صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: یک حدیث فیس بوکی برای ایرانی‌ها

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  986
  حضور
  2 روز 11 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  8
  صلوات
  7819

  یک حدیث فیس بوکی برای ایرانی‌ها
  یک حدیث فیس بوکی برای ایرانی‌ها
  حدیثی از امام حسین که در فیس بوک و اینترنت نقل می‌شود: "ما از تبار قریش هستیم و هواخواهان ما عرب و دشمنان ما ایرانی‌ها هستند هر عربی از هر ایرانی بهتر و هر ایرانی از دشمنان ما هم بدتر است و..."

  توی فیس بوک که سیر می‌کنی، نمونه‌های فراوانی را می‌بینی که این روزها به نام حدیث و روایت نقل می‌شوند تا نشان بدهند اسلام، مکتب خرافی و دین عرب‌هاست.

  نمونه زیر، مشتی از خروارهاست که این روزها با ایمیل و اس ام‌اس دست به دست می‌شود؛ و در این روزگار ما چه بسیارند ذهن‌های شکاک و پر تردید درباره دین‌داری و دل‌های فراری از دین که دل به این روایات فیس بوکی می‌بندند.

  از مدتی پیش حدیثی از امام حسین(علیه السلام) در صفحات فیس بوک نقل می‌شود که مثلاً متن حدیث را هم برای مستند و متقن بودنش، اسکن کرده‌اند تا به شما بگویند مو، لای درز کارشان نمی‌رود.

  نوشته‌اند: " ما از تبار قریش هستیم و هواخواهان ما عرب و دشمنان ما ایرانی‌ها هستند. روشن است که هر عربی از هر ایرانی بهتر و بالاتر و هر ایرانی از دشمنان ما هم بدتر است. ایرانی هارا باید دستگیر کرد و به مدینه آورد، زنانشان را بفروش رسانید و مردانشان را به بردگی و غلامی اعراب گماشت."

  حسین بن علی، امام سوم شیعیان، سفینه البحار و مدینه الاحکام و الاثار، نوشته حاج شیخ عباس قمی، صفحه 164. "
  معنای سخن امام صادق این است که : "ما بنی‌هاشم و کسانی که پیرو ما هستند، اهل شفافیت و فهم و فصاحت هستند و دشمنان ما اهل ابهام و گنگی

  متن حدیث در فیس بوک که عده‌ای این روزها برای یکدیگر ایمیل می‌کنند: !!!

  یا صاحب الزمان (عج)
  توکه یک گوشه چشمت غم عالم ببرد
  حیف باشد که تو باشی و مرا غم ببرد

 2. صلوات ها 26


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  986
  حضور
  2 روز 11 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  8
  صلوات
  7819
  نکاتی خیلی ساده درباره ظاهر حدیث

  1- کتاب عربی "سفینة البحار" احادیث انتخاب شده از بحارالانوار است که توسط مرحوم محدث قمی جمع آوری شده است. صفحه 164 کتاب مربوط به توضیح لفظ "العجم" است. بگذریم که در این قسمت کتاب روایتی از امام حسین (علیه‌السلام) وجود ندارد.

  داخل متن عربی کتاب آمده است: "قال سمعت اباعبدالله" . یعنی " گفت شنیدم از اباعبدالله "، کسانی که اندک آشنایی با روایات داشته باشد، می‌دانند که مراد از «اباعبدالله» در روایات به صورت مطلق، امام صادق(علیه السلام) است، نه امام حسین(علیه السلام). پس اول اینکه این حدیث از امام حسین (علیه السلام) نیست، اما زیر متن نقل شده در فیس بوک، با فونت نزدیک به متن نوشته‌اند: "حسین ابن علی، امام سوم شیعیان".

  2- مترجمان فیس بوکی، کل متن عربی بالا را متن اصلی حدیث امام تلقی کرده‌اند. با وجودی که متن حدیث شنیده شده از امام این است: قال سمعت اباعبدالله: " نحن قریش و شیعتنا العرب و عدونا العجم" .

  حدیث در اینجا تمام می‌شود. مابقی، شرح و بیان مؤلف کتاب است که با کلمه "بیان" یعنی شرح حدیث شروع می‌شود. که نوشته شده :

  " بیان: عربی که شیعه ما باشد ممدوح و شایسته است (پس معیار شایستگی، شیعه بودن است) اگر چه عجم و غیر عرب باشد و اما عجم (غیر عربی) که دشمن ما اهل بیت باشد مذموم و ناشایسته است (پس معیار مذموم بودن، دشمنی با اهل بیت است) اگر چه عرب باشد."

  ادامه سخن مؤلف کتاب با کلمه "رای الثانی" آغاز می‌شود. یعنی نظر خلیفه دوم (عمر) را آورده است: "هنگامی که اسیران عجم وارد مدینه شدند، خلیفه دوم خواست که زن‌هایشان را بفروشد و مردانشان را بردگان عرب قرار دهد...."

  اگر دقت کنید بالای کلمه بیان و رای الثانی یک خط سیاه وجود دارد که در متون حدیثی به معنی جداکننده است. داخل تصویر بالا با دایره قرمز رنگ مشخص شده است.

  3- نکته مهم دیگر اینجاست که این حدیث ادامه دارد اما انگار غرض ورزان صلاح ندانسته‌اند ادامه حدیث را بیاورند. بنابراین در ادامه این متن سخن امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) حذف شده است. در ادامه آمده که وقتی علی(علیه السلام) این جملات را از عمر شنید، اعتراض کرد و فرمود: " پیامبر فرموده کریمان هر قومی را احترام کنید، هرچند مخالف با شما باشند. این جماعت عجم حکیمان و کریمان هستند که آغوششان را به روی ما گشوده و اسلام را قبول کرده‌اند."
  خود پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) و امامان معصوم(علیهم السلام) فرمودند: "اگر حدیثی از ما مخالف با صریح آیات قرآن و یا سنت قطعی ما باشد آن را نپذیرید و قبول نکنید

  ویرایش توسط valayat : ۱۳۹۰/۰۷/۰۷ در ساعت ۰۸:۱۹
  یا صاحب الزمان (عج)
  توکه یک گوشه چشمت غم عالم ببرد
  حیف باشد که تو باشی و مرا غم ببرد

 4. صلوات ها 25


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  986
  حضور
  2 روز 11 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  8
  صلوات
  7819  اما نکات محتوایی حدیث و سند و منبع آن:

  1- از نگاه مؤلف کتاب

  باز نکته جالب ماجرا اینجاست که اصلاً مؤلف کتاب " سفینه البحار" این بخش کتاب را درباره فضائل عجم بیان کرده و با بیان این حدیث و قبل و بعد آن، قصد دارد تا در این بخش کتاب، به شرح و توصیف عجم بپردازد. مرحوم شیخ عباس قمی، حتی قبل از نقل حدیث، یک آیه و حدیث را در تایید سخنش در فضیلت عجم نقل می‌کند:

  در سوره شعرا آیه 198 می‌فرماید:" ولو نزلناه علی بعض الأعجمین فقرأه علیهم ما کانوا به مؤمنین." یعنی : "هرگاه ما قرآن را بر بعضی از عجم (= غیر عرب) ها نازل می‌کردیم ... و ایشان آن را بر اعراب می‌خواندند، (اعراب به دلیل شدت تعصب) به قرآن ایمان نمی‌آورند."

  و همچنین امام صادق(علیه السلام) در حدیثی در تفسیر این آیه می‌فرماید:" لو نزل القرآن علی العجم ما آمنت به العرب ، وقد نزل علی العرب فآمنت به العجم ، فهذه فضیلة العجم" یعنی: " اگر قرآن بر عجم نازل می‌شد اعراب به آن ایمان نمی‌آوردند و این قرآن بر اعراب نازل شد و عجم ایمان آوردند و این خود برای عجم فضیلتی است. "

  2- از نظر علمای لغت شناس

  اول اینکه اینجا هم اصل حدیث را جعل کرده‌اند وهم آن را با غرض ورزی ترجمه کرده‌اند. آن‌ها که عربی نمی‌فهمند، هر متن عربی را ترجمه ظاهری کلمه به کلمه می‌کنند.

  اگر به لغت نامه‌های عربی مراجعه کنید "العرب" در لغت به معنای " با فهم و فصاحت و واضح و شفاف سخن گفتن" است. همچنین در زبان عربی واژه "العجم" معانی فراوانی دارد که یکی از آن‌ها " با ابهام و غیر شفاف سخن گفتن یا چیز گنگ" است.

  بنابراین معنای سخن امام صادق این است که : "ما بنی‌هاشم و کسانی که پیرو ما هستند، اهل شفافیت و فهم و فصاحت هستند و دشمنان ما اهل ابهام و گنگی"


  چرا این تعریف و معنا درست است؟

  به واژه‌های متن عربی دقت کنید: در کلام عربی حدیث بیان نشده : " العرب شیعتنا و العجم عدونا" بلکه بیان شده "شیعتنا العرب، وعدونا العجم. " در برگردان فارسی هم می‌توان تفاوت این دو نوع بیان را فهمید. این دو معنی کاملاً با هم تفاوت دارند.

  در بیان اولی این مطرح می‌شود که گروه اعراب شیعه هستند و گروه عجم، دشمن اهل بیت که این با متن آیات قرآن و روایات گوناگون تضاد دارد.

  یعنی اگر در حدیث گفته شده بود"العرب شیعتنا و العجم عدونا" این معنی را می‌داد، اما حدیث این گونه بیان نشده .بلکه به گونه دوم بیان شده یعنی گفته شیعتنا العرب. یعنی شیعه ما کسی است که اهل فهم و فصاحت و شفافیت است.

  دوم اینکه معنای "العجم" درلغت عربی بعدها در سیر تاریخی به معنای قوم فارس و ایرانی‌ها ترجمه شده و یکی از معانی‌اش در زمان پیامبر و اهل بیت، به هر غیر عربی گفته می‌شده است. اما هم چنان که در ترجمه فیس بوکی ملاحظه می‌کنید کلمه عجم به معنای ایرانی ترجمه شده است.

  سوم اینکه خود مؤلف کتاب هم در شرح این حدیث این‌گونه بیان می‌کند:

  "عربی که شیعه ما باشد ممدوح و شایسته است(پس معیار شایستگی، شیعه بودن است) اگر چه عجم و غیر عرب باشد و اما عجم (غیر عربی) که دشمن ما اهل بیت باشد مذموم و ناشایسته است (پس معیار مذموم بودن، دشمنی با اهل بیت است) اگر چه عرب باشد. به طور خلاصه یعنی این که : "شیعیان ما ممدوح و مورد ستایشند چه عرب باشند چه غیر عرب و دشمنان ما مذمومند چه غیر عرب باشد و چه عرب"
  اگر همین ترجمه ظاهری فیس بوکی را هم قبول کنیم، به راحتی می‌توان گفت که این معنی مخالف با آیه 13 سوره حجرات است که ملاک برتری را فقط تقوی و ایمان قرار داده و تبعیض نژادی و قومی را باطل می‌داند


  همچنین در ادامه همین حدیث روایات فراوانی در مدح عجم آمده است .حالا این ترجمه صحیح را با ترجمه ناقص و سراسر غلط و مغرضانه‌ای که از این عبارت داده شده مقایسه کنید: "ایرانی هارا باید دستگیر کرد و به مدینه آورد، زنانشان را به فروش رسانید و مردانشان را به بردگی و غلامی اعراب گماشت! "

  3- از نگاه علمای علم رجال

  مسأله ریشه‌ای تر اینکه در روایات باید سند حدیث بر اساس "علم رجال" بررسی شود. تا همه افراد نقل کننده آن شناخته شده و معتبر باشند. آیت الله خویی در جلد 4 کتاب "معجم الرجال" صفحه 9 می‌گوید که در سند این روایت فردی به نام "سلمة بن خطاب" وجود دارد که علمای رجال او را فردی ضعیف و غیر قابل اعتماد می‌دانند. علاوه بر این سند این روایت به دلیل فاصله زیاد زمانی بین دو راوی از اتصال برخوردار نیست و از این جهت غیر قابل اعتماد است. پس اصل این حدیث تقطیع دارد و نزد علما رجالی اصلاً اعتبار ندارد.4- از نگاه مفسران قرآن

  مسأله آخر بررسی محتوای حدیث و تطبیق آن با آیات قرآن است. چون خود پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) و امامان معصوم(علیهم السلام) فرمودند: "اگر حدیثی از ما مخالف با صریح آیات قرآن و یا سنت قطعی ما باشد آن را نپذیرید و قبول نکنید."

  به فرض محال اگر همین ترجمه ظاهری فیس بوکی را هم قبول کنیم، به راحتی می‌توان گفت که این معنی مخالف با آیه 13 سوره حجرات است که ملاک برتری را فقط تقوی و ایمان قرار داده و تبعیض نژادی و قومی را باطل می‌داند.

  در سوره حجرات می‌خوانیم: "یَا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاکُم مِّن ذَکَرٍ وَأُنثَی وَجَعَلْنَاکُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَاکُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِیمٌ خَبِیرٌ"

  "ای مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و شما را اقوام و قبیله‌ها قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید؛ (این‌ها ملاک امتیاز نیست،) گرامی‌ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست؛ خداوند دانا و آگاه است. "

  به راستی بهتر نیست که با اعتقاد به آزاد اندیشی، از اسارت بیماری‌های قوم پرستی و عقده مندی های ناسیونالیستی بیرون بیاییم و بدون غرض ورزی نسبت به مکتب اسلام و آموزه‌های راستین و انسان ساز دین روشن، راه زندگی انسانی را بیابیم؟

  گروه دین تبیان

  منبع :
  وبلاگ ؛ اسد زاده، محمدرضا

  منبع
  یا صاحب الزمان (عج)
  توکه یک گوشه چشمت غم عالم ببرد
  حیف باشد که تو باشی و مرا غم ببرد

 6. صلوات ها 23


 7. #4

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  اهل بیت علیهم السلام
  نوشته
  10,420
  حضور
  158 روز 17 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  624
  آپلود
  104
  گالری
  1588
  صلوات
  94110  به نام خدا
  با تشکر از درج مطالب
  به دنبال نقل خبر بودم
  منبع :
  وبلاگ ؛ اسد زاده، محمدرضا
  دیدم که خبر آنلاین این مطلب رو زده
  اینجا
  وبحمدلله منبع مطلب و پاسخ به این مورد از سایت پاسخگو است
  آیا حدیثی که در سایت های ضد اسلامی ، از امام حسین (ع)در ضدیت با ایرانی ها آمده صحیح است ؟!
  http://www.pasokhgoo.ir/fa/node/5353


 8. صلوات ها 23


 9. #5

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  2,900
  حضور
  21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  8410  قال سبحانه :
  فَإِن يَكْفُرْ بِهَا هَؤُلاء فَقَدْ وَكَّلْنَا بِهَا قَوْمًا لَّيْسُواْ بِهَا بِكَافِرِينَ .

  پس اگر اين قوم (اعراب) به آن كافر شوند، ما قومى را كه هرگز بدان كافر نشوند بر گماريم
  .
  با سلام

  يك اصل داریم که درایت معتبرتر از روایت است وامیر سخن هم در نهج البلاغه فرمود فاصله حق تا باطل 4 انگشت فاصله است یعنی شنیدن کی بود مانند دیدن :

  همه ما میدانیم که حادثه کربلا را همین اعراب بوجود آوردند نه اعاجم !

  ضمن اینکه همین عجم همیشه طرفدار وحامی حقیقت وحق طلبان بوده است و احادیث بسیار صحیح وصریحی در فضل ایمان عجم وفارس بر خدعه ونیرنگ عرب وارد شده است .

  34124- "إذا أقبلت الرايات السود فأكرموا الفرس، فإن دولتكم منهم. " خط والديلمي - عن ابن عباس وأبي هريرة".

  34125-
  "أسعد العجم بالإسلام أهل فارس، وأشقى العرب به هذا الحي من بهز أو تغلب. " أبو نعيم في المعرفة - عن إسماعيل بن محمد بن طلحة الأنصاري عن أبيه عن جده".
  34126- "أعظم الناس نصيبا في الإسلام أهل فارس. " ك في تاريخه والديلمي - عن أبي هريرة".

  34129- "لو كان الإيمان معلقا بالثريا لا تناله العرب لناله رجال من فارس. " طب - عن قيس بن سعد".
  34130-


  "لو كان الدين معلقا بالثريا لتناوله أناس من أبناء فارس. " طب - عن ابن مسعود، ش - عن أبي هريرة".
  34131- "لو كان العلم بالثريا لتناوله رجال من فارس. " حل - عن أبي هريرة".


  - "رأيت غنما كثيرة سودا دخلت فيها غنم كثيرة بيض قالوا: فما أولته يا رسول الله؟ قال: العجم يشركونكم في دينكم وأنسابكم، لو كان الإيمان معلقا بالثريا لناله رجال من العجم وأسعدهم به الفارس. " ك - عن ابن عمر".
  34135-


  "رأيتني أنزع من بئر وعليها من ينزو عليها معزي، ثم وردت على ضأن كثيرة فأولتهم الأعاجم يدخلون في الإسلام. " الديلمي - عن أبي هريرة".

  34136-


  "إن لله تعالى خيرتين من خلقه: فخيرته من خلقه من العرب قريش، ومن العجم فارس. " الديلمي - عن عبد الله بن رزق المخزومي".

  34137-


  "من أسلم من فارس فهو من قريش، هم إخواننا وعصبتنا. " الديلمي - عن ابن عباس".

  34138-


  "أهل فارس هم ولد إسحاق. " ك؛ في تاريخه - عن ابن عمر".


  حَدَّثَنَا سُفْيَانُ بْنُ وَكِيعٍ حَدَّثَنَا يَحْيَى بْنُ آدَمَ عَنْ أَبِي بَكْرِ بْنِ عَيَّاشٍ حَدَّثَنَا صَالِحُ بْنُ أَبِي صَالِحٍ مَوْلَى عَمْرِو بْنِ حُرَيْثٍ قَال سَمِعْتُ أَبَا هُرَيْرَةَ يَقُولُ

  ذُكِرَتْ الْأَعَاجِمُ عِنْدَ النَّبِيِّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ فَقَالَ النَّبِيُّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ لَأَنَا بِهِمْ أَوْ بِبَعْضِهِمْ أَوْثَقُ مِنِّي بِكُمْ أَوْ بِبَعْضِكُمْ . سنن ترمذی


  http://www.rasekhoon.net/library/content-61972-7.aspx
  ویرایش توسط خیر البریه : ۱۳۹۰/۰۷/۰۷ در ساعت ۰۹:۱۹

 10. صلوات ها 26


 11. #6

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۹
  علاقه
  شهادت قسمت ما می شد ای کاش ...
  نوشته
  3,994
  حضور
  44 روز 10 ساعت 49 دقیقه
  دریافت
  58
  آپلود
  15
  گالری
  1234
  صلوات
  32295  سلام.با این که دکمه صلوات را زدم.اما واقعا حیفم اومد از شما اساتید بزرگوار تشکر نکنم.واقعا منطقی و عالی جواب دادین.اجرتون با خود ائمه معصومین
  ان شاا...این مطلب را در چند جا منتشر میکنم.

 12. صلوات ها 20


 13. #7

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۰
  علاقه
  آخرالزمان وظهورمهدی موعود(ع)
  نوشته
  352
  حضور
  1 روز 1 ساعت 18 دقیقه
  دریافت
  34
  آپلود
  0
  گالری
  95
  صلوات
  1096  وجالب اینجاست
  که آیا این اهالی که چنین روایات جعلی رابه همدیگرنقل می کنندواقعاً نمی اندیشندکه
  زن خودامام حسین علیه السلام ایرانی بوده است
  یعنی به گفته ی آنان امام حسین علیه السلام ازدشمنانشان زن گرفته است
  واینکه برای حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام ایرانی هاازهراهلی به اونزدیکتربودند
  وبیشترسربازان وشاگردانش راایرانیان تشکیل می دادندکه این برهمگان آشکاراست
  وهمینطوربقیه ی ائمه ی اطهاربه شیعیان ایران ارادت خاصی داشتند
  واینکه امام عصروزمان حضرت مهدی صاحب الزمان علیه السلام می فرمایند
  ایران خانه ی یاران وشیعیان ماست

  آری خداوندبه گوش وچشم شان مهرنهاده است که نه حق می بینندونه حق می شنوند

  باتشکرازاساتیدودوستان محترم

 14. صلوات ها 14


 15. #8

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  86
  حضور
  4 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  515  نقل قول نوشته اصلی توسط morteza313 نمایش پست ها
  که آیا این اهالی که چنین روایات جعلی رابه همدیگرنقل می کنندواقعاً نمی اندیشندکه زن خودامام حسین علیه السلام ایرانی بوده است یعنی به گفته ی آنان امام حسین علیه السلام ازدشمنانشان زن گرفته است
  سلام
  چرا اینهمه دشمنی با اهل بیت میکنن خدا عالمه
  ممنون از اساتید گرامی مطالبتون خیلی عالی بود ان شالله کسی باشه که این مطالب دقیق و منطقی رو تو فیس بوک بگذاره در رد اون حدیث من در اوردی
  موفق باشین
  وَ قَالَ علی[عليه السلام] مَنْ حَاسَبَ نَفْسَهُ رَبِحَ وَ مَنْ غَفَلَ عَنْهَا خَسِرَ وَ مَنْ خَافَ أَمِنَ وَ مَنِ اعْتَبَرَ أَبْصَرَ وَ مَنْ أَبْصَرَ فَهِمَ وَ مَنْ فَهِمَ عَلِمَ .
  و درود خدا بر او ، فرمود : كسى كه از خود حساب كشد ، سودى مى برد، و آن كه از خود غفلت كند زيان مى بيند ، و كسى كه از خدا بترسد ايمن باشد، و كسى كه عبرت آموزد اگاهى يابد، و آن كه آگاهى يابد مى فهمد ، و آن كه بفهمد دانش آموخته است!.

 16. صلوات ها 12


 17. #9

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۰
  نوشته
  6
  حضور
  23 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  29  بدبخت کسی است که برای خشنودی یزید زمان (اوباما )و طرفدارانش دل به این احادیث جعلی ( در مورد امام حسین ع و عرب و ایرانی )

  خوش میکند اصلا اسلام و دین پیامبر ص مبنایش قومیت نژاد رنگ و غیره نبوده و تنها ملاک تقوی بوده که ایه شریفه قران کریم مبین این امر مهم است ان اکرمکم عندالله اتقی کم
  حضور قوی و مداوم سلمان ایرانی در کنا ر معصومین ع زمان خود بهترین نمونه است
  یک حدیث فیس بوکی برای ایرانی‌ها

  ویرایش توسط hassanbadry : ۱۳۹۰/۰۹/۲۵ در ساعت ۱۴:۲۲

 18. صلوات ها 14


 19. #10

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  5,274
  حضور
  68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  253
  آپلود
  48
  گالری
  41
  صلوات
  21901  سلام علیکم
  هیچ کس بر عجم از بنی امیه و اتباعش دشمن تر نیست. نژادپرستانی که تبارشان از قبل اسلام تا به امروز با تبار یهود گره خورده و این عهد هیچگاه حتی زمان ظهور اسلام گسسته نشد.


  یاحق
  علی علیه السلام :
  خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

 20. صلوات ها 12


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود