چرا بعضی اتفاقات چند بار دقیقا شبیه هم تکرار می شود ؟

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا بعضی اتفاقات چند بار دقیقا شبیه هم تکرار می شود ؟

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام عرض می کنم ، شاید سوالی که کردم کمی گنگ به نظر بیاد یا شما فکر کنید یک موضوع دیگه رو دارم می گویم ... پس بنابراین یک توضیح مختصری داده ام که می توانید کاملا منظور من را متوجه بشوید.

برای مثال : من چندین وقت پیش نمی دونم 5 سال پیش 3 سال پیش نمی دونم ! یک تصویری دیدم از یک فیلم که فکر نمی کنم از تلویزیون دیده باشم و بنده همین امروز صبح این تصویر رو در یکی از فیلم ها دیدم با همان حرف .....حالا شاید ممکن باشد که قبلا این صحنه را تو تلویزیون دیده باشم ولی اینو چی می گویید :

من دو هفته پیش با خانواده رفتیم طرفای ماسوله و در یکی از همین آلاچیق ها جاتون خالی نشستیم و صفا ! ولی یهو یک تصویری از کار ها و حرف هایی که خانواده داشتن انجام میدادند برایم خیلی آشنا اومد که انگارقبلا حتما اون رو دیدم !و این چندیمن بار هست که دارم می بینم !

یا بعضی اوقات من یک اتفاقی را در خواب می بینم و دقیقا همان اتفاق به همان شکل برایم در بیداری میفتد ...!‌

دلیل این چیه ؟ خیلی کنجکاو شدم بدونم چرا ما انسان ها اینجوری هستیم ... آیا ممکنه که ما حس پیش بینی خاموشمون فعال شده و پیش بینی می کند ؟......یا اینکه از حافظه ضعیف ما هست ؟‌

البته بگویم که حس پیشگویی در تمامی انسان ها هست و فقط به دلیل شرطی شدن کار ها از زمان بچگی ، این توانایی از ما گرفته میشود ..... به طوری که برای زنده کردن دوباه اون باید تمرین کرد و این تجربه را من هم داشته ام ! البته خیلی ضعیف ...

ممنون از شما ...... لطفا جواب دهید

سلام

واقعا چرا؟

فکر کنم به خاطر روحمون است که به اینده و گذشته و حال سفر می کنه
:Gig:

توی بیداری هم ممکنه روح سفر کنه؟

یک نفر هم نظر ما پیدا شد ... دلیل این چیز را تا به حال از فرد حرفه ای در مذهب نپرسیدم ولی حالا می تونم بپرسم و شاید بتونم بفهمم برای چه !

منتظر جوابتون هستم.

Kamran;147353 نوشت:
یک نفر هم نظر ما پیدا شد ... دلیل این چیز را تا به حال از فرد حرفه ای در مذهب نپرسیدم ولی حالا می تونم بپرسم و شاید بتونم بفهمم برای چه ! منتظر جوابتون هستم.

سلام

اینو فکر کنم مربوط به فطرت ما بشه

که هر کسی تو زندگی اش ممکنه حد اقل یک بار رو تجربه کرده باشه

بعضی وقت ها در بعضی مکان ها با کسی که صحبت می کنیم

احساس می کنیم قبلا این صحنه را دیدم حاب بعضی اوقات دقیق بعضی وقت ها هم نه

منتظر جواب مذهبی ان هستیم:Gol:

ممکنه مربوط به عالم ذر باشه طبق برخی نظرات

شخص ((از نظر بنده )) در هنگام تولد و مرگ یکبار تمام اتفاقهای زندگی اش براش به صورت سریالی تکرار میشه و کل زندگیش رو یکجا می بینه

یعنی قبل از اینکه به این دنیا بیاییم .... تمام زندگیمون برامون به تصویر کشیده می شه و بعد از مرگ هم به همین شکل !
بعد از مرگ ممکنه ولی قبل از تولد ، واقعا گنگ و نامعلوم هست ! و اگر به این صورت باشه ،پس چرا خدا به ما قدرت انتخاب و جهت دهی سرنوشت خودمان را داده ؟

یعنی مثلا یک نفر قبل از مرگ زندگی خودش را می بیند و بعد مثلا می بیند که چقدر زندگی بدی بوده و بعد از تولد ، خدا کاری می کنه که حس جهت دهی سرنوشتش به سمت خوبی در آن فرد بیشتر رشد کند و فرشتگان بیشتری او را کمک می کنند !
ولی باز هم این عقیده ، مسائل دیگر افرینش و مرگ و زندگی را تغییر می ده و جور در نمیاد !‌
اگر اشتباه متوجه شدم منظور حرف شما را .... به من بگویید

Kamran;147369 نوشت:
بعد از مرگ ممکنه ولی قبل از تولد ، واقعا گنگ و نامعلوم هست ! و اگر به این صورت باشه ،پس چرا خدا به ما قدرت انتخاب و جهت دهی سرنوشت خودمان را داده ؟

سلام

شاید برای این باشه که بهش فرصت داده شه راهشو درست کنه

یعنی نشون می دند تا بتونه اختیار کنه:Gig:

**عبدالله**;147361 نوشت:
ممکنه مربوط به عالم ذر باشه طبق برخی نظرات

می شه نظارتو بیان کنید

البته باسند!!

kamran;147339 نوشت:
سلام عرض می کنم ، شاید سوالی که کردم کمی گنگ به نظر بیاد یا شما فکر کنید یک موضوع دیگه رو دارم می گویم ... پس بنابراین یک توضیح مختصری داده ام که می توانید کاملا منظور من را متوجه بشوید. برای مثال : من چندین وقت پیش نمی دونم 5 سال پیش 3 سال پیش نمی دونم ! یک تصویری دیدم از یک فیلم که فکر نمی کنم از تلویزیون دیده باشم و بنده همین امروز صبح این تصویر رو در یکی از فیلم ها دیدم با همان حرف .....حالا شاید ممکن باشد که قبلا این صحنه را تو تلویزیون دیده باشم ولی اینو چی می گویید : من دو هفته پیش با خانواده رفتیم طرفای ماسوله و در یکی از همین آلاچیق ها جاتون خالی نشستیم و صفا ! ولی یهو یک تصویری از کار ها و حرف هایی که خانواده داشتن انجام میدادند برایم خیلی آشنا اومد که انگارقبلا حتما اون رو دیدم !و این چندیمن بار هست که دارم می بینم ! یا بعضی اوقات من یک اتفاقی را در خواب می بینم و دقیقا همان اتفاق به همان شکل برایم در بیداری میفتد ...!‌ دلیل این چیه ؟ خیلی کنجکاو شدم بدونم چرا ما انسان ها اینجوری هستیم ... آیا ممکنه که ما حس پیش بینی خاموشمون فعال شده و پیش بینی می کند ؟......یا اینکه از حافظه ضعیف ما هست ؟‌ البته بگویم که حس پیشگویی در تمامی انسان ها هست و فقط به دلیل شرطی شدن کار ها از زمان بچگی ، این توانایی از ما گرفته میشود ..... به طوری که برای زنده کردن دوباه اون باید تمرین کرد و این تجربه را من هم داشته ام ! البته خیلی ضعیف ...

سلام
این موضوع برای اغلب افراد اتفاق می افتد خود بنده هم تجربیات متعددی دارم و دلایلی می تواند داشته باشد از جمله اینکه :
1- این صحنه را در رویای صادقه ای دیده اید اما خواب را فراموش کرده اید لذا وقتی صحنه را عینا در خارج می بینید فکر می کنید شبیه آن برایتان اتفاق افتاده است
2- ممکن است در یک حالت خاص نفس انسان بر وقایع محیط شود و مثلا به چند لحظه بعدش اطلاع یابد لذا چون وقایع متاخر از اطلاع شما اتفاق می افتند حس تکرار به شما دست می دهد
وو
موفق باشید

سلام خدمت شما

آقا حامد ، من خیلی عذر می خوام ، می توانید کمی واضح تر درباره ی نکته دومتان صحبت کنید ، چون نفهمیدم یعنی چی !

در ضمن اینکه در خواب یک اتفاقی را از آینده ببینیم ، به چه شکل است ؟ داریم مثلا یه نفر که در خواب می بینه مثلا مادر بزرگش اومده بخوابش و حالتی به خودش گرفته که مثلا می خواد از این دنیا بره !‌ و بعد از چند روز مادر بزرگش می میره و همچنین خیلی از مثال های این شکلی .... ولی اینکه یه صحنه به درد نخور که نه می تونه اطلاعاتی به ما بده و نه چیز دیگه رو چطوری ما در خواب می بینیم و دقیقا عین آن بعد از سال ها خواهد افتاد ؟

kamran;147800 نوشت:
آقا حامد ، من خیلی عذر می خوام ، می توانید کمی واضح تر درباره ی نکته دومتان صحبت کنید ، چون نفهمیدم یعنی چی ! در ضمن اینکه در خواب یک اتفاقی را از آینده ببینیم ، به چه شکل است ؟ داریم مثلا یه نفر که در خواب می بینه مثلا مادر بزرگش اومده بخوابش و حالتی به خودش گرفته که مثلا می خواد از این دنیا بره !‌ و بعد از چند روز مادر بزرگش می میره و همچنین خیلی از مثال های این شکلی .... ولی اینکه یه صحنه به درد نخور که نه می تونه اطلاعاتی به ما بده و نه چیز دیگه رو چطوری ما در خواب می بینیم و دقیقا عین آن بعد از سال ها خواهد افتاد ؟

سلام کامران گرامی
منظور این است که روح انسان که امر مجرد و غیر مادی و فراتر از زمان و مکان است ممکن است به حسب همین خواص خود ، در یک شرایط ویژه از جسم انصراف مختصری حاصل کند که نتیجه آن ، محیط شدن بر زمان و اطلاع بر آینده است . هرچه این انصراف قوی تر باشد اطلاع بر آینده هم طولانی تر خواهد بود اما این موضوع برای افراد عادی در همین حد محقق می شود که مثلا از چند ثانیه بعد وقایع مطلع می شوند بطوری که وقتی حوادث اتفاق می افتند فرد جریان بعدی را با فاصله زمانی کمی می تواند حدس بزند و بگوید الان فلان می شود و الان فلانی فلان مطلب را می گوید . در همین حد . اگر این انصراف قوی و عمیق باشد ممکن است کسی از وقایع چند روز بعد یا حتی چند سال بعد که در همان مکان اتفاق خواهند افتاد خبر بدهد .
و اما جریان خواب را ما بر اساس رویای صادقه مطرح کردیم و رویای صادقه آنستکه با واقعه خارجی عینا یکی باشد بدون هیچ تفاوتی . لذا وقتی انسان یک چنین خوابی ببیند و آنرا فراموش کند در هنگام رخ دادن موضوع خوابش در عالم بیداری احساس تکرار به او دست می دهد .
این دو موضوع یک مبنا دارند و آن فراتر بودن روح از مکان و زمان است .
موفق باشید

یاده یه بار تو یه کتاب خونده بودم در اصطلاح روانشناسی به این حالت میگن dejavo.یه بار هم از خواهرم پرسیدم علت همچین احساسهایی چیه ؟گفت انسان یه بعد روحانی داره که قبل از اینکه در زمین توسط جسم اعمالی رو مرتکب بشه در عالمی به اسم ذر در اون بعد روحانی یه سری از اعمال و رو که قراره مرتکب بشه انجام میده .برای همین بعضی از اعمال و بعضی از کارها رو حس میکنیم قبلا دیدیم یا انجام دادیم.البته تناسخیون طور دیکه ایی اینو جواب میدن.

Kamran;147339 نوشت:

سلام عرض می کنم ، شاید سوالی که کردم کمی گنگ به نظر بیاد یا شما فکر کنید یک موضوع دیگه رو دارم می گویم ... پس بنابراین یک توضیح مختصری داده ام که می توانید کاملا منظور من را متوجه بشوید.

برای مثال : من چندین وقت پیش نمی دونم 5 سال پیش 3 سال پیش نمی دونم ! یک تصویری دیدم از یک فیلم که فکر نمی کنم از تلویزیون دیده باشم و بنده همین امروز صبح این تصویر رو در یکی از فیلم ها دیدم با همان حرف .....حالا شاید ممکن باشد که قبلا این صحنه را تو تلویزیون دیده باشم ولی اینو چی می گویید :

من دو هفته پیش با خانواده رفتیم طرفای ماسوله و در یکی از همین آلاچیق ها جاتون خالی نشستیم و صفا ! ولی یهو یک تصویری از کار ها و حرف هایی که خانواده داشتن انجام میدادند برایم خیلی آشنا اومد که انگارقبلا حتما اون رو دیدم !و این چندیمن بار هست که دارم می بینم !

یا بعضی اوقات من یک اتفاقی را در خواب می بینم و دقیقا همان اتفاق به همان شکل برایم در بیداری میفتد ...!‌

دلیل این چیه ؟ خیلی کنجکاو شدم بدونم چرا ما انسان ها اینجوری هستیم ... آیا ممکنه که ما حس پیش بینی خاموشمون فعال شده و پیش بینی می کند ؟......یا اینکه از حافظه ضعیف ما هست ؟‌

البته بگویم که حس پیشگویی در تمامی انسان ها هست و فقط به دلیل شرطی شدن کار ها از زمان بچگی ، این توانایی از ما گرفته میشود ..... به طوری که برای زنده کردن دوباه اون باید تمرین کرد و این تجربه را من هم داشته ام ! البته خیلی ضعیف ...

ممنون از شما ...... لطفا جواب دهید

با سلام:Gol:

علاوه بر مطالبي كه دوستان اشاره فرمودند گاهي انسان اتفاقي را تصور مي كند و در عالم واقع همان تصورات را با يك اتفاق يا حادثه ي بيروني تطبيق مي دهد و گمان مي كند اين اتفاق را قبلا تجربه كرده، در حاليكه آن اتفاق، تنها صورتي در تصورات ذهني اش بوده است.

بعلاوه گاهي روياهاي صادقه ي ما در عالم واقع تحقق پيدا مي كند و اين قبيل اتفاقات براي ما آشنا هستند اما ما نمي توانيم منشأ اين آشنايي مان از اين اتفاق را باز شناسي كنيم و گمان مي كنيم كه اين اتفاق را قبلا در بيداري تجربه يا پيش بيني كرده ايم و يا در فيلمي ديده ايم و از اين دست گمانه ها ...

اينها علاوه بر آنست كه نفس انسان، به قدر سعه ي وجودي و قدرت و تسلط نفساني افراد مي تواند گاها بر زمان و مكان احاطه يافته و حوادثي را پيش بيني يا در خاطر بسپارد. كه اين حالت، در انسان هاي خودساخته و قوي النفس معمولا بصورت ارادي و در افراد معمولي گاها بصورت غير ارادي و اتفاقي رخ مي دهد.

موفق باشيد ...:Gol:

هما;148147 نوشت:
یاده یه بار تو یه کتاب خونده بودم در اصطلاح روانشناسی به این حالت میگن dejavo.یه بار هم از خواهرم پرسیدم علت همچین احساسهایی چیه ؟گفت انسان یه بعد روحانی داره که قبل از اینکه در زمین توسط جسم اعمالی رو مرتکب بشه در عالمی به اسم ذر در اون بعد روحانی یه سری از اعمال و رو که قراره مرتکب بشه انجام میده .برای همین بعضی از اعمال و بعضی از کارها رو حس میکنیم قبلا دیدیم یا انجام دادیم.البته تناسخیون طور دیکه ایی اینو جواب میدن.

سلام
بحث عالم ذر به این نحو کاملا مورد تردید است
موفق باشید

سلام علیکم جمعیت گرامی !

خوب از جواب های خوبی که دادید ممنونم و اینکه تا اینجا فهمیدم که این موضوع در عالم ذر هست و گاها بر اساس نیرو هایی که انسان داره و ... اتفاق می افتد ، سوال بعدی من هم اینه که ، اگر واقعا یک همچنین عالمی و این اراده ها و ویژگی ها در انسان هست ، آیا می توان کاری کرد که این اتفاقات را کاملا بر نفس خودش بگیرد و هر آن که اراده کند از آن استفاده کند ؟

در ضمن اگر بتوانید به صورت کاملا جامع در رابطه با عالم ذر در اینجا اطلاعاتی به ما بدهید ، واقعا کار خیلی خوبی می کنید ! ممنون‌

سلام:Gol:

Kamran;148324 نوشت:
در ضمن اگر بتوانید به صورت کاملا جامع در رابطه با عالم ذر در اینجا اطلاعاتی به ما بدهید ، واقعا کار خیلی خوبی می کنید !

تاپیکهای مربتط ؛

در مورد عالم ذر چه می دانید؟

آیا عالم ذر عالمی مستقل وخارجی است؟

عالم ذر

روایات عالم ذر برای اعتقاد چگونه است؟

موضوع قفل شده است