صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: صحبت های یک زن شاکی: چرا اسلام گفته اجازه زن دست شوهر باشه و زور بگه؟

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

صحبت های یک زن شاکی: چرا اسلام گفته اجازه زن دست شوهر باشه و زور بگه؟

سلام به همه دوستان
    چند روز پیش متوجه شدیم یکی از آشنایانی که تازه ازدواج کرده میخواد از همسرش جدا بشه و طلاق بگیرن..وقتی پیگیر دلیل شدم و با دوستم صحبت کردم متوجه شدم که اون خانم دو ماه بعد ازدواج به این نتیجه میرسه که تمکین یعنی برده داری مردها و همین باعث میشه دلیلی نبینه برای این که از همسرش اجازه بگیره و این مطلب هم باعث شده کار به دادگاه بکشه و برای طلاق اقدام کنند......
    متاسفانه بخاطر حضور شبکه های ماهواره ای و سریال هایی که خیلی ظریفکارانه بنیانخانواده رو هدف قرار میدن و به شدتم موردم استقبال قرار گرفتن این اندیشه خیلی رایج شده توی جامعه ..
    همسرش میگفت حرفایی میزد که جوابی براش نداشتم...یعنی تفکر انقدر فاسد شده که نمیشه کاریش کرد..
    بعضی از حرفای این خانم رو که همسرش برام تعریف کرد میذارم
    ...
    ویرایش توسط تنهاترین سردار : ۱۳۹۰/۰۷/۰۹ در ساعت ۰۹:۳۸

"و روی انها ما زالت بعد ابیها معصبه الراس ، ناحله الجسم ، منهده الرکن ، باکیه العین ، محترقه القلب .."

ناحلة الجسم یعنی.... ---------------------
    باکیة العین یعنی ...
    نحیف و دلشکسته میری-------------- بارون غصه ها می باره
    جوونی اما مادر پیری---------------- چشای مادر ما تاره
    بهونه ی سفر می گیری--------------- دیگه علی شده بیچاره

2. صلوات ها 10

3.  

نوشته
    556
    حضور
    2 روز 9 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4037

بعضی از حرفای این خانم رو که همسرش برام تعریف کرد میذارم...
    نقل قول یکطرفه معمولا ادمی رو از موضع انصاف خارج میکنه باید دید طرز برخورد همسر این خانم نیز چطور بوده
    . قوانین اسلام بدرستی تبیین نشده و تکیه صرف مردان بر حقوقشون و مسائلی مانند اجازه گرفتن و مطیع همسر بودن که درست بیان نشده باعث میشه خیلی از زنان دچار شک بشن ولی متاسفانه هنوز مردان بر طبل خودشون میکوبن
    موفق باشین
    ولایه علی بن ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی

5. صلوات ها 11

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

بعضی از صحبت ها ایشون:

کی گفته زن باید از شوهرش اجازه بگیره ،آخه مگه من خودم شعور ندارم که کجا باید برم و کجا نباید برم،این قوانین مال عهدی هستش که زن ها انقدر بی عرضه بودن نمیتونستن نذارن شوهراشون دختراشون رو خاک کنن..مال زن های بی سواد و ضعیف اون دورانه........من شعورم از صدتا مرد که میشناسم بیشتره....

میخوام هزار سال شوهرم بهم نفقه نده من شوهرم که نداشته باشم میتونم برم کار کنم و خرج خودم رو دربیارم،یه نفقه و خرج به آدم میدن عوضش آدم رو برده میکنن اینجا برو و اونجا نرو...

اصلا کی گفته مرد میتونه هرچند تا دلش خواست زن بگیره و زن نتونه چند تا شوهر کنه،ما همه انسانیم و از یک گوشت و پوست و استخوان،اگر مرد میتونه بره چندتا زن بگیره و هوس بازی کنه زن هم میتونه...

من یک انسانم شوهرم هم یک انسان چرا اون میتونه بهم زور بگه،من دلم میخواد برم با دوستام تفریح چرا زور میگه..چطور اسلام میذاره مرد به زنش زور بگه،دوست دارم برم بیرون دوست دارم آزاد باشم چون اون میگه نه نرم؟؟چون زورش بیشتره؟دیگه گذشت اون زمان که ما زن ها تو سری خور بودیم،من انقدر عقل و شعور و توانایی دارم که از پس خودم بر بیام..گفتم شوهر کنم که خوشبخت بشم نه محدود..

ویرایش توسط تنهاترین سردار : ۱۳۹۰/۰۷/۰۸ در ساعت ۲۱:۳۴

"و روی انها ما زالت بعد ابیها معصبه الراس ، ناحله الجسم ، منهده الرکن ، باکیه العین ، محترقه القلب .."

باکیة العین یعنی ...

7. صلوات ها 7

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

نقل قول نوشته اصلی توسط بی دل نمایش پست ها
    قوانین اسلام بدرستی تبیین نشده و تکیه صرف مردان بر حقوقشون و مسائلی مانند اجازه گرفتن و مطیع همسر بودن که درست بیان نشده باعث میشه خیلی از زنان دچار شک بشن ولی متاسفانه هنوز مردان بر طبل خودشون میکوبن
    بعضی مواقع مرد چیزی رو به همسرش میگه که از روی فهم و علاقه ایه که به همسرش داره و این که جنس خودش رو خوب میشناسه و میدونه اگه همسرش بره فلان محیط نگاه بد بهش میشه یا براش خطری هست وبعضا هم از روی غیرت مردانه که خیلی هم خوبه بعضی وقتا منع میکنن همسرشون رو....
    اما متاسفانه بعضی از مردها رو میشناسم که واقعا زورگو هستن و زن واقعا ضعیف و مظلوم واقع شده،مثلا مرد نه خودش همسرشو تفریح میبره نه خودش میبرش!نه خودش میبرش دکتر نه میذاره خودش بره...
    و زن بخاطر این که اگر همین موجود زورگو نباشه آواره میشه ناچار به تحمل میشه،من زن های زیادی رو دیدم که واقعا مورد ظلم واقع میشن...بعضا هم شوهراشون مذهبی هستن مثل یک رباط میبرن یه چرخ میزنن و فقط توی قوانین شرع با همسرشون برخورد میکنن ...خب انکار نمیکنیم واقعا هست چنین مواردی..

ویرایش توسط تنهاترین سردار : ۱۳۹۰/۰۷/۰۸ در ساعت ۲۱:۴۵

باکیة العین یعنی ...

9. صلوات ها 11

نوشته
    556
    حضور
    2 روز 9 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4037

نقل قول نوشته اصلی توسط تنهاترین سردار نمایش پست ها

بعضی مواقع مرد چیزی رو به همسرش میگه که از روی فهم و علاقه ایه که به همسرش داره و این که جنس خودش رو خوب میشناسه و میدونه اگه همسرش بره فلان محیط نگاه بد بهش میشه یا براش خطری هست وبعضا هم از روی غیرت مردانه که خیلی هم خوبه بعضی وقتا منع میکنن همسرشون رو....

این موارد با صحبت همراه با صداقت و محبت واقعی و حسن رفتار قابل حل هست یعنی صورت عمل بسیار مهمه در پذیرشش از سوی افراد
    الگو های بسیار داریم که برای اهل خرد درس اموزه و برای بنندگان نفس جز افزون کردن جهل چیزی نداره
    ممنون
    یا حق
    ولایه علی بن ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی

11. صلوات ها 11

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

یکی از خانم های سایت توی پیامی این مطالب رو برام گذاشتن و با اجازه خودشون بدون ذکر نام مطالب رو میذارم:

سلام
    از حسن دلسوزی شما برای اسلام و بنیان خانواده متشکریم اما یک طرفه نمیشه در مورد مسائل قضاوت کرد و این طور که بنده گمان میکنم شما از فقه و حقوق اسلامی مطلع نیستین و همون طور افراد مطلع نیز خیلی مسائل رو بیان نمیکنن و سعی میکنن زن و مرد رو دعوت به اخلاق کنن اما تکیه کردن بر اینکه زن باید مطیع باشه و اجازه بگیره این اخلاق گرایی رو در زنان دچار مشکل میکنه و زمینه استبداد فکری و عملی مردانی که از دین فقط پوستش رو فهمیدن رو فراهم میکنه
    ایا مثلا شما میدونین که مطیع بودن که خیلی روش تاکید میکنین فقط در مورد تمکین و خروج از منزل هست و در کلیه موارد دیگه جلب رضایت همسر یک امر اخلاقی هست نه حقوقی؟ در فقه زن میتونه موقع نکاح شرایط بسیار داشته باشه و مثلا شرط بزاره و این تمکین رو محدود کنه اونوقت اذن همسر در اوقاتی غیر اون ساقط میشه زن میتونه حق مسافرت و هزار تا شرط دیگه که حقشه در نکاح بزاره بدون نیاز به اذن شوهر
    در مورد دیدار خانواده زن نیاز به اذن نداره بلکه همسر باید فقط مطلع باشه
    زن هیچ وظیفه ای در منزل نداره و مرد موظفه حتی لباس های همسرش رو بشوره
    ایا مردان ما اینطور زندگی میکنن که وقتی صحبت از اجازه میشه داعیه اسلام پیدا میکنن و باز زورگویی مخالفت های بی مورد بیان میکنن اختیاز زن در دست ماست و اجازه گرفتن زن در ساعات تمکین اونهم با رعایت شرایطی که اسلام گفته ربطی به شعور داشتن یا نداشتن یا اختیار زن در دست مرد بودن نداره اگر مردان برای زنان ارزش واقعی قائل بشن در قول و رفتار زنان هم احساسی نمیشه و سخنان تند اتشین که گاهی عقیده اونها هم نیست به زبان نمیارن
    زندگی بصورت قانونی یه زندگی خشک و بی باره پس همش قانون و فقه رو با الفاظ اجازه و اطاعت بر سر زنان کوبیدن یعنی خدشه دار کردن احساس زنان و نتیجشم همین موراد هست.
    زندگی یعنی اخلاق مداری در صورتی که در عمل زنها دعوت به اخلاق میشن و مردان دعوت به حقوقشون توصیه میکنم قضاوتهاتون در تاپیک از موضع انصاف باشه و درک و البته هدف دار . اینطوری شما فقط یه بدبینی در زنان و مردان نسبت بهم بوجود میارین بدون اسیب شناسی صحیح افکار و مدام اینهم سنت جامعه ماست که همیشه در هر مشکلی خود رو ندیده میگیریم و دشمن خارجی و ماهواره تنها متهمان این اسیب ها هستن.

ویرایش توسط تنهاترین سردار : ۱۳۹۰/۰۷/۰۸ در ساعت ۲۲:۲۲

باکیة العین یعنی ...

13. صلوات ها 8

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31674

تعجب

با سلام و احترام

ایا مثلا شما میدونین که مطیع بودن که خیلی روش تاکید میکنین فقط در مورد تمکین و خروج از منزل هست و در کلیه موارد دیگه جلب رضایت همسر یک امر اخلاقی هست نه حقوقی؟

لطفا کارشناسان به صورت دقیق میزان اطاعت از همسر و میزان جلب رضایت شوهر رو به صورت جداگانه از دیدگاه شرعی توضیح بفرمایند.

در فقه زن میتونه موقع نکاح شرایط بسیار داشته باشه و مثلا شرط بزاره و این تمکین رو محدود کنه اونوقت اذن همسر در اوقاتی غیر اون ساقط میشه زن میتونه حق مسافرت و هزار تا شرط دیگه که حقشه در نکاح بزاره بدون نیاز به اذن شوهر

بله زن میتونه هر شرطی رو ضمن عقد بیان کنه منتهی فکر نمی کنم مردی باشه که این نوع شروط رو بپذیره!

جهت اطلاع بیشتر دوستان در این رابطه مطالعه تاپیک زیر هم خالی از لطف نیست : (ضمنا اگر شروطی به ذهن تون رسید که احتمال داره برای برخی مفید باشه حتما در تاپیک معرفی شده ذکر کنید. با تشکر)
    ღ ღ شرایط ضمن عقد را جدی تر بگیریم ღ ღ

زن هیچ وظیفه ای در منزل نداره و مرد موظفه حتی لباس های همسرش رو بشوره

درسته زن وظیفه شرعی نداره کارهای خونه ی همسرش رو انجام بده، ولی فکر نمی کنم مرد هم موظف باشه لباس های خانمش رو بشوره!!!

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

15. صلوات ها 9

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

بعضی از صحبت ها ایشون:

کی گفته زن باید از شوهرش اجازه بگیره ،آخه مگه من خودم شعور ندارم که کجا باید برم و کجا نباید برم،این قوانین مال عهدی هستش که زن ها انقدر بی عرضه بودن نمیتونستن نذارن شوهراشون دختراشون رو خاک کنن..مال زن های بی سواد و ضعیف اون دورانه........من شعورم از صدتا مرد که میشناسم بیشتره....

..
    سلام به همه ی دوستان

کجا نوشته که زن باید از مرد اجازه بگیره .
    من خودم یه تحقیق حقوقی کوچولو راجع به این مساله کردم.

در حال حاضر هیچ کدوم از مراجع ما رای به اجازه ی شوهر در همه موارد رو ندادن .
    قدیم مراجعی مثل آیت الله گلپایگانی بودن که میگفتن زن حتی برای دکتر رفتن یا دیدن پدر و مادرش هم باید از شوهرش اجازه بگیره .

البته اینم بگم که از نظر حقوقی هم زن و هم مرد در صورت داشتن منافع مشترک باید از هم اجازه بگیرن .

یعنی چی ؟

یعنی اینکه مثلا زن میخواد دو هفته بره مسافرت با دوستاش.
    اینجا هست که باید رضایت همسرشو جلب کنه .(نه ازش اجازه بگیره )

کلمه ی رضایت رو روش تاکید میکنم چون تو رابطه ی زناشویی نباید به بایدو نباید ها توجه کرد . زن و شوهر باید به طوری رضایت همو داشته باشن .

عکس این مساله هم صادقه .

یعنی مثلا یه آقایی راننده کامیونه و مدت زیادی رو از خانواده دوره .
    خیلی جالبه که بدونین .همسر این آقا میتونه به دادگاه شکایت کنه و بخواد که همسرش شغلشو عوض کنه.

دین ما اصلا دین جانب دارانه ای نیست و همه چیز عادلانه توش قرار داده شده .
    مشکل از قوانین جاری و فرهنگ قدیمی ما ایرانی هاست که کار رو گره زده .

زن و مرد با ازدواج با هم قرارداد میبندن که سعی کنن همو خوشبخت کنن و در کنار هم از زندگی لذت ببرن .
    اگه هر کدومشون بخوان از حق و حقوقشون حرف بزنن یا اونارو بخوان اصلا نمیشه زندگی کرد ، چون یکی از پایه های زندگی مشترک ، گذشته و بدون گذشت ...

بعضی از صحبت ها ایشون:

میخوام هزار سال شوهرم بهم نفقه نده من شوهرم که نداشته باشم میتونم برم کار کنم و خرج خودم رو دربیارم،یه نفقه و خرج به آدم میدن عوضش آدم رو برده میکنن اینجا برو و اونجا نرو...
    ..
    این قسمت حرف این خانوم یه کم درسته .

و این هم باز مشکل فرهنگ ایرانی ماست نه اسلامی .

اینکه مرد های ایرانی برای خرج خونه یا هر چیز دیگه با منت به خانوم خونه پول میدن . واین واقعا خانومهای خونه دار رو آزار میده .
    و اینکه هر روز وقتی میرن خونه با منت به اینکه شما نشستین تو خونه و نفستون ار جای گرم بلند میشه و من باید همش بیرون جون بکنم (حالا بماند که این جون کندن نصفیش خنده و خوش گزرونی با دوستا ست)

اصلا واسه همینه که خانمها حاضرن به خاطر چندر غاز حقوق برن بیرون سر کار .

زنی رو میشناسم که نضف بیشتر حقوقش میره پای مهد کودک دوتا بچش و عملا چیزی واسش نمیمونه ، ولی با این حال میگه دستم تو جیب خودم باشه بهتر از اینه که جلوی شوهرم دراز باشه.

اگه مردهای ما بدونن که این وظیفشونه که به خانوم خونه خرجی بدن و نخوان به خاطر ارضا شدن نیاز بزرگ بینی خودشون صبر کنن تا خانوم خونه ازشون خواهش کنه و خودشو خورد کنه تا اونا لذت ببرن ، دیگه این مشکل ها پیش نمیاد.

خب میمیری قبل از اینکه زنت بهت بگه خودت بهش پول بدی؟

خداییش چند نفر از شما آقایون این کارو میکنین؟
    اگه خانومتون شاغل باشه که عمرا این کارو بکنین ، تازه ازش پول هم میگیرین .
    اگه هم که خانه دار باشه فکر نمیکنم ده در صد هم این کارو بکنن.

این مشکل هم ناشی ا ز فرهنگ مرد سالاری ایرانی ماست و هیچ ربطی به دین نداره
    ویرایش توسط سوال : ۱۳۹۱/۰۷/۱۱ در ساعت ۱۹:۵۶ دلیل: با اجازه دوست بزرگوار، ترکیب پست ها
    بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

17. صلوات ها 4

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

من یک انسانم شوهرم هم یک انسان چرا اون میتونه بهم زور بگه،من دلم میخواد برم با دوستام تفریح چرا زور میگه..چطور اسلام میذاره مرد به زنش زور بگه،دوست دارم برم بیرون دوست دارم آزاد باشم چون اون میگه نه نرم؟؟چون زورش بیشتره؟دیگه گذشت اون زمان که ما زن ها تو سری خور بودیم،من انقدر عقل و شعور و توانایی دارم که از پس خودم بر بیام..گفتم شوهر کنم که خوشبخت بشم نه محدود..
    از این حرف این خانوم بر میاد که همسر این خانوم کاملا یه ادم مرد سالاره که یه فرهنگ کاملا ایرانی و سنتی داره نه اسلامی.
    اگه همسر این خانوم یه مسلمان واقعی بود هیچوقت بعد تو دو ماه اول زندگی مشترک این کار ها رو نمیکرد .
    بد بختی اینه که ما همه چی رو با هم قاطی میکنیم .
    نیاز های درونی خودمون و سنت ملیمون و یه کم از عقده های درونیمونو به اسم اسلام بروز میدیم .و این باعث میشه که همه از اسلام زده میشن .
    در صورتی که اگه صحبت از احقاق حق بشه تو اسلام ، مطمئنن خانومها خیلی به نفعشون میشه .

پس به آقایون پیشنهاد میکنم که بیشتر از این پا رو دم این شیر خفته نذارین که بد میبنین.

اصلا کی گفته مرد میتونه هرچند تا دلش خواست زن بگیره و زن نتونه چند تا شوهر کنه،ما همه انسانیم و از یک گوشت و پوست و استخوان،اگر مرد میتونه بره چندتا زن بگیره و هوس بازی کنه زن هم میتونه...
    اینو دیگه لغو گفته
    درسته که ما همه آدمیم و از یه پوستو گوشت ولی اگه هر دو جنس میخواستن مثل هم باشن که دیگه دو جنس وجود نداشت . همه میشدن زن
    مرد میتونه چند تا زن بگیره درست . ولی خداییش خانومها خودتون بگین . میشه زن چندتا مرد داشته باشه؟( مرد واقعی نه دوست و از این حرفا)

چون تو مرام خانومها هوس بازی نیست.
    نیازهای زن و مرد متفاوتن
    جواب این سوال خیلی جاها داده شده . فکر نمیکنم دوباره گفتنش فایده ای داشته باشه.
    ویرایش توسط سوال : ۱۳۹۱/۰۷/۱۱ در ساعت ۱۹:۵۶ دلیل: با اجازه دوست بزرگوار، ترکیب پست ها
    بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

19. صلوات ها 2

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

سلام
    با حضور اساتیدی که دل بدن و با حوصله توی بحث مشارکت داشته باشن و پیگیر باشن فکر میکنم بحث خوبی خواهیم داشتم...
    یه نکته هم شاید لازم باشه بگم،این اقا خیلی آدم محترمی هستش و اصلا اهل جدل و زور گویی نیست...
    اولین اختلاف این آقا و خانم از اولین هفته ازدواج شروع شد :
    وقتی آقا صبح میخواد بره سرکار خانم به شوهرش میگه امروز میرم خونه دوستم....
    آقا از خانمش میپرسه کدوم دوستتون ؟و خانم جواب میده شما نمیشناسیش از دوستای دبیرستانمه...
    آقا میگه اگه میشه نرو و به ایشون بگو بیان اینجا ،منم که سر کار هستم و میتونید راحت باشید...
    خانم اولین تیر ها رو پرتاب میکنه که چرا نباید برم؟مگه چی میشه برم؟آخه بهش قول دادم من میرم...
    آقا هم میگه آخه چطور قبول کنم بری جایی که نمیدونم چندتا آقا اونجا هستن و چطور آدمایی هستن..
    من اگه میگم نرو چون برام مهمی و دوستت دارم..اصلا دعوتشون کن امشب با خانواده بیان خونه...
    خانم جواب میده که فکر کردی خودم شعور ندارم که کجا مناسبه برم و کجا مناسب نیست؟باشه نمیرم...

و
    اون خانم نمیره و شب وقتی آقا میره خونه درحالی که یک گل در دست داشته تا قضیه صبح رو از دل خانم در بیاره وقتی میره خونه میبینه خانمش که روزای پیش میومد استقبالش و خسته نباشید میگفت،رفته توی اتاق خوابیده و بویی از شام هم نمیاد...با یک ساعت منت کشی آقا و التماس موضوع حل میشه و بعد از دو روز دوباره اختلافات شروع میشه...

ویرایش توسط تنهاترین سردار : ۱۳۹۰/۰۷/۰۹ در ساعت ۰۹:۵۷

باکیة العین یعنی ...

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری