صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اجرای تفکیک جنسیتی در دانشگاهها

علاقه
    اهل بیت علیهم السلام
    نوشته
    10,199
    حضور
    144 روز 5 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    622
    آپلود
    104
    گالری
    1493
    صلوات
    93054

اجرای تفکیک جنسیتی در دانشگاهها

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی با ضروری دانستن تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها، گفتند: امروز دنیا به این نتیجه رسیده است که تفکیک جنسیتی باید وجود داشته باشد و دانشگاه محل عشق‌بازی نیست.

به گزارش مرکز خبر حوزه، معظم‌له، صبح امروز در دیدار اعضای هیئت‌ رییسه دانشگاه آزاد اسلامی قم، اظهار داشتند: اجرای تفکیک جنسیتی مسئله مهمی است که باید در دانشگاه‌ها اجرا شود؛ وزیر علوم هم می‌خواهد این طرح را در دانشگاه‌ها اجرا کند، ولی برخی مسئولین مانع می‌شوند!

ایشان بیان این که دانشگاه‌های قم در این عرصه باید الگو باشند، افزودند: در شهر مذهبی قم و در جوار حوزه علمیه، دانشگاه‌های آن باید در رعایت مسائل اسلامی الگو سایر دانشگاه‌ها باشند و موازین اخلاقی و معرفتی را منتشر سازند.

این مرجع تقلید با نا مناسب دانستن حضور دانشجویان در شهرهای مختلف و تهیه نکردن خوابگاه مناسب برای آنها، بیان داشتند: اگر دانشگاهی دانشجوی غیر بومی پذیرش می‌کند، باید به فکر خوابگاه او هم باشد؛‌ نمی‌شود که بگویند ما تنها درس می‌دهیم و دانشجویان خود برای اقامت فکری کنند!

ایشان در ادامه با بیان این که هدف دانشگاه آزاد اسلامی باید تربیت اخلاقی و معرفتی دانشجویان در کنار ارائه علم و دانش ‌باشد، گفتند: فلسفه آغاز به کار این دانشگاه درابتدا این بود که در کنار تربیت دانشجویان، فرهنگ اسلامی را نیز ارائه نماید.

این مرجع تقلید با بیان این‌که علمای اسلام هرچه از نظر علمی پیشرفت بیشتری داشتند، از نظر اخلاقی نیز پیشرفت می‌کردند و تواضعشان بیشتر می‌شد، خاطرنشان کردند:‌ وقتی علم نباشد، عمل نمی‌تواند کارآیی چندانی داشته باشد و زمانی هم که اخلاق وجود نداشته باشد، علم کارآیی ندارد.

معظم‌له در ادامه با اشاره به این که دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس اهداف و سیاست‌هایی که تأسیس شد، آن‌گونه که انتظار می‌رفت، نتوانسته خود رانشان دهد، بیان داشتند: البته نمی‌خواهم بگویم که تقصیری صورت گرفته است؛ چون اساتید بزرگ و مقید به مسائل دینی در این داشگاه حضور دارند که در تلاش برای تربیت دانشجویان و نشر علم هستند، ولی در کل به گونه‌ای شده است که مسئله دانشجویان دختر که به شهرهای دیگر می‌روند و بی‌حجاب هستند، مردم گله‌مند می‌باشند که این دانشجویان دانشگاه آزاد که از جاهای دیگر می‌آیند، این گونه بی‌حجابند.

ایشان در ادامه افزودند: افرادی که دانش‌آموخته دانشگاه‌ها می‌باشند، می‌بایست از نظر اخلاقی و معرفتی نیز رشد نمایند و مشخص شود دانشگاه محل تولید علم و تربیت ویژگی‌‌های انسانی در افراد است.

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی در پایان با بیان این که تربیت دانشجو باید بر اساس نیازهای جامعه باشد، گفتند: تعداد دانشکده‌ها و دانشجویان در کشور باید بر اساس نیازهای باشد، این گونه نباشد که تنها تعداد دانشکده‌ها و دانشجویان را افزایش دهیم، ‌اما به مسائل دیگر توجهی نداشته باشیم.

منبع

2. صلوات ها 27

3.  

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

مرجع حق گوي ما تشكر

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۰/۰۷/۱۸ در ساعت ۲۲:۲۷
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

5. صلوات ها 20

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

من هر موقع مي بينم كه مرجعي سخن حقي مي گويد و ما در مقام نويسنده در مقام استاد در مقام مسئول فرهنگي و....نسبت به آن بي تفاوت هستيم احساس ناراحتي مي كنم. يك مرجع بزرگ دين درد دين و رشد اخلاقي نظام را دارد نبايد سخنانش آرشيو روزنامه ها و سايت ها باشد
    با حمايت ما بايد مسئولان را حركت بدهيم.
    ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۰/۰۷/۱۸ در ساعت ۲۲:۳۲
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 20

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

آیت‌الله مکارم شیرازی از توقف طرح تفکیک جنسیتی و بازنشستگی اساتید دانشگاهها ابراز تاثر کرده است.
    آیت الله مکارم شیرازی در مشهد گفت: "خبری را امروز شنیدم که بسیار متاثر شدم و آن این که وزیر علوم که بنده شجاعت و درایت ایشان را مطلع هستم قصد داشتند دو طرح را اجرا کنند، اول اینکه برخی از اساتید دانشگاه‌ها را که اصول دین و مذهب را زیر سوال می برند بازنشسته کنند، دومین اقدام ایشان این بود که دختران و پسران را در دانشگاه‌ها به تدریج و از پایه جدا کنند."
    این مرجع تقلید شیعه در ادامه گفت که متاسفانه از بالا دستور دادند نباید چنین کاری را انجام بدهید. اولا نباید دست به اساتید بزنید و ثانیا مساله جداسازی یک امر سطحی و غیرحکیمانه است، شنیدن اینگونه مسائل انسان را ناامید می کند.

ویرایش توسط تنهاترین سردار : ۱۳۹۰/۰۷/۱۸ در ساعت ۲۲:۴۵

"و روی انها ما زالت بعد ابیها معصبه الراس ، ناحله الجسم ، منهده الرکن ، باکیه العین ، محترقه القلب .."

ناحلة الجسم یعنی.... ---------------------
    باکیة العین یعنی ...
    نحیف و دلشکسته میری-------------- بارون غصه ها می باره
    جوونی اما مادر پیری---------------- چشای مادر ما تاره
    بهونه ی سفر می گیری--------------- دیگه علی شده بیچاره

9. صلوات ها 20

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

نقل قول نوشته اصلی توسط تنهاترین سردار نمایش پست ها
    این مرجع تقلید شیعه در ادامه گفت که متاسفانه از بالا دستور دادند نباید چنین کاری را انجام بدهید. اولا نباید دست به اساتید بزنید و ثانیا مساله جداسازی یک امر سطحی و غیرحکیمانه است، شنیدن اینگونه مسائل انسان را ناامید می کند.
    روزگاری............
    مرجعیت مظهر تکریم بود.........حکم او را عالمی تسلیم بود

ما که نبودیم اما میگن یه روزی یه مرجع لب تر کرد و همه مردم قلیون ها رو شکستن
    یه مرجع لب تر کرد و قند رو تحریم کرد و دیگه کسی قند نخورد و....
    ...
    ویرایش توسط تنهاترین سردار : ۱۳۹۰/۰۷/۱۸ در ساعت ۲۲:۵۲

"و روی انها ما زالت بعد ابیها معصبه الراس ، ناحله الجسم ، منهده الرکن ، باکیه العین ، محترقه القلب .."

ناحلة الجسم یعنی.... ---------------------
    باکیة العین یعنی ...
    نحیف و دلشکسته میری-------------- بارون غصه ها می باره
    جوونی اما مادر پیری---------------- چشای مادر ما تاره
    بهونه ی سفر می گیری--------------- دیگه علی شده بیچاره

11. صلوات ها 17

علاقه
    وبگردی
    نوشته
    224
    حضور
    4 روز 6 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    6
    صلوات
    1999

نمی دونم واقعا چی باید گفت، امروز ژاپن هم داره دانشگاههاشو تفکیک جنسیتی می کنه چون تو دوره آزمایشی اش بازدهی دانشجوهاش حداقل دوبرابر شده بود، اون وقت اینجا با وجود تاییدات مذهبی و تاکیدات مراجع ...به دوستان عزیز برنخوره، همه جا خوب و بد داره، اما یکی از اقواممون تو یه شهر کوچیک و مذهبی زندگی می کنه،می گفت از وقتی دانشگاه آزاد اومده تو شهرمون، بدحجابی زیاد شده،اوایل که این دانشگاه(به خدا روم نمیشه بهش بگم دانشگاه)تو شهرشون باز شده بود، بچه 3-4 ساله اش هرچی بدحجاب تو مشهد می دید می پرسید: اینم دانشگاه آزادیه؟!!البته الان دیگه متاسفانه دختران جوان شهر که قبل این چادری بودن هم بعضا به همون شیوه دانشگاه آزادی تو مجامع و محافل حضور پیدا می کنن! ما تو اون شهر آشنا زیاد داریم، به یکی شون به شوخی می گفتم چرا دیگه چادر نمی پوشی؟گفت:اون موقع هرکی چادر نمی پوشید مردم می فهمیدن اینجا غریبه اس و از اهالی این شهر نیست،ولی الان انقد فرهنگ شهرهای دیگه با اینجا قاطی پاطی شده که همه فک می کنن هرکی بدحجاب تره،با فرهنگ تر وبا پرستیژ تره حتی پدرهای قبلا سختگیر امروز با این مسئله کنار اومدن!احساس می کنم سیاست های غلط مسئولین این دانشگاه اصلا دانشگاه رو به همین سمت سوق میده!دوستان عزیز دانشگاه آزادی، تو رو خدا ناراحت نشین، همه جا خوب و بد داره!خواهر خود من دانشجوی دانشگاه آزاد یکی از شهرهای کوچیکه و الحمدالله تا امروز نسبت به اعتقادات اصلا کوتاه نیومده، اگرچه که بارها و بارها به خاطر چادرش مسخره اش کردن وحتی اساتید آزمایشگاهش بهش گفتن با چادر سر کلاس راهش نمی دن و البته با دفاع از عقایدش مجابشون کرده که کوتاه بیان دربرابرش!می گفت چندتااز دوستاش که خوابگاهی ان شنیدن پسرای دانشکده بهشون می گن دماغ!!!گفتم:چرا؟! گفت: گفتن چون اینا فقط دماغ هاشون دیده میشه!البته همین دوستان خوشمزه هم آخر ترم برا جزوه یا برا کنسل کردن امتحانهاشون با گردن کج پیش همین دخترای محجبه میان تا راضی شون کنن.الحمدالله خودش و رفقای محجبه اش جمع معدل الف های کلاس رو تشکیل می دن و همین درس خون بودن اقتداری بهشون داده که بعض اساتید بهانه گیر نتونستن به خاطر حجابشون بهشون گیر بدن،اگرچه که بارها وبارها کلاسها رو به بحث پیرامون فلسفه حجاب کشوندن!خلاصه بچه ها؛دردنامه زیاده،تو همه دانشگاهها هم هست! کم و زیاد داره ولی هست!وقتی تدکرات مراجع جاش به قول جناب حامی تو آرشیو روزنامه هامون باشه، همین می شه دیگه!!!
    دائم دلم از این و از آن سیر می شود ... دارد زمان رفتن من دیر می شود ... یک کربلا ببر که حسرت به دل شدم ... دارد گدای مادرتان پیر می شود ...

13. صلوات ها 18

علاقه
    عکس ، داستان ، خبر ، موضوعات مذهبی
    نوشته
    2,302
    حضور
    2 روز 15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    2449
    صلوات
    19063

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیر فرهنگی نمایش پست ها
    می‌خواهد این طرح را در دانشگاه‌ها اجرا کند، ولی برخی مسئولین مانع می‌شوند!
    خوشبختانه در اصفهان از سال 82 این طرح اجرا شده البته بعضی ها ناراضی هستند اما در کل دانشجویان دختر و خانواده های آنان راضی هستند

15. صلوات ها 13

علاقه
    زیارت ، اقتصاد
    نوشته
    1,467
    حضور
    17 روز 3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    58
    صلوات
    12737

دانشگاه دخترانه ، دانشگاه پسرانه
    پس كجا محل عاشقانه

در كل موافق اين مساله هستم اما يه نكته تا كي ميخوايم با زور در جامعه تفكيك جنسيتي كنيم؟
    مدارس كه كلاً تفكيك شده ، دانشگاه هم كه داره ميشه حرف تفكيك جنسيتي مهد كودك ها هم هست!!!!!!!!
    ميگم بهتر نيست تو خونه بين زن و شوهر هم اين قانون رو پياده كنيم؟
    والا ما كه نبوديم ولي قديمي تر ها ميگن قبل از انقلاب هم دانشگاه بوده ولي با شرايط فجيع تر چرا از اون دانشگاهها نسلي بوجود مياد كه يه حكومت رو از پا در مياره؟
    بنده به عنوان يك دانشجوي به ظاهر حزب الهي وقتي اولين بار اين قانون در دانشگاه ما اجرا شد احساس كردم كه به شعورم بي حرمتي شده جالب اينجاست كه فقط جلوي در سالن امتحانات اين قانون عملي ميشد
    عزيزان مشكل چيز ديگه اييه مشكل فراموش كردن فرهنگهاست مشكل فراموشي ارزشهاست مشكل فراموش كردن خداست و مشكل اصلي صدا و سيماست به عنوان بزرگترين رسانه همگاني
    با عرض معذرت ار عزيزان مشكل ما هستيم مشكل روحانيت بدون «روحانيت»ه مشكل حزب الهي بدون عمله
    گناه نكردن در فضايي كه شرايط گناه نيست شق القمر نيست يوسف در شرايط گناه يوسف شد
    واي بر جامعه اسلامي كه دردش بد حجابيه دردش اختلاسه دردش بي كاريه
    اگر شما كار به جوون بديد نيازي نداره انرژي جووني رو در مسير غلط هدر بده
    با اين مبلغ اختلاس چقدر مشكل بي كاري حل ميشد؟
    ما بايد فرهنگ خودمون رو عوض كنيم نه شرايطمون رو
    یادم میاد قرار روز اولم باهات ، مگه قرارمون نبود بشم منم فدات
    آقا دارن میرن دونه دونه کبوترا ، توی دمشق و کاظمین و شهر سامرا
    دلم پر از شکایته امام مهربون ، چه جور دلت میاد بهم بگی بازم بمون
    به جون حضرت جواد و جون مادرت ، ی کاری کن که پرپرت بشه کبوترت

17. صلوات ها 11

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

یه سوال
    الان که مدارس از هم تفکیک شدن، هیچ بچه دبیرستانی یا راهنمایی دوست پسر یا دوست دختر نداره؟

کلاس دخترو پسر و جدا کنین ؛ بیرون همدیگه رو نمیبینن؟

اصلا یه چیز دیگه
    به نظر شماچرا امام خمینی با طرح تفکیک جنسیتی مخالف بود؟

اصولا من هر وقت میخوام یه سوال بپرسم ، سوالهام هی زیاد میشه

به نظر من این غریضه رو خود آدم باید کنترل کنه . از دست قوانین و جارو جنجالو دیوار کشی کاری بر نمیاد.
    ویرایش توسط nakisa : ۱۳۹۰/۰۷/۱۹ در ساعت ۱۳:۳۶
    بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

19. صلوات ها 6

علاقه
    تحقیقات در زمینه ی معارف اسلامی
    نوشته
    2,166
    حضور
    29 روز 7 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9019

نقل قول نوشته اصلی توسط nakisa نمایش پست ها
    ه سوال الان که مدارس از هم تفکیک شدن، هیچ بچه دبیرستانی یا راهنمایی دوست پسر یا دوست دختر نداره؟ کلاس دخترو پسر و جدا کنین ؛ بیرون همدیگه رو نمیبینن؟ اصلا یه چیز دیگه به نظر شماچرا امام خمینی با طرح تفکیک جنسیتی مخالف بود؟ اصولا من هر وقت میخوام یه سوال بپرسم ، سوالهام هی زیاد میشه به نظر من این غریضه رو خود آدم باید کنترل کنه . از دست قوانین و جارو جنجالو دیوار کشی کاری بر نمیاد.
    بسم الله تعالی

اتفاقا مشکل ما همینجاست که کلاس درس و محل علم آموزی را با بازار و خیابان یکی گرفتیم ؟

این چه استدلال سستی است که چون در بیرون ممکنه با هم باشن پس در کلاس درس هم ....

این حرف مثل این میمونه که

بگیم چون جلوی تمام گناهان نمی تونیم بگیریم پس کلا امر به معروف و نهی از منکر حتی در موارد جزئی هم ترک کنیم

ویرایش توسط مجید : ۱۳۹۰/۰۷/۱۹ در ساعت ۱۵:۰۱

21. صلوات ها 11

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری