نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: با در نظر گرفتن تمام شرایط روز با این شیوه و سبک.....

رأی دهندگان
85. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • موافقم

23 27.06%
  • مخالفم

63 74.12%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حمایت از ولایت و رهبری با موسیقی رپ+نظر سنجی

نوشته
    41
    حضور
    3 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    355

حمایت از ولایت و رهبری با موسیقی رپ+نظر سنجی

به نام خدا

با در نظر گرفتن نظر امام خامنه ای در مورد موسیقی

موسیقی‌ ای‌ که انسان را به بیکارگی‌ و ابتذال و بی‌ حالی‌ و واخوردگی‌ از واقعیت های‌ زندگی‌ و امثال اینها
    بکشاند، موسیقی‌ حلال نیست؛ موسیقی‌ حرام است. موسیقی‌ چنانچه انسان را از معنویت، از خدا و از ذکر غافل کند، حرام است. موسیقی‌ ای‌ که انسان را به گناه و شهوت رانی‌ تشویق کند، حرام است؛ از نظر اسلام این است.
    موسیقی‌ اگر این خصوصیات مضر و موجب حرمت را نداشته باشد، البته آن وقت حرام نیست.
    اینهایی‌ را که من گفتم، بعضیش در موسیقی‌ بی‌ کلام و در سازهاست؛ بعضی‌ هم حتی‌ در کلمات است. یعنی‌ ممکن است فرضاً یک موسیقی‌ ساده ی‌ بی‌ ضرری‌ را اجرا کنند، لیکن شعری‌ که در این موسیقی‌ خواندهمی‌ شود، شعر گمراه کننده ای‌ باشد؛ شعر تشویق کننده به بی‌ بندوباری‌، به ولنگاری‌، به شهوترانی‌، به غفلت واین طور چیزها باشد؛ آن وقت حرام می‌ شود. بنابراین، آن چیزی‌ که شاخص حرمت و حلیت در موسیقی‌است و نظر شریف امام هم در اواخر حیات مبارکشان - که آن نظریه را در باب موسیقی‌ دادند - به همینمطلب بود، این است. موسیقی‌ لهوی‌ داریم. ممکن است موسیقی‌ - به اصطلاح فقهی‌ اش - موسیقی‌ لهوی‌ یعنی‌ غفلت، یعنی‌ دور شدن از ذکر خدا، دور شدن از معنویت، دور شدن از واقعیت های‌ زندگی‌، « لهو » باشد.
    دور شدن از کار و تلاش و فرو غلتیدن در ابتذال و بی‌ بندوباری‌. این موسیقی‌ می‌ شود حرام. اگر این با
    کیفیت اجرا حاصل شود، اگر با کلام حاصل شود؛ فرقی‌ نمی‌ کند.
    من نمی‌ توانم به طور مطلق بگویم که موسیقی‌ اصیل ایرانی‌، موسیقی‌ حلال است؛ نه، این طور نیست. بعضی‌
    خیال می‌ کنند که مرز موسیقی‌ حلال و حرام، موسیقی‌ سنتی‌ ایرانی‌ و موسیقی‌ غیرسنتی‌ است؛ نه،
    این طوری‌ نیست. آن موسیقی‌ ای‌ که منادیان دین و شرع همیشه در دوره های‌ گذشته با آن مقابله می‌ کردند
    و می‌ گفتند حرام است، همان موسیقی‌ سنتی‌ ایرانی‌ خودمان است که به شکل حرامی‌ در دربارهای‌
    سلاطین، در نزد افراد بی‌ بندوبار، در نزد افرادی‌ که به شهوات تمایل داشتند و خوض در شهوات می‌ کردند،اجرا می‌ شده است. این همان موسیقی‌ حرام است. بنابراین، مرز موسیقی‌ حرام و حلال، عبارت از ایرانی‌بودن، سنتی‌ بودن، قدیمی‌ بودن، کلاسیک بودن، غربی‌ بودن یا شرقی‌ بودن نیست؛ مرز آن چیزی‌ است کهمن عرض کردم. این ملاک را می‌ شود به دست شما بدهیم، اما این که آیا این نوار جزو کدام هاست، این را مننمی‌ توانم مشخص کنم.
    به نظرم می‌ رسد که موسیقی‌ می‌ تواند گمراه کننده باشد، می‌ تواند انسان را به شهوات دچار کند، می‌ تواند انسان را غرق در ابتذال و فساد و پستی‌ کند؛ می‌ تواند هم این نباشد و می‌ تواند عکس این باشد. مرز حلال و حرام این جاست. من امیدوارم که شما جوانان با این زاد تقوا بتوانید وارد میدان شوید و تولیدهایی‌ داشته باشید که به معنای‌ حقیقی‌ کلمه هم خصوصیات موسیقی‌ خوب و بلیغ را داشته باشد و به معنای‌ حقیقی‌ تأثیرگذار مثبت باشد و حقیقتا جوانان و روحها را به صفا و به معنویت و به حقیقت رهنمون کند.

بدونه هیچ پیش زمینه فکری به یکی از ایده های دوست بسیجی می نشینیم

سرور دانلود

همه نظرات محترم

یا علی

ویرایش توسط seyed : ۱۳۹۰/۰۷/۳۰ در ساعت ۱۶:۳۲ دلیل: ویرایش نظر سنجی
    تمام لذت عمرم همين است
    كه مولايم اميرالمومنين است

2. صلوات ها 37

3.  

علاقه
    مطالعه، تفکر، پیاده روی، باران، رحمت خدا
    نوشته
    365
    حضور
    8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    42
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2828

به نام خدا
    سلام علیکم

بله خوب احتمالا یه روز هم دست به تجاوز به بی حجاب ها میزنند تا تنبیه بشوند! و واقعا چه از خود گذشتگی!
    بعله!

کاش بجای خود بزرگ بینی میدیدم خیلی از کسایی که یه روز راهو کج رفتن اولش نیتشون خیلی هم خیر بوده اما بخاطر تندروی ها، بخاطر خود بهتر دیدن، از سر عیب دیگران دیدن و در پی عیب و اصلاح خودشون نبودن یه روز به اینجا رسیدند

5. صلوات ها 21

نوشته
    41
    حضور
    3 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    355

به نام خدا
    دوستان لطف کنند دلیل موافق و مخالف بودن نظرشون رو بفرمایند
    همچنین اگه نقدی بر این موسیقی مصداقی است
    بنده از خواننده(هاشم تفکری بافقی) این موسیقی هم دعوت کردم که با ما همراه باشند
    یا علی

تمام لذت عمرم همين است

7. صلوات ها 13

علاقه
    قرآن و اهل بیت (ع)
    نوشته
    111
    حضور
    16 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    1211

(بهتر بود نظر سنجی یه گزینه ی سومی هم داشته باشه)

سلام من موافقم چون.....
    نسل جدید امروز این نوع خوندن رو میپسنده و اگه بخواهیم اطلاع رسانی ای شده باشه برای جوونا این راهکار مناسبه.
    اما در عین حال مخالفم چون....
    ممکنه بعضیا بگن خوب بسیجی که این باشه منو بی خیال هرکاری خواستم انجام میدم کی به کیه....یعنی نباید پیاز داغش زیاد باشه که خدای نکرده توهین به بسیجی ها بشه
    یاعلی(ع) و التماس دعا

9. صلوات ها 15

نوشته
    41
    حضور
    3 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    355

نقل قول نوشته اصلی توسط [[یا فاطمه زهرا(س)
    ];154096] (بهتر بود نظر سنجی یه گزینه ی سومی هم داشته باشه)
    به نام خدا
    خب گزینه سوم میشه همین دلیل شما دیگه
    با در نظر گرفتن شرایط با اصل موضوع موافقید
    ولی با اما و اگر، درسته؟

یا علی
    تمام لذت عمرم همين است

11. صلوات ها 13

علاقه
    قرآن و اهل بیت (ع)
    نوشته
    111
    حضور
    16 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    1211

نقل قول نوشته اصلی توسط seyed نمایش پست ها
    به نام خدا
    خب گزینه سوم میشه همین دلیل شما دیگه
    با در نظر گرفتن شرایط با اصل موضوع موافقید
    ولی با اما و اگر، درسته؟

یا علی
    دقیقا همینطوره به نظرم همه ی جوانب باید سنجیده بشه بعد کار انجام بشه اینطور بهتره
    در مورد متن شعر قسمت آخرشو خیلی خوشم اومد که میگفت میدونم ترسیدی خیلی جالب بود

ویرایش توسط ║✿║خادم زهرا║✿║ : ۱۳۹۰/۰۷/۳۰ در ساعت ۲۰:۱۶

13. صلوات ها 12

نوشته
    41
    حضور
    3 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    355

به نام خدا
    بنده هم با اصل موضوع(حمایت با شیوه های به روز دنیا موافقم)
    ولی همون طور که هدف وسیله رو توجیه نمی کنه
    باید با شناخت بیشتری به این موضوع پرداخت مثلا سبک موسیقی انتخابی به نقلی منصوب به شیطان پرستها است!

مستندی در همین مورد

یا در موارد شعر، اولین موردی که نظر منو جلب کرد "کوچه علی چپ" بود ، برای ما خیلی وقته که این کوچه به عمر چپ تغییر کرده
    و...
    بدونه شک چه بخواهیم یا نخواهیم این شیوه حمایتی داره وارد عرصه میشه پس ای کاش کاری تقلیدی و بدونه برنامه نباشه و ما بتونیم با پیشنهاد ها بهترین جهت دهی رو برای کسانی که در این عرصه فعالیت می کنند ایجاد کنیم

یا علی

تمام لذت عمرم همين است

15. صلوات ها 10

نوشته
    352
    حضور
    3 روز 46 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2573

با سلام.
    شدیدا مخالفم. ذایقه ی دیندارها و ولایتی ها وهمه رو عوض میکنه.هرچیز باید سر جای خودش باشه.یه مثال میزنم.یه زن مانتویی برای حفظ شأن یه مکان مذهبی مثل حرم امام رضا باید چادر سر کنه.در مورد این هم همینطوره در شان ولایت نیست. این آهنگ ها ریششون غیر اسلامیه.مثل این که خرید وفروش وسایل قمار حرومه حتی اگه خودت قمار نکنی. چرا همه چیز داره خلط میشه. داریم به کجا میریم. همون سبک حاج محمود کریمی بیشتر در شأن ولایته.خیلی مخالفم. کلا با موسیقی مخالفم.دیگه از همه بدتر رپش.دیگه بدتر در باره ولایت.
    شهید آوینی : ما شهادتی بی درد می خواهیم حال آنکه شهادت را جز به اهل درد ندهند.

17. صلوات ها 15

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

نقل قول نوشته اصلی توسط seyed نمایش پست ها
    یا علی
    خب اگر جاذبه و دافعه حضرت رو بر اساس موازین و معیارهای انحراف ببینیم و بسنجیم مشکلی پیش نمی آید .
    ولی نه در باب هر موضوعی. بحث رهبری یا بزرگان دینی بحث جدائی است و موسیقی ( بطور کل ) هنوز در ابتدای راه
    اگر ماهیت تبلیغی برای کپی برداری از تفکرات و معیارهای غربی مورد توجه قرار گیرد و بنوعی یک رپر برای خود یک ماهیت و هویت غیر غربی و دینی داشته باشد خب طبعا موضوع فرق میکند.( البته امکان چنین تیپ فکری ای قابل تصور نیست معمولا کپی برداری رواج دارد )

من یک رپی رو اینجا میگذارم که یکی از آنتی ماسونها خوانده حتما گوش کنید
    شاید بتوان این رپ را از جمله رپهائی دانست که یک کار ارزشی انجام داده

یاحق
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

19. صلوات ها 9

علاقه
    نقاشی و نویسندگی
    نوشته
    696
    حضور
    62 روز 3 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1608

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

در یک کلام ... هنر از نظر اسلام حرام است مگر با شرط و شروط های سخت و پیچیده !
    البته من این جمله بالا رو قبول ندارم و اینکه تبلیغ بشه از حکومت جمهوری اسلامی و ولایت رهبری و ... با موسیقی رپ که معمولا در ایران به نوع سیاسیش مردم گرایش دارن بر عکس امریکایی ها ، چیز ابتکاری ای است و خوب !

به نظر من این موسیقی ای که ایشون خواندن ، یک کار جالب و جدیده ! البته من اولین بارم بود ... شما رو نمی دونم. خب چه بدی داره که این حکومت رو با موسیقی روز .... با هنر های روز و فرهنگ روز تبلیغ کنیم ... این آقا نیومده که مثل ساسی مانکن و رپر های محترم دیگر درباره ی خوشگلی زن ها بخونه ! پس حرام قطعا نیست .... این آقا مثل رپ های هیچکس که درباره ی مشکلات می خونه ، خوانده است البته از نوع سیاسیش ...

در ضمن من یک اعتراضی دارم به اینکه موسیقی سنتی ایرانی حرام است ! یک سوال .... خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد ... من یک هفته ی پیش در یک کنسرت موسیقی سنتی گیلانی شرکت کردم به نام عشاق .... خیلی موسیقی های زیبا که نه حس شهوت داد به من ..... نه حس بیهودگی و نه از خدا دور شدن بلکه به من فهماند که این موسیقی صد برابر موسیقی هایی همچون رپ ! قشنگ تره ! البته رپ جایگاه خاص خودش رو داره ....

بگذریم .... در آخر می گویم چه اشکالی داره که فرهنگ هنری ایران به روز باشه ... این آقا کارش خوب بود ... و به امید اینکه تبلیغات دین اسلام و ولایت فقیه و ... را با راه های مدرن و مختلف و ابتکاری وارد فرهنگ ایران و دیگر کشور ها بکنند
    اگه نه ... دلیلش رو بگو
    ویرایش توسط Kamran : ۱۳۹۰/۰۸/۰۴ در ساعت ۲۱:۱۱

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری