صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چگونه هزار رکعت نماز بخوانیم

علاقه
    جلسات عرفانی
    نوشته
    41
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    300

چگونه هزار رکعت نماز بخوانیم

مرحوم كفعمى روایت كرده است:

روزى پیامبر خدا صلّى الله علیه و آله به حضرت على علیه السلام فرمود: دیشب چه عملى انجام داده‌اى؟

آن حضرت اظهار داشت: پیش از آن كه بخوابم، هزار ركعت نماز به جا آوردم، حضرت رسول فرمود: چگونه؟!

پاسخ داد: از شما شنیدم كه فرمودى: هر كس هنگام خوابیدن سه مرتبه بگوید: «یَفْعَلُ اللهُ ما یَشاءُ بِقُدْرَتِهِ، وَ یَحْكُمُ ما یُریدُ بِعِزَّتِهِ» ؛ او همانند كسى است كه هزار ركعت نماز خوانده است.

حضرت رسول اکرم فرمود: راست گفتى، چنین است.

مستدرك الوسائل، ج 5، ص 49، ح 21.
    ویرایش توسط مرضیه رحیمی : ۱۳۹۰/۰۷/۲۲ در ساعت ۱۲:۳۱

2. صلوات ها 14

3.  

علاقه
    دفاع از حضرت زهرا (س)-سید عباس-اکبر بیرامی
    نوشته
    1,424
    حضور
    33 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    2
    گالری
    2
    صلوات
    2980

سلام
    اولا اگه می خوای ثوابش رو ببری این کار را بکن
    امام صادف : گفتن تسبیحات حضرت فاطمه الزهرا (س) از هزار رکعت نماز بهتر است پس تو می تونی این کار رو بکنی و در 25 راه علامه سید بحر العلوم امده است که از اعمالی مانند : نماز های مستحبی زیاد و خواندن دعاهای طولانی باید خودداری کرد البته برای ما چون با عث زده شدن ما می شود

5. صلوات ها 5

علاقه
    فیزیک ، معارف ، ورزش
    نوشته
    2
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    51
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6

با سلام خدمت دوستان.

من فکر میکنم اینجور مطالب کلاه شرعین.

آقا من راضی نیستم وقتی 11 رکعت نماز شب میخونم با کسی که فقط 1 رکعت وتر رو میخونه یکی باشم.

حالا هی احادیث جعلی میارن میگن که آره اگه فلان کارو کنی با فلان کس یکی میشی......

7. صلوات ها 4

نوشته
    611
    حضور
    6 روز 17 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1951

نقل قول نوشته اصلی توسط بوعلی نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان. من فکر میکنم اینجور مطالب کلاه شرعین. آقا من راضی نیستم وقتی 11 رکعت نماز شب میخونم با کسی که فقط 1 رکعت وتر رو میخونه یکی باشم. حالا هی احادیث جعلی میارن میگن که آره اگه فلان کارو کنی با فلان کس یکی میشی......
    قطعا كسي كه 11 ركعت نماز شب ميخواند يكي نيست با كسي كه فقط وتر را ميخواند،اما اين كه بگوييم اين احاديث جعلي است كلامي است نادرست. اين كه در حديث معتبر از امام صادق (عليه السلام) آمده است كه تسبيحات جده ام حضرت زهرا (سلام الله عليها) در نزد من بهتر از هزار ركعت نافله است ،منظور از كلام حضرت ثواب آن عمل است نه اثر آن.هر عبادتي از عبادات اسلام يك ثواب دارد و يك اثر و اين ها دو مقوله جدا از هم هستند.ممكن است ثواب عملي از عمل ديگر بيشتر باشد اما اثر آن عمل را نداشته باشد.
    مثلا شما اگر هر ماه يك بار ختم قرآن بكنيد ثوابش در مجموع بيشتر از آن است كه هر جمعه غسل جمعه بكنيد اما اگر ميخواهيد بدن شما در قبر نپوسد بايد غسل جمعه كنيد .ميوه هاي مختلف را در نظر بگيريد ،بدن ما براي تامين نياز هاي غذايي به انواع مختلف ميوه ها احتياج دارد به همين ترتيب بدن برزخي ما هم به دعاها ونمازها و اعمال مختف نياز دارد و همينطور كه هيج ميوه اي جاي ميوه ي ديگر را نميگيرد هيج عملي جاي عمل ديگر را نمي گيرد .

9. صلوات ها 6

علاقه
    تحصیل تهذیب ورزش
    نوشته
    133
    حضور
    20 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    549

نقل قول نوشته اصلی توسط عين الحيات نمایش پست ها
    قطعا كسي كه 11 ركعت نماز شب ميخواند يكي نيست با كسي كه فقط وتر را ميخواند،اما اين كه بگوييم اين احاديث جعلي است كلامي است نادرست. اين كه در حديث معتبر از امام صادق (عليه السلام) آمده است كه تسبيحات جده ام حضرت زهرا (سلام الله عليها) در نزد من بهتر از هزار ركعت نافله است ،منظور از كلام حضرت ثواب آن عمل است نه اثر آن.هر عبادتي از عبادات اسلام يك ثواب دارد و يك اثر و اين ها دو مقوله جدا از هم هستند.ممكن است ثواب عملي از عمل ديگر بيشتر باشد اما اثر آن عمل را نداشته باشد.
    مثلا شما اگر هر ماه يك بار ختم قرآن بكنيد ثوابش در مجموع بيشتر از آن است كه هر جمعه غسل جمعه بكنيد اما اگر ميخواهيد بدن شما در قبر نپوسد بايد غسل جمعه كنيد .ميوه هاي مختلف را در نظر بگيريد ،بدن ما براي تامين نياز هاي غذايي به انواع مختلف ميوه ها احتياج دارد به همين ترتيب بدن برزخي ما هم به دعاها ونمازها و اعمال مختف نياز دارد و همينطور كه هيج ميوه اي جاي ميوه ي ديگر را نميگيرد هيج عملي جاي عمل ديگر را نمي گيرد .
    در ضمن ثواب نماز شب که برادر عزیز بوعلی فرمودند به میزانی بزرگ و بی اندازه است که در جایی ذکر نشده و بی شک نه تنها از نظر اثر بلکه ثواب هم بیشتر از هزار رکعت هستش.

برای مثال شما اگر صبح یک قاشق عسل و تعدادی مغز بادام و گردو تا شب سرحال تر و پرانرژی تر از زمانی هستی که مثلا 20 تا موز بخوری.

نماز شب عسل و گردو هستش و هزار رکعت نماز موز.
    .::یار دلارام دل برده از ما آرام و آرام الحمدالله::.

11. صلوات ها 5

علاقه
    فیزیک ، معارف ، ورزش
    نوشته
    2
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    51
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط عين الحيات نمایش پست ها
    فرمایش شما درسته ، ولی وقتی یک نفر میاد این احادیثو برای جوونا میخونه و هیچ وقت از متفاوت بودن آثارش صحبت نمیکنه این به اسلام ضربه میزنه....
    مثلا من با موضوع شفاعت امام حسین(ع) و کلا معصومین(علیهم السلام) مشکل دارم.
    چرا الکی یه جوون رو دل خوش میکنیم که آقا بیا تموم گناهات بخشیده میشه اگر فقط چند قطره اشک بریزی!!!!
    و آیا شما منکر احادیث جعلی میشید؟؟؟؟؟

13. صلوات ها 2

نوشته
    611
    حضور
    6 روز 17 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1951

فرمایش شما درسته ، ولی وقتی یک نفر میاد این احادیثو برای جوونا میخونه و هیچ وقت از متفاوت بودن آثارش صحبت نمیکنه این به اسلام ضربه میزنه.... مثلا من با موضوع شفاعت امام حسین(ع) و کلا معصومین(علیهم السلام) مشکل دارم. چرا الکی یه جوون رو دل خوش میکنیم که آقا بیا تموم گناهات بخشیده میشه اگر فقط چند قطره اشک بریزی!!!! و آیا شما منکر احادیث جعلی میشید؟؟؟؟؟
    از اين كه يك شخصي بيايد و حديث را بخواند و فرق ثواب عمل و آثار عمل را براي جوانان توضيح ندهد دو نتيجه ميتوان گرفت يكي اين كه آن شخص درك عميقي از احاديث ندارد يا در رساندن مطلب كوتاهي ميكند
    و ديگري آن كه آن جوانان در انتخاب عالم ديني مناسب اشتباه كرده اند .در شهر خودتان بگرديد بهترين عالم ديني را بيابيد و معارف ديني را از او كسب كنيد.
    اما در مورد شفاعت بايد بگويم روايات معتبر وفراواني وجود دارد مبني بر اين كه ائمه معصومين (عليهم السلام) شفاعت ميكنند محبان و شيعيان خود را در روز قيامت و شفاعت به طور خاصي شامل
    گريه كنندگان بر حسين بن علي (صلوات الله و سلامه عليهما) ميشود وبهره ي اين گروه از شفاعت بيشتر است از ساير افراد اين امت.

