سلسله مباحث شناخت وهابیت(تناقض سخن ابن تیمیه در مورد زیارت قبر نبی (ص) )

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سلسله مباحث شناخت وهابیت(تناقض سخن ابن تیمیه در مورد زیارت قبر نبی (ص) )

ابن تیمیه می گوید :

ليس عن النبي (ص) في زيارة قبره ولا قبرالخليل حديثا ثابتا أصلا. (كتاب الزيارة 12 - 13)

از پیامبر(ص) حدیث ثابتی در مورد زیارت قبر ایشان و یا قبر خلیل وارد نشده است.

و در جای دیگر می گوید:

والأحاديث الكثيرة المروية في زيارة قبره كلها ضعيفة بل موضوعة لم يرو الأئمة ولا أصحاب السنن المتبعة منها شيئا ". (كتاب الزيارة: 22، 38)

احادیث بسیاری که در مورد زیارت قبر پیامبر(ص) روایت شده به تماما ضعیف بلکه موضوعه(جعلی) هستند و هیچ یک از ائمه حدیث و همچنین صاحبان سنن آنها را روایت نکرده اند.

با اینکه این سخنان را می گوید با این حال بین این دو موضع حدیث صحیحی که ابن ماجه و دارقطنی در سننش روایت کرده را نقل می کند که رسول خدا(ص) فرمودند:

من زارني بعد مماتي كأنما زارني في حياتي

هرکس من را بعد از مرگم زیارت کند مانند این است که من را در زمان حیاتم زیارت کرده است.

ولی با این که چنین حدیث صحیحی را نقل می کند میگوید:

لم يرو أحد من الأئمة في ذلك شئ ولا جاء فيه حديث في السنن

هیچ یک از ائمه حدیث چنین چیزی را نقل نکرده اند و چنین چیزی در سنن نیامده است!!!!

[=tahoma]برگرفته و ترجمه از کتاب [=&quot]ابن تيمية في صورته الحقيقية تأليف صائب عبد الحميد

[/]

[/]

با سلام
شبهه ابن تیمیه مبنی بر بدعت بودن زیارت قبر پیامبر (ص) بی پایه و اساس است
چرا که
زیارت قبور را هم علمای اهل سنت تائید کرده اند و هم صحابه و تابعين !

پیامبر اکرم (ص) فرموده است : « نَهَیتُکُم عَن زیارة القُبُور فَزُوروها فإنّ فی زِیارَتِها تذکرة ؛ قبلاً شما را از زیارت قبرها نهی می کردم ، اما از این پس می توانید آنها را زیارت کنید که در آن ذکر و یادکرد است.» (1)

1. صحیح مسلم ، ج 2 ، ص 672 ، کتاب الجنائز ؛ سنن ترمذی ، ج 3 ، ص 361 ، کتاب الجنائز ؛ سنن ابی داود ، ج 3 ، ص 218 ؛ شرح السنّه ، ج 5 ، ص 462 و 463 ؛ مشکاة المصابیح ، ج 1 ، ص 552 ؛ مرقاة المفاتیح ، ج 4 ، ص 242
یا علی ع

موضوع قفل شده است