صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تجاوز و تعرض به زن و یا دختر...

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    185
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    880

پرسش تجاوز و تعرض به زن و یا دختر...

با نام و یاد خدا

دوستان بزرگوار سلام

موضوعی که میخوام در موردش صحبت کنم مدتی هست که ذهنم رو درگیر خودش کرده است
    متأسفانه چند سالی هست که اخبار بدی در مورد تجاوز و تعرض به زنان و دختران در کشورمون شنیده میشه و این اواخر هم موضوع با چند اتفاق (گروهی و دسته جمعی )بدتر از قبل از شده است !

بحث من در مورد زن و دختری است که مورد تجاوز قرار میگیره :
    زمانی که زنی و یا دختری مورد تعرض و تجاوز جنسی قرار میگیره ، اولین و مهمترین نتیجه این اتفاق ، صلب آبرو و حیا و از بین رفتن عفت برای آن زن و دختر است (بی آبرو شدن ، بی حیا شدن و....)

خب من تا اونجایی که از طریق اخبار مطلع این وقایع تلخ شده ام در مورد زنان و دخترانی که مورد تعرض گرفته اند تحقیق نمودم ولی بدلایل زیادی نتوانستم جواب درستی بدست آورم که در این اتفاقات تا چه حد خود زن و یا دختر مقصر هستند که بعد از بررسی اتفاقات صورت گرفته به این نکته رسیده ام که این زنان و دختران به نوعی خود در وقوع اتفاق می توانند مقصر باشند و کوچکترین قصوری که میتوان ذکر نمود ، سهل انگاری و اعتماد و اطمینان نمودن به افراد غریبه است .

حال بحث مهم اینه که من بر این موضوع معتقد هستم که خدا نمی خواهد (و راضی بر این نمی شود) که آبروی بنده مومنش ریخته شود و آن هم به این روش و اینگونه .

می گویم که اگر زن و دختری در عین داشتن نجابت از ایمان بخدا هم در وجودش بهره کامل را بجوید امکان ندارد که خداوند راضی بر آن باشد که شخصی و یا کسانی به آن زن و یا دختر حتک حرمت نماید و آبرو و عفتش را به خطر اندازند .

یعنی حتی اگر در بدترین حالت ممکنه زن و یا دختر مواجه شده باشند حتی اگر جانشان را از دست دهند ولی در مورد عفت و پاکدامنی اش خدا او را تنها نمی گذارد .

حال از شما دوستان بزرگوار میخوام که نظرتون رو در این مورد بفرمایید !!!؟؟؟
    البته موارد هست که بعد از نظرات شما مطرح خواهم نمود .

ان شاءالله که مطلب مفید و مهمی را مطرح نموده باشم

2. صلوات ها 15

3.  

نوشته
    602
    حضور
    3 روز 13 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    14
    صلوات
    4149

سلام
    من جایی میخوندم که "خداوند در مقابل نوامیس خود غیور است" اگر شخصی طبق مثال شما باایمان و خدا ترس باشه این اتفاقات برایش نمی افته.
    چیزی هم که عموما به عنوان آمار تجاوز و هتک حرمت از خانمها شنیده میشه آماری است که از خانمهای بد حجاب و یا نا مناسب وجود داره
    ثانیا اینکه خدا به یک خانم عقل و زکاوت داده و باید از فهمش استفاده کنه و در جاهایی که مکان خطر وجود داره حاضر نشه.وقتی مثلا یک خانم از رفتن به جاهایی منع میشه و با این حال رعایت نمیکنه،خوب از درجه عقل ساقط است و میشه گفت هر بلایی سرش بیاد حقشه!!(حالا نه به این بیرحمی)
    به نظر من 98 درصد افرادی که براشون اتفاقی می افته یک جای کارشون میلنگه،حالا یا ظاهر و یا باطن اعتقادشون مشکل داره اما میمونه 2 درصد ماجرا که هنوز هم توی دلم این 2 درصد را صفر میدونم چون به جمله ی اول حرفم شدیدا اعتقاد دارم که خداوند در برابر نوامیس خودش غیوره و اگر ناموس خدا شدی تو بدترین شرایط هم مصونی،اما اگر این 2 درصد هم وجود داشته باشه امتحان الهی باید باشه،چون به نظر خدا بنده را توی هر شرایط امتحان میکنه که شاکر باشه.

