پشیمونی بعد از خودکشی فایده داره؟؟

تب‌های اولیه

17 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پشیمونی بعد از خودکشی فایده داره؟؟

اگه بعد از اقدام به خودکشی پشیمون بشیم فایده داره؟
خدا می بخشه؟
در شرایطی که هنوز احتمال مرگ وجود داره

برچسب: 

پشیمون و گریون;145148 نوشت:
اگه بعد از اقدام به خودکشی پشیمون بشیم فایده داره؟ خدا می بخشه؟ در شرایطی که هنوز احتمال مرگ وجود داره

با سلام

بزرگوار به اسک دین خوش امدید

اگر منظورتان بعد از خودکشی این است که فرد مرده است و بعد از مرک می تواند توبه کند؟

عارض ام که نخیر بعد از مرک توبه کسی پذیرفته نیست و انسان تا نمرده است می تواند توبه کند و درگاه الهی روز و شب به روی بندگان باز است ولی بعد از مرگ دیگر توبه ای پذیرفته نیست و باید منتظر حساب وکتاب باشد

ولی اگر منظورتان بعد از خودکشی زمانی است که خودکشی کرده است و عمرشان به دنیا بوده و شکر خدا فوت نکرده اند
بله دراین صورت می تواند توبه کنند و از عمل اشتباه خود برگردند

طاها;145151 نوشت:
ولی اگر منظورتان بعد از خودکشی زمانی است که خودکشی کرده است و عمرشان به دنیا بوده و شکر خدا فوت نکرده اند بله دراین صورت می تواند توبه کنند و از عمل اشتباه خود برگردند

سلام
فکر می کنم منظور ایشان این است که پس از اقدام به خودکشی ، زمانی که فرد هنوز زنده است اما احتمال مرگ وجود دارد از عمل خویش پشیمان بشود.

مـــریم;145153 نوشت:
فکر می کنم منظور ایشان این است که پس از اقدام به خودکشی ، زمانی که فرد هنوز زنده است اما احتمال مرگ وجود دارد از عمل خویش پشیمان بشود.

سلام

بازم خدا اگر بخواهد می پذیرد

ماجرای اون کسی که داره غرق می شه را خواندید؟

همون که اونجا یاد خدا می افته و از خدا کمک می خواهد و خدا نجاتش می دهد؟

البته اگر توفیق توبه پیدا کنند

ان شاء الله:Gol:

مـــریم;145153 نوشت:

با سلام

خب این که همان مورد دوم بنده است که تا نمرده است و ده و بیست روزی در بیمارستان است یا در منزل است و یا...............به هر دلیلی زنده است و بر اثر ان خودکشی نمرده است می تواند توبه کند

البته این که به راحتی می گوییم توبه کند نیست
باید واقعا توبه کند توبه واقعی
که تایپک های توبه است و در صورت نیاز معرفی می شود

چرا پشیمون و گریون؟؟؟؟

طاها;145182 نوشت:

بر اثر ان خودکشی نمرده است می تواند توبه کند

در صورتی که احتمال مرگ بر اثر خودکشی وجود داشته باشه چی؟

mkk1369;145156 نوشت:

بازم خدا اگر بخواهد می پذیرد
ماجرای اون کسی که داره غرق می شه را خواندید؟
همون که اونجا یاد خدا می افته و از خدا کمک می خواهد و خدا نجاتش می دهد؟

منظورتون فرعونه؟
اون که وقتی داشت غرق می شد توبه کرد اما پذیرفته نشد و خدا بهش گفت "الآن؟"

سلام
به اسک دین خوش اومدی
جای خوبی اومدی:ok:

جواب رو گرفتی؟
من که هنوز منتظر جواب سوالت هستم

زودتر بیا ما نگرانت هستیم!!!

خواهان;145359 نوشت:

زودتر بیا ما نگرانت هستیم!!!

مرسی
خطر رفع شد. با اینکه پشیمون بودم اما باز یه وقتایی مثل الان به سرم میزنه دوباره...

وسوسه میشم

تورو خدا یکی بگه چی کار کنم؟؟
من آدم ضعیفیم. زود گول شیطونو میخورم

شهلا;145266 نوشت:
در صورتی که احتمال مرگ بر اثر خودکشی وجود داشته باشه چی؟

با سلام

بزرگوار
منظور بنده این است که انسان تا زمانی که جان به جان افرین تسلیم نکرده است وقت توبه دارد و درگاه الهی به روی هر بنده توبه کاری باز است همین

وقتی که جان از بدن فارق شد دیگر توبه و ندامت بی فایده است
درضمن
خود خودکشی گناه است در ضمن خودکشی که در ان احتمال مرگ نباشد که خودکشی نیست، بازی است

پشیمون و گریون;145983 نوشت:

خطر رفع شد.

با سلام و احترام
خیلی خوش اومدین به اسک دین :Gol:

اتفاقاً دیروز به تاپیک تون سر زدم و با خودم گفتم معلوم نیست بالاخره عاقبت این کاربرمون چی شد!

از حضور دوباره تون در اسک دین بسیار خوشحال شدم و امیدوارم عمری با عزت و برکت خدا بهتون عنایت کنه ان شاءالله؛

پشیمون و گریون;145983 نوشت:

با اینکه پشیمون بودم اما باز یه وقتایی مثل الان به سرم میزنه دوباره... وسوسه میشم

تورو خدا یکی بگه چی کار کنم؟؟
من آدم ضعیفیم. زود گول شیطونو میخورم

فکر می کنم قبل از اینکه کارشناسان راهنمایی تون کنند بهتره یک توضیحی بفرمایید که:
چرا وسوسه میشین؟
آیا از لحاط روحی، روانی، عاطفی، مالی ، جسمی و.... مشکل خاصی درزندگی دارین؟ یا اینکه خیلی مشتاقین هر چه زودتر بدونین اون دنیا چه خبره! :Cheshmak:

با تشکر
موفق باشید در پناه حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف؛

السلام علي المهدي

سلام
در مورد اين دوست بزرگوار من فقط يك عرض دارم. و اون اينكه قبل از هر چيز، حتي قبل از فكر كردن به اين افكار شيطاني اگر ما به اين فكر كنيم كه اگر روزي بيايد كه ما در ان دنيا پشيمان شويم چه خواهيم كرد؟
خواندن آياتي در اين موضوع پشيماني حتما يه موضوع خوبي براي فكر كردن بهشون هست به جاي فكر كردن به افكار شيطاني. استفاده از قانون دفع خطر احتمالي!

hera;146260 نوشت:
اگه مثه فیلما تو کما باشه چی؟!! میتونه توبه کنه؟!!

با سلام

بزرگوار

کما رفتن انسان را نباید از فیلم هایی که تخیلات کارکردانان و نویسندگان هستند بیاموزیم
برای تجربه هم که شده به بیمارستانی مراجعه نمایید و از همه کسانی که در کما بوده اند و حال سالم اند بپرسید
مطمئن باشید که برای همه خنده دار است این فیلم هایی که می سازند

انسانی که در کما است به هر دلیلی قدرت تفکر و حرکت و صحبت و .....ندارد و این یعنی از کار افتادن انسان

توبه زمانی قابل پذیرش است که انسان در این دنیا باشد و با عقل و درک و فهم خود از کرده های خود پشیمان شود و با خدای خود راز و نیاز کند و اظهار ندامت کند و در پی جبران اعمال خود براید

اگر کسی که در کماست چنین حالتی دارد که می تواند توبه کند والا نه
چون توبه شرایطی دارد
برخی توبه ها هستند که اداء حق الناس به دنبال دارند

طاها;146417 نوشت:
برای تجربه هم که شده به بیمارستانی مراجعه نمایید و از همه کسانی که در کما بوده اند و حال سالم اند بپرسید مطمئن باشید که برای همه خنده دار است این فیلم هایی که می سازند

سلام

فکر کنم بی هوشی باشه که می تونند عالم برزخ و ببینند و بعد به یاد بیارند

یا کما هم همین طوره؟

mkk1369;146528 نوشت:
فکر کنم بی هوشی باشه که می تونند عالم برزخ و ببینند و بعد به یاد بیارند

با سلام

دیدین عالم برزخ در خواب میسر نیست و نمی شود

خواب نمی تواند حجیت داشته باشد و اصلا حجت نیست مگر رویای صادقه معصومن

دیدن عوالمی در خواب و بعد تشبیه ان به عالم برزخ کار درستی نیست و صحت ندارد

تمام سخن بنده این است که چنین مطلبی صحت ندارد که کسی بیهوش شود و از عالم دیگری خبر دهد
و کما هم همین طور است

طاها;146585 نوشت:
دیدین عالم برزخ در خواب میسر نیست و نمی شود خواب نمی تواند حجیت داشته باشد و اصلا حجت نیست مگر رویای صادقه معصومن دیدن عوالمی در خواب و بعد تشبیه ان به عالم برزخ کار درستی نیست و صحت ندارد تمام سخن بنده این است که چنین مطلبی صحت ندارد که کسی بیهوش شود و از عالم دیگری خبر دهد و کما هم همین طور است

سلام

ارواحی که خدا در خواب می گیرد کجا می رود؟

در کدام عالم هستند؟

اللَّهُ يتَوَفَّى الْأَنْفُسَ حِينَ مَوْتِهَا وَالَّتِي لَمْ تَمُتْ فِي مَنَامِهَا فَيمْسِكُ الَّتِي قَضَى عَلَيهَا الْمَوْتَ وَيرْسِلُ الْأُخْرَى إِلَى أَجَلٍ مُسَمًّى إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يتَفَكَّرُونَ(الزمر/42)
خداوند ارواح را به هنگام مرگ قبض مي‌کند، و ارواحي را که نمرده‌اند نيز به هنگام خواب مي‌گيرد؛ سپس ارواح کساني که فرمان مرگشان را صادر کرده نگه مي‌دارد و ارواح ديگري را (که بايد زنده بمانند) بازمي‌گرداند تا سرآمدي معين؛در اين امر نشانه‌هاي روشني است براي کساني که انديشه مي‌کنند!

بسم ا...
السلام علیکم

چند تذکر به جناب طاها!

اولا:
وقتی می خواهید بفرمایید که:

<br />
ولی اگر منظورتان بعد از خودکشی زمانی است که خودکشی کرده است و عمرشان به دنیا بوده و شکر خدا فوت نکرده اند<br />
بله دراین صورت می تواند توبه کنند و از عمل اشتباه خود برگردند 

قبل از آن به حد کفایت تبیین نمایید که شما نظریات القایی صدا و سیما و خیالبافی های فیلم سازان در این مورد را قبول ندارید نه اینکه بعد از چند پست تازه یکمقداری بدان بپردازید.
مخاطب شما در حالی است که ممکن است خیال نماید می تواند وقتی بیهوش! شد همینطوری دور همی توبه کند!!! تبعات این مدل مشاوره دادن علاوه بر سئوال کننده بر گردن حضرتعالی نیز می باشد. عنایت دارید که؟!

ثانیا:
افاضه فرمودید:

درضمن<br />
خود خودکشی گناه است در ضمن خودکشی که در ان احتمال مرگ نباشد که خودکشی نیست، بازی است 
یعنی چه؟! شما که به عنوان کارشناس از نظرات فقها کمتر از بنده که جزو عوام الناس هستم اطلاع دارید چرا بی خودی در چنین موارد خطرناکی بر مسند مشاوره و... می نیشینید و آرم کارشناسی را هم در چنین سایتی با خود حمل می نمایید؟!
مطابق برخی از فتاوای اسلام شناسان(فللعوام ان یقلدوه) که بنده که از عوام الناس هستم بعضا از آن اطلاع دارم حتی فکر خودکشی نیز در بعض موارد گناه محسوب می شود آن وقت شما می گویید خود کشی ای که احتمال مرگ نداشته باشد خود کشی نیست و گناه ندارد وبازی است؟!
اولا تبیین بفرمایید که چگونه استنباط فرمودید خودکشی ای چنین خودکشی نیست! اقلا به خطر انداختن نفس هست؟! آزار دادن بدن هست؟! آن فعلیه اللعنه رسول خدای مستجاب الدعوه صلوات ا...علیه و آله و سلم را شامل حالش می کند یا خیر؟!
ثانیا تبیین نمایید که چگونه است که خود کشی مد نظر شما جایز است وقتی در بعض موارد حتی فکرش گناه محسوب می شود آن هم در اسلامی که اساسا فکر گناه گناه نیست اما عمق کثیفی این عمل را ببینید که به حدی است که چنین در مورد آن فتوا(فللعوام ان یقلدوه) داده اند؟!
عنایت دارید که فکر فسق -آن هم چنین مواردی- راه عمل را باز می کند از نظر ذهن شناسی!-و شما بدین راحتی بجای خدا نظر می دهید و آرم کارشناسی را هم با خود حمل می کنید!!! پناه بر خدا از عاقبتی که برای خود مخاطبین می سازید.پناه بر خدا....

یک تذکر هم به جمع کاربران با توجه به نظر دهی غلطی که ارائه شده بعضا:

بی خودی در مواردی که اطلاع کافی ندارید و عملا هیچ تحصیل علمی در این مورد نداشته اید صرفا با خواندن چند حکایت ضال و مضلین صوفی مسلکانه امثال جلال الدین و چند تفسیر مند عندی شیطانی و یا حتی با خواندن چند آیه و حدیث.... مجتهد و عالم و اهل فن شده و وارد گود نظر دادن نشوید لطفا!!!
ای بسا طرف مقابل شما از سر جهل عمیق به حقیقتی که دارد گفته ی شما را خود آگاه و یا ناخودآگاه ملاک قرار دهد و قبح حقیقی گناه در نزدش زائل شود و همین براحتی باعث پرت شدنش به باتلاق شیطان بشود. پناه بر خدا. بترسید نه بلکه بلرزید لطفا از تبعات فعلی که از شما صادر می شود!!!!

کمی به جای نظر دادن های بادی! اگر دین دارید بروید آیات و روایاتی را بخوانید که چگونه پرهیز داده اند از اینکه در جایی که علمی ندارید نظر بدهید یا بدتر در منصب دینی بر فراز باد توخالی خود پرستی نشسته و نظر دینی بدهید!!! پناه بر خدا.می دانید چه می کنید با خودتان و اجتماع؟! می دانید چه خدمتی به ابلیس لعین می کنید با این بندگی و سربازی رایگان؟! از خدا بترسید و انقدر پوچ نباشید جسارتا.

بنده نیز اگر وارد شدم علتش همین پستم بود که باید از سر اجبار ذکر میشد تا کسی را بافتوای شیطانی خود یا با سکوت خود به قعر جهنم که ابدی است برای چنین افرادی که مرتکب چنین عمل حقیقتا کثیفی می شوند نفرستیم.
والسلام علی من اتبع الهدی.

موضوع قفل شده است