کدام دل را شِکَنَم دوست یا دختر؟

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کدام دل را شِکَنَم دوست یا دختر؟

سلام

من عاشق یک دختری شدم که خانواده اش کاملا مذهبی خودش هم مذهبی
جرأت نگاه کردن مستقیم ندارم طرف کاملا مذهبیه

از بس علاقه ام زیاد بود شیطان قولم زد برای او پیامک فرستادم تقریبا نیمه عاشقانه جواب را هم یافتم فهمیدم اونم منو دوست داره

بعد برای هم پیام میفرستادیم (اون خیلی کم میفرستاد)اس ام اس های ما عاشقانه نبود تقریبا عمومی بودن
اما مطمئن بودم بهم علاقه داره از فامیلای تقریبا نزدیک ما میشه
بعد از چند ماه از ارتباط با او کاملا پشیمان شده چون ارتباط بازنان بنظرم کار اصلا خوبی نبود البته ارتباط ما فقط در پیامک بود نه جرات تماس داشتم ونه چیز دیگر چون پدرش خودش همه مذهبی اند

تصمیم گرفتم گوشی را خاموش کنم و دیگر برای او پیام نفرستم تا موقعی که برم خواستگاریش او 2تا پیام فرستاد من جواب ندادم

بعد از 4ماه پسر عموی او (دوست صمیمی بنده) میره خواستگاریش
ظاهرا پدرش بدون مشورت دختره قبول کرده
حال وقتی فهمیدم خیلی ناراحت شدم دوباره پیان فرستادم فهمیدم هنوز به من علاقه داره (من فقط 19 سال سن دارم)

من خیلی اونو دوست دارم دوست منم ظاهرا خیلی اونو دوست داره(پسر پاکی است23 ساله)
یک جورایی فکر میکنم علاقه دوستم نسبت به دختره خیلی زیاده چون دوست من این 4 ساله که شماره تلفنش اگه 4 رقم آخرو برعکس کنم شماره دختره در میاد وخیلی نشانه های دیگر

خوب بنظر شما چکار کنم دختره جرأت حرف با بابا را نداره پسره خیلی دوستش داره پسرعموشه دختر منو دوس داره و منم اونو دوست دارم
پسر دوست صمیمی من است
کدام کار رضای خدا توشه به نظر شما؟

بذارم با پسر که خیلی عاشقشه ازدواج کنه؟
اصلا چطوری اقدام کنم با دوستم حرف بزنم که بره کنار ؟نزنم؟ بهش چی بگم ناراحت نشه ؟؟ چه حرفایی به دوستم بزنم لطفا همدردی کنید

سن دختر 21 ساله پسرعموش 23 سن من 19 سال

کمک کنید:Sham:

این را هم بگم علاقه دارم به دختره اما یعنی توانایی کنار رفتن را دارم دوستم را نمی دانم فک کنم علاقه اون خیلی بیشتر از من به دختره است
دختره هم به من علاقه داره جرات حرف با پدرش را نداره حالا من چکار کنم دوست یا دختر؟؟
از الان بزنم کنار با دوستم حرف بزنم چی بگم؟؟؟؟؟؟

سلام.
فصل الخطاب این ماجرا، انتخاب خود دختر است.
ایشان خودشان باید از بین شما دو نفر، یکی را برگزینند.
کنار رفتن شما به صلاح او نیست، چون ممکن است شما را بیشتر دوست داشته باشد.
بهتر است هر چه زودتر شما هم به خواستگاری ایشان بروید. وجود دو خواستگار مختلف، طبیعتاً بحث درباره اینکه کدامیک بهتر است را در خانواده ایجاد می کند و خانواده قطعاً نظر دخترشان را خواهند پرسید. و اینجوری شرایط برای اظهار نظر آن دختر مهیا می شود. سپس همگی با هم تبادل نظر نموده، جوانب مختلف قضیه بررسی می شود و در نهایت یک نفر « انتخاب » می شود.
اما اگر شما کنار بکشید، دایره انتخاب آن دختر خانم و خانواده اش محدودتر خواهد شد.
به نظر من، اقدام شما به خواستگاری ایشان،به رابطه شما و دوستتان آسیبی نخواهد زد.
اصلاً فکر نکنید که رضای خدا در کنار کشیدن شماست. رضای خدا در این جور کارها نیست. بلکه در این است که وقتی آنها انتخاب خودشان را انجام دادند، همه این نتیجه را بپذیرند و رابطه افراد با هم مثل قبل عادی باشد.
اگر دوستتان از اقدام شما ناراحت شد، گردن خودش است و هیچ حرجی شرعاً و اخلاقاً بر شما نخواهد بود.

به نام خدا
با سلام

دوست عزیز شما باید ببیند اول توانایی اداره چنین زندگی رو دارید
خود بنده طرفدار ازدواج در سن پایین هستم بدلیل مضراتی که ازدواج در سن بالا بری جامعه داره
اما برای ازدواج در این سن شما باید ببیند میتوند از وظایف همسرداری بر بیاید
اصلا حقوق زن و شوهر رو میدونید؟ وظایف هر دو رو چطور؟
فی المثال اگه شما سر یه موضوع اختلاف نظر داشته باشید چطور مشکلتون رو حل میکنید؟
با توجه به اینکه شما سنتون از دختر کمتر هست شانس با مشکل برخوردنتون بیشتره
بدین دلیل که شما به عنوان مرد میخواید رییس خوانواده باشید
پس باید توانایی اداره کردن رو داشته باشید که این یا با تجربه بدست میاد یا با استفاده از تجربه دیگران
وقتی دختر سنش از شما بیشتر باشه در تصمیم گیری ها بهتر از شما عمل میکنه پس اصل رییس خونواده بودن اینجا زیر سوال میره
و شوهر به عنوان مرد نمیتونه بپذیره که حرفش توی خونه خریدار نداشته باشه، البته هستند کسانی که با این وضع زندگی میکنند و از زندگیشون هم راضی اند اما به شرایط و شروط خودش مثلا اینکه هر دو طرف به توافق رسیده باشند سر این موضوع!
اینجاهاست که میبیند یه زندگی که با علاقه شروع شده در تلاطم مشکلات و درگیرهای ذهنی دو طرف به طلاق میکشه

ملاک دوست داشتن دختر هم ملاک مهم و کلیدی هست اما اگه بر پایه محکمی باشه!(که عموما هم نیست!)، امروز میگید/میگه ازت خوشم میاد دوست دارم ، فردا میگه اشتباه کردم/نظرم عوض شد اونوقت چیکار میخواید بکنید؟

امیدوارم کارشناسان بتونند مشکلتون رو حل کنند

در پناه حق موفق و موید باشید

سلام
اول بگم فکر این که به خاطر دوستت کنار بکشی رو از سرت بیرون کن ،چون بعد یه مدت خودتو سرزنش میکنی و همیشه چشمت دنبال اون خانم خواهد بود...اگر شرایطش رو دارید برید خواستگاری اون خانم و انتخاب رو بذارید با خودشون...
اگر هم نشد بهتون اطمینان میدم مثل این خانم رو باز
هم پیدا میکنید..
احساسات توی سن شما خیلی پاک اما عجولانه و داغ و بی منطق خواهد بود
اگر بتونید چند سال دیگه صبر کنید و بعد ازدواج کنید خیلی براتون بهتر خواهد بود

سلام عليكم
بنده هم نظر دوستان رو تاييد ميكنم بهتره اول باخودتون رو راست باشيد كه ايا ميتونيد يك زندگي رو اداره كنيد اگه جوابتون مثبت بود با خانواده مشورت كنيد واز دختر خانم خواستگاري كنيد حتي اگر جواب شمامنفي هم باشه يك حسن داره اونم اينكه بعداخودتونوسرزنش نميكنيد كه كوتاهي كرديد موفق و خوشبخت بشي انشالله

من اصلا آمادگی ازدواج ندارم؟؟؟

اگر به خانواده بگم برن حواستگاری مطمنم قبول نمی کنند که الان بروند خواستگاری و درخواستمو رد می کنن می گن هنوز کوچکی!!

حالا چکار کنم برخوردم نسبت به خانواده نسبت با دختره نسبت با دوستم

Help me

سلام
دلایل قبول و ردت را بنویس و نتیجه بگیر.
ازدواج توی سن پایین خیلی خوبه و مزایای زیادی داره اما باید ببینید مزایاش به معایبش می ارزه یا نه؟
شرایط مثبت شما اینه که به هم علاق مند هستید و به نظرتون شخص مناسب برای ازدواج شما هستن
خانواده خودتون موافق نیستن و با وجود اون آقا پسر که به نظرشون پذیرفته شده است اگر شما مزیت خاصی به جهت شرایط نداشته باشید خانواده دختر هم موافقت با خاستگاری شما نخواهند کرد و شما شرایط زندگی در این سن را توی شرایط امروز جامعه ندارید.
یک نکته دیگه اینکه علاقه مند کردن دختر و الآن وابسته کردن اون به خودتون بزرگترین اشتباه میتونه باشه.شما باید تصمیمتون را بگیرید و اصلا دختر خانم و احساساتشون را در این بین درگیر نکنید و بگذارید خودش انتخاب کنه.شاید اگر با اون فرد اندازه شما صحبت کرد از اون بیشتر از شما خوشش بیاد.
موضوع قفل شده است