تعارض بین عمل رسول الله و آیه قرآن!!!

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تعارض بین عمل رسول الله و آیه قرآن!!!

عايشه مي گويد : از زماني كه شايعات درباره من مطرح شده بود پيامبر نزد من ننشستند و يك ماه گذشت و آيه اي در شان من نازل نشد

قالت ولم يجلس عندي منذ قيل ما قيل قبلها وقد لبث شهرا لا يوحى إليه في شأني بشئ

مسند احمد – الإمام احمد بن حنبل – ج 6 – ص 196- دار صادر
صحيح البخاري – البخاري – ج 5 – ص 59- دارالفکر
صحيح البخاري – البخاري – ج 6 – ص 8- دارالفکر
صحيح مسلم – مسلم النيسابوري – ج 8 – ص 116- دارالفکر
عمدة القاري – العيني – ج 17 – ص 206- دار إحياء التراث العربي
الديباج على مسلم – جلال الدين السيوطي – ج 6 – ص 124- دار ابن عفان
مسند أبي يعلى – أبو يعلى الموصلي – ج 8 – ص 345- دار المأمون للتراث
المعجم الكبير – الطبراني – ج 23 – ص 54- دار إحياء التراث العربي
تفسير البغوي – البغوي – ج 3 – ص 330- دار المعرفة
أحكام القرآن – ابن العربي – ج 3 – ص 361- دارالفکر
تفسير الرازي – الرازي – ج 23 – ص 176

چند لحظه با من باشید:

آيا مى توان پذيرفت كه پيامبري که خداوند او را مايه رحمت براي جهانيان معرفي مي کند به خاطر شايعاتى بى اساس كه منافقى آن را ساخته و چند نفر نيز آن را تقويت كردند ، قبل از هرگونه تحقيقى رعايت حق همسر را نكرده و يكماه از او جدا باشد؟!

اولا: در آیات متعدد رسول الله را به عنوان اسوه حسنه برای مومنین و رحمه للعالمین معرفی کرده است. و این سبک برخورد یعنی بخاطر برخی شایعات انسان به همسرش بی توجهی و دوری کند به دور از رحمه للعالمین بودن می باشد

ثانیا: آيه ((ان الظن لا يغنى من الحق شيئا)) روشن می کند که ظن و گمان نمی تواند دلیلی برای استناد و اثبات امری باشد. حال چگونه رسول الله اسوه حسنه مومنین تنها بخاطر یک ظن از همسرش دوری می کند؟
به راستی اگر روایات اهل سنت درست است تعارض بین عمل رسول الله و آیه قران را چگونه باید برطرف کرد؟

ثالثا: به نظر شما مخاطب عزیز آیا این سبک برخورد و روایات در واقع مذمت رسول الله و تخریب چهره زیبا و درخشان رسول نور نمی باشد؟ حال تهمت اینکه به پیامبر توهین می کنند بیشتر به شیعه می خورد یا به اهل سنت؟

لطفا بیایید با خودتان رو راست باشید. انسان باید با خودش تعارف نداشته باشد. پس لطفا در مطالعه و جواب این مطلب منطق و عقلتان را بر تعصبتان پیشی دهید

http://shia-sonni.com

نیما;147020 نوشت:
عايشه مي گويد : از زماني كه شايعات درباره من مطرح شده بود پيامبر نزد من ننشستند و يك ماه گذشت و آيه اي در شان من نازل نشد

با سلام

این شایعات مربوط به کدام داستان است

نیما;147020 نوشت:

جناب نیما اگر شما اسلام را قبول هم نداشته باشید دال بر این نمیشود که ندانید که در باب هر موضوعی ما روایات متعددی داریم و نقل هر داستان از هر روایت گاها از زبان چندین نفر نقل گردیده است.

مثلا درباره همین مطلب ما شیعیان بر اساس روایات خودسند داریم و لذا معتقدیم که سوره تحریم بر مذمت اعمال خانم عایشه و حفصه نازل گردیده .

پس آیا با وجود یک سوره کامل در مذمت دو نفر باز میشود گفت که پیامبر از ایشان بخاطر حرف این و آن روی بر میگرداند ؟

خبر نمیتوان گفت. لذا شما قبل از اینکه انتقادی انقطاع گونه کنید از آئینتان
کمی تامل کنید شاید اشتباه و سهل انگاری ای در میان باشد.

و من الله التوفیق

یاحق

رضا;147026 نوشت:
با سلام

این شایعات مربوط به کدام داستان است

این قضیه مربوط به داستان افک می باشد که اهل تسنن همانند خیلی دیگر از مسائل به خطا رفته اند.

گروهي از صحابه رسول خدا به يكي از زنان پيامبر تهمت زنا زدند و مطالب زيادي مطرح شد تا اينكه از جانب خدا آيه زير در برائت همسر رسول خدا از زنا نازل شد :

إِنَّ الَّذِينَ جَاءُوا بِالْإِفْكِ عُصْبَةٌ مِنْكُمْ لَا تَحْسَبُوهُ شَرًّا لَكُمْ بَلْ هُوَ خَيْرٌ لَكُمْ لِكُلِّ امْرِئٍ مِنْهُمْ مَا اكْتَسَبَ مِنَ الْإِثْمِ وَالَّذِي تَوَلَّى كِبْرَهُ مِنْهُمْ لَهُ عَذَابٌ عَظِيمٌ.نور آيه 11.
در حقيقت ، كسانى كه آن بهتان ( داستان اِفك) را ( در ميان ) آوردند ، دسته اى از شما بودند . آن ( تهمت ) را شرّى براى خود تصوّر مكنيد بلكه براى شما در آن مصلحتى (بوده) است . براى هر مردى از آنان ( كه در اين كار دست داشته) همان گناهى است كه مرتكب شده است ، و آن كس از ايشان كه قسمت عمده آن را به گردن گرفته است عذابى سخت خواهد داشت .

اما نسبت به شان نزول اين آيه كه در شان عايشه يا ماريه قبطيه است و چه زماني نازل شده است و آيا نزول اين آيه فضيلتي براي عايشه يا ماريه مي آورد بحثها و اختلاف نظرهاي زيادي وجود دارد كه در این آدرس به خوبی به این قضیه پرداخته شده است و جواب کاملی داده شده است.

http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=question&id=1265
.

با سلام خدمت دوستان

از نظرات برخی دوستان باید بگویم بسیار متعجب شدم.
اگر تاپیک به طور دقیق مطالعه قرار بگیرد، چنین برداشت متضادی صورت نمی گیرد.
این تاپیک نقدی است برروایات اهل تسنن که با قرآن هم سازگاری ندارد.
اسوه حسنه و رحمه للعالمین از روی هوی و ظن عملی انجام نمی دهد.
پس این روایات ساختگی درباره شان نزول این آیه هست که مورد سوال قرار میگیرد.

بسم الله تعالی

پرسشگر محترم

در تعارض بین قرآن و روایت کدامیک را باید کنار گذاشت ؟

پیامبر و معصومین به ما فرموده اند روایات را عرضه بر قرآن کنید اگر مخالف قرآن بود آن را به دیوار بزنید ( زیرا آن روایت جعلی است )

روایت فوق هم همانطور که بیان کردید مخالف خیلی از آیات قرآن است

ناگفته نماند که :

متاسفانه در منابع و کتابهای دست اول اهل سنت مطالی راجع به خدا و پیامبران و پیامبر اسلام و...است که انسان از بیان آن شرم دارد

برای اطلاعات بیشتر به کتاب سیری در صحیحین و یا سایت ولیعصر مراجعه بفرمایید

نیما;147020 نوشت:

چند لحظه با من باشید:

آيا مى توان پذيرفت كه پيامبري که خداوند او را مايه رحمت براي جهانيان معرفي مي کند به خاطر شايعاتى بى اساس كه منافقى آن را ساخته و چند نفر نيز آن را تقويت كردند ، قبل از هرگونه تحقيقى رعايت حق همسر را نكرده و يكماه از او جدا باشد؟!

اولا: در آیات متعدد رسول الله را به عنوان اسوه حسنه برای مومنین و رحمه للعالمین معرفی کرده است. و این سبک برخورد یعنی بخاطر برخی شایعات انسان به همسرش بی توجهی و دوری کند به دور از رحمه للعالمین بودن می باشد

ثانیا: آيه ((ان الظن لا يغنى من الحق شيئا)) روشن می کند که ظن و گمان نمی تواند دلیلی برای استناد و اثبات امری باشد. حال چگونه رسول الله اسوه حسنه مومنین تنها بخاطر یک ظن از همسرش دوری می کند؟
به راستی اگر روایات اهل سنت درست است تعارض بین عمل رسول الله و آیه قران را چگونه باید برطرف کرد؟

ثالثا: به نظر شما مخاطب عزیز آیا این سبک برخورد و روایات در واقع مذمت رسول الله و تخریب چهره زیبا و درخشان رسول نور نمی باشد؟ حال تهمت اینکه به پیامبر توهین می کنند بیشتر به شیعه می خورد یا به اهل سنت؟

لطفا بیایید با خودتان رو راست باشید. انسان باید با خودش تعارف نداشته باشد. پس لطفا در مطالعه و جواب این مطلب منطق و عقلتان را بر تعصبتان پیشی دهید

http://shia-sonni.com

با سلام خدمت همه دوستان این روایت بسیار ضعیف است و در نزد شیعه اعتباری ندارد. لطف کنید برای مطالع به کتاب "الصحیح من سیرة النبی" مراجعه فرمایید.

با سلام خدمت دوستان و كارشناسان محترم

به نظر ميرسد جناب نيما مويد شيعيان هستند نه منتقد و از كلام اهل سنت به آن ها ايراد گرفته اند.

با سلام

درست است و همين اخبار اهل سنت سبب تقويت تهمت به جناب عايشه شده اند مثلا همین روایات صحیح بخاری که نشان از شک پیامبر (ص) به عایشه در موضوع افک دارند !!!!!!!!!

موضوع قفل شده است