صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چگونه پدر و مادرم رو راضی کنم به خواستگاری دختر مورد نظر من بروند؟

نوشته
    17
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    133

چگونه پدر و مادرم رو راضی کنم به خواستگاری دختر مورد نظر من بروند؟

باسلام خدمت شما
    من یک جوان 28 ساله هسنم که قصدازدواج بایک دختری رادارم که دختر دخترعمه پدرم است ورابطه خانوادگی خوب ونزدیکی باهم داریم حتی نزدیکتراز دایی و عمو واز بچگی بهش علاقه مند بودم و4سال از من کوچکتراست وهمچنین خواهرم عروسشان است.پدرومادرم مخالف اینکارندجون یکسال بایکی عقد بوده ولی ازدواج نکرده و دختر است ویکسال ونیم که جداشده وعلت طلاقشم بی بندوباری وبی محبتی از طرف پسر بوده.من بازم دوستش دارم واوهم به من علاقه دارد وچندتا از خواستگاراشم بخاطر من رد کرده وحالا نزدیک به9ماه است که اومنتظرمن است ومن هرچی با پدر ومادرم صحبت میکنم میگن مثل دختر خودمونه واز لحاظ اخلاق ورفتارقبولش داریم ولی مشکلش همین عقدشه به دل ما نمیشینه مانمیتونیم قبول کنیم ومردم چی بگن!وتاحالا به پدرومادرم کوچکتراز گل نکفتم وهمه جوره ازم راضین. ولی خودم چی نمیتونم ازش بگذرم!توروخدا راهنماییم کنید وبین ما شما قضاوت کنین!

2. صلوات ها 30

3.  

نوشته
    14
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    66

با سلام
    بنده با علم و عقل قلیل خود در این مورد به شما اول تحقیق وتفحص در مورد اخلاقیات ودین اورا پیشنهاد می دهم وبعد در صورت بازماندگی از همه موارد استخاره البته بعضی استخاره در این مورد را نهی کرده اند.
    راه دیگر توسل به پیغمبر اعظم (صلی الله علیه واله) وامام حسن بن علی(صلوات الله علیه) است که آن ها شفیعان خوبی در مورد ازدواج می باشند از ان ها راهنمایی بگیرید برای صلاحیت او.
    والسلام علی من اتبع الهدی
    ویرایش توسط یعسوب الدین : ۱۳۹۰/۰۶/۳۰ در ساعت ۱۳:۴۴

5. صلوات ها 20

نوشته
    22
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    204

سلام دوست من

از نظر بنده اگر علاقه ی شما به ایشان کورکورانه نیست و از نظر اعتقادی و اخلاقی و خانوادگی واقعاً هم کفو هستید، با خانواده صحبت کنید. چرا که دلایل آنها خداپسندانه نیست. مثلا می توانید در جواب اینکه مردم چی میگن؟ بفرمایید: گناه که نکرده و با عرض معذرت بدکاره نیست که مردم اجازه ی توهین داشته باشند!!! یا در جواب اینکه به دل آنها نمی نشیند می توانید با نرمی و ملاطفت بفرمائید: بارها اتفاق افتاده که آقا پسر دختر دلپسند خانواده را گرفته است اما چون دلخواه خودش نبوده، زندگی به کام آنها تلخ گشته است. بفرمایید من ایشان را پسندیده ام و معلوم نیست دختری را که به دل شما نشسته دوست بدارم. شما راضی می شوید که من یک عمر در خیال کسی که دوستش داشتم سپری کنم؟؟ بخصوص که ایشان از اقوام هستند و طبیعتا او را خواهم دید و به یادش خواهم افتاد. شما راضی می شوید؟؟؟
    و از این قبیل صحبت های دوستانه و منطقی که ان شاء الله با توجه به خیر خواهی خانواده نتیجه خواهد داد.

