نه در اختر حرکت بود و نه در قطب سکون...

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نه در اختر حرکت بود و نه در قطب سکون...

نه در اختر حرکت بود ونه در قطب سکون ----- گر نبودی به زمین خاک نشینانی چند
میدونی یکی از بدیهای آدمای خوب چیه؟!!!!!!!
بابا شوخی کردم زیاد جدی نگیر.
باور کنید من گاهی اوقات از تواضع آدمای خوب صبرم تموم میشه.میگم آخه خدا چقدر به اینها صبر دادی که اینقدر تودارند؟
ماها غافلیم .غافلیم از اینکه توی این دنیا خیلی از آدمای خوب هستند که ،خدا به خاطرشون بلاها رو از ما آدما،دفع میکنه؛ ولی ما نه تنها دنبال این نیستیم که بشناسیمشون بلکه گاهی اوقات از سر نادونی به بعضی هاشون جسارت هم میکنیم...
این تواضع اوناست که خیلی از اوقات ماها رو گستاخ میکنه.وخدایش هم اگه این همه صبر وتواضع نداشتند خدا هم این همه مقامات بهشون نمیداد
اینها رو گفتم همه اش برا همین یه جمله:
"نکنه ماهم یه موقع ندونسته به یکیشون جسارت کنیم.
از این به بعد هر کسی رو دیدی احتمال این رو بده که این یکی از اولیاءخداست که اگه بهش جسارتی بکنی تو رو خیلی عقب میندازه"

امام رضا علیه السلام در روایتی ده نشانه برای عاقل ذکر می کنند و نشانه آخر را به دلیل اهمیت اینطور می فرمایند: دهمى چيست و چيست دهمى؟
اصحاب از ایشان پرسیدند: دهمین نشانه چيست؟
حضرت فرمودند: عاقل هیچ کسی را نمیبیند جز اين كه بگويد او از من بهتر و پرهيزكارتر است.

آذر بانو;153508 نوشت:

امام رضا علیه السلام در روایتی ده نشانه برای عاقل ذکر می کنند و نشانه آخر را به دلیل اهمیت اینطور می فرمایند: دهمى چيست و چيست دهمى؟
اصحاب از ایشان پرسیدند: دهمین نشانه چيست؟
حضرت فرمودند: عاقل هیچ کسی را نمیبیند جز اين كه بگويد او از من بهتر و پرهيزكارتر است.

اتفاقا چند شب پیش پای منبر یه بزرگواری بودیم که محور صحبتهاش رو روی این حدیث نورانی قرار داده بود و واقعا حدیث تکون دهنده ایی بود

راهی;153499 نوشت:

از این به بعد هر کسی رو دیدی احتمال این رو بده که این یکی از اولیاءخداست که اگه بهش جسارتی بکنی تو رو خیلی عقب میندازه"

با سلام و احترام

البته بنده با این مورد که هر کسی رو دیدم این احتمال رو بدم که از اولیاء خداست مخالفم!
فقط همون کلام نورانی حضرت علی بن موسی الرضا علیهم السلام رو اگر عاقل باشم عملی میکنم. (او از من بهتر و پرهیزکارتر است.)

خصوصاً که امروزه بازار اولیاء خدا حسابی داغ شده!!!

با تشکر
موفق باشید.

آذر بانو;153665 نوشت:

با سلام و احترام

البته بنده با این مورد که هر کسی رو دیدم این احتمال رو بدم که از اولیاء خداست مخالفم!
فقط همون کلام نورانی حضرت علی بن موسی الرضا علیهم السلام رو اگر عاقل باشم عملی میکنم. (او از من بهتر و پرهیزکارتر است.)

خصوصاً که امروزه بازار اولیاء خدا حسابی داغ شده!!!

با تشکر
موفق باشید.

سلام به شما

به نظر من یک احتمال کلی درباره خوب بودن افراد و اینکه ممکنه اون فردی که تو نمیشناسی یکی از اولیاء خدا باشه، منافاتی با دقت انسان در موارد حساس که باید با شناخت کامل به یه فرد اعتماد کرد، نداره

یه بزرگی میفرمود در زندگی آدم باید دوتا عینک داشته باشه

1. عینک درشت بین:منظورش این بود که آدم در اکثر جاها، نه همه جاها، وقتی با یه آدم برخورد میکنه که خوب نمیشناسدش خیلی تو کاراش دقیق نشه و کلی نگری کنه و کاراش رو تا جایی که میتونه حمل به خیر کنه

2.عینک ریز بین:این تو جاهایی مورد استفاده هستش که سرنوشت آنسا به نگاه درست به اون فرد بسته شده ؛ مثال ساده اش مثل خواستار آدم و یا اینکه تو بعضی از جاها آدم میخواد از یه نفر الگو بگیره و اون رو راهنمای خودش قرار بده که اینجاها دیگه نمیشه با اون عینکِ حملِ به خیر نگاه کنه

ممنون از نظری که دادید...

موضوع قفل شده است