5. صلوات ها 14

علاقه
    حقوق.رمان. مسافرت هندوانه رنگ آبی
    نوشته
    698
    حضور
    11 روز 9 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3515

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام
    چون با حرف های مسیحا موافقم حرفی باقی نمی مونه

شاید آن روز که سهراب نوشت تا شقایق هست زندگی باید کرد
    خبری از دل پر درد گل یاس نداشت
    باید این طور نوشت هر گلی هم باشی
    چه شقایق چه گل پیچک و یاس زندگی اجباری است
    زندگی در گرو خاطره هاست خاطره در گرو فاصله هاست
    فاصله تلخ ترین خاطره هاست

7. صلوات ها 12

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    185
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    880

نقل قول نوشته اصلی توسط مسیحا نمایش پست ها
    سلام
    من جایی میخوندم که "خداوند در مقابل نوامیس خود غیور است" اگر شخصی طبق مثال شما باایمان و خدا ترس باشه این اتفاقات برایش نمی افته.
    چیزی هم که عموما به عنوان آمار تجاوز و هتک حرمت از خانمها شنیده میشه آماری است که از خانمهای بد حجاب و یا نا مناسب وجود داره
    ثانیا اینکه خدا به یک خانم عقل و زکاوت داده و باید از فهمش استفاده کنه و در جاهایی که مکان خطر وجود داره حاضر نشه.وقتی مثلا یک خانم از رفتن به جاهایی منع میشه و با این حال رعایت نمیکنه،خوب از درجه عقل ساقط است و میشه گفت هر بلایی سرش بیاد حقشه!!(حالا نه به این بیرحمی:cheshmak:)

دوست عزیز اینکه بگیم حقشونه این بلا سرشون بیاد فکر نکنم حرف درست و بجایی باشه....نباید برای کسی بدترین چیزها رو بخواهیم حتی اگر در گمراهی باشن و گناهکار ، باید دعا کنیم خدا اونها رو هدایت کنه و خود ما را هم از نرفتن به سمت همچین گناهی و حتی فکر کردن به اون یاری کند چون اگه یاری خداوند نباشد معلوم نیست که کجا و کی و چگونه ما ، در مصیبتی غرق و دچار شویم ...

به نظر من 98 درصد افرادی که براشون اتفاقی می افته یک جای کارشون میلنگه،حالا یا ظاهر و یا باطن اعتقادشون مشکل داره اما میمونه 2 درصد ماجرا که هنوز هم توی دلم این 2 درصد را صفر میدونم چون به جمله ی اول حرفم شدیدا اعتقاد دارم که خداوند در برابر نوامیس خودش غیوره و اگر ناموس خدا شدی تو بدترین شرایط هم مصونی،اما اگر این 2 درصد هم وجود داشته باشه امتحان الهی باید باشه،چون به نظر خدا بنده را توی هر شرایط امتحان میکنه که شاکر باشه.

پس شما با این نظر موافق هستید که ایمان کامل بخدا و مومن بودن واقعی میتواند عفت و پاکدامنی زن و دختران را از آلوده شدن مصون بدارد !؟

9. صلوات ها 7

علاقه
    حقوق.رمان. مسافرت هندوانه رنگ آبی
    نوشته
    698
    حضور
    11 روز 9 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3515

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام
    جواب سوال شما به قطع یقین تنها بله است
    مگه نه اینه که یاد خدا آرامش بخشه
    و تصور حقیقت وجودی خدا انسان رو از کوچکترین لغزش مصون می داره
    پس محاله ممکنه اشتباهی رخ بده که باعث بی آبرویی بشه
    مگه همون 2 در صد که حقیقتا قربانی ماجرایی باشن که من اسمش رو میزارم امتحان الهی
    ویرایش توسط اهورانی : ۱۳۹۰/۰۶/۲۲ در ساعت ۰۹:۱۹ دلیل: جمله ای رو فراموش کردم بنویسم
    شاید آن روز که سهراب نوشت تا شقایق هست زندگی باید کرد
    خبری از دل پر درد گل یاس نداشت
    باید این طور نوشت هر گلی هم باشی
    چه شقایق چه گل پیچک و یاس زندگی اجباری است
    زندگی در گرو خاطره هاست خاطره در گرو فاصله هاست
    فاصله تلخ ترین خاطره هاست

11. صلوات ها 8

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    185
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    880

خب این نظر کاملا عقلانی و درست است !