اما شفاعت دو شرط دارد:
    1- اذن خدا
    2-سنخيت در راه
    شرط اول اجازه خداست كه خداوند كريم ميفرمايد" من ذالذي يشفع عنده الا باذنه" يعني : چه كسي ميتواند در نزد خدا شفاعت كند مگر به اذن خدا.
    شرط دوم هم سنخيت در راه است يعني زماني شفاغت ائمه معصومين(ع) شامل حال انسان ميشود كه انسان همان راهي را در زندگي رفته باشد كه اهل بيت (عليهم السلام) رفته باشند يعني انسان بايد نهايت سعي و تلاش خودش را بكند كه زندگي او بر طريقت اهل بيت (ع) باشد آنگاه اگر در اين راه خطا و اشتباهي مرتكب شد اين جاست كه اهل بيت (ع) دست او را ميگيرند و او را شفاعت ميكنند.
    به عنوان مثال شما يك دوستي داريد كه لنگ است و نميتواند خوب راه برود اگر شما با هم همسفر شويد و در يك راه حركت كنيد شما ميتوانيد دست او را بگيريد و او ميتواند به كمك شما آن مسير را به سرعت طي كند اما اگر او با شما همسفر نباشد و در همان مسيري كه شما ميرويد نباشد شما چگونه ميتوانيد او را در راه رفتن ياري دهيد؟
    اما در باره احاديث جعلي بايد بگويم كه تعدادي از احاديث جعلي هستند آن ها هم اغلب از طرق عامه روايت شده اند و روايات مربوط به شفاعت از معتبرترين و محكم ترين احاديثي است كه به ما رسيده است كه تشخيص آنها به عهده علماي علم حديث و رجال است .

براي آگاهي بيشتر از مبحث شفاعت اهل بيت (ع) و همچنين فضائل اهل بيت رجوع كنيد به سخنراني هاي حجت الاسلام و المسلمين سيد جمال الدين موسوي
    http://s3.picofile.com/file/73869696...3_001.mp3.html
    http://s3.picofile.com/file/73869751...4_002.mp3.html
    http://s3.picofile.com/file/73869780...5_003.mp3.html
    http://s3.picofile.com/file/73869823...6_004.mp3.html
    http://s3.picofile.com/file/73869866...7_005.mp3.html
    http://s3.picofile.com/file/73869889...8_006.mp3.html
    http://s3.picofile.com/file/73869914...9_007.mp3.html

15. صلوات ها 4

نوشته
    91
    حضور
    10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    24

فرمایش شما درسته ، ولی وقتی یک نفر میاد این احادیثو برای جوونا میخونه و هیچ وقت از متفاوت بودن آثارش صحبت نمیکنه این به اسلام ضربه میزنه....
    مثلا من با موضوع شفاعت امام حسین(ع) و کلا معصومین(علیهم السلام) مشکل دارم.
    چرا الکی یه جوون رو دل خوش میکنیم که آقا بیا تموم گناهات بخشیده میشه اگر فقط چند قطره اشک بریزی!!!!
    و آیا شما منکر احادیث جعلی میشید؟؟؟؟؟
    بسم الله
    اولا برای این حدیث سند ذکر نشده:الشيخ ابراهيم الكفعمي في الجنة: عن النبي (صلى الله عليه وآله)، انه قال لعلي (عليه السلام): (ما فعلت البارحة يا ابا الحسن ؟ فقال (عليه السلام): صليت الف ركعة قبل ان انام، فقال النبي (صلى الله عليه وآله): وكيف ذلك ؟ فقال علي (عليه السلام): سمعتك يا رسول الله تقول: من قال عند منامه ثلاثا: يفعل الله ما يشاء بقدرته، ويحكم ما يريد بعزته، فقد صلى الف ركعة، فقال (صلى الله عليه وآله)،: صدقت يا علي)
    بله این متاسفانه یک راه برای گناه کردن وبه انتظار شفاعت بودن است که حاصلش جامعه ماست
    فرد نادانی در هیئت و... گریه می کند ولی بیرون هزار تا منکر انجام می دهد
    اگر اسلام واقعی را انجام دهند نه خشکسالی و نه ظلم ونه فساد و خود کشی و.......
    پیش نمی امد مگر مگر به شدت کم
    چون خدا وعده داده اگر واقعا توحید واقعی داشته باشید بر شما از زمین واسمان برکت می فرستیم ولی....
    این احادیث گریه واشک وزیارت و... همگی ضعیف وجعلی است همه را بیاورید تا همه را با استدلال صحیح رد کنم(البته با ذکر منبع)
    والسلام

17. صلوات ها 3

نوشته
    91
    حضور
    10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط ammarshia نمایش پست ها
    سلام
    اولا اگه می خوای ثوابش رو ببری این کار را بکن
    امام صادف : گفتن تسبیحات حضرت فاطمه الزهرا (س) از هزار رکعت نماز بهتر است پس تو می تونی این کار رو بکنی و در 25 راه علامه سید بحر العلوم امده است که از اعمالی مانند : نماز های مستحبی زیاد و خواندن دعاهای طولانی باید خودداری کرد البته برای ما چون با عث زده شدن ما می شود
    منبع وسند این حدیث را ذکر بفرمایید
    والسلام

19. صلوات ها 2

علاقه
    دفاع از حضرت زهرا (س)-سید عباس-اکبر بیرامی
    نوشته
    1,424
    حضور
    33 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    2
    گالری
    2
    صلوات
    2980

بیا این هم سندش :
    محجه البيضاء، ج 2، ص 348.

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری