9 سال اختلاف سن

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
9 سال اختلاف سن

با سلام !
یکی از دوستانم که خیلی دختر مثبت و مقیدی می باشد،چند سال هست که پسر عمه اش ازش خواستگاری کرده ،ایشون هم خیلی پسر خوب و با ایمانی است وتاکید داره که حتما با دوست من ازدواج کنه اما از لحاظ سنی 9 سال از دوستم بزرگتره؛ و دوست من با اینکه پسرعمش رو دوست داره اما با این قضیه مشکل داره و میگه 9 سال تفاوت سنی خیلی زیاده و اون زود پیر میشه و از طرف دیگه از این که چند ساله پسر عمش به خاطر اون ازدواج نکرده عذاب وجدان داره!و حالا نمی دونه باید چکار کنه!
به نظر شما جواب منفی دادن فقط به خاطر سن طرف مقابل کار درستیه؟ و الان دوستم چطور میتونه با این قضیه کنار بیاد؟

سلام:Gol:

تاپیک های مرتبط

فاصله سنی چقدر مهم است؟

تفاوت سنی(پست 295 به بعد)

علی یارتان:Gol:

با سلام

به پست دو و سوال 20 این تاپک مراجعه نمایید

http://www.askdin.com/showthread.php?t=3983

یا علی

سلام از راهنمایی تون ممنونم اما دوست من الان مونده چکار کنه؟تفاوت سنی براش مهمه، جدیدا چون زیاد به این موضوع فکر کرده تا حدودی قانع شده که با پسر عمش ازدواج کنه اما ازاونجاییکه3سال پیش ازش خواستگاری کرده الان باید چطوری به پسر عمش بفهمونه که تا حدودی راضی شده و ایشون دوباره میتونه بیاد خواستگاری چون دوستم مطمئنه که پسر عمش غیر از اون با کسی ازدواج نمیکنه؟

سلام
عرض ادب و احترام
دوستان منابع خوبی معرفی کردند
دو نکته را توجه کنید سن جزو ملاک های فرعی است اول باید ملاک های اصلی را برسی کنند اگر آنها درست بود بعد سن را مورد برسی قرار بدهید
سن طرف هم در این موضوع بهش دقت بشود
مثلا فاصله 9 سال می تواند بین 24 با 33 باشد یا 18با 27 باشد در هر دو اختلاف سنی 9 است ولی کلی با هم این دو مورد فرق دارند
برای اطلاع بیشتر به این موضوع هم مراجعه کنید
ملاک های بهترین همسر

مـهـدی;153298 نوشت:

دو نکته را توجه کنید
1- سن جزو ملاک های فرعی است اول باید ملاک های اصلی را برسی کنند اگر آنها درست بود بعد سن را مورد برسی قرار بدهید

2- سن طرف هم در این موضوع بهش دقت بشود
مثلا فاصله 9 سال می تواند بین 24 با 33 باشد یا 18با 27 باشد در هر دو اختلاف سنی 9 است ولی کلی با هم این دو مورد فرق دارند

با سلام و احترام

نکات بسیار مهمی و قابل تاملی رو جناب مهدی اشاره کردند، حتماً دقت کنید، و لینکی که معرفی کردند رو هم حتما مطالعه کنید.

با تشکر
موفق باشید.

ya zahra;153252 نوشت:
سلام از راهنمایی تون ممنونم اما دوست من الان مونده چکار کنه؟تفاوت سنی براش مهمه، جدیدا چون زیاد به این موضوع فکر کرده تا حدودی قانع شده که با پسر عمش ازدواج کنه اما ازاونجاییکه3سال پیش ازش خواستگاری کرده الان باید چطوری به پسر عمش بفهمونه که تا حدودی راضی شده و ایشون دوباره میتونه بیاد خواستگاری چون دوستم مطمئنه که پسر عمش غیر از اون با کسی ازدواج نمیکنه؟

:Gig::fekr:

سلام دوست عزیز.فاصله ی سنی زمانی مهم است که در زهنشان پیش نیاید که چون بزرگتره نکنه بهم زور بگه و... .اگه اخلاقشون رفتارشون کردارشون به هم میاد باهم ازدواج کنند.این خوشبختیه این دونفر باعث میشه همیشه جوون تر بشن و چهرشون شاد بشه و اختلاف سنیشونو بپوشونه.
ای کاش تو این سه سال درباره ی هم تحقیق میکردند که اخلاقشون به هم میاد یا نه.

موضوع قفل شده است