جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوال در مورد نسب و سیادت

نوشته
    14
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    66

پرسش سوال در مورد نسب و سیادت

سلام
    بنده سوالی در مورد نسب خود داشتم چون به خاطر مطالبی که خواندم به اجداد خود از نظر سیادت شک کردم.
    اسم جد اعلای بنده محمد شریف بیگ بوده می خواستم بپرسم که آیا کسی اسم پدر و اجداد او را می داند چون او به وسیله قاجار به نیشابور( از کردستان تبعید شده) اگر می توانید بنده را راهنمایی کنید.
    کسی که کتاب انساب شناسی داشت گفت ظن شما 90% است حال می خواهم از شما عزیزان کمک بگیرم.
    والسلام علی من اتبع الهدی
    ویرایش توسط یعسوب الدین : ۱۳۹۰/۰۶/۲۹ در ساعت ۱۹:۴۷

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

نقل قول نوشته اصلی توسط sha نمایش پست ها
    نده سوالی در مورد نسب خود داشتم چون به خاطر مطالبی که خواندم به اجداد خود از نظر سیادت شک کردم. اسم جد اعلای بنده محمد شریف بیگ بوده می خواستم بپرسم که آیا کسی اسم پدر و اجداد او را می داند چون او به وسیله قاجار به نیشابور( از کردستان تبعید شده) اگر می توانید بنده را راهنمایی کنید. کسی که کتاب انساب شناسی داشت گفت شک شما 90% است حال می خواهم از شما عزیزان کمک بگیرم. والسلام علی من اتبع الهدی
    سلام

به کتابخانه آیت الله مرعشی تو قم سر زدید؟

ویرایش توسط رستگاران : ۱۳۹۰/۰۶/۳۱ در ساعت ۲۰:۴۶
    اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

5. صلوات ها 5

نوشته
    14
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    66

خیر.بنده در مشهد هستم.توفیق نشده است ومشغله زیاد دارم.

7. صلوات ها 2

نوشته
    723
    حضور
    6 روز 23 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    3
    گالری
    5
    صلوات
    2877

شک شما 90% است
    سلام.
    کلمه « شک » در منطق، به احتمال 50 - 50 اطلاق می شود.
    به احتمال بالاتر از 50% ، « ظن » گفته می شود.

9. صلوات ها 3

نوشته
    14
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    66

سلام
    حالا شما به بزرگواری خود ببخشید بروید سر اصل مطلب .
    با تشکر

11. صلوات ها 2

نوشته
    14
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    66

منتظر یاری شما عزیزان در این مورد هستم.
    آیا کسی به کتابخانه آیت الله مرعشی که فرمودند دسترسی دارد؟

13. صلوات ها 2

نوشته
    1,146
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5482

نسب سادات

سلام
    بنده سوالی در مورد نسب خود داشتم چون به خاطر مطالبی که خواندم به اجداد خود از نظر سیادت شک کردم.
    اسم جد اعلای بنده محمد شریف بیگ بوده می خواستم بپرسم که آیا کسی اسم پدر و اجداد او را می داند چون او به وسیله قاجار به نیشابور( از کردستان تبعید شده) اگر می توانید بنده را راهنمایی کنید.
    کسی که کتاب انساب شناسی داشت گفت ظن شما 90% است حال می خواهم از شما عزیزان کمک بگیرم.
    با درود
    یک سوال این جناب محمد شریف بیگ چند چندم شماست؟ چه سالی فوت کرده است؟
    چند دقیقه: شریف به معنی سید است و در گذشته بسیاری از سادات را شریف می گفتند همین امروز نیز به جای سید رضی و سید مرتضی در عراق از اسامی شریف رضی و شریف مرتضی استفاده می کنند همچنین امروزه در مالزی به سادات شرفا می گویند که جمع شریف است. اما بیگ به معنی خان و بزرگ، گرفته شده از کلمه (بیوک) ترکی است که به معنی بزرگ است. البته این کلمه بیگ در همه زبانهای ایران متداول بوده و در زبان کردی به اختصار به بیگ، (بی) گفته می شود. معمولا کردهایی که از سوی قاجار کوچانده شده اند مربوط به سالهای شورش کردهای کرمانجی در کردستان است که فکر می کنم همزمان با شورش سمکو اسماعیل در منطقه کرمانجی نشین هم مرز با ترکیه، این کردها کوچانده شده اند.
    به هر حال در بین ایشان که عمدتا علوی مذهب بوده اند سادات نسبتا زیادی زندگی می کرده اند که امروزه نیز در کردستان همچنان سادات در کمال احترام به زندگی خود بردوامند.

اگر نور چشم شما بدلیل مطالعه زیاد و یا کار با اینترنت کم شده این آیه را زیاد بخوانید : فَجَعَلْناهُ سَميعاً بَصيراً (انسان2)
    اگر می خواهید پس از مطالعه آنچه را می خوانید در ذهنتان نقش ببندد، این آیه را پس از آن بخوانید: لَهُمْ دارُ السَّلامِ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَ هُوَ وَلِيُّهُمْ بِما كانُوا يَعْمَلُونَ (انعام127)

15. صلوات ها 7

نوشته
    14
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    66

سلام
    بنده با تحقیقاتی که کردم فهمیدم ایشان از اشراف و علما بوده اند ویکی از نسابه های زمان می گفت ایشان ازاقوام مهاجر بوده اند واصلیت متعلق به کردستان نبوده است لکن بنده می خواهم جلوتر بروم و اجداد وپدران ایشان را بشناسم.اگر می توانید بنده را کمک کنید .
    واما سوال شما ایشان می شوند پدر پدر پدر پدر بنده احقر یعنی جد سوم .سال فوت به نظر خودم احتمالا در حد فاصل سال های 1250 تا70 شاید بوده زیرا پسر کوچک ایشان در سال 1320 همان فواصل فوت کرده است.ایشان به وسیله ی آغا محمد خان تبعید شده اند به نیشابور و با سیده ای از روستای دامنجان ازدواج می کنند .جالب است جده ایشان از سادات عراق بوده است.حال خدا ثواب کثیر مطمئنا به کسی که مرا به پدر ایشان والی اخر راهنمایی کند عطا فرماید و می فرماید.

17. صلوات ها 5

نوشته
    1,146
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5482

سلام
    این سال با دوره آقا محمد خان قاجار ناسازگار است. چرا که آقا محمد خان در 1212قمری پس از 38 سال حکومت کشته شد. در این صورت او حدود 220 سال پیش مرده است. در حالی که سنی که شما فرمودین مربوط به حداکثر صد و چهل سال پیش است.
    به نظر می آید اشتباهی صورت گرفته است.

ویرایش توسط کاوه : ۱۳۹۰/۰۷/۰۳ در ساعت ۰۶:۱۱
    اگر نور چشم شما بدلیل مطالعه زیاد و یا کار با اینترنت کم شده این آیه را زیاد بخوانید : فَجَعَلْناهُ سَميعاً بَصيراً (انسان2)
    اگر می خواهید پس از مطالعه آنچه را می خوانید در ذهنتان نقش ببندد، این آیه را پس از آن بخوانید: لَهُمْ دارُ السَّلامِ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَ هُوَ وَلِيُّهُمْ بِما كانُوا يَعْمَلُونَ (انعام127)

19. صلوات ها 6

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری