تجاوز و تعرض به زن و یا دختر...

تب‌های اولیه

50 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تجاوز و تعرض به زن و یا دختر...

با نام و یاد خدا

دوستان بزرگوار سلام

موضوعی که میخوام در موردش صحبت کنم مدتی هست که ذهنم رو درگیر خودش کرده است
متأسفانه چند سالی هست که اخبار بدی در مورد تجاوز و تعرض به زنان و دختران در کشورمون شنیده میشه و این اواخر هم موضوع با چند اتفاق (گروهی و دسته جمعی )بدتر از قبل از شده است !

بحث من در مورد زن و دختری است که مورد تجاوز قرار میگیره :
زمانی که زنی و یا دختری مورد تعرض و تجاوز جنسی قرار میگیره ، اولین و مهمترین نتیجه این اتفاق ، صلب آبرو و حیا و از بین رفتن عفت برای آن زن و دختر است (بی آبرو شدن ، بی حیا شدن و....)

خب من تا اونجایی که از طریق اخبار مطلع این وقایع تلخ شده ام در مورد زنان و دخترانی که مورد تعرض گرفته اند تحقیق نمودم ولی بدلایل زیادی نتوانستم جواب درستی بدست آورم که در این اتفاقات تا چه حد خود زن و یا دختر مقصر هستند که بعد از بررسی اتفاقات صورت گرفته به این نکته رسیده ام که این زنان و دختران به نوعی خود در وقوع اتفاق می توانند مقصر باشند و کوچکترین قصوری که میتوان ذکر نمود ، سهل انگاری و اعتماد و اطمینان نمودن به افراد غریبه است .

حال بحث مهم اینه که من بر این موضوع معتقد هستم که خدا نمی خواهد (و راضی بر این نمی شود) که آبروی بنده مومنش ریخته شود و آن هم به این روش و اینگونه .

می گویم که اگر زن و دختری در عین داشتن نجابت از ایمان بخدا هم در وجودش بهره کامل را بجوید امکان ندارد که خداوند راضی بر آن باشد که شخصی و یا کسانی به آن زن و یا دختر حتک حرمت نماید و آبرو و عفتش را به خطر اندازند .

یعنی حتی اگر در بدترین حالت ممکنه زن و یا دختر مواجه شده باشند حتی اگر جانشان را از دست دهند ولی در مورد عفت و پاکدامنی اش خدا او را تنها نمی گذارد .

حال از شما دوستان بزرگوار میخوام که نظرتون رو در این مورد بفرمایید !!!؟؟؟
البته موارد هست که بعد از نظرات شما مطرح خواهم نمود .

ان شاءالله که مطلب مفید و مهمی را مطرح نموده باشم

سلام
من جایی میخوندم که "خداوند در مقابل نوامیس خود غیور است" اگر شخصی طبق مثال شما باایمان و خدا ترس باشه این اتفاقات برایش نمی افته.
چیزی هم که عموما به عنوان آمار تجاوز و هتک حرمت از خانمها شنیده میشه آماری است که از خانمهای بد حجاب و یا نا مناسب وجود داره
ثانیا اینکه خدا به یک خانم عقل و زکاوت داده و باید از فهمش استفاده کنه و در جاهایی که مکان خطر وجود داره حاضر نشه.وقتی مثلا یک خانم از رفتن به جاهایی منع میشه و با این حال رعایت نمیکنه،خوب از درجه عقل ساقط است و میشه گفت هر بلایی سرش بیاد حقشه!!(حالا نه به این بیرحمی:Cheshmak:)
به نظر من 98 درصد افرادی که براشون اتفاقی می افته یک جای کارشون میلنگه،حالا یا ظاهر و یا باطن اعتقادشون مشکل داره اما میمونه 2 درصد ماجرا که هنوز هم توی دلم این 2 درصد را صفر میدونم چون به جمله ی اول حرفم شدیدا اعتقاد دارم که خداوند در برابر نوامیس خودش غیوره و اگر ناموس خدا شدی تو بدترین شرایط هم مصونی،اما اگر این 2 درصد هم وجود داشته باشه امتحان الهی باید باشه،چون به نظر خدا بنده را توی هر شرایط امتحان میکنه که شاکر باشه.

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام
چون با حرف های مسیحا موافقم حرفی باقی نمی مونه
:Gol::ok:

مسیحا;143483 نوشت:
سلام
من جایی میخوندم که "خداوند در مقابل نوامیس خود غیور است" اگر شخصی طبق مثال شما باایمان و خدا ترس باشه این اتفاقات برایش نمی افته.
چیزی هم که عموما به عنوان آمار تجاوز و هتک حرمت از خانمها شنیده میشه آماری است که از خانمهای بد حجاب و یا نا مناسب وجود داره
ثانیا اینکه خدا به یک خانم عقل و زکاوت داده و باید از فهمش استفاده کنه و در جاهایی که مکان خطر وجود داره حاضر نشه.وقتی مثلا یک خانم از رفتن به جاهایی منع میشه و با این حال رعایت نمیکنه،خوب از درجه عقل ساقط است و میشه گفت هر بلایی سرش بیاد حقشه!!(حالا نه به این بیرحمی:cheshmak:)

دوست عزیز اینکه بگیم حقشونه این بلا سرشون بیاد فکر نکنم حرف درست و بجایی باشه....نباید برای کسی بدترین چیزها رو بخواهیم حتی اگر در گمراهی باشن و گناهکار ، باید دعا کنیم خدا اونها رو هدایت کنه و خود ما را هم از نرفتن به سمت همچین گناهی و حتی فکر کردن به اون یاری کند چون اگه یاری خداوند نباشد معلوم نیست که کجا و کی و چگونه ما ، در مصیبتی غرق و دچار شویم ...

به نظر من 98 درصد افرادی که براشون اتفاقی می افته یک جای کارشون میلنگه،حالا یا ظاهر و یا باطن اعتقادشون مشکل داره اما میمونه 2 درصد ماجرا که هنوز هم توی دلم این 2 درصد را صفر میدونم چون به جمله ی اول حرفم شدیدا اعتقاد دارم که خداوند در برابر نوامیس خودش غیوره و اگر ناموس خدا شدی تو بدترین شرایط هم مصونی،اما اگر این 2 درصد هم وجود داشته باشه امتحان الهی باید باشه،چون به نظر خدا بنده را توی هر شرایط امتحان میکنه که شاکر باشه.

پس شما با این نظر موافق هستید که ایمان کامل بخدا و مومن بودن واقعی میتواند عفت و پاکدامنی زن و دختران را از آلوده شدن مصون بدارد !؟

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام
جواب سوال شما به قطع یقین تنها بله است
مگه نه اینه که یاد خدا آرامش بخشه
و تصور حقیقت وجودی خدا انسان رو از کوچکترین لغزش مصون می داره
پس محاله ممکنه اشتباهی رخ بده که باعث بی آبرویی بشه
مگه همون 2 در صد که حقیقتا قربانی ماجرایی باشن که من اسمش رو میزارم امتحان الهی

خب این نظر کاملا عقلانی و درست است !

حالا نظرتون در مورد زنانی که در جنگ و درگیری ها مورد تعرض قرار میگیرند چیه ؟؟

مثلا در مورد کشور عراق و اخباری که در موزد تجاوز برخی از سربازان و یا سود جویان جنگ به زنان و دختران صورت گرفته رو چطور میشه پاسخ داد !؟
زنی که به اجبار و ترس و وحشت و بصورتی که هیچگونه توانایی دفاع از خودش رو در مقابل متجاوز رو نداره را چگونه باید پاسخ بدیم !؟
در خیلی از موارد هم شنیده شده که آن زن ، یا در حین تجاوز و یا بعد از اون خودکشی کرده که مطمئنا از عفت و پاکدامنیش بوده که نتونسته و نخواسته دامنش آلوده گناه بشه

هوالحق

سلام و وقت بخیر به دوستان:Gol:

به نظر من کسانی که اینجور اتفاق ها واسشون میفته قبلش هم در معرض این اتفاق بودند ولی دفعات قبلش یه جوری رهایی پیدا کردند(نه به طور جدی مثلا در حدی که احساس ترس سراغشون اومده که شاید بلایی سرشون بیاد ولی اتفاقی نیفتاده)؛این موارد رهایی حتی در مورد افراد بی ایمان یا کم ایمان هم هست آخه مثه یه جور تلنگره واسه برگشت به سوی خدا و شکرگزاری ولی گاهی متاسفانه افراد متوجه نمیشن.

ولی در مورد خطرات جدی به نظر من همون ایمانشون باعث رهایی میشه بر اساس تجربه یکی از دوستام میگم حتی زمانی که در معرضی انگار یکی دستات رو میگیره و نجاتت میده.
البته امتحان های الهی در مورد افراد گوناگون متفاوته شاید فردی که بی ایمان بوده با رهایی ایمانش قوی تر بشه و یا فردی که ایمان قوی داشته بعد این اتفاق کم بیاره و از خدا دور بشه.

یه جور درس و تجربه هم واسه بقیه هست تا درس بگیرند!!

البته این نکته رو هم فراموش نکنیم این یه جور امتحان واسه مردم و اطرافیان هم هست که با یه دختر بی گناه که این اتفاف واسش افتاده به چه گونه ای رفتار می کنند.

با تشکر؛التماس دعا

هوالحق

quester;143501 نوشت:

مثلا در مورد کشور عراق و اخباری که در موزد تجاوز برخی از سربازان و یا سود جویان جنگ به زنان و دختران صورت گرفته رو چطور میشه پاسخ داد !؟
زنی که به اجبار و ترس و وحشت و بصورتی که هیچگونه توانایی دفاع از خودش رو در مقابل متجاوز رو نداره را چگونه باید پاسخ بدیم !؟
در خیلی از موارد هم شنیده شده که آن زن ، یا در حین تجاوز و یا بعد از اون خودکشی کرده که مطمئنا از عفت و پاکدامنیش بوده که نتونسته و نخواسته دامنش آلوده گناه بشه

اول یه سوال آیا در این جور مواقع هم خودکشی گناه است؟

به نظر من درسته که این عمل یه ضربه روحی خیلی بد رو به فرد میزنه ولی من ازش مثه بقیه اتفاق های زندگی یاد میکنم مثه اینه که فردی در یه جاده مشغول به رانندگیه آروم و بدون خطاست و یه فرده ناشی با سرعت بهش میزنه و یه آسیب جدی رو واسش به همراه داره ؛در این مورد هم فرد هیچ کاری ازش بر نمیاد و به نظر من کسی که خودش تمایلی به این کار نداشته پس چرا عذاب وجدان داشته باشه آبروش باید پیش خدا حفظ شده باشه که شده.

ظلم ظالم به مظلوم صورت های مختلفی داره؛در عراق هم این ظلم ظالم است به مظلوم.

دارم توی ذهنم دنبال اشخاصی که براشون اتفاقی افتاده میگردم ،توی روزنامه ها که میبینیم زیاد شناختی نیست اما بعضی ها را که میشه از شرایط حدس زد که مثلا فلان خانم تو فلان شرایط براش اتفاقی افتاده وقتی شرایط را بررسی میکنیم میبینیم خانمی که اوضاع و احوال درستی داره اون جور جاها نمیره.
یک در صد دیگه که شما پر رنگ کردید را بیشتر توضیح میدهم. مثلا خانمهایی هستد که برای کار و از این دست شرایط اجباری جایی حضور پیدا میکنند،خوب ما سفارش شدیم که باید از آبروی خودمون محافظت کنیم پس نتیجه میگیریم اگر حواسمون به خودمون نباشه ممکنه ما هم جزء اون آمار باشیم،پس خدا عقل داده برای این وقتها و این میشه اون شوخی که گفتم اگر بلایی سرش بیاد حقشه!!!وظیفه انسان حفظ جان و مال و آبروست پس بعضی ها یا مشکل عقلی دارن یا مشکل اخلاقی که از این موارد محافظت نمیکنند.خدا را شکر آخرین مورد(آبرو) توی اذهان مردم ما هنوز هم مهم تلقی میشه(البته افرادی هستند که ترتیب اهمیت براشون همونیه که گفتم)و کمتر مثل جامعه خارجی بی دلیل به خانمی حمله میشه و یا تجاوز بهش صورت میگیره.دوباره در قالب مثال میگم.مثلا خانمی که قدری حواسش به خودش هست،حتی نمیگم حجابش کامله و توی خیابانهای پرتردد شهر و توی ساعات معمول حضور داره چقدر احتمال خطر برایش وجود داره؟تا اینکه همون خانم سوار یک ماشین نامطمئن بشه و ساعت 11،12شب ،توی یک مسیر کم تردد بره؟
اما درصد دیگه که یا بچه هستند یا عقلشون نمیرسه خدا خیلی کمکشون میکنه و از شرایط نجاتشون میده.
خوب اون تعداد کم باقی مانده امتحان خداست ،البته قبلا هم گفتم این تعدا احتمالا وجود نداره.

quester;143459 نوشت:
بحث من در مورد زن و دختری است که مورد تجاوز قرار میگیره : زمانی که زنی و یا دختری مورد تعرض و تجاوز جنسی قرار میگیره ، اولین و مهمترین نتیجه این اتفاق ، صلب آبرو و حیا و از بین رفتن عفت برای آن زن و دختر است (بی آبرو شدن ، بی حیا شدن و....)

با سلام

دوستان مطالب خوبی بیان کردند

دسته بندی مطلب :
-- برخی از دخترها و خانم ها هستند که خودشان چنین کاره اند
-- برخی هستند که اعمال خودشان ایشان را در چنین ورطه ای قرار میدهد حال چه خودشان بخواهند وچه ناخواسته باشد
-- برخی به زور مورد تعرض قرار می گیرند شاید خانم محجبه باشد و با ایمان شاید خانمی باشد که ایمان درست وحجابی ندارد ولی با غیرت و با ناموس است ولی خب مورد تعرض قرار می گیرد

دسته اول ودوم از بحث خارج اند

واما دسته سوم:
به نظر بنده هرچند خداوند قادر است و متعال و هر چه بخواهد می تواند انجام دهد ولی این طور هم نیست که جبرا خداوند حافظ ونگهدار خانم هاست

هر چند خانم پاک دامن هر لحظه به فکر پاکدامنی خود است و هر ان می کوشد تا اعمال و سکنات و برخورداهایش در طول زندگی به گونه ای نباشد که مورد تجاوز قرار گیرد

مثلا برای مطلب سرکار

quester بهترین مثال همین اسیر شدن زنان هنگام جنک است یا همین زنان افعان و عراقی در بند امریکا و اسراییل
بنده مدتی قبل مطلبی خواندم در خبرگذاری فارس از زنان زندان ابوغریب حتی نمی توانند لباس به تن داشته باشند و باید لخت لخت شوند وهمیشه و هر وقت که سربازان دلشان بخواهند مورد تجاوز قرار می گیرند و حتی خانمی از غیرت و ابروی خود خودکشی کرده بود

خب خیلی یا همه این زنان مسلمان اند و شاید هم شیعه و هیچ گاه راضی به چنین عملی نیستند ولی خب اتفاق می افتد

غرض که:
قایل شدن به جبر در چنین مواردی نسبت به خدا که حتما نگاه می دارد مطلب درستی به نظر نمی رسد

quester;143501 نوشت:

این اتفاقات و کلا اتفاقاتی که در جنگ میافته در یک مجموعه قرار میگیرند در جنگ مال و جان و آبروی افراد از دست میره.
بچه ها کشته میشوند
خانه ها ویران میشود
آبروی افراد از بین میرود
و...
چرا مقام بالایی برای شهید که در ظاهر کشته شده در جنگ به افراد اطلاق میشه و یا وقتی خانه هاشون از بین میره مواخذه نمیشن؟پس باید زن مواخذه بشه؟
قطعا حکم خودکشی درست نیست چون یک مرد مگه میتونه خودکشی کنه وقتی بهش حمله میشه؟یا بچه اش را که در معرض مرگه خودش بکشه؟شاید تا لحظه آخر خدا خواست و نجات پیدا کردن.

طاها;143514 نوشت:
غرض که: قایل شدن به جبر در چنین مواردی نسبت به خدا که حتما نگاه می دارد مطلب درستی به نظر نمی رسد

جبری برای شرایطی که به افراد واقع میشه برای خدا در نظر نمیگیریم،مثالهایی که میفرمایید از شرایط معمول توی جامعه جداست و فرد چاره ای نداره و اون درصد کمی است که عرض کردم توی جامعه همین مورد هستند که فرد چاره ای نداره و جبری هم برای خدا نیست.
اما توی جامعه و شرایط امنیت عقل و مشکلات عموما ناشی از بی احتیاطی افراد است.بنده عرض کردم خدا خیلی کمک میکنه و فرد هم باید حواسش جمع باشه و این ها باعث میشه خیلی خیلی کمتر این اتفاقات توی جامعه رخ بده.

quester;143490 نوشت:

مگه شما تو اين مورد شك داشتيد؟نه فقط اين كه خدا در همه موارد از بنده مومن نگهداري ميكنه
اما يه سوال پيش مياد : مومن واقعي كيه؟چند تا مومن واقعي داريم
اسم اون پيرمرد كه بعد از هفتاد سال تو يه لحظه پاش ميلرزه نميشه گذاشت مومن
مگه ما نميگيم الغيبت اشد من الزنا چرا خدا جلوي غيبتمونو نميگيره يا مگه حديث نداريم كه مادر همه گناهها دروغه پس چرا دروغ مثل نقل و نبات گرما بخش هر محفليه
اگه قرار بود خدا جلوي همه گناههاي همه مارو بگيره كه ديگه شيطون و جهنم و قدرت اختيار برا چي بود؟

quester;143459 نوشت:
یعنی حتی اگر در بدترین حالت ممکنه زن و یا دختر مواجه شده باشند حتی اگر جانشان را از دست دهند ولی در مورد عفت و پاکدامنی اش خدا او را تنها نمی گذارد . حال از شما دوستان بزرگوار میخوام که نظرتون رو در این مورد بفرمایید !!!؟؟؟ البته موارد هست که بعد از نظرات شما مطرح خواهم نمود .

سلام
در روایات هست که نحوه برخورد ما با ناموس دیگران تعیین کننده برخورد دیگران با ناموس خود انسان است پس چه بسا در مواردی این اصل باعث گرفتاری زنی بشه که ظاهرا بی تقصیره اما در حقیقت داره از بی ناموسی شوهر یا پدر و برادر می خوره
موفق باشید

مسیحا;143519 نوشت:
جبری برای شرایطی که به افراد واقع میشه برای خدا در نظر نمیگیریم،مثالهایی که میفرمایید از شرایط معمول توی جامعه جداست و فرد چاره ای نداره و اون درصد کمی است که عرض کردم توی جامعه همین مورد هستند که فرد چاره ای نداره و جبری هم برای خدا نیست. اما توی جامعه و شرایط امنیت عقل و مشکلات عموما ناشی از بی احتیاطی افراد است.بنده عرض کردم خدا خیلی کمک میکنه و فرد هم باید حواسش جمع باشه و این ها باعث میشه خیلی خیلی کمتر این اتفاقات توی جامعه رخ بده.

با سلام

سرکار مسیحا
اولا بنده در ابتدای تایپک دسته بندی کردم و موارد بی احتیاطی و کم عقلی خانم به خاطر حضور در مکانهای نامناسب و بی موقع و ارایش غلیظ و تحریک کننده و .............را از بحث خارج دانستیم

و نظر شروع کننده تایپک هم همین مطلب است که خانم و دختر مومنه و باحجاب و با ایمان وقتی ومورد تجاوز قرار بگیرد خداونداو را نجات می دهد یا نه؟؟

بحث بنده هم دراین مورد بود که:
خداوند جبرا چنین عملی را مرتکب نمی شود که هر خانم معتقد و با ایمان و با دین اگر حتما در چنین مواردی قرار گرفت خداوند حتما نجاتش خواهد داد
نه چنین الزامی را بنده قبول نمی کنم

خداوند جبرا چنین کاری نمی کند و خانمی را جبرا از مهلکه نجات نمی دهد
عالم روال عادی خود را طی می کند
اگر فردی تجاوزی کرد و خانم کاملا بی تقسپصیر بی تقصیر بود مثلا دزدی شبانه زده و از خانم خوشش امده و تجاوزی کرده
خب شرع حکم می کند و قضاوت و حکم الهی اجرا

و از نظر عقاب هم خداوند دراخرت به حسابشان رسیدگی خواهد کرد و بر خانم --اگر جبرا گرفتار چنین مهلکه ای بوده و ناراضی -- مشکلی نیست نه عندالله و نه عندالناس
ولی خب ابرویش می رود نزد همسایه و فامیل
و این هم از عواقب قوانین دنیوی است
همچنان که اگر فردی با چاقویی بزند به چشم فردی دیگر او تا اخر عمر کور می شود

اما مساله جنک که سرکار این مباحث را خارج از بحث دانستند و استثنایی
عرض کردم مثل جنک در عراق و.........که بنده این مطلب را خارج ار بحث نمی دانم که ان جا جنک است و ویرانی و کشته شدن و...............
خیر فرقی ندارد اگر خداوند نجات دهنده است باید انجا هم نجات دهد

بی صدا;143511 نوشت:
هوالحق

اول یه سوال آیا در این جور مواقع هم خودکشی گناه است؟

معنی شهادت چیست !؟
جهاد در خدا
راه خدا چیست !؟
هر آنچیزی که در صراط مستقیم باشد ، یعنی رضایت محض خداوند و پذیرش آنچه که رضای اوست و اگر در این راه جان در خطر بیافتد و کشته شود این چیزی جزء شهادت نخواهد بود .
یک زمانی در جنگ با گروهی به جهاد در راه خدا شخصی کشته می شود ، در زمانی هم در غیر جنگ و ستیز جانش را در راه خدا فدا میکند که هر دو شهید محسوب می شوند .
خب عفت و پاکدامنی مگر غیر از این است که برای رضای خداست ، پس اگر جان در این راه فدا شود چیزی نباید جز شهادت آن را نامید .

به نظر من درسته که این عمل یه ضربه روحی خیلی بد رو به فرد میزنه ولی من ازش مثه بقیه اتفاق های زندگی یاد میکنم مثه اینه که فردی در یه جاده مشغول به رانندگیه آروم و بدون خطاست و یه فرده ناشی با سرعت بهش میزنه و یه آسیب جدی رو واسش به همراه داره ؛در این مورد هم فرد هیچ کاری ازش بر نمیاد و به نظر من کسی که خودش تمایلی به این کار نداشته پس چرا عذاب وجدان داشته باشه آبروش باید پیش خدا حفظ شده باشه که شده.

ظلم ظالم به مظلوم صورت های مختلفی داره؛در عراق هم این ظلم ظالم است به مظلوم.

مثال من در مورد مردم مظلوم عراق فقط برای مطرح نمودن جنبه های مختلف این قضیه بود
مهمترین بحث من در مورد مردم ( زنان و دختران) کشورخودمون ایران است
که با هر بار شنیدن اخبار ناگواری در این مورد ، واقعا متأثر و ناراحت می شویم چرا که در کشور مسلمانی زندگی میکنیم و نام سنگین و کلیدی شیعه را بر اعتقادات و زندگی و جان و مال خود داریم و انتظار می رود اینگونه اتفاقات لااقل در اینجا صورت نگیرد ولی با این حال روز بروز بر آن افزوده شده و مانند حیوانی سرکش به هیچ کسی رحم نمی کند .

طاها;143514 نوشت:

با سلام

دسته بندی مطلب :
-- برخی هستند که اعمال خودشان ایشان را در چنین ورطه ای قرار میدهد حال چه خودشان بخواهند وچه ناخواسته باشد
-- برخی به زور مورد تعرض قرار می گیرند شاید خانم محجبه باشد و با ایمان شاید خانمی باشد که ایمان درست وحجابی ندارد ولی با غیرت و با ناموس است ولی خب مورد تعرض قرار می گیرد

واما دسته سوم:
به نظر بنده هرچند خداوند قادر است و متعال و هر چه بخواهد می تواند انجام دهد ولی این طور هم نیست که جبرا خداوند حافظ ونگهدار خانم هاست

هر چند خانم پاک دامن هر لحظه به فکر پاکدامنی خود است و هر ان می کوشد تا اعمال و سکنات و برخورداهایش در طول زندگی به گونه ای نباشد که مورد تجاوز قرار گیرد

مثلا برای مطلب سرکار

quester بهترین مثال همین اسیر شدن زنان هنگام جنک است یا همین زنان افعان و عراقی در بند امریکا و اسراییل
بنده مدتی قبل مطلبی خواندم در خبرگذاری فارس از زنان زندان ابوغریب حتی نمی توانند لباس به تن داشته باشند و باید لخت لخت شوند وهمیشه و هر وقت که سربازان دلشان بخواهند مورد تجاوز قرار می گیرند و حتی خانمی از غیرت و ابروی خود خودکشی کرده بود

خب خیلی یا همه این زنان مسلمان اند و شاید هم شیعه و هیچ گاه راضی به چنین عملی نیستند ولی خب اتفاق می افتد

غرض که:
قایل شدن به جبر در چنین مواردی نسبت به خدا که حتما نگاه می دارد مطلب درستی به نظر نمی رسد

ممنون از پاسختون.
من دقیقا منظورم این نبود که خدا تو هر شرایطی محافظت میکنه و مثالهایی که دوستان عنوان کردن هم قبول دارم.
عرض کردم که توی جامعه امروز باید چه کرد و در ادامه خدا هم کمک خواهد کرد و توی دسته بندی شما من توضیحاتم در دسته اول بحث قرار میگرفت.
نگاه من به سوال ایشون جور دیگه بود و به همان دلیل اون موارد را در بحث خارج کردم ،البته پاسخ شما کامل کننده بحث شد.

طاها;143514 نوشت:

با سلام

دسته بندی مطلب :

واما دسته سوم:

مثلا برای مطلب سرکار

غرض که:

دوست عزیز طاها برای روشن شدن بهتر موضوع آیا دلیل محکمی هم برای نظر خود دارید یا اینکه از اتفاقات صورت گرفته (مثلا همان زنان در جنگ) این نظر را فرمودید !؟

هوالحق

quester;143528 نوشت:
مثال من در مورد مردم مظلوم عراق فقط برای مطرح نمودن جنبه های مختلف این قضیه بود
مهمترین بحث من در مورد مردم ( زنان و دختران) کشورخودمون ایران است
که با هر بار شنیدن اخبار ناگواری در این مورد ، واقعا متأثر و ناراحت می شویم چرا که در کشور مسلمانی زندگی میکنیم و نام سنگین و کلیدی شیعه را بر اعتقادات و زندگی و جان و مال خود داریم و انتظار می رود اینگونه اتفاقات لااقل در اینجا صورت نگیرد ولی با این حال روز بروز بر آن افزوده شده و مانند حیوانی سرکش به هیچ کسی رحم نمی کند .

همینطور که دوستان اشاره کردند این عمل تاثیر گرفته از اعمال زنان و دختران جامعه هست.(البته کمک مردان باغیرت!! جامعه رو نمیشه در این مورد نادیده گرفت)
واسه من هنوز سواله چرا خودکشی مجازه؟:Gig:

ramin8848;143521 نوشت:
مگه شما تو اين مورد شك داشتيد؟نه فقط اين كه خدا در همه موارد از بنده مومن نگهداري ميكنه
اما يه سوال پيش مياد : مومن واقعي كيه؟چند تا مومن واقعي داريم
اسم اون پيرمرد كه بعد از هفتاد سال تو يه لحظه پاش ميلرزه نميشه گذاشت مومن
مگه ما نميگيم الغيبت اشد من الزنا چرا خدا جلوي غيبتمونو نميگيره يا مگه حديث نداريم كه مادر همه گناهها دروغه پس چرا دروغ مثل نقل و نبات گرما بخش هر محفليه
اگه قرار بود خدا جلوي همه گناههاي همه مارو بگيره كه ديگه شيطون و جهنم و قدرت اختيار برا چي بود؟

ببینید دوست گرامی منظور من این نیست که خداوند از بروز و وقوع گناه جلوگیری میکنه
منظور من در این مورد است که خداوند وقتی عفت و پاکدامنی زنی را که در خطر است و آگاه است که در بدترین شرایط هم این زن و این بنده از یاد خدا غافل نخواهد شد و تن به گناه نخواهد داد حتی اگر کشته شود ، خدا از عفت و آبرو او محافظ میکند .... ساده ترین مثال هم این است که مرگ این زن را اگر در زمانی دیگری بوده است را نزدیک تر مینماید

حامد;143524 نوشت:
سلام
در روایات هست که نحوه برخورد ما با ناموس دیگران تعیین کننده برخورد دیگران با ناموس خود انسان است پس چه بسا در مواردی این اصل باعث گرفتاری زنی بشه که ظاهرا بی تقصیره اما در حقیقت داره از بی ناموسی شوهر یا پدر و برادر می خوره
موفق باشید

حامد عزیز به نظر شما این منصفانه است که فردی به واسطه گناه دیگری از سوی خدا مورد مواخذه قرار گیرد !؟
خب پدر و یا برادر و حتی همسر زنی و یا دختری ، انسان گناهکاری باشد آیا این انصاف است که زن و یا دختر که مومن باشد به دلیل گناهان دیگران تنبیه شود و آبرویش صلب گردد تا مثلا آبروی پدر و برادر و همسر به این صورت از بین برود و او تنبیه و مجازات شود .!؟

هوالحق

quester;143566 نوشت:
حامد عزیز به نظر شما این منصفانه است که فردی به واسطه گناه دیگری از سوی خدا مورد مواخذه قرار گیرد !؟
خب پدر و یا برادر و حتی همسر زنی و یا دختری ، انسان گناهکاری باشد آیا این انصاف است که زن و یا دختر که مومن باشد به دلیل گناهان دیگران تنبیه شود و آبرویش صلب گردد تا مثلا آبروی پدر و برادر و همسر به این صورت از بین برود و او تنبیه و مجازات شود .!؟

quester;143566 نوشت:

منظور اثر گناه هست.
جناب حامد شما فرمودید اون زن ظاهرا بی تقصیره منظورتون اینه که اون زن هم تقصیری متوجهش هست؟

یه مورد اینکه از هر دستی بدی از همون دست هم پس میگیری دیگه:ok:

از اين بحث هايي كه انقد زود ميگره خوشم مياد
قربون خدا برم
خدايي يه نگاه به آيه 173 سوره بقره بندازيد چقدر قشنگه ، راجبه مردار و خون و گوشت خوك صحبت ميكنه ميتونيم اين آيه رو به موضوع خودمون ربطش بديم
خدا ميگه من اينها رو بر شما حرام كردم مگر زماني كه مجبور باشيد بخوريد و باز ميگه اگه مجبور هم بوديد رغبت به اين كار نداشته باشيد كه در اين صورت گناهي بر شما نيست
زني كه به اجبار مورد تعارض قرار ميگيره و واقعاً دلش نمي خواد اين كار رو انجام بده هيچ گناهي براش ثبت نميشه ولي همين زن اگه خود كشي كنه يه گناه كبيره انجام ميده
يعني مطمئناً بخاطر كار اولش جهنم نميره ولي شك نكنيد بخاطر كار دومش ميره جهنم
خود كشي از معدود گناهانيه كه فرصت توبه هم نداره
خدايا شكرت بخاطر تمام نعمت هات
خدايا تو چقدر خوبي
خدايا تو چقدر بزرگي
خدايا فهم قرآن رو به ما عطا كن
خدايا قربونت برم
خدايا...
ببخشيد از اين كه انقدر خداي خوبي داريم به وجد اومدم

ramin8848;143582 نوشت:
از اين بحث هايي كه انقد زود ميگره خوشم مياد
قربون خدا برم
خدايي يه نگاه به آيه 173 سوره بقره بندازيد چقدر قشنگه ، راجبه مردار و خون و گوشت خوك صحبت ميكنه ميتونيم اين آيه رو به موضوع خودمون ربطش بديم
خدا ميگه من اينها رو بر شما حرام كردم مگر زماني كه مجبور باشيد بخوريد و باز ميگه اگه مجبور هم بوديد رغبت به اين كار نداشته باشيد كه در اين صورت گناهي بر شما نيست
زني كه به اجبار مورد تعارض قرار ميگيره و واقعاً دلش نمي خواد اين كار رو انجام بده هيچ گناهي براش ثبت نميشه ولي همين زن اگه خود كشي كنه يه گناه كبيره انجام ميده
يعني مطمئناً بخاطر كار اولش جهنم نميره ولي شك نكنيد بخاطر كار دومش ميره جهنم
خود كشي از معدود گناهانيه كه فرصت توبه هم نداره
خدايا شكرت بخاطر تمام نعمت هات
خدايا تو چقدر خوبي
خدايا تو چقدر بزرگي
خدايا فهم قرآن رو به ما عطا كن
خدايا قربونت برم
خدايا...
ببخشيد از اين كه انقدر خداي خوبي داريم به وجد اومدم

من در آن واحد دو مطلب رو امروز صبح در انجمن مطرح نمودم یکی این بحث و دیگری سخنان گوهربار ائمه (ع) = سخنان برگزیده از شخصیتهای جهانی با اینکه این موضوع تجاوز و تعرض هم دارای اهمیت زیادی است ولی میخواستم به این نتیجه برسم که مطرح نمودن چه بحثهایی کاربران رو جلب خودش میکنه که متاسفانه همیشه برای اینگونه بحثها (تجاوز و تعرض) نظرات بیشتری وجود داره ......چرا ...خدا میداند !؟

دوست عزیز آیا در این مورد که فرموید اگر به کسی تجاوز شود و شخص برای حفظ آبرویش از جان خود بگذرد دچار گناه کبیره می شود در صورتی که تن دادنش به گناه آنهم بلاجبار و از روی ناچاری گناهی برایش در نظر گرفته نمی شود را با تکیه بر آیه و حدیثی بیان کردید . اگر اینگونه است لطفا آیه و حدیث را اشاره فرمایید .

quester;143591 نوشت:
من در آن واحد دو مطلب رو امروز صبح در انجمن مطرح نمودم یکی این بحث و دیگری سخنان گوهربار ائمه (ع) = سخنان برگزیده از شخصیتهای جهانی با اینکه این موضوع تجاوز و تعرض هم دارای اهمیت زیادی است ولی میخواستم به این نتیجه برسم که مطرح نمودن چه بحثهایی کاربران رو جلب خودش میکنه که متاسفانه همیشه برای اینگونه بحثها (تجاوز و تعرض) نظرات بیشتری وجود داره ......چرا ...خدا میداند !؟

دوست عزیز آیا در این مورد که فرموید اگر به کسی تجاوز شود و شخص برای حفظ آبرویش از جان خود بگذرد دچار گناه کبیره می شود در صورتی که تن دادنش به گناه آنهم بلاجبار و از روی ناچاری گناهی برایش در نظر گرفته نمی شود را با تکیه بر آیه و حدیثی بیان کردید . اگر اینگونه است لطفا آیه و حدیث را اشاره فرمایید .

تشكر از نظر شما
بايد هم اين بحث ها كاربران بيشتري داشته باشه اصلا معذل جامعه ما همينه اون هم بخاطر اينه كه ما دراين بحث ها دچار كمبود هستيم چرا تهرانيها بيشترين بازديد كنندگان سايتهاي مستهجن در دنيا هستن؟
قبول كنيم صدا و سيماي ما برنامه هاي مزخرفي داره ، انقدر آخوند بد تو تلوزيون خزعبلات تحويل مردم دادن كه ديگه كسي رغبت نمي كنه سخنراني بزرگي مثل پناهيان رو نگاه بكنه
در ثاني من نظرم كلي بود اگه دقت كنيد بيشتر پست هاي من در تاپيك جملات قشنگه يا بخاطر علاقه به شعر تاپيك مشاعره رو دنبال ميكنم
در مورد قسمت دوم هم بنده اين موضوع رو به اين آيه ربط دادم و چون علم قرآني ندارم ممكنه كه اشتباه كرده باشم ولي تا زماني كه كسي برام دليل نياره رو حرف خودم هستم
كسي كه خود كشي ميكنه چي عايدش ميشه جز حفظ آبرو؟ كه قطعاً چيز بي نهايت بزرگيه در صورتي كه ممكنه زنده بودنه اون فرد تاثيرات به مراتب بهتري در اين دنيا داشته باشه
اگه يك نفر به خاطر حرف اين شخص دو ركعت نماز با اخلاص بخونه نه تنها براي بخشيده شدن گناهاش كافيه بلكه مطمئن باشيد كه خدا آبروي از دست رفتشو بر ميگردونه
بعدش هم از نظر من يكي از مصاديقه عبارت «ظلمت نفسي» همين خود كشيه چون فرد در حق جسمي كه ميتونسته كار خوب انجام بده ظلم كرده و بايد پاسخ گو باشه

سعي ميكنم امروز اين مطلب رو دنبال كنم ولي احتمالاً نميتونم
اگه شد كه چه بهتر اما اگه نشد فردا خدمتتون ميرسم
الآن نماز بعدش هم انتخاب واحد
ديگه شديم ترم آخري دعا كنيد اين ترم هم به خوبي و خوشي بگذره

من هم با حرف مسیحا و اهورانی موافقم .

نقل قول:

سلام
من دقیقا علم قرآن وحدیث ندارم که با منابع بگم اما از احادیثی که شنیدم با عقل استدلال میکنم،کارشناسها نظر میدن که درسته یا غلط.
جان آدم بزرگترین نعمتی است که خدا بعد از هدایت کردن انسان به اون عطا کرده و گرفتن جان فقط در دست خداست که اگر صلاح بداند تو همان زمان میتونه جان فرد را بگیره و آدمی در مقابل اموری که بر اونها هیچ اداره ای نداره هیچ مسئولیتی هم نداره.پس شخص حق ندارد جان خود را با دست خودش بگیرد.

quester;143534 نوشت:
برای روشن شدن بهتر موضوع آیا دلیل محکمی هم برای نظر خود دارید یا اینکه از اتفاقات صورت گرفته (مثلا همان زنان در جنگ) این نظر را فرمودید

با سلام

ببنید بزرگوار

بنده تقسیم بندی کردم که خانم ها چندین دسته اند در مورد تجاوز

قسم اول و دوم را از بحث خارج کردیم که به بحث ما ربطی ندارد
ولی در مورد قسمت سوم

این که:
خداوند همه امور را از مجرای عادی و قوانین دنیا پی گیری می کند
اگر کسی ظلمی در حق کس دیگری داشته باشد در دم جلوی ان را نمی گیرد و مانع نمی شود که اگر این چنین بود قیامت و حساب و کتاب اخرت معنا و مفهوم ندارد

تجاوز جنسی هم یک بحث از ظلم وتجاوز به حقوق انسان دیگری است
هر چند قبح این مساله نزد عقل بیشتر از قبح کشتن و تجاوز به مال انسان دیگر بیشتر است

خداوند تمام اعمال انسان را در قیامت به حساب و کتاب می گذارد و متجاوزین را به عقوبت رسانده و دادخواه مظلومین خواهد بود

quester;143566 نوشت:
حامد عزیز به نظر شما این منصفانه است که فردی به واسطه گناه دیگری از سوی خدا مورد مواخذه قرار گیرد !؟ خب پدر و یا برادر و حتی همسر زنی و یا دختری ، انسان گناهکاری باشد آیا این انصاف است که زن و یا دختر که مومن باشد به دلیل گناهان دیگران تنبیه شود و آبرویش صلب گردد تا مثلا آبروی پدر و برادر و همسر به این صورت از بین برود و او تنبیه و مجازات شود .!؟

سلام
ظاهرا با اصل بازگشت عمل به انسان و عدل سازگار است .
امثال این بیانات آگاه سازی است نه وضع قانون . یعنی اینکه این در متن تکوین است و شارع از آن خبر می دهد . قوانین تکوین هم دست مانیست . البته به نظر خود بنده این مساله شرایطی دارد که باز باید با بیان شرع از آن آگاه شد .
موفق باشید

مسیحا;143646 نوشت:
سلام
من دقیقا علم قرآن وحدیث ندارم که با منابع بگم اما از احادیثی که شنیدم با عقل استدلال میکنم،کارشناسها نظر میدن که درسته یا غلط.
جان آدم بزرگترین نعمتی است که خدا بعد از هدایت کردن انسان به اون عطا کرده و گرفتن جان فقط در دست خداست که اگر صلاح بداند تو همان زمان میتونه جان فرد را بگیره و آدمی در مقابل اموری که بر اونها هیچ اداره ای نداره هیچ مسئولیتی هم نداره.پس شخص حق ندارد جان خود را با دست خودش بگیرد.

یک نکته مهم در فرمایشات شما وجود دارد اینکه فرمودید : جان آدم بزرگترین نعمت خداست .

سوال : چرا ما باید این نعمت مهم را در زمانی که دینمان و کشورمان و ... در خطر است آن را (جان) در معرض خطر قرار دهیم و با آگاهی از اینکه ممکن است جان خود را از دست بدهیم باز بر هدف خود ایستادگی میکنیم . آیا تن دادن به گناهی همچون تجاوز ولو به زور شمشیر و اسلحه ارزش این را ندارد که جان را فدایش کنیم .!؟

طاها;143689 نوشت:

با سلام

ببنید بزرگوار

بنده تقسیم بندی کردم که خانم ها چندین دسته اند در مورد تجاوز

قسم اول و دوم را از بحث خارج کردیم که به بحث ما ربطی ندارد
ولی در مورد قسمت سوم

این که:
خداوند همه امور را از مجرای عادی و قوانین دنیا پی گیری می کند
اگر کسی ظلمی در حق کس دیگری داشته باشد در دم جلوی ان را نمی گیرد و مانع نمی شود که اگر این چنین بود قیامت و حساب و کتاب اخرت معنا و مفهوم ندارد

دوستان موضوع انگار داره به همه جوانب کشیده میشه . ببینید روال کار و بار دنیا سرجای خودش هست درست . من منظورم از محافظت خداوند این نیست که خدا از بروز اینچنین اتفاقات جلوگیری میکند ، خداوند از بی آبرو شدن بنده مومن و با ایمانش محافظت میکند ..لطفا به این موضوع دقت کنید .

در تاریخ آیا تابحال مشاهده نموده اید که زنان بزرگ و مومن و با ایمان در جنگها ، در تجاوز به شهرهایشان و هر مسئله دیگر ، مورد تعرض (تجاوز جنسی) قرار گرفته باشند .

دوستان موضوع مهم در بحث من اهمیت ایمان به خداست .

تجاوز جنسی هم یک بحث از ظلم وتجاوز به حقوق انسان دیگری است
هر چند قبح این مساله نزد عقل بیشتر از قبح کشتن و تجاوز به مال انسان دیگر بیشتر است

خداوند تمام اعمال انسان را در قیامت به حساب و کتاب می گذارد و متجاوزین را به عقوبت رسانده و دادخواه مظلومین خواهد بود

لطفا در مورد موضوع ایمان به خدا قدری تأمل و تفکر کنید و سیر بلند و پر از فراز و نشیب تاریخ را بررسی کنید .

بی صدا;143578 نوشت:
منظور اثر گناه هست. جناب حامد شما فرمودید اون زن ظاهرا بی تقصیره منظورتون اینه که اون زن هم تقصیری متوجهش هست؟ یه مورد اینکه از هر دستی بدی از همون دست هم پس میگیری دیگه

سلام
اگر فرد بی گناهی در یک تصادف کشته بشه گناهی داره ؟
قرار نیست هر بلایی سر انسان می آید بخاطر گناهش باشد بلکه موجودات عالم بر هم تاثیر می گذارند . روایت به ما متذکر می شود که چنین کاری تاثیر می گذارد و ربطی به گناهکاری و بی گناهی ندارد .
مگر فرد مورد جنایت پس از جنایت گناهی کرده است ؟ نه او هم مانند کسی است که سر خیابان ماشین بهش زد . آنجا جسمش مرد اینجا روحش آزرده شد ووو
موفق باشید

حامد;143735 نوشت:
سلام
اگر فرد بی گناهی در یک تصادف کشته بشه گناهی داره ؟
قرار نیست هر بلایی سر انسان می آید بخاطر گناهش باشد بلکه موجودات عالم بر هم تاثیر می گذارند . روایت به ما متذکر می شود که چنین کاری تاثیر می گذارد و ربطی به گناهکاری و بی گناهی ندارد .
مگر فرد مورد جنایت پس از جنایت گناهی کرده است ؟ نه او هم مانند کسی است که سر خیابان ماشین بهش زد . آنجا جسمش مرد اینجا روحش آزرده شد ووو
موفق باشید

حامد عزیز :
بحث کشته شدن کسی در تصادف را نباید با موضوع مورد تجاوز قرار گرفتن کسی مقایسه نمود
آن شخصی که در تصادف کشته میشود جانش را از دست می دهد
ولی شخصی که مورد تجاوز قرار میگیرد ابتدا آبرویش در خطر است سپس جانش

من باز این نکته رو متذکر می شوم که در مقابل از بین رفتن عفت و حیای یک مومن (به تمام معنا) مسائلی وجود دارد که از صلب شدن آبرو و پاکدامنی آن جلوگیری میکند ، جدای تلاش و جنگیدن شخص تا آخرین لحظه برای حفظ عفت خود .

بحث من دو جنبه دارد :
جنبه اول - مقام مومن و شخص با ایمان در پیشگاه خداوند
جنبه دوم - محافظ خداوند از بنده مومنش در بدترین شرایط (که ممکن است در بعضی مواقع مرگ در جایگاه بدترین شرایط قرار نگیرد)

quester;143699 نوشت:
سوال : چرا ما باید این نعمت مهم را در زمانی که دینمان و کشورمان و ... در خطر است آن را (جان) در معرض خطر قرار دهیم و با آگاهی از اینکه ممکن است جان خود را از دست بدهیم باز بر هدف خود ایستادگی میکنیم . آیا تن دادن به گناهی همچون تجاوز ولو به زور شمشیر و اسلحه ارزش این را ندارد که جان را فدایش کنیم .

انسان اشرف مخلوقات الهی است
ارزش او بحدی است که پس از رانده شدن از عالم قرب و تبعید شدنش به عالم ماده خداوند عالم ماده را در صورت ایمان آوردنش مسخر او قرار داد و حتی در صورت کفرش او را از این نعمات بی بهره نساخت.

اما چرا هنگامی که حکم جهاد می آید این نفس عزیز و بزرگ را لازم است برای خدا فدا کرد.

شهادت یک تعالی است بک ارزشمند شدن است . این جان زمانی تعالی می یابد و شایسته درگاه محبوب میشود که به حکم الهی گردن نهاده باشد.

یکی از احکام الهی جهاد است و این برای خود انسان خوب است .

مرگ دیر یا زود همه را در کام خود فرو خواهد برد .

و در پذیرش یا نپذیرفتن مرگ انتخابی برای هیچ کسی نیست

اگر شخص در حیات دنیا به آن دل بسته باشد بدون شک آنرا خواهد پذیرفت ولی کسانیکه حکم خدا را ارجحتر از مطلمع دنیویشان میدانند برای حفظ دین و کیان دین به فرمان خدا در جهاد شرکت خواهند کرد و اجرشان با خداوند است اگر ایمان داشته باشند.

یاحق

quester;143746 نوشت:
حامد عزیز : بحث کشته شدن کسی در تصادف را نباید با موضوع مورد تجاوز قرار گرفتن کسی مقایسه نمود آن شخصی که در تصادف کشته میشود جانش را از دست می دهد ولی شخصی که مورد تجاوز قرار میگیرد ابتدا آبرویش در خطر است سپس جانش من باز این نکته رو متذکر می شوم که در مقابل از بین رفتن عفت و حیای یک مومن (به تمام معنا) مسائلی وجود دارد که از صلب شدن آبرو و پاکدامنی آن جلوگیری میکند ، جدای تلاش و جنگیدن شخص تا آخرین لحظه برای حفظ عفت خود . بحث من دو جنبه دارد : جنبه اول - مقام مومن و شخص با ایمان در پیشگاه خداوند جنبه دوم - محافظ خداوند از بنده مومنش در بدترین شرایط (که ممکن است در بعضی مواقع مرگ در جایگاه بدترین شرایط قرار نگیرد)

سلام
اگر نخواهیم احساسات خود را در این دو پدیده ( کشته شدن با تصادف و مورد تجاوز قرار گرفتن ) دخیل کنیم می بینیم که هر دو یک پدیده اند که یکی منجر به آسیب جسمانی و مرگ می شود و دیگری منجر به آسیب روحی روانی و اجتماعی
اگر قرار باشد که هر کس بخاطر گناهش به حوادث مبتلا شود نباید برای معصوم هیچ اتفاقی بیفتد در حالیکه معصومین ع بیشتر از هرکسی مبتلا بودند .
پس قضیه قضیه گناه داشتن نیست قضیه وقوع یک پدیده است و روایت به ما هشدار داد که با حفظ ناموس دیگران ناموس خود را حفظ کنیم .
و اما این یک قاعده کلی است و چه بسا ایمان و پرهیزکاری یک زن مومنه باعث مصونیت از این امر شود اما بالاخره باید مومنین به این هشدار توجه کنند
موفق باشید

quester;143699 نوشت:
یک نکته مهم در فرمایشات شما وجود دارد اینکه فرمودید : جان آدم بزرگترین نعمت خداست . سوال : چرا ما باید این نعمت مهم را در زمانی که دینمان و کشورمان و ... در خطر است آن را (جان) در معرض خطر قرار دهیم و با آگاهی از اینکه ممکن است جان خود را از دست بدهیم باز بر هدف خود ایستادگی میکنیم . آیا تن دادن به گناهی همچون تجاوز ولو به زور شمشیر و اسلحه ارزش این را ندارد که جان را فدایش کنیم .!؟

وقتی شخصی به جنگ میره و با توجه به این که عرض کردم جان و مال و آبروی آدمی برایش از مهمترین داشته های آدمی است.
توضیحات جنابbina88 کامل بود و بنده اضافه میکنم:
وقتی شخصی به جنگ میره لزوما با انتخاب مرگ جلو نمیره و وقتی در شرایطی مرگ را انتخاب میکنه که چاره ی دیگری نداره جز مردن.
توضیحاتی که فرمودند جناب طاها در مورد شرایط جنگ و همچنین شما بسیار کامل بود وبنده عرض کردم پذیرفتم اما خودکشی پذیرفته شده نیست،اگر بود خدا در کنار حکمش یک ایضا میگذاشت و میگفت تو این شرایط خودتون را بکشید.
شرایطی که برای جنگها و زندان ها بیان شد،شرایطی است که به یک فرد حمله شده و اگر از زندان بیرون بیاد به عنوان استوره ازش یاد میشه پس آبروش که نرفته هیچ بر ارزشش افزوده شده،پس چرا خودش را بکشه؟

با تشكر از نظر تمام دوستان
در تكميل حرف دوستان عرض كنم كه بحث جهاد با موضوع مد نظر فرق ميكنه ، در زمان جنگ دعوا بر سره يه نفر و دو نفر و قوم و قبيله نيست دعوا بر سره اصل دينه و دليل واجب بودن جهاد همينه
مطلب دوم اينكه راستگويي واجبه اما در شرايطي كه اقتضا كنه ميشه دروغ مصلحتي گفت پس نميتونيم بگيم چون دروغ گفتن گناه كبيره هست من راست ميگم حتي اگه به ضرره خيلي ها باشه
يا غيبت كه از زنا هم بدتره اگه كسي بياد از شما بپرسه فلان پسر كه به خواستگاري دختر ما اومده چه جور آدميه و شما بدونيد كه آدم درستي نيست ميگيد من غيبت نميكنم و شروع ميكنيد به تعريف و تمجيد از اين فرد؟
در مورد خود كشي زياني كه به انسان ميرسه خيلي بيشتر از زماني هست كه به زور مورد تعرض قرار گرفته در اين مورد فرد تا جايي كه بتونه بايد مقاومت كنه ولي اگر ديگه كاري از دستش ساخته نبود ميتونه سرش پيش خدا بالا باشه كه تا آخرين لحظه بر سر ايمان و اعتقاداتش مونده

quester;143705 نوشت:
لطفا در مورد موضوع ایمان به خدا قدری تأمل و تفکر کنید و سیر بلند و پر از فراز و نشیب تاریخ را بررسی کنید .

با سلام

بزرگوار
منظورتان رادرست متوجه نشدم
اگر مطلب مد نظر دارید که به روشن شدن بحث کمک می کند بفرمایید

اللهم صل علي محمد وأل محمد

خدای متعال فرمود :
و كنيزان خود را كه مى خواهند داراى عفت باشند به خاطر مال دنيا به زناكارى وامداريد، و اگر كنيزى به اجبار مالكش وادار به زنا شد خدا نسبت به وى آمرزنده و رحيم است (33)

البته اگر کسی برای حفظ عفت و ناموس، مجبور به دفاع و مرگ خویش شود بسان همان تقیه ایست که آنشخص نکرد و شهید شد و امام (ع) فرمود که زودتر به بهشت رفت.

ramin8848;143980 نوشت:
با تشكر از نظر تمام دوستان
در تكميل حرف دوستان عرض كنم كه بحث جهاد با موضوع مد نظر فرق ميكنه ، در زمان جنگ دعوا بر سره يه نفر و دو نفر و قوم و قبيله نيست دعوا بر سره اصل دينه و دليل واجب بودن جهاد همينه
مطلب دوم اينكه راستگويي واجبه اما در شرايطي كه اقتضا كنه ميشه دروغ مصلحتي گفت پس نميتونيم بگيم چون دروغ گفتن گناه كبيره هست من راست ميگم حتي اگه به ضرره خيلي ها باشه
يا غيبت كه از زنا هم بدتره اگه كسي بياد از شما بپرسه فلان پسر كه به خواستگاري دختر ما اومده چه جور آدميه و شما بدونيد كه آدم درستي نيست ميگيد من غيبت نميكنم و شروع ميكنيد به تعريف و تمجيد از اين فرد؟
در مورد خود كشي زياني كه به انسان ميرسه خيلي بيشتر از زماني هست كه به زور مورد تعرض قرار گرفته در اين مورد فرد تا جايي كه بتونه بايد مقاومت كنه ولي اگر ديگه كاري از دستش ساخته نبود ميتونه سرش پيش خدا بالا باشه كه تا آخرين لحظه بر سر ايمان و اعتقاداتش مونده

بحث خودکشی این نیست که فردی که مورد تجاوز قرار گرفته قبل از اقدام به هر کاری و اینکه با تمام وجود از خودش و پاک نگه داشتن عفت و پاکدامنی اش دفاع کنه بزنه خودشو بکشه
منظورم اینه که نباید به هیچ وجه تن به این عمل بده حتی اگر در این راه جانش رو از دست بده

و اما موضوع مهمی که مد نظرم می باشد اهمیت ایمان و مومن بودن یک زن و دختر است !؟

طاها;144057 نوشت:

با سلام

بزرگوار
منظورتان رادرست متوجه نشدم
اگر مطلب مد نظر دارید که به روشن شدن بحث کمک می کند بفرمایید

امتحانات الهی برای مومنین به طریق مختلفی در طول زندگی صورت میگیرد و بواسطه کسب ایمان بالاتر و خالص شدن و مقرب شدن به درگاه خدا ممکن است شرایط سخت تری نیز برای مومن رقم بخورد که در آن بحثی نیست ولی یک سری از اتفاقات خاص وجود دارد آنهم در مورد از بین رفتن آبروی یک مومن نزد دیگر مومنان و یا مردم دیگر از هر مسلکی ، مثلا همین موضوع مهم تعرض و تجاوز
آیا میتوان با اطمینان بیان کرد که اگر یک مومن واقعی (یک زن و یا دختر) در معرض صد درصدی تعرض و تجاوز قرار بگیرد و این فرد مومن در چنین موقعیتی از خداوند یاری طلبد و جوابی دریافت ننماید

من بحثم در این مورد است که برای یک مومن و کسی که از خداوند با خلوص نیت دم میزند و زندگیش چیزی جز رضای خداوند نیست هزاران اتفاق ممکن است بواسطه محک الهی و امتحانات زندگی دنیوی صورت بگیرد اما آبرو و عفتی که خود مومن با تمام وجود برای رضای خدا از آن محافظ نموده است از سوی خداوند نیز به واسطه ایمان بنده مومنش محافظ میشود . برای همین عرض کردم در طول تاریخ نمیتوان به نام زنان مومنی (مومن واقعی) بر خورد نمود که از سوی دشمنانشان مورد تجاوز و تعرض قرار گرفته باشند حتی اگر به بدترین حالت و فجیع ترین روش هم کشته شده باشند اما آبرویشان محافظت شده .

از دوستان اگر کسی میتواند ، روایت مستندی را از مورد تجاوز قرار گرفتن زنان مومن را در این بحث مطرح نماید تا برای کامل تر شدن بحث از آن استفاده نماییم

با تشکر

quester عزيز
نميدونم چرا شما ميخوايد هر طور شده اين قضيه رو توجيه كنيد شايد اين مثال ، مثال خوبي نباشه اما امام حسين(ع) با وجود اينكه ميدونست مردم كوفه چه جور آدمهايي هستند ولي حضرت زينب رو هم با خودش آورد براي نوه پيغمبر از گل نازكتر گفتن يعني همون رفتن آبرو ، داستان كوفه و شام يعني رفتن آبرو نداشتن معجر براي اهل بيت غيرت الله يعني رفتن آبرو و... وارد جزئيات نميشم
شما ميتونيد بگيد چون آبرو حضرت زينب و اهل بيت امام حسين در خطر بود پس بايد اينها هم خودكشي ميكردن؟ آبرويي كه واقعاً رفت ولي خدا عزتشون رو بيشتر كرد
اصلاً مهم نيست مردم راجب همچين فردي چي ميگن مهم اينه كه خدا با اين فرد هست اگه قرار بود من و شما با حرف ديگران زندگي كنيم الآن هيچ كدوممون زنده نبوديم

ramin8848;144643 نوشت:
quester عزيز
نميدونم چرا شما ميخوايد هر طور شده اين قضيه رو توجيه كنيد شايد اين مثال ، مثال خوبي نباشه اما امام حسين(ع) با وجود اينكه ميدونست مردم كوفه چه جور آدمهايي هستند ولي حضرت زينب رو هم با خودش آورد براي نوه پيغمبر از گل نازكتر گفتن يعني همون رفتن آبرو ، داستان كوفه و شام يعني رفتن آبرو نداشتن معجر براي اهل بيت غيرت الله يعني رفتن آبرو و... وارد جزئيات نميشم
شما ميتونيد بگيد چون آبرو حضرت زينب و اهل بيت امام حسين در خطر بود پس بايد اينها هم خودكشي ميكردن؟ آبرويي كه واقعاً رفت ولي خدا عزتشون رو بيشتر كرد
اصلاً مهم نيست مردم راجب همچين فردي چي ميگن مهم اينه كه خدا با اين فرد هست اگه قرار بود من و شما با حرف ديگران زندگي كنيم الآن هيچ كدوممون زنده نبوديم

با سلام

دوست عزیز اولا این مثال شما چه ربطی به بحث من داره

دوما در طول اتفاقات تلخ و ناگوار وقایع کربلا از دشمنان امام حسین (ع) و اسلام کسی حتی جرأت فکر کردن تعرض و.. به اهل بیت امام حسین (ع) رو به خود راه نداد حتی با وجود آن همه ستمی که در حق حضرت زینب (س) و خانواده امام حسین (ع) و خانواده سرابازانش شد ولی کجا ذره ای آبرو و شرافت آنها در خطر افتاد با آنکه دشمنشان از بدترین مردم در طول تاریخ بشریت بودند . لطفا در مورد موضوع قدری تأمل کنید !

سوما برای بار چندم است که تکرار میکنم ، من نمیگویم کسی (زن و یا دختری) اگر در معرض تعرض و تجاوز قرار گرفت باید خودش را بکشد ، عرض کردم باید تا توان آخرش از عفت و پاکدامنی خود دفاع کند حتی اگر در این راه جانش را از دست بدهد . و در مقابل آن کسانی هم که دارای ایمان به خدا هستند به دلیل ایمان استواری که به خداوند دارند و برای رضای خدا حتی از جان خود نیز مایه میگذارند از سوی خداوند به طروق مختلف محافظ می شوند منظورم این نیست که خداوند جانش را حفظ می کند ، خداوند آبرو و عفت و پاکدامنی که بنده اش برای محافظت از آن تلاش نموده را محافظ می نماید .

چهارما برای ایراد یک بحث لطف کنید قدری در موضوع تفکر نمایید !!!
بنده به همه طریق بحث را باز نمودم تا به آن چیزی که اهمیت مطرح نمودن بحث بوده برسیم ولی متاسفانه دوستان بجای هدف بحث به حاشیه های بی مورد توجه دارند !؟

دوستان عزیز و گرامی این بحث در مورد اهمیت ایمان به خداست ، و ایمان واقعی و خالصانه نه چیز دیگر .
و همان طور که در پست قبلی عرض کردم ، شما در طول تاریخ بررسی کنید که آیا کسانی که دارای ایمان واقعی به خدا بوده اند آیا مورد تجاوز و تعرض قرار گرفته اند یا خیر !؟ اگر به موردی برخوردید لطفا در این بحث مطرح نمایید (لطفا به همراه ذکر مستندات و مشخص باشد از کجا آمده است)

دوستان بزرگوار لطفا در بحث شرکت کنید .

هر که باشد نظرش در پی ناموس کسان
در پی ماموس وی افتد نظر بوالهوسان

اگر خانمی در موقعیتی قرار بگیره که میدونه بهش تجاوز می کنند از نظر من نباید خودکشی کنه
اگرنیتش برای خود کشی رضای خدا و دوری از گناهه باید بدونه در حالت اجبار تکلیفی به گردنش نیست
و اگر برای نجات و رهایی از این عمل پلید می خواد خودکشی کنه باید توجه داشته باشه بعد از مرگش هم اونا میتونند کار کثیفشون را انجام دهند
چند وقت پیش تو روزنامه خوندم که دختری که تو دام افتاده بود حین فرار از یه ساختمان نیم ساز از بالا پرت میشه رو زمین و دوتا پاهاش میشکنه ولی با این حال اونا عمل پلیدشون را انجام میدهند

واگر بعد از تجاوز تصمیم به خودکشی داره باز هم باید ببینه نیتش از این کار چیه؟ برای رضای خداست ؟یا برای رهایی از حرف مردم ؟ رهایی از سرخردگی ؟نشنیدن حرف و حدیثها ؟
مطمئنا خدا راضی نیست و این کار نیت قربه الی الله نداره پس خود کشی در این شرایط از پایه اشتباه هست و از مکر شیطان هست
ضمن اینکه باید بگم اونایی که گرفتار میشوند معمولا از بی احتیاطی خودشون هست سوار وسیله نقلیه مطمئن نشدن و رفت وامد در مکانهای خلوت و نامطمئن و اعتماد های بی جا و...خودش زمینه ساز این تعرضات هست

باسلام به همه

من این موضوع فوق العاده برام جالب بود

1- لطفا نگیم اولا دوما سوما و ...
2- خودکشی در هر صورتی گناهه
3- هیچ دلیلی نداره بگیم خدا در هر صورت از بندهاش در برابر تجاوز محافظت میکنه حالا هر مدلش اما عده خاصی هستن که خداوند توی دل کسی که قصد تجاوز داره میندازه که اون اتفاق نیفته اینطوری بگیم عاقلانه تره
4- ما گیر دادیم به تجاوز به کی و چرا و چطوری و ... ، بچسبیم به اون بدبختی که این اتفاق براش افتاده که چطور میشه بهش کمک کرد
5- کسی که مورد تجاوز قرار میگیره حق زندگی داره، خدا هم کمک میکنه و آبروش رو یجورایی حفظ میکنه البته هزار جور اتفاق میتونه بیفته که این قضیه افشا بشه یا نشه
6- کسی که بهش تجاوز شده شاید خدا بهش فرصت دوباره زندگی با آبرو رو داد و زد طرفش رو توی یه تصادف به درک واصل کرد و هیچکسی از این راز باخبر نشد، حالا وضعیت این دختر چی میشه؟ راستشو به خانوادش بگه ؟ نگه ؟ اگه خانوادش کشتنش چی؟ من ایلام زندگی میکنم اینجور اتفاقی بیفته حتی واقعا دختره جلو طرف رو یجوری گرفته باشه و فقط یه عکس نیمه لخت از دختره هم بیفته بیرون یا کسی بفهمه بیچاره میکشنش، حالا نه اینکه شهر من فقط اینطوری باشه خیلی جاها تعصب اشتباه هست.
7- حالا دختره ، دختر خوبی بود و خدا کمکش کرد و آبروش رو خرید، به همسر آیندش بگه؟ اصلا حق ازدواج داره؟
8- واقعا یکی پیدا شد و درکش کرد، اما خانوادش راضی نبودن چون از چیزی خبر نداشتن اونوقت حکم این بدبخت چیه؟
9- وای خدا این دختر یا زن چی میکشه من مور مور شدم وای به حال اون ، اینا رو گفتم آخه همین چند وقت پیش یه همچین چیزی شنیدم و دختره خودشو کشت خدا زنده نگهش داشت ، خانوادش فهمیدن کشتنش
10- ....

درآخر:
خدایا تمام بنده هات رو عاقبت به خیر کن و به بنده های توبه کارت صبر و تحمل بده

بسم ا...
السلام علیکم

این پست حاصله از تاملات بنده است تا آنجایی که دیده ام و تحقیق کرده ام و الزاما نظر اسلام عزیز و مظلوم نیست.

quester;143459 نوشت:
با نام و یاد خدا

دوستان بزرگوار سلام

موضوعی که میخوام در موردش صحبت کنم مدتی هست که ذهنم رو درگیر خودش کرده است
متأسفانه چند سالی هست که اخبار بدی در مورد تجاوز و تعرض به زنان و دختران در کشورمون شنیده میشه و این اواخر هم موضوع با چند اتفاق (گروهی و دسته جمعی )بدتر از قبل از شده است !

بحث من در مورد زن و دختری است که مورد تجاوز قرار میگیره :
زمانی که زنی و یا دختری مورد تعرض و تجاوز جنسی قرار میگیره ، اولین و مهمترین نتیجه این اتفاق ، صلب آبرو و حیا و از بین رفتن عفت برای آن زن و دختر است (بی آبرو شدن ، بی حیا شدن و....)

خب من تا اونجایی که از طریق اخبار مطلع این وقایع تلخ شده ام در مورد زنان و دخترانی که مورد تعرض گرفته اند تحقیق نمودم ولی بدلایل زیادی نتوانستم جواب درستی بدست آورم که در این اتفاقات تا چه حد خود زن و یا دختر مقصر هستند که بعد از بررسی اتفاقات صورت گرفته به این نکته رسیده ام که این زنان و دختران به نوعی خود در وقوع اتفاق می توانند مقصر باشند و کوچکترین قصوری که میتوان ذکر نمود ، سهل انگاری و اعتماد و اطمینان نمودن به افراد غریبه است .

حال بحث مهم اینه که من بر این موضوع معتقد هستم که خدا نمی خواهد (و راضی بر این نمی شود) که آبروی بنده مومنش ریخته شود و آن هم به این روش و اینگونه .

می گویم که اگر زن و دختری در عین داشتن نجابت از ایمان بخدا هم در وجودش بهره کامل را بجوید امکان ندارد که خداوند راضی بر آن باشد که شخصی و یا کسانی به آن زن و یا دختر حتک حرمت نماید و آبرو و عفتش را به خطر اندازند .

یعنی حتی اگر در بدترین حالت ممکنه زن و یا دختر مواجه شده باشند حتی اگر جانشان را از دست دهند ولی در مورد عفت و پاکدامنی اش خدا او را تنها نمی گذارد .

حال از شما دوستان بزرگوار میخوام که نظرتون رو در این مورد بفرمایید !!!؟؟؟
البته موارد هست که بعد از نظرات شما مطرح خواهم نمود .

ان شاءالله که مطلب مفید و مهمی را مطرح نموده باشم

عقلای دنیا قبول دارند که بینه و مدرک و دلیل و سند بر عهده ی مدعی است! یعنی کسی که چیزی را به تازگی ادعا می کند:

بزرگوار , جسارتا تا جایی که بنده می بینم شما ادعا می کنید اما بدون دلیل؟! خودتان از پیش خودتان صغری و کبری می چینید و حرف در دهان دین می گذارید و دوستان دیگر هم مثل شما توجهی به ناصحیح بودن استنباط شما نمی کنند و نتیجه این می شود که با چند تاییدیه ی دیگر از دوستان از حرفی که در دهان دین گذاشته اید بهره برداری می کنید و می گویید خب , حالا که حرف من درست است پس:

quester;143501 نوشت:

چه کسی گفته است این نظر کاملا درست است؟! اتفاقا استنباط شما با همین موارد ملموس جنگ و...نقض می شود. مگر چه تفاوتی بین ظلم در یک لشکر کشی با ظلم موجود در خیابان تهران مفتضح , وجود دارد؟! چه کسی گفته است در دین خدا بین این دو ظلم چنین نوع تفاوتی قائل بشوید؟! کجا؟! سند و بینه ی ادعای شما کجاست؟!

و اما خطاب به آن قسمت اول استنباطیه تان:

اولا:
بفرمایید دین کجا گفته است که هر کسی خواست در این دنیا آبروی شما را ببرد من خدا جبرا و مطلقا نمی گذارم؟! کجا گفته است؟! تفسیر شماست یا سند دارید که حرف در دهان دین می گذارید و...؟!

ثانیا:

این درست است که خدا دوست ندارد و نمی خواهد اما این دوست نداشتن و نخواستن خدا جدا از اذن و اختیار عامی که به خلقش داده است نیست!
مثلا: خدا نمی خواهد شمای فرضی نمازتان قضاء بشود یا مرتکب جرمی بشوید اما فرضا می شوید آیا این دال بر این است که خواستن خدا نقض شده و ناصحیح بوده است یا شمای فرضی از اختیارتان به هر دلیلی درست و صحیح استفاده نکرده اید؟!

ثالثا:
اینکه می فرمایید اهمیت ایمان به خدا چیست اهمیت و ارزش و حقیقتش در آخرت است نه در دنیای پست...که این دنیا جای ساخته شدن است جای فرصت است!!!نه بروز حقیقت ارزش که دنیای ماده تاب چنین بروزی را هم ندارد... اهمیت نه در این است که خداوند در این دنیای امروزی مطلقا با جبر و اعجاز نسبت مومنانش برخورد نماید! چه می دانم آبرویش را به جبر حفظ کند...نماز شب خواند صبح که بیدار شد کنار بسترش مثلا! صد هزار تومان پول ببیند...خیر بزرگوار! کسی چنین ادعایی در دین خدا نکرده است که حال شما علت نشدنش را بپرسید.
خود خداوند می فرماید من ابا دارم امور دنیایی را به غیر از طریق سبب و اسباب آن و به طریق اعجاز انجام بدهم!
مفهومه ان شاا...؟

رابعا:
مشکلات حاصله در این زمانه...مسبب اصلی اش به کسی بر می گردد که نگذاشت آنگونه که خداوند اقلا برای آخرین دین برنامه ریزی کرده بود دنیا بر همان ترتیب و بر همان محور بچرخد...کسی که رهبری ولایت خدا را دفع کرد. و به جای اینکه امور به دست ولی خدا عالم به علوم و کل علوم و زمان و کل زمان زمامداری بشود بدست کسی افتاد که حتی حکم تیمم موجود در همین برنامه ی خدا را نمی دانست و بدان جاهل بود!
به کسی امیرالمومنین گفته شد که ابله ترین افراد بود....یعنی امثال عمر لعنت ا...علیه!

آری زمانی که باید از امیرالمومنین علی علیه السلام و اولاد معصومش که به گواه عقل و نقل تنها شایستگان رهبری خلایق بودند علم یاد می گرفتند و برکات زمین و زمان را با پذیرش رهبری ایشان علیهم السلام نصیب خود و آیندگان می کردند از او صرفا بیل زدن و کندن مزارع را خواستند! ا...هم العن الجبت و الطاغوت.

و چه زیبا می فرماید مادر مظلوم ما:

وما الذي نقموا من أبي الحسن ، نقموا والله منه نكير سيفه ، وشدة وطئه ، ونكال وقعته ، وتنمره في ذات الله عز وجل . والله لو تكافوا عن زمام نبذه رسول الله ( صلى الله عليه وآله ) إليه لاعتلقه ، ولسار بهم سيرا سجحا ، لا يكلم خشاشه ، ولا يتعتع راكبه ، ولأوردهم منهلا نميرا فضفاضا تطفح ضفتاه ولأصدرهم بطانا ، قد تخير بهم الري غير متحل منه بطائل إلا بغمر الماء وردعة شررة الساغب ، ولفتحت عليهم بركات من السماء والأرض ، وسيأخذهم الله بما كانوا يكسبون .
بلاغات النساء باب کلام فاطمه بنت رسول الله صلي الله عليه و[آله] وسلم
و چه چيزي را بر ابو الحسن عيب گرفته اند؟ قسم به خدا ترسناک بودن شمشيرش را و قدرت قدم هايش را و مصيبت ضربت شمشيرش را و دلاوري او را در راه خدا اشکال گرفته اند !! قسم به خدا اگر دست خود را از زمامي که رسول خدا به او داده بود بر مي داشتند ، آن را با دست خود مي گرفت و ايشان را به راهي آرام مي برد که مرکبش آزار نبيند و سوارش اذيت نشود ؛ و ايشان را به نزد آبشخوري پر آب و جوشان مي برد که هر دو سوي آن پر باشد (از آب) و ايشان را از آن سيراب بيرون مي آورد ؛ او سيرابي ايشان را خواسته بود و براي خود چيز زيادي نمي خواست مگر ظرف کوچکي آب و مقداري غذا که تنها سختي گرسنگي را مانع شود . و براي ايشان برکاتي از آسمان و زمين گشوده مي شد . اما خداوند ايشان را به (گناهاني) که کسب کرده اند خواهد گرفت (عذاب خواهد کرد).
در اين خطبه که اهل عمریه نيز آن را نقل کرده اند امنا حضرت فاطمه زهرا عليها السلام به خوبي وضعيت جامعه را در صورتي که خلافت به امير مومنان سلام ا...علیه مي رسيد بيان نموده اند .
در قرآن مي فرمايد :
وَلَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرَى آَمَنُوا وَاتَّقَوْا لَفَتَحْنَا عَلَيْهِمْ بَرَكَاتٍ مِنَ السَّمَاءِ وَالْأَرْضِ وَلَكِنْ كَذَّبُوا فَأَخَذْنَاهُمْ بِمَا كَانُوا يَكْسِبُونَ
( آيه 96 سوره اعراف)
اگر اهل شهرها ايمان آورده و پرهيزکاري مي نمودند بر ايشان برکاتي از آسمان و زمين مي گشوديم ولي دروغ پنداشتند پس ما ايشان را به سبب آنچه کسب کردند گرفتيم (عذاب کرديم).
و امنا حضرت فاطمه زهرا عليها السلام اين آيه را به عنوان نمونه اي از اثرات قبول همگاني خلافت امير مومنان مطرح نموده اند . همان مضموني که در دیگر روایات از حضرت رسول خدا صلوات ا...علیه و آله و سلم و در اعترافات خود عمر علیه اللعنه نیز آمده است...

بنابراین...این نیز فراموش نشود که زمانی می توان از وعده ی خداوند از سعادت از نعمت پرسید که ما نیز بر محور خدا بوده باشیم و رهبری ولی او را به اجرا در آورده باشیم نه اینکه ولی اش را در غیبت غریبانه رها کرده باشیم....
و یا بدتر زمانی برسد که قدرت پرستانی بر ضد او شمشیر کشیده باشند و او نیز تنها چون جد بزرگوارش حسین علیه السلام در خون خود بغلطد زبانم لال و دستم بشکند و جانم برود و آن چنین صحنه ای را تجسم نکنم.و مجبور به بیان چنین جملاتی نشوم.که خدا شاهد است نزدیک است قلبم از کار بیفتد....

ا...هم عجل لولیک الفرج بحق زینب الکبری سلام ا...علیها.

به نام یگانه هستی بخش

با سلام و تشکر از دوستانی که در بحث شرکت کردند.
تو مطالبی که بیان شد، دو مساله وجود داشت؛ آیا اگر خانمی واقعا مومنه باشد و در معرض تجاوز قرار گیرید حتما خداوند او را از تجاوز نجات می دهد؟ آیا این خانم که در معرض تجاوز قرار گرفته یا خدای نکرده به او تجاوز شده می تواند و حق دارد خودکشی کند؟

همانطور که بعضی از دوستان اشاره کردن، اگر ما بخواهیم مطلبی را به عنوان دین مطرح کنیم باید دلیل معتبر داشته باشیم تا بتوانیم بگوییم نظر دین در این مساله این چنین است.
به صورت کلی می توان گفت که هر انسان مومنی وقتی دچار مشکل شود و خالصانه دعا کند، معمولا دعای او اجابت می شود. اما اگر همین خانم خودش کوتاهی کرده باشد، مثلا اعتماد بی جا به فردی کرده باشد، باز هم می توان گفت که حتما در این مورد خاص دعای او برآورده می شود؟
نکته دوم اینکه اگر خانمی در معرض تجاوز قرار گرفت چه باید کند؟ در روایت داریم اگر کسی برای حفظ آبروی خودش تلاش کند و در این راه کشته شود، شهید محسوب می شود. اما این مساله با خود کشی متفاوت است. پس خانمی که مورد تجاوز قرار گرفت اگر واقعا بی تقصیر باشد، گناهی مرتکب نشده، اما در عین حال حق خود کشی ندارد.
:Gol:
:Gol:

این بحث دو جز اصلی داره

اول: مسائل قبل از حادثه
دوم: مسائل بعد از حادثه

تا اینجای بحث تقریبا همه چیز راجب انکار حادثه در مورد افراد مورد تجاوز در صورت پاک بودنشون بوده که اصلا به این نکته توجه نمیکنیم که انسان جایزالخطاس و جز در مورد معصومین ، این قضیه ممکنه برای هر دختر یا زنی پیش بیاد ، شایدم برای خیلی از انسانهای پاک خدا پیش اومده و همین که یکی از دوستان با تاکید فراوان گفتن که هیچ جایی برای زنان پاکی که در تایخ بودن این اتفاق نبوده ، خودش خواست خداوند بوده که هرگز این راز افشا نشه که حالا شما میگی هیچ جایی نیست، عزیز!!!
تنها چیزی که اکثرا در مورد بعد از حادثه حرف زده شده فقط راجب خودکشی بوده!!! پس اینطوری که شما میگین فقط کسانی که دچار این حادثه میشن یا خودکشی میکنن یا ناپدید میشن و همه چشمشون رو روی ای قضیه ببندن؟!!!

به نظر من بیشتر صحبت ها باید راجب دو مسئله باشه، اینکه چطور از این اتفاق پیشگیری کرد و دوم در صورتی که این اتفاق پیش اومد چطور مسئله رو حل کرد و راه امید به ادامه زندگی و بازگشت به سمت خدا رو برای اینطور افراد که دچار همچین مشکلی هستن نشون داده و تحلیلش کرد

ما چسپیدیم به انکار قضیه ولی متعصفانه هر روز یه جای ایران اسلامی عزیزمون یه خبر مثل این رو میشنویم اما براش چیزی جز انکار و انکار و انکار نداریم، این خودش یه گناهه که چشممون رو روی این جور حوداث ببندیم و بگیم مقصر خودشون بودن به ما چه هر بلایی سرشون اومده حقشون بوده
اما یکی نمیاد بگه

- اگه خدای ناکرده برای یکی این حادثه پیش اومد اون باید چیکار کنه؟؟؟؟
- وظیمه ما در قبال متجاوز و کسی که بهش تجاوز شده چیه؟؟؟؟

دوستی بانامحرم سرآغاز سوئ استفاده جنسی:
وَ مَنْ لَمْ يَسْتَطِعْ مِنْكُمْ طَوْلاً أَنْ يَنْكِحَ الْمُحْصَناتِ الْمُؤْمِناتِ فَمِنْ ما مَلَكَتْ أَيْمانُكُمْ مِنْ فَتَياتِكُمُ الْمُؤْمِناتِ وَ اللَّهُ أَعْلَمُ بِإيمانِكُمْ بَعْضُكُمْ مِنْ بَعْضٍ فَانْكِحُوهُنَّ بِإِذْنِ أَهْلِهِنَّ وَ آتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ مُحْصَناتٍ غَيْرَ مُسافِحاتٍ وَ لا مُتَّخِذاتِ أَخْدانٍ فَإِذا أُحْصِنَّ فَإِنْ أَتَيْنَ بِفاحِشَةٍ فَعَلَيْهِنَّ نِصْفُ ما عَلَى الْمُحْصَناتِ مِنَ الْعَذابِ ذلِكَ لِمَنْ خَشِيَ الْعَنَتَ مِنْكُمْ وَ أَنْ تَصْبِرُوا خَيْرٌ لَكُمْ وَ اللَّهُ غَفُورٌ رَحيم(25نساء )
هر كس را كه توانگرى نباشد تا آزادزنان مؤمنه را به نكاح خود درآورد از كنيزان مؤمنه‏اى كه مالك آنها هستيد به زنى گيرد. و خدا به ايمان شما آگاه‏تر است. همه از جنس يكديگريد. پس بندگان را به اذن صاحبانشان نكاح كنيد و مهرشان را به نحو شايسته‏اى بدهيد. و بايد كه پاكدامن باشند نه زناكار و نه از آنها كه به پنهان دوست مى‏گيرند. و چون شوهر كردند، هر گاه مرتكب فحشا شوند شكنجه آنان نصف شكنجه آزاد آنان است. و اين براى كسانى است از شما كه بيم دارند كه به رنج افتند. با اين همه، اگر صبر كنيد برايتان بهتر است و خدا آمرزنده و مهربان است‏

موضوع قفل شده است