سوال در مورد نسب و سیادت

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوال در مورد نسب و سیادت

سلام
بنده سوالی در مورد نسب خود داشتم چون به خاطر مطالبی که خواندم به اجداد خود از نظر سیادت شک کردم.
اسم جد اعلای بنده محمد شریف بیگ بوده می خواستم بپرسم که آیا کسی اسم پدر و اجداد او را می داند چون او به وسیله قاجار به نیشابور( از کردستان تبعید شده) اگر می توانید بنده را راهنمایی کنید.
کسی که کتاب انساب شناسی داشت گفت ظن شما 90% است حال می خواهم از شما عزیزان کمک بگیرم.
والسلام علی من اتبع الهدی

sha;145433 نوشت:
نده سوالی در مورد نسب خود داشتم چون به خاطر مطالبی که خواندم به اجداد خود از نظر سیادت شک کردم. اسم جد اعلای بنده محمد شریف بیگ بوده می خواستم بپرسم که آیا کسی اسم پدر و اجداد او را می داند چون او به وسیله قاجار به نیشابور( از کردستان تبعید شده) اگر می توانید بنده را راهنمایی کنید. کسی که کتاب انساب شناسی داشت گفت شک شما 90% است حال می خواهم از شما عزیزان کمک بگیرم. والسلام علی من اتبع الهدی

سلام

به کتابخانه آیت الله مرعشی تو قم سر زدید؟:Gol:

خیر.بنده در مشهد هستم.توفیق نشده است ومشغله زیاد دارم.

sha;145433 نوشت:
شک شما 90% است

سلام.
کلمه « شک » در منطق، به احتمال 50 - 50 اطلاق می شود.
به احتمال بالاتر از 50% ، « ظن » گفته می شود.

سلام
حالا شما به بزرگواری خود ببخشید بروید سر اصل مطلب .
با تشکر

منتظر یاری شما عزیزان در این مورد هستم.
آیا کسی به کتابخانه آیت الله مرعشی که فرمودند دسترسی دارد؟

sha;145433 نوشت:
سلام
بنده سوالی در مورد نسب خود داشتم چون به خاطر مطالبی که خواندم به اجداد خود از نظر سیادت شک کردم.
اسم جد اعلای بنده محمد شریف بیگ بوده می خواستم بپرسم که آیا کسی اسم پدر و اجداد او را می داند چون او به وسیله قاجار به نیشابور( از کردستان تبعید شده) اگر می توانید بنده را راهنمایی کنید.
کسی که کتاب انساب شناسی داشت گفت ظن شما 90% است حال می خواهم از شما عزیزان کمک بگیرم.

با درود
یک سوال این جناب محمد شریف بیگ چند چندم شماست؟ چه سالی فوت کرده است؟
چند دقیقه: شریف به معنی سید است و در گذشته بسیاری از سادات را شریف می گفتند همین امروز نیز به جای سید رضی و سید مرتضی در عراق از اسامی شریف رضی و شریف مرتضی استفاده می کنند همچنین امروزه در مالزی به سادات شرفا می گویند که جمع شریف است. اما بیگ به معنی خان و بزرگ، گرفته شده از کلمه (بیوک) ترکی است که به معنی بزرگ است. البته این کلمه بیگ در همه زبانهای ایران متداول بوده و در زبان کردی به اختصار به بیگ، (بی) گفته می شود. معمولا کردهایی که از سوی قاجار کوچانده شده اند مربوط به سالهای شورش کردهای کرمانجی در کردستان است که فکر می کنم همزمان با شورش سمکو اسماعیل در منطقه کرمانجی نشین هم مرز با ترکیه، این کردها کوچانده شده اند.
به هر حال در بین ایشان که عمدتا علوی مذهب بوده اند سادات نسبتا زیادی زندگی می کرده اند که امروزه نیز در کردستان همچنان سادات در کمال احترام به زندگی خود بردوامند.

سلام
بنده با تحقیقاتی که کردم فهمیدم ایشان از اشراف و علما بوده اند ویکی از نسابه های زمان می گفت ایشان ازاقوام مهاجر بوده اند واصلیت متعلق به کردستان نبوده است لکن بنده می خواهم جلوتر بروم و اجداد وپدران ایشان را بشناسم.اگر می توانید بنده را کمک کنید .
واما سوال شما ایشان می شوند پدر پدر پدر پدر بنده احقر یعنی جد سوم .سال فوت به نظر خودم احتمالا در حد فاصل سال های 1250 تا70 شاید بوده زیرا پسر کوچک ایشان در سال 1320 همان فواصل فوت کرده است.ایشان به وسیله ی آغا محمد خان تبعید شده اند به نیشابور و با سیده ای از روستای دامنجان ازدواج می کنند .جالب است جده ایشان از سادات عراق بوده است.حال خدا ثواب کثیر مطمئنا به کسی که مرا به پدر ایشان والی اخر راهنمایی کند عطا فرماید و می فرماید.

سلام
این سال با دوره آقا محمد خان قاجار ناسازگار است. چرا که آقا محمد خان در 1212قمری پس از 38 سال حکومت کشته شد. در این صورت او حدود 220 سال پیش مرده است. در حالی که سنی که شما فرمودین مربوط به حداکثر صد و چهل سال پیش است.
به نظر می آید اشتباهی صورت گرفته است.

موضوع قفل شده است