Ooo○• مباحث پیرامون طب اسلامی، سنتی و مزاج شناسی •○ooO

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
Ooo○• مباحث پیرامون طب اسلامی، سنتی و مزاج شناسی •○ooO

مباحث و گفتگوها، پیرامون طب اسلامی، سنتی و مزاج شناسی

در جستجوي درست و غلط;155484 نوشت:

سلام سخنراني ها و مطالب دكتر روازاده، دكتر خداداي و دكتر آل اسحاق هم جالبه. اگه امكانش هست برا همه بذاريد.

با سلام و احترام

سخنرانی های عمومی طبی در تاپیک زیر قرار داده میشه ان شاءالله؛

موفق باشید.

سلام
و خسته نباشید خدمت آذربانوی عزیز:Gol:

یه پیشنهاد داشتم
میشه این مباحث از هم تفکیک بشن . چون طب اسلامی با طب سنتی با هم فرق داره .
والبته یه سری از احادیث وجود داره که جعلی بودنشون از طریق علم ثابت شده .و نه تنها سودی به حال انسان نداره بلکه ضرر جبران ناپذیری هم داره .و همینطور مباحثی که به اسم طب سنتی یا اسلامی باعث سو استفاده ی بعضی افراد سود جو شده.

در این موضوع شکی نیست که رژیم غذای مناسب تو افزایش طول عمر تاثیر زیادی داره.
ولی من پیشنهاد میکنم اگه حرفی یا صحبتی از این مسائل به میون میاد (به خاطر در میون بودن جون آدمها ) ، حتما حرفهای کارشناسانه باشه .

یعنی از یه متخصص طب سنتی باشه.
موارد خیلی زیادی از بیمارانی که با اطلاعات کم در دام این افراد افتادن و حتی جونشونو از دست دادن .
من موارد زیادی رو تو بیمارستان دیدم ولی نمیخوام راجع بهش صحبت کنم .چون نمیخوام دید مردم در مورد طب سنتی بد بشه .
اگه این کار زیر نظر یه متخصص طب سنتی صورت بگیره ، مطمئنا منفعت زیادی داره .

متشکرم:Gol:

nakisa;156350 نوشت:

یه پیشنهاد داشتم
میشه این مباحث از هم تفکیک بشن . چون طب اسلامی با طب سنتی با هم فرق داره .

با سلام و احترام خدمت سرکار نکیسای عزیز و پرتلاش :Gol:

طب اسلامی تعریف بسیار گسترده ای داره و اینطور نیست که فقط احادیث و روایات بعد از پیامبر گرامی اسلام در زمینه طب رو، طب اسلامی بنامیم.

البته یک مناظره ی علمی در مورد طب، امام صادق علیه السلام با یک طبیب هندی دارند که ان شاءالله در سایت میذارم، اون مناظره هم خیلی زیبا و کامل هست.

جهت اطلاع بیشتر از تعریف طب اسلامی و ویژگی های اون به اینجا رجوع کنید:

Ooo○• معرفی طب اسلامی •○ooO

ضمن اینکه من در این زمینه هیچ توصیه ی پزشکی ارائه ندادم! و فقط اطلاعات کلی و پایه ای طب اسلامی، سنتی رو در سایت قرار میدم. پس ان شاءالله هیچ خطری کسی رو تهدید نمی کنه.

در مورد لینکی که در پاسخ سرکار "در جستجوی غلط و درست" گذاشتم هم باید عرض کنم، اول اون تاپیک اشاره شده که این فایلها صرفاً جهت اطلاع هست، نه تایید. (ضمناً در حال بررسی ادامه دادن یا تعطیل کردن اون تاپیک هستیم.)

موفق باشید :Gol:

هوشافی

انواع چای ایرانی مورد تأیید ائمه معصومین(علیهم السلام)و اندیشمندان بزرگ اسلامی

چای بادرنج بویه: طبیعت بسیار گرم خواص:مقوی قلب واعصاب،خونساز،تقویت کننده سلولهای مغز،فوق العاده آرامبخش،محرک معده،خواب آور،نشاط آور،ضد صدای گوش،تشنج،اسپاسم،بیماری های کلیوی،بوی بد دهان و خواب های وحشتناک(چای مورد علاقه حضرت علی علیه السلام)
طرز تهیه:یک مشت کوچک بادرنج بویه + دو لیوان آب سرد روی شعله مستقیم قرار دهید تا به نقطه جوش برسد سپس با شعله غیر مستقیم خوب دم بکشد.

برای مشاهده انواع گوناگون چای ها به سایت د کتر روازاده مراجعه فرمایید.
http://ravazadeh.com

موضوع قفل شده است