فیس بوک؛ محلی برای تبلیغات دینی

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فیس بوک؛ محلی برای تبلیغات دینی

[="Blue"]عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: ابزار و وسایل ارتباطی همچون کامپیوتر، اینترنت و شبکه های اجتماعی امکانات جدیدی فراهم کرده است که می توان از آن برای تبلیغ دین استفاده کرد.

سعید پارسا، عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت و پژوهشگر شبکه های اجتماعی، در نشست تخصصی تکنولوژی تبلیغ با موضوع شبکه های اجتماعی و تأثیر گذاری آن در تبلیغ گفت: ابزار و وسایل ارتباطی همچون کامپیوتر، اینترنت و شبکه های اجتماعی امکانات جدیدی فراهم کرده است که می توان از آن برای تبلیغ دین استفاده کرد.

وی در ادامه با اشاره به استفاده شبکه های اجتماعی برای تبلیغ دین گفت: [="DarkGreen"]سایت فیس بوک به ویژه برای انواع تبلیغات از جمله تبلیغات دینی مورد استفاده قرار می گیرد.[/]

پارسا با اشاره به تبلیغات گسترده مسیحیت در این شبکه اجتماعی اظهار داشت: بر اساس نظرسنجی موسسه بین المللی نظرسنجی زاگبی که به سفارش کلیسای کاتولیک درباره میزان معتقدان به مذهب انجام شده است، در طول پنج سال گذشته میزان افرادی که به خدا و مذهب و پیغمبر اعتقاد دارند، چهار درصد افزایش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: حجم مطالب مربوط به امور متافیزیک در مطالب آنلاین در چهار سال اخیر تقریبا سی درصد افزایش یافته است و خلاصه اینکه نمی توان گرایش روز افزون استفاده از مباحث مذهبی را در فضای واقعی، وب و ماهواره ای انکار کرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت یادآور شد: برخی از افراد با استفاده از این فضا به تحریف مباحث و مبانی دینی می پردازند، از این رو لازم است، علما و طلاب در این فضا حضور یابند و به مقابله با این تحریفات بپردازند.

وی با اشاره به امکان استفاده از شبکه های اجتماعی در بدست آوردن اطلاعات و آمار مناطق تبلیغی تأکید کرد: در صورتی که امکانات و زیر ساخت های لازم در مساجد و روستا ها فراهم شود می توان با مناطق تبلیغی مورد نظر قبل از اعزام ارتباط برقرار کرد و اطلاعات مورد لزوم را دریافت و تجزیه و تحلیل کرد و بر اساس آن اقدام به اعزام مبلغان کرد.

این پژوهشگر شبکه های اجتماعی تصریح کرد: از طریق فیس بوک به میزان زیادی از اطلاعات درباره استفاده کنندگان این سایت به ویژه در جهان عرب و اسلام استفاده می شود. آنگاه برای تخمین و ارزیابی وضعیت جوانان این اطلاعات را در اختیار اساتید روانشناسی قرار می دهند.

وی با اشاره به فعالیت رایگان شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک گفت: هر کسی با امکانات فیس بوک آشنا باشد، از این که این امکانات به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می گیرد متعجب می شود، از این رو به راحتی می توان دریافت پشت این ظاهر زیبا و فریبنده اغراض دیگری وجود دارد.

وی با اشاره به فعالیت برخی از شبکه های اجتماعی در کشور ابراز داشت: شبکه های اجتماعی تبیان، ایران و مانند آن که در کشور فعال هستند بخشی از کاربران را به خود جلب کرده اند، اما نیازمند ایجاد و گسترش این شبکه ها در کشور هستیم.[/]
[="Purple"]منبع1[/]
[="DarkOrchid"]منبع2[/]

بله بنده هم با توجه به حوزه تخصصم که فضای سایبرهست هم بشدت موافق این امر هستم اما دو نکته را هم مد نظر داشته باشید:

1. همین الان سایتها و افرادی هستند که سعی دارند از مراجع تقلید استفتاء بگیرند که استفاده از فیس بوک حرام است نحوه استفاتاء کردنشان هم دیدنی است به طوری فیس بوک را برای مرجع مورد نظر تعریف می کنند که انگار خانه ی فساد است و بس در نتیجه بیشتر مراجع حکم به حرام بودن استفاده از آن داده اند!!! طرف نمیگه چطور استفتاء کردم میگه مرجع گفته حرامه!
  2. ورود به سایتهایی چون فیس بوک حتما حتما باید با اطلاع از یکسری از مسائل امنیتی و اطلاعاتی باشد که عملیات نبرد نامتقارن منجر به پیروزی ما شود نه شکست.چند مورد را به صورت خلاصه عرض میکنم:

1. حتما قبل از ورود به سایت مذکور آی پی خود را عوض کنید درست است استفاده از فیلتر شکن آی پی را عوض می کند اما منظورم این نیست بلکه یکبار مودم خود را خاموش و روشن کنید.(چرایش مفصل است)
  2. قبل از ورود به سایت تمام کوکی ها و حافظه مرورگر خود را پاک کنید.
  3. به هیچ وجه از موبایل برای ورود به سایت استفاده نکنید.
  4. به هیچ وجه از برنامه ها و افزونه های مرورگرها که برای ارتباط با این سایت ساخته شده اند استفاده نکنید و مستقیما با مرورگر وارد خود سایت شود.
  5. شدیدا تاکید می کنم به هیچ وجه ممکن هیچ موردی از اطلاعات واقعی خود را (حتی سن) در هیچ جای سایت وارد نکنید.
  6. فرم های علاقه مندی های خود را کامل پر نکنید بلکه اطلاعات غیر واقعی هم درج کنید.
  7. برای ثبت نام و استفاده از سایت حتما یک ایمیل جدا بسازید و ایمیل های قبلی خود را به کار نبرید
  8. دوستان و افراد خانواده را واقعی انتخاب نکنید.
چون بحث خیلی مفصل است نمی شود اینجا بنویسم فقط همین را بدانید 1 اشتباه کوچک اطلاعات واقعی شما را لو می دهد و به سازمان های جاسوسی در شناخت روحیات شما و نحوه طرح ریزی آنها برای عملیات های روانی و ... در آینده علیه جامعه ما کمک می کند.

برخی از این موارد به خصوص وارد کردن اطلاعات واقعی برای شبکه های اجتماعی داخلی مانند تبیان و... هم صدق می کند چون هر جور حساب کنید ما الان در زمین دشمن بازی می کنیم.

((فقاتلوهم حتی لاتکون فتنه))

سلام ...
من به طوره کلی از ساختار Facebook خیلی خوشم میاد و فکر میکنم در چند سال اخیر ... مثلا 10 سال آینده جایگاه و رسانه Facebook از تلویزیون هم بیشتر شود ... علتهای اون رو خیلی چیزها میدونم ...

مهمترین علتی که میتونم بگم این هستش که در درون تلویزیون شما مجبور هستید بنشینید و ببینید که چه اخباری برای شما پخش میشود ... شما مجبور هستید بنشینید و ببینید که چه مصاحبه ای پخش میشود و شما مجبور هستید بنشینید و ببنید دیگران برای شما چه تصمیمی گرفته اند ولی در درون رسانه ای مانند Facebook این آزادی عمل برای شما وجود دارد که ...

1- اخباری را که دوست دارید بشنوید و به صحت اون اطمینان دارید را بشنوید .
2- دوستانی که باهاشون در ارتباط هستید و از صحت اطلاعاتشون خبر دارین رو صداشون رو بشنوید .
3- علایق شخصیتون رو کنار هم بگذارید و هر روز در مورد چیزهایی که دوسشون دارین اطلاعات بگیرین .

در مورد اینکه FCEBOOK میتونه مکان مناسبی برای تبلیغات و ... باشه من مخالف هستم ... به نظره من ساختار fACEBOOK به نحوی است که نمیشه در درونش تبلیغات کرد ...

به عنوان مثال فرض کنید ASKDIN یک صفحه خانگی درست کنه و هر روز اطلاعاتی مذهبی و دینی در درون اون قرار بده ... مشگلی که بوجود میاد این هستش که ...

کسانی که فرم دیده مذهبی دارند این صفحه رو انتخاب میکنن و هر روز میبیننش و اون کسایی هم که فرم و دید مذهبی دارند اصلا اون صفحه رو انتخاب نمیکنند و هیچ خبری به اونها نمیرسه ...