پیامک های انحرافی

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پیامک های انحرافی

سلام به همگی
من زیاد پیامک دریافت نمی کنم اما دیروز چند نفر از دوستان رو اتفاقی دیدم برای سرگرمی شروع کردن پیامک خوندن من هم اصلا متوجه نشدم چی میگن تا اینکه دیشب برادرم یه لطیفه(مصیبت) تعریف کرد گفتم از کجا شنیدی گفت بچه ها بعد از ظهر گفتند.
حالا جریانش این بود که یه حاج آقا میره منبر برای روضه امام حسین(علیه السلام) بعد میگه چراغا رو خاموش کنید بریم کربلا آخر مجلس که چراغا روشن می کنن می بینه عده ای با ساک دستشون نشستند و عده ای هم نیستند،می پرسه شما ...
(اسم یه قومیت)هستید میگن آره.میگه پس ...(اسم یه قومیت دیگه) ها کجان؟میگن اونها ترمینال هستند منتظرند.:Narahat az:
والله خنده که نداشت هیچ گریه هم داره ، اگر مسلمانی از غم چنین حادثه بمیرد رواست.خیلی ناراحت شدم هرچی برای این مردم توضیح می دی که والله اینکار گناه داره، عاقبت خوبی نداره، انگار داری برای دیوار حرف می زنی
میگن این شوخیه آخه نمی دونم به چه زبانی به اینها بفهمونم که شوخی با مقدسات (روضه امام حسین) کجا وجه شرعی دارد؟حالا اگه از فتنه قومیت ها بگذریم چرا به جای روضه یه جریان دیگه رو نقل نمی کنند چرا دقیقا روضه سیدالشهدا رو هدف گرفتن؟میگه شوخیه؟ هزار و یک حالا اون فتنه ای که پشت اینجور پیامها هست بماند که روزگار خودش آشوبی را به پا می کند.
به نظر شما برای جلوگیری از این جور جریانها چه راهی وجود داره من که چیزی به ذهنم نمی رسه خیلی اعصابم خرابه:Ghamgin:به زور خودم رو گرفتم لعنت نکنم و فحش و ناسزا نگم

چرندهایی که برای امامان می سازند خیلی زیاده و بیشتر بین کسانی می چرخه که دشمنی دارن. این مصیبتها خیلی به گوش امثال ما نمی رسه، به خاطر اینکه می دونن چه برخوردی می کنیم.
ولی من هم متاسفانه چند تا شو شنیدم. حالا این که شما گفتید مال روضه امام حسینه(ع)، من درباره خود معصومین شنیدم، تهمتهای بسیار سنگین.
ولی چه کارمیشه کرد؟

رصدگر;148764 نوشت:
به نظر شما برای جلوگیری از این جور جریانها چه راهی وجود داره من که چیزی به ذهنم نمی رسه خیلی اعصابم خرابهبه زور خودم رو گرفتم لعنت نکنم و فحش و ناسزا نگم

[="navy"]منم قبلا با این موردها برخورد داشتم اما چون اصلا روی خوشی نشون ندادم حالا دیگه خیلی تمیشنوم.
در رابطه با راه کار خودمم خبلی نمیدونم.شاید اگه روی خوش نشون ندیم و نهی از منکر کنیم برای ما تعریف نکنن اما فکر نکنم دست از کارشون بردارند.
اگه از اساتید کسی راهکاری داره بسم ا...
[/]

نوروز;148818 نوشت:
منم قبلا با این موردها برخورد داشتم اما چون اصلا روی خوشی نشون ندادم حالا دیگه خیلی نمیشنوم.
در رابطه با راه کار خودمم خبلی نمیدونم.شاید اگه روی خوش نشون ندیم و نهی از منکر کنیم برای ما تعریف نکنن اما فکر نکنم دست از کارشون بردارند.
اگه از اساتید کسی راهکاری داره بسم ا...

من قبل از اینکه خودم موبایل داشته باشم (حدود 5 سال پیش) روی خوش نشان ندادم که هیچ،به شدت سرکوبشون هم می کردم طوری که خجالت می شدند وقتی موبایلدار شدم دیگه کسی برام نفرستاد اما خوب بی خبری از اوضاع هم خوب نیست.نتیجه اش میشه این که الان همه گیر شده و کسی هم کاری نمی تونه بکنه(البته از دیدگاه عقل ناقص من)
فقط یه چیز به ذهنم رید اگه بتونیم استفتائات مراجع رو در این باره جمع کنیم شاید بشه عده زیادی رو از این کار بازداشت

رصدگر;148764 نوشت:
سلام به همگی
من زیاد پیامک دریافت نمی کنم اما دیروز چند نفر از دوستان رو اتفاقی دیدم برای سرگرمی شروع کردن پیامک خوندن من هم اصلا متوجه نشدم چی میگن تا اینکه دیشب برادرم یه لطیفه(مصیبت) تعریف کرد گفتم از کجا شنیدی گفت بچه ها بعد از ظهر گفتند.
....

به نظر شما برای جلوگیری از این جور جریانها چه راهی وجود داره من که چیزی به ذهنم نمی رسه خیلی اعصابم خرابه:ghamgin:به زور خودم رو گرفتم لعنت نکنم و فحش و ناسزا نگم

شما هم دقت کنید!!!

در تایید حرف شما که بعضیها جاهلانه و برای سرگرمی به این اشتباه های بزرگ می پردازند باید عرض کنم که ریشه این نوع انحراف های غیر قابل بخشودنی از این قرار است:

1- جهل و نادانی افرادی که هر کلامی را بدون توجه به معنا و مفهوم و اثرش می گویند و می شنوند.
او نمی داند که با گفتن و شنیدن این حرف ها چه بر سر روح و روان خود می آورد.
به ظاهر لطیفه و جک می گوید اما در ناخدا گاه خود خدشه ای بر وجه دین یا افراد و قومیت ها وارد می نماید.

2- ضعف فضای فرهنگی که این نقص متوجه همه ماست.
اگر جامعه تفریح مناسبی برای ارائه دهد یقینا این تنزلها پاک می شود.

3- تهاجم دشمن به اعتقادات ما.
بسیاری از آفاتی که در جامعه وجود دارد به تکنیک تهاجم فرهنگی در دل اجتماع ما نفوذ کرده.

4- افراط و تفریط در دین داری.
بخش اعظمی از لطمه ها به دین و دیانت از افراط و تفریط ها و ظاهر سازیهاست.

5- ضعف ارتباط و تربیت در خانواده ها
بهترین محیط برای تربیت افراد میدان خانواده است و بس.

تذکر: وظیفه همه ما هست که به این افراد تذکری جدی بدیم و از شیوع این مطالب جلو گیری کنیم.
می دونید یکی از عوامل قساوت قلب، حرف لغو و بیهوده است؟! این حرفها کمترین اثرش لغو بودن است که آثار بسیار مخربی دارد.

عرفان;148835 نوشت:
شما هم دقت کنید!!!

چشم
ممنونم

عرفان;148835 نوشت:

3- تهاجم دشمن به اعتقادات ما.
بسیاری از آفاتی که در جامعه وجود دارد به تکنیک تهاجم فرهنگی در دل اجتماع ما نفوذ کرده.

باور کنید یه عده هستند که از سیر تا پیاز تهاجم فرهنگی و شیوه های آن ار برایشان شرح داده ام اما باز به بهانه شوخی به این کارها ادامه می دهند.گویا در این تهاجم شکست خورده ایم و قلبها و ذهنهای بسیاری تصرف شده

به نظر من بهترین راه برای مبارزه با اینجور حرف ها بهتره که امر به معروف کنیم و بفهمونیم بهشون که اینا شوخی نیستن بلکه از دامهای شیطان صفت هایی است که ازطریق دین می خوان دین رو خراب کنن!واقعا" که شوخی شوخی با ائمه هم شوخی!

موضوع قفل شده است