احکام ختنه

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
احکام ختنه

سلام

یکی از دوستان میپرسند آیا ختنه واجب است یا نه؟؟:Nishkhand:

برچسب: 

مهدی عباس زاده;150437 نوشت:
یکی از دوستان میپرسند آیا ختنه واجب است یا نه؟

عرض سلام و ادب و خوش آمدگویی خدمت شما جناب آقا مهدی عباس زاده بزرگوار

این کار فی نفسه واجب است و واجب است برای ختنه شدن اقدام شود البته در صحت نمازها خللی پیش نیامده ولی شرط صحت طواف است .

1.امام خمینی (ره)،تحریرالوسیله ،کتاب حج ،واجبات طواف
2.آیت الله خامنه ای ، رساله اجوبه الاستفتائات س 1304

سلام علیکم

اگه میشه سوال خانوم این قسمت رو حذف ننمایید

ببخشید نور جان میشه فتوای باقی مراجع رو چه معروف چه غیر معروف در این رابطه بیان کنید!!

مهدی عباس زاده;159420 نوشت:
سلام علیکم اگه میشه سوال خانوم این قسمت رو حذف ننمایید ببخشید نور جان میشه فتوای باقی مراجع رو چه معروف چه غیر معروف در این رابطه بیان کنید!!

با عرض سلام و احترام خدمت جناب عباس زاده گرامی

نقل فتوای تمام مراجع در این زمینه مقدور نیست لطفا نام مرجع خود را ذکر نمایید تا فتوای ایشان را در صورت دسترسی برایتان نقل کنیم .

همیشه موفق و پیروز باشید

آیه الله العظمی مکارم شیرازی و سیستانی و روحانی و صادقی و نوری همدانی رو ذکر کنید لطفا!!

سلام
زمان توصیه شده ای برای ختنه کردن نوزاد یا شیرخوار هست؟

مهدی عباس زاده;159445 نوشت:
آیه الله العظمی مکارم شیرازی و سیستانی و روحانی و صادقی و نوری همدانی رو ذکر کنید لطفا!!

با سلام و احترام

به نظر آیه الله مکارم شیرازی :
ختنه شدن براى مسلمان فی نفسه ضرورى و واجب است .
اگر کسی ختنه نشده عبادات او غیر از طواف صحیح است. طواف و نماز طواف هاى او اشکال دارد، و در احرام باقى مى ماند،مگر آن که ختنه کرده و سپس طواف و نماز طواف را بجاى آورد.

رجوع شود به پایگاه اطلاع رسانی معظم له به آدرس:
http://makarem.ir/persian/compilation/book.php?bcc=24419&itg=11&bi=219&s=ct
و مناسک جامع حج، آیه الله مکارم شیرازی،م 342

به نظر آیه الله سیستانی:
ختنه کردن واجب است و شرط در صحت طواف است.
اگر محرم بدون ختنه طواف نمايد ، خواه بالغ باشد يا بچه اى كه خوب و بد را مى فهمد ، طوافش صحيح نيست ، و اگر آن را در حالى كه ختنه شده باشد دوباره انجام ندهد بنابر احتياط حكم او حكم كسى است كه طواف را ترك كرده است.

آیه الله سیستانی،مناسک حج،م301 /استفتا از دفتر معظم له

به نظر آیه الله روحانی و آیه الله نوری همدانی:ختنه کردن واجب است و شرط درصحت طواف است، و طواف مرد ختنه نشده باطل است.

آيت الله سيد محمد صادق حسينی روحانی،مناسک حج ،م326/استفتا از دفتر معظم
آیت الله نوری همدانی،مناسک حج،م571

منجم باشی;159536 نوشت:
زمان توصیه شده ای برای ختنه کردن نوزاد یا شیرخوار هست؟

با سلام و احترام

اسلام دستور داده پسر را در روز هفتم ولادت ختنه كنند. درحديثى از پيامبر رسيده است كه فرمود: "روز هفتم، كودكتان را تطهير(يعنى ختنه) كنيد، كه اين كار پاكتر وپاكيزه تر وبراى روييدن گوشت‏ سريعتر است، وزمين تا چهل روز از بول ختنه نكرده نجس‏ می‏شود."

وسائل الشیعه،ص‏161، باب 52، حديث 4.

برای اطلاع بیشتر در این زمینه، می توانید با مطرح کردن موضوع در انجمن حدیث از کارشناسان انجمن بهره بگیرید.

ببخشید باقی مراجع(ی که ذکر کردم) هم اگه تونستید بفرمایید

مهدی عباس زاده;159928 نوشت:

با سلام و احترام

مراجعی که موردنظرتان بود نظراتشان در پست های فبلی ذکر شد و در نهایت به نظر آیه الله صادقی تهرانی نیز،ختنه، شرط صحت طواف است و بدون ختنه کردن طواف باطل است.

آیه الله صادقی تهرانی،کتاب اسرار،مناسک و ادله حج،ص 447

مهدی عباس زاده;159928 نوشت:

باسلام و احترام به جناب عباس زاده که موجب گرمی سایت هستند
احتراما جناب استاد سجاد فرمودند از نوشتن نظریه چند مرجع به دلیل رسیدگی به همه سوالات کاربران معذوریم گرچه استاد نور 2 مرجع دیگر را به ذکر ادرس بسنده کردند وشمارا بی جواب نگذاشتند به ادرسی که ذکر کردند نظر دیگر مراجع را به همین ادرس از منابع ان مرجع بیابید

سلام دوست عزیز اسراء جان

اسراء;160075 نوشت:
احتراما جناب استاد سجاد فرمودند از نوشتن نظریه چند مرجع به دلیل رسیدگی به همه سوالات کاربران معذوریم گرچه استاد نور 2 مرجع دیگر را به ذکر ادرس بسنده کردندی وشمارا بی جواب نگذاشتند به ادرسی که ذکر کردند نظر دیگر مراجع را به همین ادرس از منابع ان مرجع بیابید

دوست عزیز من حرف شما رو نفهمیدم از قرمز به اونور اصلا برام مفهوم نیست یعنی چی؟؟
مگه کاربران حق ندارن نظر مراجع مختلف رو بپرسن؟ من که تو قوانین سایت همچین چیزی(با این که کامل خوندم) یادم نمیاد دیده باشم
اون قرمز هم خیلی باحال بود فکر کنم خواستید به زبان قدیمی صحبت کنید نه؟ خواندمی دیدمی و ...

دوست عزیز امیدوارم از گرمای وجودم لذت کامل رو ببرید!!

مهدی عباس زاده;160257 نوشت:
اون قرمز هم خیلی باحال بود فکر کنم خواستید به زبان قدیمی صحبت کنید نه؟ خواندمی دیدمی و ..

باسلام ،اشتباه در تایپ بوده !

موضوع قفل شده است