کارشناسان محترم پاسخ های دقیق تری خواهند داد.
    موفق باشید

7. صلوات ها 22

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

سلام دوست عزیز
    بعد از توکل به خدا و توسل به اهل بیت که دوستان فرمودند ..
    دوای مشکل شما فقط صبره...عجله نکنید چون زمان خودش حلال مشکلاته...
    اینطور که معلومه خانواده شما خیلی هم مخالف نیستن،چون با اصلش مشکل
    ندارن و فقط میگن دل چرکین هستیم،مطمین باشید اگر اصرار کنید کوتاه میان.
    اما سعی کنید بخاطر این که حرمت ها حفظ بشه از یه ریش یا گیس سفید بخوایدکه واسطه بشن...مادرها دل نازکن نمتونن ناراحتی بچه ها ببینن اگر نشد برید دستمادرتون رو ببوسید و قلبا ازشون بخواید انشالله حل میشه.....شیرینی ما هم یادتون نره

"و روی انها ما زالت بعد ابیها معصبه الراس ، ناحله الجسم ، منهده الرکن ، باکیه العین ، محترقه القلب .."

ناحلة الجسم یعنی.... ---------------------
    باکیة العین یعنی ...
    نحیف و دلشکسته میری-------------- بارون غصه ها می باره
    جوونی اما مادر پیری---------------- چشای مادر ما تاره
    بهونه ی سفر می گیری--------------- دیگه علی شده بیچاره

9. صلوات ها 20

نوشته
    602
    حضور
    3 روز 13 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    14
    صلوات
    4149

سلام
    پدر و مادر ها همیشه میخواهند که شما بهترین انتخاب ها را انجام بدهید و فکر مینند موقعیت های بهتری برای شما وجود داره و این که با دختری ازدواج کنید که هنوز هیچ تنش عاطفی را تجربه نکرده.
    به روشهای مختلف از دلایلتون براشون بگید و البته سعی کنید دید خودتون هم باز باشه به انتخابی که صورت میدید به هر حال این دختر خانم دوران سختی را پشت سر گذاشته و شاید خیلی عاقلانه هنوز نتونه تصمیم بگیره و مدت زمان بیشتری هم به خودتون و هم به دختر خانم زمان بدید.
    خدارا شکر در سنی هستید که انتخاب آگاهانه میتونید بکنید و میشه به انتخابتون اطمینان حاصل کرد اما باید پدر و مادرتون راضی باشن چون حق با اونهاست و شما میتونید موقعیتهای بهتر از این دختر خانم را داشته باشید بدون اینکه هیچ حرف و گلایه ای از اطرافیان بشنوند اما باید دلایلتون اینقدر محکم باشه که قانعشون کنه و حسن هایی داشته باشن ایشون که عیب موجود را پوشش بدهد.

11. صلوات ها 18

علاقه
    حقیقت/ راستی/
    نوشته
    149
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1149

نظر خواهرتون که عروس این خانواده هست چیه؟
    در مورد ازدواجتون با خواهر شوهرش باهاش صحبت کردید؟
    برای سلامتی اقا و تعجیل درظهورش و هدیه به روح پدر مرحومم یک صلوات

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم

13. صلوات ها 15

علاقه
    مسائل تربیتی و مشاوره ایی
    نوشته
    334
    حضور
    9 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2539

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezasar نمایش پست ها
    باسلام خدمت شما
    من یک جوان 28 ساله هسنم که قصدازدواج بایک دختری رادارم که دختر دخترعمه پدرم است ورابطه خانوادگی خوب ونزدیکی باهم داریم حتی نزدیکتراز دایی و عمو واز بچگی بهش علاقه مند بودم و4سال از من کوچکتراست وهمچنین خواهرم عروسشان است.پدرومادرم مخالف اینکارندجون یکسال بایکی عقد بوده ولی ازدواج نکرده و دختر است ویکسال ونیم که جداشده وعلت طلاقشم بی بندوباری وبی محبتی از طرف پسر بوده.من بازم دوستش دارم واوهم به من علاقه دارد وچندتا از خواستگاراشم بخاطر من رد کرده وحالا نزدیک به9ماه است که اومنتظرمن است ومن هرچی با پدر ومادرم صحبت میکنم میگن مثل دختر خودمونه واز لحاظ اخلاق ورفتارقبولش داریم ولی مشکلش همین عقدشه به دل ما نمیشینه مانمیتونیم قبول کنیم ومردم چی بگن!وتاحالا به پدرومادرم کوچکتراز گل نکفتم وهمه جوره ازم راضین. ولی خودم چی نمیتونم ازش بگذرم!:ghamgin::ghamgin::ghamgin::ghamgin:ت روخدا راهنماییم کنید وبین ما شما قضاوت کنین! :ghamgin::ghamgin::ghamgin::ghamgin:
    با سبلام
    تنها راه اینه که یه بزرگتر واسطه بشه بزرگتری که حرف تو رو بفهمه و پدر و مادرت هم قبولش داشته باشند
    مطمئن باش نتیجه میگیری...
    میدونی چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟
    چون پدر و مادرت اون دختر خانم را قبول دارند و فقط نیاز به یه حرف دارند که از دو دلی خارج بشن و اون حرف باید یک حرف تمام کننده باشه..
    بگرد دنبال یک آدم اینطوری
    ما را به جز خیالت فکری دگر نباشد
    در هیچ سر خیالی زین خوب تر نباشد...

15. صلوات ها 16

نوشته
    17
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    133

نقل قول نوشته اصلی توسط صادقانه نمایش پست ها
    نظر خواهرتون که عروس این خانواده هست چیه؟
    در مورد ازدواجتون با خواهر شوهرش باهاش صحبت کردید؟

باسلام
    اول راضی بود ومیگفت خوبه امامخالفت پدرومادرمو دید،خودشوکنارکشید!

17. صلوات ها 12

نوشته
    272
    حضور
    1 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1362

مطلب توسل ...!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط یعسوب الدین نمایش پست ها
    با سلام
    بنده با علم و عقل قلیل خود در این مورد به شما اول تحقیق وتفحص در مورد اخلاقیات ودین اورا پیشنهاد می دهم وبعد در صورت بازماندگی از همه موارد استخاره البته بعضی استخاره در این مورد را نهی کرده اند.
    راه دیگر توسل به پیغمبر اعظم (صلی الله علیه واله) وامام حسن بن علی(صلوات الله علیه) است که آن ها شفیعان خوبی در مورد ازدواج می باشند از ان ها راهنمایی بگیرید برای صلاحیت او.
    والسلام علی من اتبع الهدی
    سلام به شما
    توسل جستن به انبیا و امامان در این زمینه چگونه است ؟؟

19. صلوات ها 10

علاقه
    قرآن
    نوشته
    20
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezasar نمایش پست ها
    باسلام خدمت شما

من یک جوان 28 ساله هسنم که قصدازدواج بایک دختری رادارم که دختر دخترعمه پدرم است ورابطه خانوادگی خوب ونزدیکی باهم داریم حتی نزدیکتراز دایی و عمو واز بچگی بهش علاقه مند بودم و4سال از من کوچکتراست وهمچنین خواهرم عروسشان است.پدرومادرم مخالف اینکارندجون یکسال بایکی عقد بوده ولی ازدواج نکرده و دختر است ویکسال ونیم که جداشده وعلت طلاقشم بی بندوباری وبی محبتی از طرف پسر بوده.من بازم دوستش دارم واوهم به من علاقه دارد وچندتا از خواستگاراشم بخاطر من رد کرده وحالا نزدیک به9ماه است که اومنتظرمن است ومن هرچی با پدر ومادرم صحبت میکنم میگن مثل دختر خودمونه واز لحاظ اخلاق ورفتارقبولش داریم ولی مشکلش همین عقدشه به دل ما نمیشینه مانمیتونیم قبول کنیم ومردم چی بگن!وتاحالا به پدرومادرم کوچکتراز گل نکفتم وهمه جوره ازم راضین. ولی خودم چی نمیتونم ازش بگذرم!توروخدا راهنماییم کنید وبین ما شما قضاوت کنین!

سلام دوست عزیز همانطور که دوستان دیگر گفتند اول توکل و توسل به خدا و ائمه داشته باش بعد خودت در مورد ازدواجت تحقیقات کن نگو که فامیل هستیم و رفت و آمد خانوادگی داریم شاید درون اون نقصی باشه که بعدها توی زندگیت دچار مشکل بشی به نظر من تو امر ازدواج عجله نکن دوست من کاملا تحقیقات کن .

ویرایش توسط شهید : ۱۳۹۰/۰۷/۰۳ در ساعت ۱۵:۴۶

21. صلوات ها 10

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری