دختر دوساله و حکایت نژادپرستی ما

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دختر دوساله و حکایت نژادپرستی ما

[="tahoma"]بعضی وقتها صبح ها به پارکی می روم مدتی در آنجا دختر دو ساله ای را می بینم که بچه ای با او بازی نمی کند دقت کردم دیدم چشم هایش کوچک بود حدس زدم افغانی باشد
بچه ها با او بازی می کنند ولی پدرومادرهای آنها به جرم افغانی بودن آنها را منع می کنند که با او بازی کنند و او تنها می ماند
با همراه کودک 2 ساله صحبت کردم گفت مادربزگش صد سال پیش به ایران آمده و آنها اینجا ساکن شدند
این بچه الان که دو سالش هست معنی این برخوردها را نمی فهمد بزرگتر شود که هیچ
این رفتارها نوعی نژاد پرستی است و در کشوری به ظاهر شیعه باعث ننگ است
متشکرم
[/]

بی رنگ;143675 نوشت:
این رفتارها نوعی نژاد پرستی است و در کشوری به ظاهر شیعه باعث ننگ است متشکرم

با سلام

ولی بزرگوار نژادپرستی به مراتب از این مطالب و این سخنان سخت تر است و بدتر
به نظر این یه بحث محلی است بین چند خانواده

الان افغانی ها موج موج به ایران می ریزند و تنها کشوری هستیم که درهای کشور را به روی ایشان باز کرده ایم و کاری به کارشان نداریم

یعنی چه بزرگوار نژاد پرستی؟؟؟؟!!!!!!!!!!! عجب
اگر قصد این ملت و این مردم نژا پرستی بود که نمی توانستند از مرز افغانستان تکان بخورند

یه سری به قم بزنید و ببینید که چقدر امکانات در اختیار دارند

حوزه قم و باقرالعلوم و موسسه امام خمینی(ره) و جامعه المصطفی و ....................رایگان در اختیار ایشان است و به راحتی کسب علمی می کنند که نه بلکه خرج تحصیلی هم می گیرند

نفرمایید بزرگوار
به این ملت نجیب و غریب نواز و عزیز نژالد پرست
نژادپرستی را در امریکا و اروپا و بهترین مکان فلسطین اشکالی ببینید

به این عمل نباید نژاد پرستی گفته بشه چون واقعا این یک تهمت محسوب میشود

متاسفانه خود افغانی ها باعث بوجود آمدن این بدبینی در بین عموم مردم ایران شده اند
و از نتایج اعمال خود آنهاست که ممکن است خانوده ای راغب نباشد با آنها ارتباطی برقرار کند حتی با کودکشان آنهم در پارک...

خودتان قضاوت کنید چه صدمات جبران ناپذیری مردم ایران از همین افغانی ها متحمل شده اند ولی با این خیلی از مردم افغانی در ایران با شرایط مطلوبی (البته نسبت به مملکت خودشان)در حال زندگی هستن مگر آنکه خودشان باعث شوند که شرایط زندگی برآنها سخت و دشوار شود.

من رفتار بدبینانه برخی از مردم را نسبت با مردم افغان قبول دارم ولی این رفتار از روی نژاد پرستی نیست .

طاها;143687 نوشت:

الان افغانی ها موج موج به ایران می ریزند و تنها کشوری هستیم که درهای کشور را به روی ایشان باز کرده ایم و کاری به کارشان نداریم

یعنی چه بزرگوار نژاد پرستی؟؟؟؟!!!!!!!!!!! عجب
اگر قصد این ملت و این مردم نژا پرستی بود که نمی توانستند از مرز افغانستان تکان بخورند

یه سری به قم بزنید و ببینید که چقدر امکانات در اختیار دارند

حوزه قم و باقرالعلوم و موسسه امام خمینی(ره) و جامعه المصطفی و ....................رایگان در اختیار ایشان است و به راحتی کسب علمی می کنند که نه بلکه خرج تحصیلی هم می گیرند

خیلی خیلی باتون موافقم
من ی دوست افغانی داشتم خودشو کشت شوهر ایرانی بکنه تا شناسنامه ایرانی بگیره اصلا حاضر نبود بره مملکتشون ببینه چه خبره
یروز رو مبل نشسته بودم پام اتفاقی خورد ب پرچمه کشورشون ک رومیز عسلی بود کم مونده بود منو بکشه و خفم کنه سرم داد کشید انقدر جا خوردم
ولی بش نگفتم تو اگه واقعا کشورتو دوست داری وانقدر اظهار فضل میکنی چرا یسری نمیری کابل ببینی کشور جنگ زدت چخبره؟؟؟؟؟؟

من هم اینها را می دانم
مثلا نمی دانم این خبر را کی دیدم یک افغانی به دختری (ایرانی) تجاوز کرد
یا چند تا افغانی از فلان جا اخاذی و دستبرد زدند یا همینها کلی تریاک و مواد مخدر به خاک ما می کنند و باعث تباهی انسانهای زیادی می شوند
ولی این استدلال هم غلط است که ما برچسب بزنیم و تروخشک با هم سوخته شوند

سلام.
"همانا گرامیترین شما نزد خدا باتقواترین شماست"
متاسفانه این دید منفی نسبت به افغانی ها وجود داره. ولی باید دید خود شخص بدون توجه به ملیتش چه شخصیتی داره. من یه همکلاسی داشتم که یکبار بهش گفتم ظاهرش کمی شبیه افغانی هاست. خیلی ناراحت شد. حتی فرداش هم تو خودش بود و درست حسابی حرف نمی زد. حالا اگه بهش می گفتم شبیه اروپایی هاست احتمالا خیلی خوشحال هم میشد.
اگر همون دیدی که ما نسبت به افغانی ها داریم، غربی ها نسبت به مهاجریت ایرانی تو کشورشون داشته باشن ناراحت نمی شیم؟

طاها;143687 نوشت:
نفرمایید بزرگوار به این ملت نجیب و غریب نواز و عزیز نژالد پرست نژادپرستی را در امریکا و اروپا و بهترین مکان فلسطین اشکالی ببینید

سلام ولی نباید فقط قم را دید

قم یک شهر مذهبی است

درسته که ما بها دادیم

اما نمی شود که این موضوع را انکار کرد؟:Gol:

یعنی وجود ندارد؟:Gol:

سلام
تذکر خوبی بود که یادمون نره چطور روزها برخورد میکنیم و چطور نگاه میکنیم،حتی نگاهمون هم رنگ و بوی تبعیض داره؟!
در گذشته از افغان ها و اتباع خارجه اتفاقات ناشایست زیادی دیده شده که در اذهان مونده و نمیشه این دیدگاه را تغییر داد.
اما حالا که کشورشون امنیت داره چرا بر نمیگردن؟باید قدری بهشون سخت گرفته بشه تا برگردن کشورشون.یک روز همدردی کردیم اما امروز که دیگه نباید ادامه پیدا کنه،کدوم کشور ما را راه میدن؟تازه این همه امکاناتی که توی پستهای قبلی گفته شد در اختیارشون هست.
من نمیگم بد هستن،من باهاشون برخورد زیاد کردم به جهت کارم .اتفاقا مردم بسیار بسیار شریفی هستند با عقاید و پایبند به اصول و اخلاقیات اما مهمان یک روز مهمان 2 روز،این مهمان داری دیگه خسته کننده شده:ok:

mkk1369;143852 نوشت:
سلام ولی نباید فقط قم را دید قم یک شهر مذهبی است درسته که ما بها دادیم اما نمی شود که این موضوع را انکار کرد؟ یعنی وجود ندارد؟

دوستان لطفا در تعریف نژادپرستی یک نظری بیاندازند .

این حس بی اعتمادی نسبت به دیگران ( که در بالا شرحش داده شد ) در تعریف نژادپرستی نیامده.

دلیل این حس بی اعتمادی هم مشخص است و هم طبیعی.

اکثر افاغنه در ایران نه شناسنامه ای دارند و نه محل مشخصی دارند و بطور قاچاقوارد ایران میشوند.

از طرفی وهابیها جمعیت اکثریت این اقوام را تشکیل میدهند که خون شیعه را مباح میداند.

شما به جای این بنده خدا ها بودی و بچه ای را سر راه پیدا کرده بودی و تکفلش را به عهده میگرفتی اجازه میدادی کودک تکفیلی ات نزدیک شود به احتمالا چنین اشخاص با چنین اعتقاداتی ؟

حتی در بین خود ایرانیان نیز حس اعتماد در این حد نیست که کسی بخواهد انتظار داشته باشد یک ایرانی چنین حسی را در قبال غیر ایرانی داشته باشد.
یاحق

بی رنگ;143675 نوشت:
این رفتارها نوعی نژاد پرستی است و در کشوری به ظاهر شیعه باعث ننگ است

سلام
در ایران ادعا زیاد است اما وسعت نظر و عمل شایسته کم است و می خواهیم نقصهای خود را با نام مذهب هم جبران کنیم که خود نوعی ضربه زدن به مذهب است
موفق باشد

bina88;143972 نوشت:
از طرفی وهابیها جمعیت اکثریت این اقوام را تشکیل میدهند که خون شیعه را مباح میداند.

سلام.
یعنی واقعا اکثریت افغانی ها وهابی اند؟
موضوع قفل شده است