کرسی های آزاد اندیشی و چالش های پیش رو

تب‌های اولیه

73 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کرسی های آزاد اندیشی و چالش های پیش رو

سلام به همه ی اسک دینی های عزیز.
بحث کرسیهای آزاد اندیشی که از چند سال پیش توسط رهبر عزیزمون بیان شده و همیشه سر زبان مسئولین محترم بوده و هست ، این روزها دوباره داغ شده .
(البته با نزدیک شدن به انتخابات)

هدف من از زدن این تاپیک این بوده که در مورد این نظریه همه نظر بدن و اینکه
1. اصلا یه تعریف درست از کرسی های آزاد اندیشی ارائه بدیم.
2. این کاری که الان تو جامعه به اسم کرسی آزاد اندیشی هست ، همون هدف رهبری بوده یا نه؟
3. چه کسانی از این قضیه دارن سوئ استفاده میکنن؟

متشکرم:Gol:
البته من این موضوع رو تو گوگال سرچ کردم و چیزی پیدا نکردم

یادم میاد اوایل دوره ی دانشج.ییم بود که آقا در این رابطه صحبت کردن .
همه ی مسئولین استقبال کردنو تا مدتها سر زبون همه بود .

بعد کم کم کمرنگ و کمرنگتر شد و به فراموشی سپرده شد.
ما تو بسیج دانشجویی خودمونو کشتیم که حداقل یه کار کوچیک بکنیم اما آنچنان با ما برخورد شد که ...

اما اما
نزدیک انتخابات که شد ، دیدیم خود دانشگاه اومد سراغمون که شما چرا کاری نمیکنین و از این حرفا .
داشتیم شاخ در میاوردیم .

القصه
این ماجرا شده بود دستاویزی واسه نماینده ها و کاندیدا ها که دانشجوهای بد بخت و بندازن به جون هم.

ممنون گلم .موضوع جالبیه.
چند تا پرسش اینجا مطرحه.
1.دلایل اصرار آقابرای ایجاد این کرسی ها چیه ؟
2.آیا کرسی های آزاد اندیشی باید در چهارچوب قوانین وضوابط خاصی اجرا بشه؟
3.آیا یک نفر همیشه به عنوان داور یا استاد باید بشینه ومباحث را جهت دار کنه؟یا هر کی هر نظری داشت میتونه بگه ودفاع کنه؟
4.اگر در حین مباحث شبهاتی مطرح شد وفرد مقابل نتونست جواب بده آیا مشکل ساز نمیشه؟

موضوع جالبی هست ولی فکر نمیکنم زیاد استقبال بشه .
ما ها بیشتر دنبال داستانهای جالب از زندگی مردم هستیم .
ملت به این چیزا زیاد اهمیت نمیدن
یعنی اگه اهمیت میدادن ما الان اینجا نبودیم و تو سر و کله هم نمیزدیم .

nakisa;153996 نوشت:
سلام به همه ی اسک دینی های عزیز.
بحث کرسیهای آزاد اندیشی که از چند سال پیش توسط رهبر عزیزمون بیان شده و همیشه سر زبان مسئولین محترم بوده و هست ، این روزها دوباره داغ شده .
(البته با نزدیک شدن به انتخابات)

هدف من از زدن این تاپیک این بوده که در مورد این نظریه همه نظر بدن و اینکه
1. اصلا یه تعریف درست از کرسی های آزاد اندیشی ارائه بدیم.
2. این کاری که الان تو جامعه به اسم کرسی آزاد اندیشی هست ، همون هدف رهبری بوده یا نه؟
3. چه کسانی از این قضیه دارن سوئ استفاده میکنن؟

متشکرم:Gol:
البته من این موضوع رو تو گوگل سرچ کردم و چیزی پیدا نکردم

1 - منظور از [="Lime"]کرسی های آزاد اندیشی[/] گفتگو و بحث و تبادل نظر دو یا چند گروه یا فرد(به نمایندگی گروه) گفته میشه که هر کدوم با معرفی خودش و بیان کردن اهدافش کارشو شروع میکنه . و دیگر حاضرین به نقد و بررسی گفته های وی می پردازند و وی باید از خودش دفاع کنه . این به اصطلاح کرسی های آزاد اندیشی می تونه به شناخت بهتر افراد جامعه از افرادی که در اون شرکت می کنند منجر بشه . مثلاً کاندیدهای انتخاباتی با شرکت در اون می تونن خودشونو معفی کنن و مردم هم دستشون برای انتخاب باز تره . البته به شرطی که واقعاً شرکت کننده ها و افراد " آزاد اندیش " باشند . (مثل حضرت محمد (ص):Gol:):Cheshmak:
2 - تو جامعه ما با توجه به اسلامی بودنش چیزی به معنای واقعی آزاد اندیشی وجود نداره .:khandeh!:
3 - سوء استفاده ای در کار نیست . هر کس به اندازه وسعت فکرش و سطح درکش می تونه از این استفاده کنه . هم به نفع مسئولین هست و هم جامعه .:ok:

:hamdel::hamdel::Gol::hamdel::Gol::Gol:

nakisa;153997 نوشت:
یادم میاد اوایل دوره ی دانشج.ییم بود که آقا در این رابطه صحبت کردن .
همه ی مسئولین استقبال کردنو تا مدتها سر زبون همه بود .

بعد کم کم کمرنگ و کمرنگتر شد و به فراموشی سپرده شد.
ما تو بسیج دانشجویی خودمونو کشتیم که حداقل یه کار کوچیک بکنیم اما آنچنان با ما برخورد شد که ...

اما اما
[[="Red"]b][=red]نزدیک انتخابات که شد ، دیدیم خود دانشگاه اومد سراغمون که شما چرا کاری نمیکنین و از این حرفا .[[/COLOR]/color][/b]
داشتیم شاخ در میاوردیم .

القصه
این ماجرا شده بود دستاویزی واسه نماینده ها و کاندیدا ها که دانشجوهای بد بخت و بندازن به جون هم.

نقل قول:
و حوادث بعد از آن نتیجه اجرای چنین پروژه ای تو جامعه ای که بر اساس دموکراسی قدم بر نمی داره .:Moteajeb!::Moteajeb!:

حرم;154007 نوشت:
ممنون گلم .موضوع جالبیه.
چند تا پرسش اینجا مطرحه.
1.دلایل اسرار آقابرای ایجاد این کرسی ها چیه ؟
2.آیا کرسی های آزاد اندیشی باید در چهارچوب قوانین وضوابط خاصی اجرا بشه؟
3.آیا یک نفر همیشه به عنوان داور یا استاد باید بشینه ومباحث را جهت دار کنه؟یا هر کی هر نظری داشت میتونه بگه ودفاع کنه؟
4.اگر در حین مباحث شبهاتی مطرح شد وفرد مقابل نتونست جواب بده آیا مشکل ساز نمیشه؟

2 - بله - باید طرفین حق داشته باشند از خودشون دفاع کنن و هر دو به یه اندازه از امکانات بهره ببرن .
3 - بهتره یه نفر باشه که هدف موضوع گم نشه ولی اگه بخواد مباحث جهت دار کنه که نمیشه گفت آزاد اندیشی !:Narahat az:
4 - نه :Narahat az:((بستگی داره فرد مقابل کی باشه :Narahat az: یعنی چه سمتی رو فعلاً داره _ اگر به اشخاصی که حضور ندارند مربوط باشه :: :Narahat az: :: باید جلوگیری بشه چون هر کس پاسخگوی خودش هست . باید بر اساس منطق باشه و از بیان موضوعات پیش پا افتاده که باعث ایجاد تفرقه و ... (:Narahat az::Moteajeb!:) بشه جلو گیری بشه .))

شما خیلی مبحث را کوچیک کردید .فقط هدف بیان نگرشها ونظریه های یه فرد برای شناخت دیگران نسبت به شخصیت او نیست.
به نظر من بیشتر موضوعات ومباحث مهمند که با مطرح شدن عقاید مختلف افکار رشد میکنند وایده های جدید مطرح میشه .وافراد میتونند ریشه ای اعتقاداتشون را رشد دهند.

نقل قول:
2 - تو جامعه ما با توجه به اسلامی بودنش چیزی به معنای واقعی آزاد اندیشی وجود نداره .

میشه بفرمایید چرااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/:Gig:

سلام علیکم

بگذارید چیزی را بگویم که میدانم به مذاق خیلیها خوش نمی آید و چون حق است
میگویم
بگذار که اینطور شود.

متاسفانه هر فرمانی از طرف رهبر تا به الان صادر شده ابزار دستی شده برای کسانیکه میخواهند شعار بدهند لذا نیاز به شعاری داشتند که بگویند .

به همین خاطر هیچ کدام از آنچه که بایست میشد نشد.

حتی خیلی ها نمیدانند آزاد اندیشی چیست و چه باید بکنند و به چه میگویند آزد اندیشی و کرسی آزاد اندیشی و نهایتا چه باید حاصل شود.

چند وقت پیش یکی از من پرسید رهبر فرموده عدالت را باید اجرا کنیم.

پرسیدم عدالت چیست ؟ آیا منظور آنچیزی است که در سوسیالیسم و کمونیست است ؟ چه چیزی میخواهد حاصل شود و به کجا باید رسید ؟

او در جواب من گفت بیان ( طرح و فهمیدن ) این مطالب سفسطه گری است !!!!

لذا با این اوضاع فایده ای ندارد

والسلام

یاحق

این فایل صوتی آزاد انیشی ای که رهبر در جمع نخبگان دانشجوئی مطرح کردند و سوالاتی که مربوط به بحث است.
فایل صوتی 700 کیلو بایت
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/17468/13900713_3555_16k.mp3

فایل کامل 8 مگابایت
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/17468/13900713_3543_16k.mp3
دوستان اگر فایلهای صوتی ای در این رابطه دارند یا مقالاتی ارائه بهند تا در رابطه با این موضوع دقیقتر بحث شود.

یاحق

به كرسی‌های بحث آزاد فقهی در حوزه نیازمندیم - 00:01:23

لحن بیان كمبودها باید علاج جویانه باشد -

فلسفی نگریستن به امور تا تحلیل امور :
پشتوانه‌ی هر حركت علمی فكر و اندیشه است

باید روح تازه‌ای به نهضت علمی دمید -

اجرای نقشه‌ علمی از تهیه‌ی آن مهم‌تر است

نهضت تولید علم
و و و

اینها فایلهای صوتی کم حجم مربوط به چگونگی و کیفیت کرسیهای آزاد فکری است.

چرا دوستان نطقشان برگشت ؟

بسم الله مقاله ای چیزی

سلام به همه
من با جناب بینا کاملا موافقم
هر وقت آقا یه حرفی میزنن یا یه چیزی میگن ، سریع همه به به و چه چهشون هوا میره و چندتا سمینار هم براش میزارن .
ولی عمل = صفر

در ضمن ما کرسی های آزاد اندیشی رو نباید با مناظره اشتباه بگیریم.
اگه مناظره بور که آقا هم همینو میگفتن .
و اینکه ما قرار نیست تو این کرسی ها همو بکوبونیم .

یه خواهش :
کسی میتونه خلاصه صحبتهای آقا رو در این رابطه تو چند جمله اینجا بذاره؟

nakisa;154597 نوشت:
یه خواهش : کسی میتونه خلاصه صحبتهای آقا رو در این رابطه تو چند جمله اینجا بذاره؟

اگر فایلهای صوتی و منظور ایشون از تحلیل فلسفی مطالب رو در نظر بگیریم . کرسی ازاد اندیشی عبارتست از :
در هر جمع علمی و فنی و یا هنری در این جامعه کمبودها و معضلات بسیاری هست پس :

الف - شناختی جامع و کامل از معضلات بشکلی که اهل فن و نظر بوحده بتواند معضلات را کاملا تشخیص بدهند و کاملا بشناسند و دسته بندی کنند

ب- بعد از شناخت مرحله راه حلها میرسد و کارآمدترین آنها بر اساس عقل جمعی در کرسی تخصصی با حضور اهل فن و نظر و نخبه و نوآور مطرح و به یک جمع بندی و نتیجه میرسد

د- مرحله اجرا که رهبر خیلی بر آن اشاره موکد داشتند و درست هم هست نحوه اجرای صحیح هر پروزه وابستگی زیادی به عملکرد درست در دو موضع قبلی دارد لذا حتی اگر در مرحله اجرا طرحی به مشکل پیش بینی نشده بر بخورد نیاز است که همواره یک جمع آماده برای مواقع ضروری وجود داشته باشد لذا مرحله اجرای صحیح در خود میتواند کرسی معضل شناسی مجدد و راه حل را داشته باشد.

این خط تحول و پیشرفتی است که ایشون مد نظرشون بود.

یاحق

حرم;154393 نوشت:
شما خیلی مبحث را کوچیک کردید .فقط هدف بیان نگرشها ونظریه های یه فرد برای شناخت دیگران نسبت به شخصیت او نیست.
[=#ff00ff]به نظر من [="Red"]بیشتر موضوعات ومباحث مهمند که با مطرح شدن عقاید مختلف افکار رشد میکنند وایده های جدید مطرح میشه[/] .وافراد میتونند ریشه ای اعتقاداتشون را رشد دهند.[/]
[=black][="Lime"]میشه بفرمایید چرااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[/]/:Gig:[/]

لازمه " کرسی های آزاد اندیشی " چند چیز :Narahat az: هست که باید در نظر گرفته بشه :
اولین و مهمترینش آزادی احزاب و گروه ها و عقاید و مذهب گوناگون است . تا این اصل فراهم نشه میشه گفت گزینشی هم در کار نیست و در واقع گزینش ها انجام شده و فقط به خاطر (به قول معروف : قسم خوردن) یه انتخاب فرمایشی صورت می گیره .:ok:
دومین مورد آزادی بیان هست که متاسفانه تو جامعه ما خیلی کمرنگ هست و در واقع میشه گفت اصلاً مشاهده نمیشه . چرا که بدون این مهم کرسی های آزاد اندیشی به معنای واقعی نخواهد بود .

nakisa;154597 نوشت:
سلام به همه
من با جناب بینا کاملا موافقم
هر وقت آقا یه حرفی میزنن یا یه چیزی میگن ، سریع همه به به و چه چهشون هوا میره و چندتا سمینار هم براش میزارن .
ولی عمل = صفر

در ضمن ما کرسی های آزاد اندیشی رو نباید با مناظره اشتباه بگیریم.
اگه مناظره بور که آقا هم همینو میگفتن .
و اینکه ما قرار نیست تو این کرسی ها همو بکوبونیم .

یه خواهش :
کسی میتونه خلاصه صحبتهای آقا رو در این رابطه تو چند جمله اینجا بذاره؟

کرسی های آزاد اندیشی در واقع نوعی مناظره هست - چون طرفین بحث علاوه بر نقد دیگری قصد داره خودشو معرفی کنه - و این شاید از طرف اطرافیان یا مدافعان اون فرد یا گروه باشه - مثل کرسی های آزاد اندیشی که قبل از انتخابات قبل تو دانشگاه ها بر گزار شد . یا مثل بحث ها و تبادل نظر هایی که پیرامون مسائل مختلف در شبکه های رادیویی و تلویزیونی مثل B-B-C PERSIAN انجام میشه .
کسی تو این کرسی ها کس دیگه رو نمی کوبونه:Narahat az: - شخص فرد مقابل رو با توجه به حرفها و عملهاش نقد می کنه .:khandeh!:

هیچکس;154654 نوشت:
کرسی های آزاد اندیشی در واقع نوعی مناظره هست - چون طرفین بحث علاوه بر نقد دیگری قصد داره خودشو معرفی کنه - و این شاید از طرف اطرافیان یا مدافعان اون فرد یا گروه باشه - مثل کرسی های آزاد اندیشی که قبل از انتخابات قبل تو دانشگاه ها بر گزار شد . یا مثل بحث ها و تبادل نظر هایی که پیرامون مسائل مختلف در شبکه های رادیویی و تلویزیونی مثل b-b-c persian انجام میشه .
کسی تو این کرسی ها کس دیگه رو نمی کوبونه:narahat az: - شخص فرد مقابل رو با توجه به حرفها و عملهاش نقد می کنه .:khandeh!:
:hamdel::hamdel::gol::hamdel::gol::gol:

کرسی های آزاد اندیشی در اصل هم اندیشی دو یا چند نظری ی متفاوته نه مناظره .
در ضمن اون شبکه ی قشنگی هم که شما اسمشو بردی دقیقا به بحث ها مسیر و جهت میده . ولی تو کرسی های آزاد اندیشی این طوری نیست چون قصد و غرضی وجود نداره و همه برای تبادل نظر میان اونجا نه اینکه بزنن تو سر و کله ی هم.

nakisa;154659 نوشت:
[=red]کرسی های [="blue"]آزاد اندیشی در اصل هم اندیشی [/]دو یا چند نظری ی متفاوته نه مناظره .[/]
[=red]در ضمن [="blue"]اون شبکه ی قشنگی هم که شما اسمشو بردی دقیقا به بحث ها مسیر و جهت میده [/]. ولی تو کرسی های آزاد اندیشی این طوری نیست چون قصد و قرضی وجود نداره و همه برای تبادل نظر میان اونجا نه اینکه بزنن تو سر و کله ی هم.[/]

لطفاً حرفی بزنید که انجام شده و میشه نه حرفی که گفتن انجام بشه خوبه .:Narahat az::khaneh:
اگه هم اندیشی باشه که چه ربطی به آزاد اندیشی داره ؟:Gig: اگه قرار باشه همه بیان نظر یک نفرو تایید کنن که میشه دیکتاتوری !:Narahat az: آها : نکنه منظورتون اینه که با فکر باز نظر همون یه نفر تایید کنن !؟:khandeh!::Narahat az:
شبکه به قول شما قشنگی که من نام بردم فقط برای مثال بود - چون می بینیم که چند نفر توش بحث می کنن و آخرشم به نتیجه میرسن . ولی تو رسانه های خودی که اصلاً کسی حق حرف زدن نداره (آون آزادی بیان که گفتم اینجاست!) - تو همون شبکه قشنگ !! می بینیم مردم هم زنگ می زنن نظرتشون رو می گن ولی تو ایران اسلامی !! اس ام اس خالی هم پیگیری میشه (که مبادا رو با آبلیمو نوشته باشن)
شما یه مثال از کرسی های آزاد اندیشی تو کشور خودمون مثال بزن من تمام حرفام پس می گیرم .:Cheshmak:
اتفاقاً تو کرسی های آزاد اندیشی قصد و غرض دنبال میشه و برای رضای خدا هم نیست .

هیچکس;154668 نوشت:
لطفاً حرفی بزنید که انجام شده و میشه نه حرفی که گفتن انجام بشه خوبه .:Narahat az::khaneh:
اگه هم اندیشی باشه که چه ربطی به آزاد اندیشی داره ؟:Gig: اگه قرار باشه همه بیان نظر یک نفرو تایید کنن که میشه دیکتاتوری !:Narahat az: آها : نکنه منظورتون اینه که با فکر باز نظر همون یه نفر تایید کنن !؟:khandeh!::Narahat az:
شبکه به قول شما قشنگی که من نام بردم فقط برای مثال بود - چون می بینیم که چند نفر توش بحث می کنن و آخرشم به نتیجه میرسن . ولی تو رسانه های خودی که اصلاً کسی حق حرف زدن نداره (آون آزادی بیان که گفتم اینجاست!) - تو همون شبکه قشنگ !! می بینیم مردم هم زنگ می زنن نظرتشون رو می گن ولی تو ایران اسلامی !! اس ام اس خالی هم پیگیری میشه (که مبادا رو با آبلیمو نوشته باشن)
شما یه مثال از کرسی های آزاد اندیشی تو کشور خودمون مثال بزن من تمام حرفام پس می گیرم .:Cheshmak:
اتفاقاً تو کرسی های آزاد اندیشی قصد و قرض دنبال میشه و برای رضای خدا هم نیست .

خب اینجا چند تا نکته هست که باید متذکر شد.
من نگفتم همه حرف یه نفر رو تائید کنن.
من گفتم همه یه جا میشینن و در مورد یه موضوع خاص حرف میزنن و بعد از تبادل نظر نتیجه گیری میکنن.

بعدشم اگه این طوره که شما میگین اون شبکه ی قشنگم داره همین کارو میکنه که البته بعید میدونم .

و من هنوزم معتقدم که این قضیه اصلا با مناظره فرق میکنه.

یه نمونه ی کامل آزاد اندیشی :
اسک دین خودمون .:Kaf:
یه کم دقت کن .
دیدی آفرین خودشه
حالشو ببر:khandeh!:

nakisa;154681 نوشت:
خب اینجا چند تا نکته هست که باید متذکر شد.
من نگفتم همه حرف یه نفر رو تائید کنن.
من گفتم همه یه جا میشینن و در مورد یه موضوع خاص حرف میزنن و بعد از تبادل نظر نتیجه گیری میکنن.

بعدشم اگه این طوره که شما میگین اون شبکه ی قشنگم داره همین کارو میکنه که البته بعید میدونم .

و من هنوزم معتقدم که این قضیه اصلا با مناظره فرق میکنه.

یه نمونه ی کامل آزاد اندیشی :
اسک دین خودمون .:Kaf:
یه کم دقت کن .
دیدی آفرین خودشه
حالشو ببر:khandeh!:

پس چی گفتید ؟:Narahat az:
نمونه آزاد اندیشی تو رسانه ها - هم سطح با شبکه نامبرده :ok::Cheshmak:
اسکدین ؟!:Moteajeb!::Gig:
فکر کنم تا حالا کسی پست هاتون حذف نکرده ؟ (آزادی بیان):khandeh!::Kaf::Narahat az:

هیچکس;154691 نوشت:
پس چی گفتید ؟:Narahat az:
نمونه آزاد اندیشی تو رسانه ها - هم سطح با شبکه نامبرده :ok::Cheshmak:
اسکدین ؟!:Moteajeb!::Gig:
فکر کنم تا حالا کسی پست هاتون حذف نکرده ؟ (آزادی بیان):khandeh!::Kaf::Narahat az:

بله اسک دین .
از کرسی آزاد اندیشی هیچی کم نداره .
ببخشیدا ! فکر کردی اون شبکه قشنگه ، مناظره هاشو سانسور نمیکنن؟
من خودم یه بار دیدم تو یه گفتگوی تصویری ، وقتی دیدن طرف بر خلاف میلشون داره حرف میزنه ، تصویرو قطع کردن.

در ضمن اگه منصف باشین میبینین که اسک دین الکی پستی رو حذف نمیکنه .
هر جامعه ای حتی خانواده واسه خودش خط قرمز هایی داره .
تو خونه ی شما ، جنابعالی هر کاری دوست داری میتونی انجام بدی یا خدای نکرده به پدرتون بی احترامی کنی؟:Narahat az:

همه جا سانسور هست چون خط قرمز هست .
تو رو خدا نگو اون شبکه قشنگه سانسور نیست که عمرا باور کنم.:Gig:

توی سیما هم دیروز امروز فردا هم برنامه ی خوبی بود.ولی به پای اسک دین نمیرسه.:Kaf:

در ضمن بازم میگم مناظره با کرسی آزاد اندیشی فرق داره برادر . فرق داره

nakisa;154696 نوشت:
بله اسک دین .
[=royalblue]م[="Red"]ن خودم یه بار دیدم ت[/]و یه گفتگوی تصویری ، وقتی دیدن طرف بر خلاف میلشون داره حرف میزنه ، تصویرو قطع کردن.[/]

هر جامعه ای حتی خانواده واسه خودش خط قرمز هایی داره .
تو خونه ی شما ، جنابعالی هر کاری دوست داری میتونی انجام بدی یا خدای نکرده به پدرتون بی احترامی کنی؟:Narahat az:

همه جا سانسور هست چون خط قرمز هست .
تو رو خدا نگو اون شبکه قشنگه سانسور نیست که عمرا باور کنم.:Gig:

توی سیما هم دیروز امروز فردا هم برنامه ی خوبی بود.ولی به پای اسک دین نمیرسه.:Kaf:

در ضمن بازم میگم مناظره با کرسی آزاد اندیشی فرق داره برادر . فرق داره

نه خواهر من - به خاطر نظر طرف قطع نکردن - بلکه به دلیل ابراز وجود یکی از عناصر ذوب شده در ؟؟؟؟؟ اونم از نوع فحاشی بود که برنامه قطع شد . :khandeh!::Kaf:
در ضمن :: مگه ممنوع نیست ؟ شما چطور داری ؟ :Moteajeb!:
بله که تو اون شبکه قشنگه هم سانسور هست - کسی منکر سانسور نیست ! ولی دهن کسی و بستن چیز دیگه ای هست ! قبل از برنامه متن دادن دست مجری چیز دیگه ای هست .!:Narahat az:
من دیروز امروز فردا رو ندیدم که بخوام نظر بدم - ولی با توجه به ایمانی که به جو موجود دارم با کمال میل اونو رد می کنم :khandeh!::ok:

فرقی نمی کنه - مناظره یا کرسی آزاد اندیشی - نفس کار مهمه :Cheshmak::Narahat az:

لطفاً بحث رو منحرف نکنید که دوستان عزیز زحمت حذف پست ها رو بکشن -
جهت یاد آوری :: موضوع بحث

نقل قول:
[="Lime"]کرسی های آزاد اندیشی و چالش های پیش رو [/]

سلام بچه ها خوبید؟؟

نکیسا خانوم و هیچکس جان و حرم همه خوب و خوش هستید؟(بله) الحمدلله

ببینید اسک دین خیلی خوبه من خیلی حرفا رو تونستم تو اسک دین بزنم که تو درس خارج فقه نمیشه گفت قدرشو بدونید کفر نعمت از کفت بیرون کند

اما خودم هنوز با یه چالش خیلی مهم روبرو هستم تو اسک دین اونم این که مسائل سیاسی رو کجا میشه مطرح کرد
اعتراضات سیاسی جاش کجاست؟ جوابشو کدوم کارشناس مسائل سیاسی میده؟

یا این که سیاست فقط تو حرف عین دیانته نه تو اسک دین!!

نمیدونم شاید من پیدا نکردم اما از سوال خانوم هم که پرسیدم چیزی جوابمو ندادن که بفهمم

در کل برای مسائل فقهی و فلسفی اینجا کرسی آزاد اندیشی خوبیه اما برای مسائل سیاسی نمیدونم تا چه حد کاربرد داره من که زیاد چیزی ندیدم انشاء الله ببینم بچه ها اگه شما کارشناس مسائل سیاسی میشناسید تو اسک دین بهم معرفی کنید!!!

در کل یکم به هیچکس حق میدم یکم به نکیسا چون هر دو دارن از یه دیدگاه به قضیه نگاه میکنن

نکیسا میگه کرسی آزاذ اندیشی تو ایران هست نکیسا خانوم من تو وبلاگم آزادم تو محافل خصوصی هم آزادم بحث سر رسانه است یا کلا هر جایی؟ چه کسایی میان اسک دین؟ ببینیم چه قدر بحث ها واقعا بحثه و توضیح یکی برای دیگری نیست!
اما این که حذف میشه بعضی پستها من تا به حال هیچ پستی که ارزششو داشته باشه برام حذف نشده اون پستایی که حذف شدن به نظرم واقعا لازم بود حذف شه اما دوستان عذرخواهی هم کردن که من انتظارشو نداشتم با این اخلاق حسنه مواجه شم واقعا قدر اسک دین رو میدونم

هیچکس هم راست میگه ما تو رسانه مون آزاد اندیشی نداریم خیلی کمه خیلی! یه زمانی هی بحث یارانه ها میومد وسط تو تلویزیون به صورت جهت دار نشون میداد که یه عده ای از یارانه خوب استفاده کردن اما الآن که این همه قیمتا رفته بالا چرا یکی نمیاد تجزیه تحلیل کنه چرا؟ مگه نمیگفتن تورم نداره؟ چی شد؟
این حرفا تو نونوایی و بقالی و چقالی زیاد زده میشه اما چرا تو رسانه درست و درمون ریشه یابی نمیشه؟
چرا بحث 3000000000 (همینطوری صفر گذاشتم نشمردم) که دزدی شده باید اینقدر بیصدا بشه؟
چرا کسایی که دزدی میکنن باید معرفی نشن!! اما مردم اثرشو تو زندگی خودشون ببینن؟
چرا و چرا های دیگه ای که تو رسانه مطرح نیست فقط یه چیز مطرحه اونم یه جهته که داره پیش میره در واقع تک آوایی رسم شده تو ایران!!
اینم که ادعای آزادی میشه و مسخره کردن هایی تو بیست و سی و .. صورت میگیره خیلی کوچیکه خیلی یعنی بیان دزدها رو نشون بدن به جای این که کلنگ زنی فلانی رو نصف شب مسخره کنن این مسخره کردنا یه جورایی ..... کردنه(اسمشون نبردم که حذف نشه) اما کرسی کو؟
خیلی حرف هست که نمیخوام بگم!! بیخبیال:khaneh:

هیچکس;154352 نوشت:

:khandeh!:
2 - تو جامعه ما با توجه به اسلامی بودنش چیزی به معنای واقعی آزاد اندیشی وجود نداره .

با سلام و تشكر از اظهار نظرهاي خوبتون:Gol:

اساساً مفهوم آزادي براي ماسوي الله يك مفهوم مقيد و محدود است نه مطلق و نامحدود زيرا محدوديت جزو اقتضاءات ماسوي الله است كه انسان از آن جمله است.

محدوديت آزادي ربطي به اسلامي و غير اسلامي ندارد بلكه در همه مكاتب و ملت ها بي قيد و شرط نيست حتي در انديشه هاي سكولاريستي و ليبرالي. قوانين و نظاماتي كه براي تعيين حقوق مردم در دو حوزه فرد و جامعه تبيين و تدوين مي شوند در همين راستاست.

آزادي واقعي، در حقيقت آزادي است كه انسان را در مسير كمال و سعادت واقعي سوق دهد و از منظر دين، اسلام بعنوان كاملترين و جامع ترين اديان، انسان را به آن سمت و سو رهنمون م شود پس آزادي اسلامي واقعي ترين نوع آزادي است.

اگر آزادي واقعي را بي قيد و بند و نامحدود بدانيم آنكه بعضي مكاتب غربي عليرغم پذيرش قوانين بشري بر آن تأكيد مي كنند چيزي جز سقوط انسان از مرتبه انسانيت نخواهد بود، اينكه هر چه بخواهد آزادانه بگويد هر كجا برود و هر كاري بكند اينها چيزي نيست جز نزول به مرتبه حيوانيت و حتي پست تر از آن مرتبه "اولئك كالانعام بل هم اضل".

كرسي هاي آزاد انديشي بمعناي آزادي مطلق در بيان هر انديشه اي نيست زيرا چنين نگرشي همان حيوانيت مدرن است كه لباس آدميت بر تن كرده است.

موفق باشيد ...:Gol:

سلام علیکم

وقتی قرار بر شناخت معضلهاست منظور کمبودها و نقصهائی است که در جوامع فکر - علمی - عقیدتی - هنری - و فنی اسلامی در ایران وجود دارد و نه در جوامع هر کشوری

لذا وقتی تشخیص معاضل و تبئین راهها میشود لازم است راه حل ها و بینشهادها اسلامی باشد والا فرهنگ و تمدن غرب هست بفرما کپی برداری برابر اصل

لذا منظور استفاده از یک خرد جمعی آگاه است در دور یک کرسی با بیانی آزاد از نوع دینی.

یاحق

هدف چیست

یافتن بهترین راه حلها برای مشکلات و کمبودها و معضلات در هر زمینه علمی و عقیدتی ای در جامعه اسلامی ایران و اجرائی کردن آن است.

وقتی هدف این است کرسی های آزاد اندیشی کرسی هائی هستند که از طیف های متفاوت عقدتی و اسلامی در آن حضور دارند و افراد هر کدام صاحبنظر و وارد به مشکلات هستند.

منظور و هدف از جمع اینها توضیح داده شد که یافتن بهترین راه حل هاست لذا در این ببن ممکن است مناظره ای هم اتفاق بیفتد که لازم و واجب است.

ولی خود مناظره هدف نیست.

مناظره اگر هدف باشد خودش میشود غایت و نهایت که این بدرد نمیخورد.

یاحق

هیچکس;154704 نوشت:
در ضمن :: مگه ممنوع نیست ؟ شما چطور داری ؟

بنده صد در صد با ماهواره مخالفم (البته استانی نه) وندارم.
اینی هم که گفتم تو تلویزیون ایران دیدم .:khandeh!:
در ضمن ، شما داشته باشین اشکالی نداره ؟

مهدی عباس زاده;154722 نوشت:
ما تو رسانه مون آزاد اندیشی نداریم خیلی کمه خیلی! یه زمانی هی بحث یارانه ها میومد وسط تو تلویزیون به صورت جهت دار نشون میداد که یه عده ای از یارانه خوب استفاده کردن اما الآن که این همه قیمتا رفته بالا چرا یکی نمیاد تجزیه تحلیل کنه چرا؟ مگه نمیگفتن تورم نداره؟ چی شد؟ این حرفا تو نونوایی و بقالی و چقالی زیاد زده میشه اما چرا تو رسانه درست و درمون ریشه یابی نمیشه؟

سلام به آقای عباس زاده هم استانی عزیز
فکر کنم این تاپیک شده مال مازنی ها نکیسا و هیچکس و آقای عباس زاده :khaneh:

شمه خنه آبدون :Cheshmak:

ببینید . من یه مثالی بزنم :

پدر خانواده پول نداره. بچه ها میگن ما مثلا فلان ماشین دوستمونو میخواهیم و باید واسمون بخری .
باباهه میگه باشه فردا. نمیگه پول ندارم یا نمیگه وضعم خوب نیست یا نمیگه اجاره ی خونه عقب افتاده صاحبخونه میخواد مارو بیرون کنه. ولی اینا چیزاییه که هست و بچه ها از بیرون خونه یعنی همسایه ها این قضیه رو میفهمن. به جای این حرفا از محصنات زندگیشون حرف میزنه.

به نظر شما باباهه اشتباه کرده که بهشون چیزی نگفته؟
یا بچه ها باید از دست باباهه ناراحت باشن که چرا بهشون نگفته؟
یا همسایه ها خوب کاری کردن که بهشون گفتن؟ اصلا قصد همسایه ها از گفتن به این بچه ها چی بوده؟

ببینین همه ی ما میدونیم که نقص هست .همه یما میدونیم دور و برمون چی میگذره ولی چون کشورمونو دوست داریم و نمیخوایم که بهش آسیب برسه اینا رو زیر سبیلی رد میکنیم.

ملت دارن زندگیشونو میکنن . چه دلیلی داره همه بدونن تو غرب چی میگذره ؟
چه دلیلی داره همه بدونن که پژاک داره چه بلایی سر مردم ما میاره ؟

چرا الکی مردم رو و جو جامعه رو متشنج کنیم ؟
دیشب هم که الحمد لله در مورد این 30000000000 (منم صفراشو نشمردم :khandeh!:) هم حرف زده شد .
این قضیه هم داره روال خودشو طی میکنه .
حالا چرا ما هی باید بزنیم تو سرو کله ی هم که چی شد و کی برد و از این حرفا؟

سلام علیکم

صدیق;154837 نوشت:
اساساً مفهوم آزادي براي ماسوي الله يك مفهوم مقيد و محدود است نه مطلق و نامحدود زيرا محدوديت جزو اقتضاءات ماسوي الله است كه انسان از آن جمله است.

باشه ما هم قبول داریم!!

صدیق;154837 نوشت:
محدوديت آزادي ربطي به اسلامي و غير اسلامي ندارد بلكه در همه مكاتب و ملت ها بي قيد و شرط نيست حتي در انديشه هاي سكولاريستي و ليبرالي. قوانين و نظاماتي كه براي تعيين حقوق مردم در دو حوزه فرد و جامعه تبيين و تدوين مي شوند در همين راستاست.

بله در مورد ممالک دیگر باید دید چه محدودیتهایی دارند و اسلام چه محدودیت هایی گذاشته!! و باید دید در ایران داره به شیوه اسلامی آزادی داده میشه یا به شیوه غرب!!!

صدیق;154837 نوشت:
آزادي واقعي، در حقيقت آزادي است كه انسان را در مسير كمال و سعادت واقعي سوق دهد و از منظر دين، اسلام بعنوان كاملترين و جامع ترين اديان، انسان را به آن سمت و سو رهنمون م شود پس آزادي اسلامي واقعي ترين نوع آزادي است.

بله باید دید که این منظر دین چیه؟ باید بررسی شه که دین تا چه حد برای آدما آزادی گذاشته و کشور تا چه حد؟؟ برای همین میگم که باید یه کارشناس مسائل سیاسی توی اسک دین باشه که از لحاظ قانونی برای ما توصیف کنه قانون چی میگه اونم مستدل (یعنی بگه طبق فلان ماده فلان قانون هست) و ما بیاییم از جهت دینی اینو بررسی کنیم آیا دین هم همینو میگه یا نه؟؟ ببینیم روش امام علی چی بوده روش پیامبر چی بوده؟ روش کشور ما چیه از لحاظ قانونی!! از لحاظ عملی که بماند کاریش نداریم میگیم خوب قانون اینه ولی اجرا نمیشه!!

صدیق;154837 نوشت:
زادي واقعي، در حقيقت آزادي است كه انسان را در مسير كمال و سعادت واقعي سوق دهد و از منظر دين، اسلام بعنوان كاملترين و جامع ترين اديان، انسان را به آن سمت و سو رهنمون م شود پس آزادي اسلامي واقعي ترين نوع آزادي است.

آیا این آزادی در ایران وجود داره؟ اگه وجود داشت که حرفی نبود!

صدیق;154837 نوشت:
اگر آزادي واقعي را بي قيد و بند و نامحدود بدانيم آنكه بعضي مكاتب غربي عليرغم پذيرش قوانين بشري بر آن تأكيد مي كنند چيزي جز سقوط انسان از مرتبه انسانيت نخواهد بود، اينكه هر چه بخواهد آزادانه بگويد هر كجا برود و هر كاري بكند اينها چيزي نيست جز نزول به مرتبه حيوانيت و حتي پست تر از آن مرتبه "اولئك كالانعام بل هم اضل".

نه ما حرفی از آزادی به معنای بی قید و شرط نزدیم اما قید و شرط را فقط اسلام باید مشخص کند نه غیر اسلام نه سلیقه های شخصی مجلس نه ..... باید دید اسلام چه محدودیت هایی رو مشخص کرده!! که مطمئنا اسلام از همه آگاه تر به اینه که چه جوری جامعه ای بل هم اضل میشه چه جوری نمیشه!!

صدیق;154837 نوشت:
كرسي هاي آزاد انديشي بمعناي آزادي مطلق در بيان هر انديشه اي نيست زيرا چنين نگرشي همان حيوانيت مدرن است كه لباس آدميت بر تن كرده است.

ما هم نمیگیم هست مثلا دوست عزیزمون هیچکس فرمودند با قطع شدن برنامه در فلان شبکه موافقند چرا؟ چون اون شخص داشت از آزادی خودش سوء استفاده رو میکرد یعنی فحش میداد این خودش قرینه است بر این که ایشون با فحش دادن به اسم آزادی مخالفه بنده هم که حرفی از آزادی بی قید نزدم کلا فکر نکنم هیچ انسان عاقلی مدعی شه آزادی بی قید خوبه!!

nakisa;154875 نوشت:

حرف هیچکس کنایه بود از عدم آزادی در حیطه شخصی افراد به نظرم یعنی دیگران نباید به حیطه شخصی هم دخالت کنند گیرم که بنده در خانه ام ماهواره داشته باشم به کسی چه؟ آیا اسلام اجازه داده تجسس در کار دیگران صورت بگیرد آیا دیگران میدانند من از چه شبکه هایی استفاده میکنم؟ چه شبکه هایی را قفل کرده ام؟ نمیخواهم منحرف کنم بحث رو اما اینها هم خودش درد است!

nakisa;154907 نوشت:
فکر کنم این تاپیک شده مال مازنی ها نکیسا و هیچکس و آقای عباس زاده

بنده اینجا موقتا زندگی میکنم اما بزرگ شده تهرانم البته میخوام برم یه جای بهتر(نه از نظر آب و هوا بلکه از نظر .....)

nakisa;154907 نوشت:
پدر خانواده پول نداره. بچه ها میگن ما مثلا فلان ماشین دوستمونو میخواهیم و باید واسمون بخری . باباهه میگه باشه فردا. نمیگه پول ندارم یا نمیگه وضعم خوب نیست یا نمیگه اجاره ی خونه عقب افتاده صاحبخونه میخواد مارو بیرون کنه. ولی اینا چیزاییه که هست و بچه ها از بیرون خونه یعنی همسایه ها این قضیه رو میفهمن. به جای این حرفا از محصنات زندگیشون حرف میزنه.

راستی این همسایه ها از کجا خبر دار شدن؟؟:khaneh:

اولا این مثال مع الفارقه اگه باباهه دروغ میگه که فردا میخرم یعنی نمیداند که میتواند بخرد یا نه یعنی ظن دارد که با این وضع فردا هم مثل امروز است دروغ گفته و گناه کرده!!

دوما مردم ما که بچه نیستن از این که واقعیت بهشون گفته نشه خیلی افتضاحات بار میاد مثلا تو همین بیست و سی ایراد گرفتن که چرا قیمت واقعی اجناس زده نمیشه این دروغه نه نگفتن خیلی فرق بین دروغ و نگفتن هیچ چیزی!!
دروغ نباید گفت هر چند که هر راست نشاید گفت(به همین مضمون)

اگه کسی مدعی شه که تورم نداره دروغ گفته چون ما داریم تورم رو میبینیم البته من با اصل کار موافقم اما با دروغگویی بعضیا نیستم اصل کار باید انجام میشد!! اما نه با دروغ!

nakisa;154907 نوشت:
ببینین همه ی ما میدونیم که نقص هست .همه یما میدونیم دور و برمون چی میگذره ولی چون کشورمونو دوست داریم و نمیخوایم که بهش آسیب برسه اینا رو زیر سبیلی رد میکنیم.

شما که میخواید زیر سیبیلی رد کنید برای چی این موضوع رو ایجاد کردید؟؟ خود کرسی لازمه اش بیان مسئله است لازمه اش اطلاع رسانی هست!!
اگر من و شما قایمکی بشینیم حرفی بزنیم که مشکل اذهان عمومی رفع نمیشه! اگه نگیم چرا تورم مردم به نظام بدبین میشن نمیشن؟؟ بدتر از اون به اسلام بدبین میشن! همونطور که میبینیم خیلی ها به خاطر همین کتمان ها دین گریز یا دین ستیز میشن میگن اگه اسلام اینه ما نمیخوایم!!
اگه ما پیروی امام علی هستیم مگه رئیس جمهور موقع انتخابات حدیثی تو تلویزیون نخوند؟ که اگه کسی دزدی کرد باید تو شهر دور دادش تا دیگران عبرت بگیرن؟؟ زیر سیبیلی رد کردن اسلامی نیست خلاف اسلامه!! اذهان عموم مردم رو بدبین کردن نسبت به کل نظامه! به اسلامه! ضربه زدن به اسم اسلام به اسلامه! نیست؟ ما داریم اثرش رو میبینیم کور که نیستیم دید مردم چقدر به روحانیت عوض شده؟

nakisa;154907 نوشت:
دیشب هم که الحمد لله در مورد این 30000000000 (منم صفراشو نشمردم ) هم حرف زده شد .

این که میشه خلاف حرف شما میشه تشنج افکار عمومی به قول شما چرا میگید الحمدلله؟؟ با خودتون هم تناقض دارید؟ بالاخره مطرح کردنش خوبه یا بد؟
بنده اصلا تلویزیون نگاه نمیکنم چون خوشم نمیاد نه ماهواره نه تلویزیون نه هیچی نه رادیو فقط موقعی که سوار تاکسی میشم رادیو اگه لطف کنن بذارن گوش میکنم!! اگه حمیراء و مستی و .... نذارن!

سلام خمت دوستان.
بحث های خوبی شده ممنون. اما یه جاهایی از اصل موضوع که در مورد خود کرسی های آزاداندیشی هست فاصله گرفته شده.
به نظر منم کرسی های آزاد اندیشی با مناظره متفاوته ویه فرد مطرح نیست که بخواد بابحث خودش را معرفی کنه بیشتر موضوع مهمه.
بعد هم چرا فقط این کرسی ها را محدود میکنیم به مسایل سیاسی و کشور.این یه موضوع میتونه باشه برا این کرسی ها نه اینکه اصل باشه.فکر کنم اگه حیطه ذهنمون را در مورد موضوعات مطرحی توی کرسی ها افزایش بدیم بهتر بتونیم در موردش حرف بزنیم.

نقل قول:

من خودم یه بار دیدم تو یه گفتگوی تصویری ، وقتی دیدن طرف بر خلاف میلشون داره حرف میزنه ، تصویرو قطع کردن.

با این نظرتون به شدت موافقم. اولین باری که اومدم اسک دین از اینکه بعضی ها چه راحت حرفهاشون را زدند تعجب کردم و در مواردی ناراحت.اما با گذشت زمان دیدم همین شنیدن نظرات مخالف وایجاد شبهه ودیدن جوابها چقدر میتونه باعث رشد علمی افراد بشه.
واین خودش یه کرسی واقعی آزاداندیشی است.
این مساله هم که در مورد بعضی شبکه ها ی ماهواره ای مطرح شد کاملا واضحه که چقدر هدفدار وجهت دار کار میکنند حتی توی به اصطلاح کرسی هاشون .البته حق هم دارند پول میگیرند برا همین.خیلی هم دیدیم که نه تنها برنامه را قطع میکنند که فحش وناسزا هم به اونایی که نظر مخالف دارند میدند.

مهدی عباس زاده;154938 نوشت:
این که میشه خلاف حرف شما میشه تشنج افکار عمومی به قول شما چرا میگید الحمدلله؟؟ با خودتون هم تناقض دارید؟ بالاخره مطرح کردنش خوبه یا بد؟ بنده اصلا تلویزیون نگاه نمیکنم چون خوشم نمیاد نه ماهواره نه تلویزیون نه هیچی نه رادیو فقط موقعی که سوار تاکسی میشم رادیو اگه لطف کنن بذارن گوش میکنم!! اگه حمیراء و مستی و .... نذارن!

همون!
چون شما تلویزیون نمیبینین ، نمیدونین چه اتفاقاتی تو کشورتون میفته و اطلاعاتتونو به حرفای کوچه خیابون بسنده میکنین.
واسه همین متوجه نشدین که آقای محسنی باعث تشویش اذهان عمومی نشدن .
ایشون جو رو یه کم آروم کردن.
در ضمن من نگفتم در مورد اشکالات حرف زده نشه.
من گفتم حرف بزنیم ، فقط الکی گنده اش نکنیم که مرگ و زندگی ما در گرو همین مساله هست.
بعدشم حرف بزنیم که راهکار بدیم نه اینکه فقط و فقط مثل دعوا های چاله میدون داد بزنیم که این چه مملکتیه که ما داریم و ... (بقیش سانسوره شما بوق بذار جاش :Cheshmak:)

بهتون پیشنهاد میکنم یه کم تلویزیون ببینین و منصف باشین.:Gol:

مهدی عباس زاده;154938 نوشت:
شما که میخواید زیر سیبیلی رد کنید برای چی این موضوع رو ایجاد کردید؟؟ خود کرسی لازمه اش بیان مسئله است لازمه اش اطلاع رسانی هست!! اگر من و شما قایمکی بشینیم حرفی بزنیم که مشکل اذهان عمومی رفع نمیشه! اگه نگیم چرا تورم مردم به نظام بدبین میشن نمیشن؟؟ بدتر از اون به اسلام بدبین میشن! همونطور که میبینیم خیلی ها به خاطر همین کتمان ها دین گریز یا دین ستیز میشن میگن اگه اسلام اینه ما نمیخوایم!! اگه ما پیروی امام علی هستیم مگه رئیس جمهور موقع انتخابات حدیثی تو تلویزیون نخوند؟ که اگه کسی دزدی کرد باید تو شهر دور دادش تا دیگران عبرت بگیرن؟؟ زیر سیبیلی رد کردن اسلامی نیست خلاف اسلامه!! اذهان عموم مردم رو بدبین کردن نسبت به کل نظامه! به اسلامه! ضربه زدن به اسم اسلام به اسلامه! نیست؟ ما داریم اثرش رو میبینیم کور که نیستیم دید مردم چقدر به روحانیت عوض شده؟

مثل اینکه من منظورمو واضح نگفتم .
ببینید
من میگم مثلا اگه یه مدیری یه جا یه اشتباهی کرد یا رییس جمهور یه حرفی زد که نتونست بهش عمل کنه نباید اینا رو تو بوق کرد . و اینو گذاشت به حساب نظام .

منم موافقم با اینکه دست دزدا باید قطع بشه .
این حرف رهبره و همهی ما هم باهاش موافقیم اما از راهش . همونایی که این مساله بهشون ربط داره .
با دادو بیداد ما و تو سر و کله هم زدن ها کاری از پیش نمیره .
باید کارو به کاردان سپرد و و پیگیر بود.

در ضمن
مردم ما به روحانی نما هاست که بدبین هستن نه روحانی واقعی.

سلام دوستان

nakisa;155152 نوشت:
بهتون پیشنهاد میکنم یه کم تلویزیون ببینین و منصف باشین

ببخشید کلا از این جور وقت تلف کردنا بدم میاد!! اون زمانی که نگاه میکردم دیدم انصافو(تا شش ماه بعد انتخابات ریاست جمهوری) الآنم جسته گریخته میبینم تلویزیون اما خیلی کم وقتمو تلفش میکنم

همون شما ها نگاه کنید به قول شمالی ها آبروی ما!!
منم ندیدم محسن رو اما اونایی که تلویزیون نگاه میکنن ازشون پرسیدم گفتن ندیدن اینم که گفتم نسبت به حرف خودتون گفتم!!! نه نسبت به حرف محسن!

nakisa;155153 نوشت:
من میگم مثلا اگه یه مدیری یه جا یه اشتباهی کرد یا رییس جمهور یه حرفی زد که نتونست بهش عمل کنه نباید اینا رو تو بوق کرد . و اینو گذاشت به حساب نظام .

هست ها با باید و نباید ها خیلی فاصله دارن! بله ابوبکر نباید خلافت رو از امام علی جونم غصب میکرد اما الآن که کرده حالا چی؟ یا الآن که میکنه حالا چی؟
در ضمن ای کاش فقط همینا بود!!

nakisa;155153 نوشت:
همونایی که این مساله بهشون ربط داره .

این مساله به همه ربط داره نه فقط یه اشخاصی ..... یعنی همه اینجا طلبکارن و 30 ساله که ادامه داره و هنوز اون عده که شما میگید نتونستن هیچ کاری بکنن حتما یه جای کارشون میلنگه که هر روز بدتر میشه!! نمیلنگه؟
چرا شما فکر میکنید مردم وقتی تو این اداره و اون اداره تا خود ریاست جمهوری و مجلس دزدی میبینن نباید پای رهبری هم بنویسن؟ این انتظار غیر عادی ای هست نیست؟
یعنی یه هرم رو تصور کنید که اکثر تا اون راسش مشکل دارن ولی راس هرم پاک و مبراست و هیچ مشکلی نداره نه تو مدیریت نه تو اجرای احکام نه ..... بلکه اون راس رو باید بیخبیال شد اون پاکه به غیر اون اگه دیدی کسی مشکل داره تقصیر کسی نیست نظارت هم وظیفه کسی نیست!! نمیدونم من که میگم این انتظار زیادیه از مردم!! اونم درس خونده نه بی سواد!(میبینید که اکثرا درس خونده ها ایراد میگیرن بیسوادا مثل این که تحملشون بیشتره)

nakisa;155153 نوشت:
باید کارو به کاردان سپرد و و پیگیر بود.

پیگیری چیه؟ اون موقعی که مردم میگفتن مرگ بر غارتگر بیت المال کی اومد تو نماز جمعه گفت نگید گریه کرد و ....
چه جوری پیگیری کنیم؟ کجا رو؟ اختلاسایی که تو راه سازی هست؟ کجا رو پیگیری کنیم؟ چه جوری بگیم؟ چی بگیم؟ الآن برای این 300000000000 تومن(نشمردم:Nishkhand:) ما چه پیگیری ای میتونیم بکنیم؟ اون فقیر که شب رو گرسنه میخوابه اونی که در خونش قفل نداره با نخ در خونه رو میبنده چه پیگیری ای بکنه؟ اونی که میبینه ...... میاد فقط واسطه میشه برای یه شرکت دیگه 20 درصد از درآمد میلیاردی رو فقط برای این وساطت به جیب میزنه و هیچ ..... نمیکنه کی باید پیگیری کنه(تازه به بعضی جاها هم ربط داره که نمیگم تا مشوش نشه اذهان عموم به قول شما)!!

nakisa;155153 نوشت:
مردم ما به روحانی نما هاست که بدبین هستن نه روحانی واقعی

شما بچه کجایید؟ آدمای دور برتون مثل این که خیلی میفهمن!! ما که میبینیم وقتی طرف میگه میخورن میگه آخوندا(نه روحانی) همه ....... هستن همه ........ هستن همه!! نمیگه به غیر از اصغر و .... کاری به این و اون نداره کلی میگه هرچند که تو ذهنش یه استثناهایی رو قائل باشه اونم برای اینه که خلافش ثابت شده براش
میدونید یعنی چی؟ قبلا میگفتن آخوندا خوبن مگه این که خلافش ثابت شه الآن میگن بدن مگه این که خلافش ثابت شه!!

سلامی دوباره.

نقل قول:
در ضمن من نگفتم در مورد اشکالات حرف زده نشه.
من گفتم حرف بزنیم ، فقط الکی گنده اش نکنیم که مرگ و زندگی ما در گرو همین مساله هست.

بعدشم حرف بزنیم که راهکار بدیم نه اینکه فقط و فقط مثل دعوا های چاله میدون داد بزنیم که این چه مملکتیه که ما داریم و ... (بقیش سانسوره شما بوق بذار جاش :cheshmak:)

به نظر من این حرف خیلی خوبیه.
یه بنده خدایی حرف قشنگی میزد .میگفت ایران هفتاد میلیون جمعیت داره .هفتاد میلیون دکتر !هفتاد میلیون عالم دینی !هفتاد میلیون متخصص و کارشناس مسایل سیاسی!!
هر طوری بشه و هر اتفاقی بیفته همگیمون باید نظر بدیم .یه جوری هم نظر میدیم که انگار متخصصیم وسالها درسش راخوندیم.
یکی نیست بگه آخه مگه مجبوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نشستن بیرون میدون و قضاوت کردن خیلی راحته. اما باید بدونیم یه روزی باید جواب تک تک حرف هامون را بدیم.بهتره یه کم انصاف داشته باشیم.
نقل قول:
چرا شما فکر میکنید مردم وقتی تو این اداره و اون اداره تا خود ریاست جمهوری و مجلس دزدی میبینن نباید پای رهبری هم بنویسن؟ این انتظار غیر عادی ای هست نیست؟
یعنی یه هرم رو تصور کنید که اکثر تا اون راسش مشکل دارن ولی راس هرم پاک و مبراست و هیچ مشکلی نداره نه تو مدیریت نه تو اجرای احکام نه ..... بلکه اون راس رو باید بیخبیال شد اون پاکه به غیر اون اگه دیدی کسی مشکل داره تقصیر کسی نیست نظارت هم وظیفه کسی نیست!!

نمیدونم تا حالا سرپرست یه گروه بودید یا نه؟
مثال یه شرکت مسافربری را میزنم.یه دفتر اصلی داره با ده تا شعبه .هر شعبه تورهای مخصوص شهرهای مختلف داره. توی هر شهری هم قراردادهای متفاوت با چند تایی هتل و مسافر خونه بسته شده.
حالا اگه آشپز یکی از این هتل ها کارش را بد انجام بده هزاری هم برنامه ریزی مسئول اصلی خوب باشه بازم همه ناراحتند و فحشش را به اون میدند .
البته نظارت هم میتونه داشته باشه که باگستردگی کار خیلی مشکله .
حالا یه کشور با این همه وسعت و دشمن داخلی وخارجی که سنگ انداز پیشرفتشند واقعا سخته اداره کردنش.
بعد هم کی میگه پیشرفت نداشتیم اینقدر توسعه علمی و پیشرفت.
چرا مایاد گرفتیم فقط کمبودها را میبینیم و مطرح میکنیم اگه بخواهیم انصاف را رعایت کنیم باید در برابر هر کمبود و مشکلی یه خدمت را هم بگیم.
خدایی من وقتی رفاه الان مردم .میزان مسافرت رفتن ها،نوع غذاخوردن ها مهمانی ها و هر چیز دیگه را که مقایسه میکنم با دوران کودکیم خیلی خیلی بهتر شده اما بازم ارزش مردم ما بیشتر اینهاست میدونم .

حرم;155257 نوشت:
نمیدونم تا حالا سرپرست یه گروه بودید یا نه؟ مثال یه شرکت مسافربری را میزنم.یه دفتر اصلی داره با ده تا شعبه .هر شعبه تورهای مخصوص شهرهای مختلف داره. توی هر شهری هم قراردادهای متفاوت با چند تایی هتل و مسافر خونه بسته شده. حالا اگه آشپز یکی از این هتل ها کارش را بد انجام بده هزاری هم برنامه ریزی مسئول اصلی خوب باشه بازم همه ناراحتند و فحشش را به اون میدند . البته نظارت هم میتونه داشته باشه که باگستردگی کار خیلی مشکله

میدونید ندونستن یه درده وقتی گفته میشه به طرف بازم هیچ تاثیری نداره یه درد بزرگتره!!(ببخشید سربسته میگم)

قبول دارم که کار خیلی مشکلیه مردم هم میفهمن مثل امام علی که از مناطق مختلف میومدن گزارش میدادن به امام و امام ترتیب اثر میدادند به قضیه!! اما یه روز یه خانوم میره پیش معاویه ولی معاویه میگه برو پی کارت(به همین مضمون) بعد زنه گریه میکنه معاویه میگه چرا گریه میکنی زنه میگه مشابه همین اتفاق بین من و علی اتفاق افتاد ولی امام علی نامه ای داد که یارو عزل شد!!!! معاویه هم گریش در اومد و....

در کل ما هم نمیخوایم زود قضاوت بشه اما لااقل رو قانونا که میشه نظارت اساسی کنن!! یعنی چی که مستحب خدا تو مملکت اسلامی واجب بشه؟؟ یعنی چی که مجازات بشه کسی که این مستحب رو انجام نداده؟ مگه نعوذ بالله اینجا کلیسای قرون وسطی است که خودشون رو جای خدا بذارن؟ تاز حرام خدا که تجسس باشه رو هرجا دلشون بخواد حلال کنن؟ چی بگم از دردام:Ghamgin: بیخیال

حرم;155257 نوشت:
بعد هم کی میگه پیشرفت نداشتیم اینقدر توسعه علمی و پیشرفت

ما کی ادعا کردیم که ایران هیچی پیشرفت نداشته؟ اما چقدر اختلاف طبقاتی تو همین سالا بوجود اومده؟؟ چه و چه و چه!!!!
اصلا من مقایسه با کشورای دیگه رو قبول ندارم ولی امام یه حرف قشنگی زد که دو سه سال پیش تو تلویزیونی که دیگه خیلی کم نگاش میکنم دیدم
امام گفت اگه یه روزی دیدید مجلسی ها از حد متوسط مردم بالاتر دارن زندگی میکنن بدونید که انقلابتون منحرف شده!! نشده؟ نشده؟؟؟؟؟
وقتی از کسایی که ارتباط نزدیک دارن میشنیدم که ..... ها سکه های آنچنانی به جای اسکناس 500 تومنی(اون زمان زیاد بود) میریختن زیر پای عروس دوماد میگفتم مملکت اسلامیه دروغه اما .....
روزنامه ها که دیگه جرات ندارن علنا دروغ بنویسن اونم کیهان!! ما میگیم دولت خاتمی اما مردم میگن رهبری ....

یاعلی حیدر مددی

حقیر سوالی از دوستان واساتید دارم . ممنون می شوم این حقیر رو سیاه را راه نمایی بفرمایئد.

آیا دراین کرسی ها قرار است نقدی صورت گیرد.؟

آیا این نقد ها را می توان یک مقدار قطر دایره اش را بزرگ تر کرد ؟

اصولا ما تا چه اندازه حق داریم در نقد و آزاد اندیشی جلو رویم ؟

آیا اجازه داریم خود همان متفکر وهمان صاحب اندیشه را هم نقد کنیم ؟ اگر جواب خیر است چرا؟

(البته با این سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری در کرمنشاه حقیر دو مطلب بسیار ناب وطلائی پیدا کردم .

یک : نقش ولایت مطلقه فقیه !!! در سخنان آقای خمینی تاکید شدید ایشان در این زمینه :Gig:
دو : نداشتن مسئولیت مقام ولایت در مقابل چالش های جامعه . :Moteajeb!:

اساتید فقه و اصول عرفان کلام فلسفه و... بفرمایید این چند کلام را برای ما تبیین کنید انشاء‌الله شبهات این حقیر هم برطرف شود ..

من الله توفیق

نقل قول:
دو : نداشتن مسئولیت مقام ولایت در مقابل چالش های جامعه . :moteajeb!:

سلام بزرگوار.
فکر میکنم شما دقیق به حرفهای ایشون توجه نکردید. چون اصلا همچین مضمونی داخلش نبود.
آقا حیطه ی وظایف ولی فقیه را گفتند .بعد هم گفتند من روی همه ی موضوعات و تصمیمات نظر نمیدم و نمیتونم نظر بدم. در جایی که حتی بعضی از تصمیمات مخالف نظر ایشونه. خوب تا اینجای حرف که درسته که اگه برخلافش بود یه عده علم دیکتاتوری هوا میکردند. برای امام خمینی هم همین بود خیلی جاها مخالف بودند اما گذاشتند خود مردم پی به قضیه ببرند .مثل انتخاب بنی صدر که خیانت کرد و مردم خودشون با بصیرت کنارش گذاشتند وامام هم قسم خوردند من از همون اول با بنی صدر مخالف بودم .اما باید جامعه خودش به این نتیجه میرسید.
اما نکته ی مهمی که آقا بابارها اشاره بهش کردند وروش تاکید دارند اینه که هر جا دیدند انقلاب از مسیر اصلی خودش داره فاصله میگیره اصلا کوتاه نمیاند مثل قضیه ی انرژی هسته ای 6سال پیش و خیانت هایی که داشت میشد و آقا جلوش را گرفت.

یا عالی حیدر مددی

برادر گرامی سلام علیکم . عرض کردیم ما را از این سرگردانی نجات دهید . شما که بیشتر ذهن ما را پریشان کردید.
بگذارید یک بار دیگر باهم گفته شما را مرور کنیم
یک : پس ولی مطلقه فقیه شخصی است که نمی تواند نظر بدهد و نباید هم نظر بدهد .
دو : ولی مطلقه فقیه نقش یک کشتی بان را دارد که می نشنید کنار !!و هرگاه امواج خروشان بکمک یک سری دست های پنهانی (حالا احتمالا بیشتر رفقا!!! وگاها دشمن ) خواستن این کشتی را منحرف کنند ، ناگهان این منجی از راه سر می رسد و سکان را در دست می گیرد و کشتی را دباره در صراط مستقیم قرار می دهد.
سوم : اگر ولی مطلقه فقیه ما بخواهد روی هرچیزی نظر بدهد آنگاه می شود دیکتاتوری.
نمی دانم درست متوجه شدم یانه ، اگر غیر ازاین است تصیح بفرمایید.

anti310;155309 نوشت:
آیا دراین کرسی ها قرار است نقدی صورت گیرد.؟ آیا این نقد ها را می توان یک مقدار قطر دایره اش را بزرگ تر کرد ؟ اصولا ما تا چه اندازه حق داریم در نقد و آزاد اندیشی جلو رویم ؟ آیا اجازه داریم خود همان متفکر وهمان صاحب اندیشه را هم نقد کنیم ؟ اگر جواب خیر است چرا؟

هر اتفاقی ممکنه تو این کرسی ها بیفته .

اما ما باید از کسی که این نظریه رو داده سوال کنیم و از قوانینی که اون گذاشته پیروی کنیم .
چون نباید قاعده ی بازی رو خراب کنیم که دیگه نشه بهش کرسی آزاد اندیشی گفت .

در ضمن جناب بینا زحمت کشیدن هم صحبتهای کامل آقا و هم گزیدشو تو این تاپیک گذاشتن.
جواب سوالهاتون اونجا هست.
یا علی

anti310;155309 نوشت:
آیا دراین کرسی ها قرار است نقدی صورت گیرد.؟ آیا این نقد ها را می توان یک مقدار قطر دایره اش را بزرگ تر کرد ؟ اصولا ما تا چه اندازه حق داریم در نقد و آزاد اندیشی جلو رویم ؟ آیا اجازه داریم خود همان متفکر وهمان صاحب اندیشه را هم نقد کنیم ؟ اگر جواب خیر است چرا؟

اما ما باید از کسی که این نظریه رو داده سوال کنیم و از قوانینی که اون گذاشته پیروی کنیم .
چون نباید قاعده ی بازی رو خراب کنیم که دیگه نشه بهش کرسی آزاد اندیشی گفت .

در ضمن جناب بینا زحمت کشیدن هم صحبتهای کامل آقا و هم گزیدشو تو این تاپیک گذاشتن.
جواب سوالهاتون اونجا هست.
یا علی

نقل قول:

ولی این خلاف آنچیزی است که ایشان در سخنرانی کرمانشاه بیان داشتند( نقش ولایت مطلقه فقیه وتبین و تاکید آن توسط آقای خمینی)

نقل قول:
اما ما باید از کسی که این نظریه رو داده سوال کنیم و از قوانینی که اون گذاشته پیروی کنیم
.

آخه من فکر می کردم همه ما باید خودمان را عرضه بکتاب الله و عترت رسول بکنیم.

نقل قول:
چون نباید قاعده ی بازی رو خراب کنیم که دیگه نشه بهش کرسی آزاد اندیشی گفت
.

پس می خوایم بازی کنیم . امکان دارد دراین بازی کسی هم سرکار گذاشته شود؟

نقل قول:
جواب سوالهاتون اونجا هست
.
پس این یک سناریو است که از پیش تعین شده

نقل قول:
یاعلی

باعلی علیه سلام برادر من

سلام چرا بحث منحرف شده به ولایت فقیه؟؟

راستی اگه میخواید اسم کار دیکتاتوری نشه من یه طرحی دارم اونم این که بشه ولایت فقیهان

یعنی شورایی بشه خوب بگذریم

اما چالش های پیش رو گفته بشه بهتره!

یکی از چالش ها اینه که آدم تا یه اشخاصی رو مورد انتقاد قرار میده یا یه کارایی سریع انگ ضد ولایت فقیه بودن و انگ ضد اسلام بودن بهش چسبیده میشه و ..... و این خودش مانع نقد و پیشرفت توی اجتماعه

اما اسلام خلاف اینو میگه اسلام میگه اگه به حاکم (که امیر المومنین باشه) بگی کافر حق نداره روت دست بلند کنه دیگران هم حق ندارند چه رسد به دیگران!!! که قرار است نایب ایشان باشند

شما هم بیخیال بحث ولایت شید و سعی کنید به حرفهای مربوط به این موضوع بپردازید

مهدی عباس زاده;155594 نوشت:
اسلام میگه اگه به حاکم (که امیر المومنین باشه) بگی کافر حق نداره روت دست بلند کنه

یاعلی حیدر مددی

سلام علیکم .چنین باید وجود ندارد برادر . بیشتر دقت بفرمایید

مهدی عباس زاده;155287 نوشت:
یعنی چی که مستحب خدا تو مملکت اسلامی واجب بشه؟؟ یعنی چی که مجازات بشه کسی که این مستحب رو انجام نداده؟ مگه نعوذ بالله اینجا کلیسای قرون وسطی است که خودشون رو جای خدا بذارن؟ تاز حرام خدا که تجسس باشه رو هرجا دلشون بخواد حلال کنن؟

میشه از این حرفایی که زدین یه نمونه بیارین؟:Gig:

anti310;155309 نوشت:
پس می خوایم بازی کنیم . امکان دارد دراین بازی کسی هم سرکار گذاشته شود؟

سلام
بازی یه مثال بود ( در مثال مناقشه نیست)

هر بازی یه قاعده ای داره و قاعدشو کسی که اونو راه اندازی کرده وضع میکنه.

این نظریه هم مال رهبره و ایشون قاعدشو همونجا گفتن .

هیچ سناریویی در کار نیست. شما برای خودتون پرونده سازی نکنین .

در ضمن تاپیک ولایت مطلقه ی فقیه یه جای دیگه هست . بحث ما کرسی آزاد اندیشی هست.

مهدی عباس زاده;155594 نوشت:
یکی از چالش ها اینه که آدم تا یه اشخاصی رو مورد انتقاد قرار میده یا یه کارایی سریع انگ ضد ولایت فقیه بودن و انگ ضد اسلام بودن بهش چسبیده میشه و ..... و این خودش مانع نقد و پیشرفت توی اجتماعه

ببخشید میشه بگین این اتفاق تو کدوم کرسی آزاد اندیشی اتفاق افتاده؟
اگه منظورتون بحث های کوچه بازاریه باید بگم که تو این بحث ها ملت فقط میخوان دلشونو خنک کنن .
طرف یاد بدهکاریهاش میفته ، نظامو میبنده به فحش . یکی دیگه هم جوابشو میده و قضیه میکشه به مشاجره ی لفظی و دعوا .

برادر من این کرسی آزاد اندیشی نیست.
کجا دیدی 4 تا کارشناس بیان حرف حساب بزنن و دعوا بشه .
البته من با اینکه با اکثر حرفاتون مخالفم ولی تا حدودی به شما حق میدم.

یادم میاد حدود 8 یا 9 سال پیش برای جلوگیری از ضایعات نان اومدن یه همایش گذاشتن و از همه دعوت شد که بیان و نظرشونو بگن .
یه گروه تحقیقاتی هم از حوزه مامور به انجام این کار شدن (البته جزئیاتشو دقیق نمیدونم . یکی از استادامون برامون تعریف کردن )
خلاصه مقاله های متعددی به اون همایش رسید . که اکثر اونها معتقد به صنعتی کردن نانوایی ها بودند.

ولی این گروه داستان ما با تحقیقات زیاد از آیات و روایات و همینطور تحقیق از کشورهای جهان به این نتیجه رسیدن که تولید نان خانگی بهترین روش برای جلوگیری از ضایعات نان هست.

القصه
تو اون همایش همه گفتن بابا این مال چند قرن پیشه و الان عملی نیست ولی تا اونا مدارکی رو دال بر اجرای این طرح در چند کشور و موفق بودن اون حتی تو کشورهای اروپایی رو کردن ، همه ساکت شدن.

نتیجه ی این ماجرا اینه که اگه ما کار کارشناسی هم انجام بدیم ، بعیده به نتیجه برسه.
و این دلیلش نظام و رهبر و ... نیست .
دلیلش کم کاری و ندونم کاریه برخی مسئولینه که به منفعت خودشون فکر میکنن تا به نظام.

باسلام . خیلی وقت ها سخن یه بزرگ باعث آرامش دل و رفع خیلی از شبهات میشه.

آيت‌الله مصباح: بنای این عالم این است که حق و باطل با هم مخلوط باشند تا امتحان شوید

آیت الله مصباح در دیدار با دانشجویان تاکید کرد: اگر اسلام نبود، حرمله ها و شمرها نیز پیدا نمی شدند و تا وقتی که خوبی هست بدی نیز هست و مطمئن باشید هرجا حقی سر برآورد ناحقی هم سر بر خواهد آورد. به عنوان مثال تا وقتی آب و باران باشد آن کف و گل و لای و ناخالصی هم خواهد بود.
به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران، صبح پنجشنبه 5/8/90دانشجویان عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های تربیت معلم، گلستان و لرستان به دیدار آیت الله مصباح رفتند.
در این دیدار آیت الله مصباح با تاکید بر این نکته که در این عالم حق و باطل با یکدیگر آمیخته است گفت: باطل همچون کف روی آب است که نمی گذارد ما آب زلال را مشاهده کنیم ولی مطمئن با شید که این کف‌ها ماندنی نیستند و از بین می روند.
وی در ادامه تصریح کرد: برخی مسائل جامعه ما هم همینطور است. نگران نباشید و مطمئن باشید که همه چیز سر و سامان خواهد گرفت.
وی در ادامه افزود: بنای این عالم این است که حق و باطل باهم مخلوط باشند تا امتحان شوید وبا جهاد می شود از این امتحان سالم و سربلند خارج شد. امتحانی که آسان و ساده و بدون پیچیدگی باشد دیگر امتحان و آزمون نیست.
وی در ادامه تاکید کرد: امتحان آن است که حق و باطل با هم آمیخته باشد تا آدم های بصیری از این امتحان سربلند بیرون بیایند.
آیت الله مصباح با بیان این نکته که کاری که به دست خدا سپرده شد دیگر خود خدا نخواهد گذاشت که از بین برود گفت: مطمئن باشید که خدا نمی گذارد که کارها و تلاشهای ما باطل شود ولی ما نیز باید وظایف خود را انجام دهیم.
وی در ادامه افزود: وقتی که سیل می آید، اول خانه هایی که استحکام ندارند را از بین می برد پس وظیفه ما این است که اول برای انسان هایی که بی سر پناه مانده اند، سرپناه ایجاد کنیم و سپس آبهای آلوده را تصفیه کنیم.
آیت الله مصباح با تاکید بر تلاش فراوان دشمنان اسلام برای پیدا کردن نقطه ضعفی در رهبر معظم انقلاب برای تخریب شخصیتشان گفت: ما رهبری داریم که دشمنان با تمام تلاششان نتوانستند یک نقطه سیاه از او پیدا کنند و این در حالی است که در دیگر کشورها اینطور نیست و.ما باید قدر ایشان را بدانیم.
وی در پایان تاکید کرد: این انقلاب با نام اسلام شروع شد و با نام اسلام به پیروزی رسید و قوام این حکومت و ملت در اسلامی بودن آن است.
کد خبر:106103 -

nakisa;154875 نوشت:
بنده صد در صد با ماهواره مخالفم (البته استانی نه) وندارم.
اینی هم که گفتم تو تلویزیون ایران دیدم .:khandeh!:

فعلاً ندارم - اشکال داشتن و نداشتنشم خودم تعیین می کنم .!:khandeh!::Moteajeb!:

nakisa;155971 نوشت:
ببخشید میشه بگین این اتفاق تو کدوم کرسی آزاد اندیشی اتفاق افتاده؟
اگه منظورتون بحث های کوچه بازاریه باید بگم که تو این بحث ها ملت فقط میخوان دلشونو خنک کنن .
طرف یاد بدهکاریهاش میفته ، نظامو میبنده به فحش . یکی دیگه هم جوابشو میده و قضیه میکشه به مشاجره ی لفظی و دعوا .

برادر من این کرسی آزاد اندیشی نیست.
کجا دیدی 4 تا کارشناس بیان حرف حساب بزنن و دعوا بشه .
البته من با اینکه با اکثر حرفاتون مخالفم ولی تا حدودی به شما حق میدم.

یادم میاد حدود 8 یا 9 سال پیش برای جلوگیری از ضایعات نان اومدن یه همایش گذاشتن و از همه دعوت شد که بیان و نظرشونو بگن .
یه گروه تحقیقاتی هم از حوزه مامور به انجام این کار شدن (البته جزئیاتشو دقیق نمیدونم . یکی از استادامون برامون تعریف کردن )
خلاصه مقاله های متعددی به اون همایش رسید . که اکثر اونها معتقد به صنعتی کردن نانوایی ها بودند.

ولی این گروه داستان ما با تحقیقات زیاد از آیات و روایات و همینطور تحقیق از کشورهای جهان به این نتیجه رسیدن که تولید نان خانگی بهترین روش برای جلوگیری از ضایعات نان هست.

القصه
تو اون همایش همه گفتن بابا این مال چند قرن پیشه و الان عملی نیست ولی تا اونا مدارکی رو دال بر اجرای این طرح در چند کشور و موفق بودن اون حتی تو کشورهای اروپایی رو کردن ، همه ساکت شدن.

نتیجه ی این ماجرا اینه که اگه ما کار کارشناسی هم انجام بدیم ، بعیده به نتیجه برسه.
و این دلیلش نظام و رهبر و ... نیست .
دلیلش کم کاری و ندونم کاریه برخی مسئولینه که به منفعت خودشون فکر میکنن تا به نظام.

مثل خیلی از منتقدین که یا سر به نیست شدن یا پناهنده سیاسی شدن تو کشور های دیگه .!.

میشه بفرمایید اون مسئولین چطور مسئول شدند ؟
خوب اگه کرسی های آزاد اندیشی باشه جایی برای اینطور مسئولینی وجود نخواهد داشت.:Nishkhand

سلام دوستان صلوات به معنای تایید نیست بلکه به معنای تشکره بنده از همه تشکر میکنم که تو بحث شرکت میکنن اما تایید نمیکنم!!

من تو مازندرانم شما هم هستید بگم کسایی برای این که معلم بمونن باید برای این رای دادن به بعضی ها توبه نامه امضا میکردند؟؟ بگم؟؟(یاد رئیس جمهور محترم افتادم که اسما تو جیبشون بود و هی میگفتن بگم .........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)
بابا ملت حق رای ندارن خوبه حالا شورای نگهبان تاییدشون کرده بود اگه نبود که میکشتنشون!! ملت معلم بد بختو تهدید به اخراج کردن که چی ؟؟
این یعنی چی؟؟ شما برید آزادی رای که این همه ادعاشو میکنید کسب کنید بعد کرسی های آزاد اندیشی!!

گیرم که راه افتاد به اعتراف خودتون ثمره نداره زحمت نکشید بحثو تموم کنید بهتره سودی نداره!!

نقل قول:
شما برید آزادی رای که این همه ادعاشو میکنید کسب کنید بعد کرسی های آزاد اندیشی!!
[/QUOT
[=Arial Black]سلام . فکر کنم شما تا حالا رای ندادیدا.
[=Arial Black]تا اونجا که ما میدونیم افراد میاند پای صندوق و بدون اینکه کسی ببینه اسم یه نفر را مینویسند بعد هم جایی ثبت نمیشه کی به کی رای داده. دیگه نداشتن آزادی یعنی چههههههههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:Moteajeb!:

مهدی عباس زاده;156161 نوشت:
من تو مازندرانم شما هم هستید بگم کسایی برای این که معلم بمونن باید برای این رای دادن به بعضی ها توبه نامه امضا میکردند؟؟ بگم؟؟(یاد رئیس جمهور محترم افتادم که اسما تو جیبشون بود و هی میگفتن بگم .........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)

کی فهمیده بود که اونا به کی رای دادن؟

سلام به مسافر 110 دوست جدید خوش اومدید

یکم به مطالب قبلی دقت کنید میفهمید که منظور از آزادی بیانی که نیست در رای چیه!

گیرم کسی سر صندوق نفهمید اونی که اومد تو مدرسه ازش پرسیدن به کی رای دادی باید مخفی کنه؟؟

اصلا گیرم تبلیغ کرده برای اونی که دوستش داره مگه نظامی بود که تبلیغ براش ممنوع باشه(هر چند که ....) جرم که نکرده گفته به فلانی رای بدید!! اصلا چرا بهش میگن توبه کنه که به فلانی رای داده؟؟

این توبه یعنی آزادی یا اسارت؟ اگر آزاد است توبه یعنی چه؟؟ اگر اسیر است دم از آزادی یعنی چه؟؟

موضوع قفل شده است