و رزقش زیادترین و برکتش بزرگ‌ترین باشد و فرزندانی برایم مقدر کن که بازماندگانی صالح برای من باشند در زندگی و پس از وفاتم.»

الکافی3/481 و الفقیه3/394

سلام من شنیدم چله حدیث کسا برای گره گشایی از ازدواج معجزه میکنه و چند نفر تجربه کردن و خیلی خیلی زود بختشون باز شده:khandeh!:

آذر بانو;154292 نوشت:

سوره فرقان / آیه 74

ین آیه شریفه رو بنده از استاد عبد اباسط گیر آوردم . دانلود بفرمایید:
http://s5.picofile.com/file/8114433068/74_forghan2.zip.html

آذر بانو;154327 نوشت:

:3:

امام صادق علیه السلام فرمودند

«هر کس که خواستگاری ندارد یا به خواستگاریش جواب نمی دهند سوره طه را بنویسد و بشوید و آب آن را بر صورت خود بریزد، خداوند ازدواجش را آسان می کند.»

تفسیرالبرهان، ج۳، ص

سلام خیلی متشکرم از پست های مفید شما

ببخشید میشه آیات رو فارسی بنویسیم یا باید همون عربی نوشته بشن؟

[="Tahoma"][="Blue"][/]

سلام
من شنیدم اگه یه خواستگار مومن داشته باشی و ردش کنی بعد از اون خدا دیگه ...
؟؟؟

بستگی داره اما نه ربطی نداره زیاد

[="Navy"]یک دختر ممکن است چندین خواستگار مومن داشته باشد که طبیعتا یکی را انتخاب می کند ولی اصل مطلب این است که فرصت های خوب را از نباید در کل از دست دهد .[/]

در توصیه های آیت الله بهجت (ره) آمده است که؛ دخترانی که می خواهند ازدواج کنند و همسر دلخواهی به خواستگاری آنان نیامده است ،نماز جعفر طیار (ع) بخوانند و پس از آن دعای که در زادالمعاد مجلسی آمده (این دعا از امام جعفر صادق (ع) توسط مفضل بن عمر روایت شده و در مفاتیح در ضمن نماز جعفر طیار ذکر شده است) خوانده شود و بعد از آن به سجده رود و تلاش کند که حتما گریه کند گرچه به مقدار کم و همین که چشمش را اشک گرفت حاجتش را از خدا بخواهد.و این اعمال را تا زمانی که حاجتش روا شود انجام دهد، و اگر حاجتش روا نشد بداند که یا کم خوانده و یا با اعتقاد کامل نخوانده است.

قسمت قرمز رنگ عجیب نیست؟!

راستی دعای چهل کلید هم هست البته میگن سندی نداره اما من به مراتب دیدم که اثر کرده زودم اثر کرده خوبم اثر کرده!:Nishkhand:

سلام!!!
من دو رکعت نماز را پیشنهاد می کنم.
بعد از حمد سوره یاسین بخوانید!

نماز استغاثه حضرت فاطمه و ذکر 2 حاجت بعد از ان را توصیه میکنم.
یکی اللهم عجل لولیک الفرج و دیگری طلب یک همسر مناسب.

یعنی بعد از این نماز فقط طلب همسر مناسب نکن بلکه برای تعجیل ظهور امام زمان هم دعاکنید.
زیرا ایشان فرموده برای ظهور من بسیار دعا کنید که باعث گشایش کارهایتان میشود.

حاج خانوما ایراد دیر ازدواج کردن در شما نیست واقعا شرایط برا پسرها سخت شده دیگر نمیتونند مسکن و ماشین تامین کنند زیرا شغل مناسب ندارند

یک نکته رو هم اضافه کنم .

شاید یک نفر یا گروهی همیشه با وسیله حضرت محمد حاجت بگیرند و افرادی با امام حسین و افرادی با حضرت فاطمه و افرادی با امام رضا یا امام سجاد یا امام جواد یا امام زمان یا حضرت ابوالفضل یا هر امام یا صالح دیگر

برای همین است مثلا به فردی میگویید به مشکلی خوردید یکی میگوید از امام رضا بخواه یکی میگوید از حضرت فاطمه یکی میگوید از امام حسین و ...

همه امامان باب الحوایج هستند .

شما دوست داشتید میتونید از امام باقر بخواهید و بعد که حاجت روا شدید بگویید نماز حضرت باقر را بخوانند یا شاید کسی دوست داشت از امام هادی حاجت بگیرد و نماز امام هادی را خواند و حاجت روا شد و توصیه میکند از امام هادی بخواهند.

پس اینکه میبینید ایه الله بهجت میگوید نماز جعفر طیار یا ایه الله وحید خراسانی میگوید نماز استغاثه حضرت فاطمه
بخاطر این است که ب تجربه رسیده است
و اگر فرضا حاجت خواستن از امام سجاد هم به تجربه برسد گروهی بگویند از امام سجاد بخواهید.

بهر روی ادمی باید بداند که در نمازهای یومیه و نماز غفیله حاجتش را از خدا میخواهد
و با اقامه نماز ایمه برای گرفتن حاجت متوسل به ایمه میشود تا از خدا حاجت بگیرد.

وگرنه فرقی ندارد نماز کدوم امام را بخوانید چون ایمه همه باب الحوایج هستند. که مثلا بگویم حضرت فاطمه حاجت میدهد اما اما سجاد نمیدهد.نخیر اینطور نیست همه این سروران انسان را حاجت روا میکنند.
فقط در مسیر حاجت خواستن نذر و نذورات و انجام عمل صالح خیلی تاثیر دارد .

.......

یک توصیه هم میکنم به دوستان عزیز سعی کنید جدا از اقامه نماز هر امام و انجام عمل صالح و نذر دادن برای رسیدن ب حاجت سالیانه خود
در طول سال در یکی از ایام دهه عاشورا یا ایام فاطمیه یا ایام اعتکاف برای گرفتن حاجت سالیانه تان شرکت کنید و در این ایام حاجت های اصلی 1 ساله خود را بخواهید . بسیاری چنین میکنند.

مثلا حضرت ایه الله العظمی خامنه ای میگویند تمام حاجت های یک ساله خود را در ایام فاطمیه طلب میکنم .

من خودم به شخصه ایام عاشورا را برای طلب حاجت های سالیانه انتخاب میکنم و برای گرفتن حاجت هم بنا بر میل قلبی به یکی از ایمه متوسل میشوم

سلام من مدتیه اغلب ذکر ها رو میگم و دعاها رو انجام میدم ولی نمی دونم چرا خدا جوابمو نمی ده. یه جورایی دیگه دارم زده میشم. خیلی هم ناامید شدم. نمی دونم چرا خدا صدامو نمی شنوه و یه همسر خوب و مومن بهم عطا نمی کنه. وقتی یک نفر بهم میگه لابد به صلاحت نیست دلم میخواد بگم چرا واسه همه ی دوستام و اطرافیام به صلاحه به من که رسید بد شد؟ واقعا واقعا دارم ناامید میشم.

rimaaa;520135 نوشت:
سلام من مدتیه اغلب ذکر ها رو میگم و دعاها رو انجام میدم ولی نمی دونم چرا خدا جوابمو نمی ده. یه جورایی دیگه دارم زده میشم. خیلی هم ناامید شدم. نمی دونم چرا خدا صدامو نمی شنوه و یه همسر خوب و مومن بهم عطا نمی کنه. وقتی یک نفر بهم میگه لابد به صلاحت نیست دلم میخواد بگم چرا واسه همه ی دوستام و اطرافیام به صلاحه به من که رسید بد شد؟ واقعا واقعا دارم ناامید میشم.

فقط با ذکر و دعا نمیشه به حاجت رسید
به قول قدیمیا با حلوا حلوا دهن شیرین نمیشه.

برای گرفتن هر حاجتی از ظهور امام زمان تا همسر خوب و بچه خوب باید علاوه بر دعا نذر کرد و عمل صالح انجام داد. این به شرطی است که به سمت توبه نصوح قدم برداشته باشیم و هر گونه حقی را ضایع کردیم قبلش ادا کنیم

کلید اجابت دعا !!!

استادی می‌فرمود:

برای برآورده شدن حاجت خود به خدا قول بدهید اگر آنرا به من دادی ...... فقط آنرا از تو می‌دانم و فراموش نمی‌کنم ..... و چیز دیگری را موثر نمی‌دانم.

کنار خدا برای چیز دیگری نقش قائل نشوید ....... تا اتصالتان با خدا قطع نشود.

گاهی اجابت دعای ما موجب قطع اتصال ما و خدا می‌شود !!! ....... و حکمتهای دیگری که خودش می‌داند !!

روش توسل:

یک روش مجرب برای درخواست و توسل به خداوند( توصیه جاج آقا رحیم ارباب):

چهل روز نماز اول وقت همراه با ترک گناه و انجام واجبات( مخصوصا مالی)

15 دقیقه قبل از اذان برخیزید یا مسیر حرکت را به سمت مسجد قرار دهید که تاخیری بوجود نیاید

موفق باشید

موضوع قفل شده است