حالا نظرتون در مورد زنانی که در جنگ و درگیری ها مورد تعرض قرار میگیرند چیه ؟؟

مثلا در مورد کشور عراق و اخباری که در موزد تجاوز برخی از سربازان و یا سود جویان جنگ به زنان و دختران صورت گرفته رو چطور میشه پاسخ داد !؟
    زنی که به اجبار و ترس و وحشت و بصورتی که هیچگونه توانایی دفاع از خودش رو در مقابل متجاوز رو نداره را چگونه باید پاسخ بدیم !؟
    در خیلی از موارد هم شنیده شده که آن زن ، یا در حین تجاوز و یا بعد از اون خودکشی کرده که مطمئنا از عفت و پاکدامنیش بوده که نتونسته و نخواسته دامنش آلوده گناه بشه

13. صلوات ها 10

علاقه
    ریاضی،مستند،ورزش،اینترنت
    نوشته
    255
    حضور
    5 دقیقه
    دریافت
    24
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2032

هوالحق
    سلام و وقت بخیر به دوستان

به نظر من کسانی که اینجور اتفاق ها واسشون میفته قبلش هم در معرض این اتفاق بودند ولی دفعات قبلش یه جوری رهایی پیدا کردند(نه به طور جدی مثلا در حدی که احساس ترس سراغشون اومده که شاید بلایی سرشون بیاد ولی اتفاقی نیفتاده)؛این موارد رهایی حتی در مورد افراد بی ایمان یا کم ایمان هم هست آخه مثه یه جور تلنگره واسه برگشت به سوی خدا و شکرگزاری ولی گاهی متاسفانه افراد متوجه نمیشن.

ولی در مورد خطرات جدی به نظر من همون ایمانشون باعث رهایی میشه بر اساس تجربه یکی از دوستام میگم حتی زمانی که در معرضی انگار یکی دستات رو میگیره و نجاتت میده.
    البته امتحان های الهی در مورد افراد گوناگون متفاوته شاید فردی که بی ایمان بوده با رهایی ایمانش قوی تر بشه و یا فردی که ایمان قوی داشته بعد این اتفاق کم بیاره و از خدا دور بشه.

یه جور درس و تجربه هم واسه بقیه هست تا درس بگیرند!!

البته این نکته رو هم فراموش نکنیم این یه جور امتحان واسه مردم و اطرافیان هم هست که با یه دختر بی گناه که این اتفاف واسش افتاده به چه گونه ای رفتار می کنند.

با تشکر؛التماس دعا

وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ

هر كس بر خدا توكل كند، او برايش كافى است
    ===========
    نام قبلی : بی صدا

15. صلوات ها 5

علاقه
    ریاضی،مستند،ورزش،اینترنت
    نوشته
    255
    حضور
    5 دقیقه
    دریافت
    24
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2032

پرسش

هوالحق

نقل قول نوشته اصلی توسط quester نمایش پست ها
    حالا نظرتون در مورد زنانی که در جنگ و درگیری ها مورد تعرض قرار میگیرند چیه ؟؟

مثلا در مورد کشور عراق و اخباری که در موزد تجاوز برخی از سربازان و یا سود جویان جنگ به زنان و دختران صورت گرفته رو چطور میشه پاسخ داد !؟
    زنی که به اجبار و ترس و وحشت و بصورتی که هیچگونه توانایی دفاع از خودش رو در مقابل متجاوز رو نداره را چگونه باید پاسخ بدیم !؟
    در خیلی از موارد هم شنیده شده که آن زن ، یا در حین تجاوز و یا بعد از اون خودکشی کرده که مطمئنا از عفت و پاکدامنیش بوده که نتونسته و نخواسته دامنش آلوده گناه بشه
    اول یه سوال آیا در این جور مواقع هم خودکشی گناه است؟

به نظر من درسته که این عمل یه ضربه روحی خیلی بد رو به فرد میزنه ولی من ازش مثه بقیه اتفاق های زندگی یاد میکنم مثه اینه که فردی در یه جاده مشغول به رانندگیه آروم و بدون خطاست و یه فرده ناشی با سرعت بهش میزنه و یه آسیب جدی رو واسش به همراه داره ؛در این مورد هم فرد هیچ کاری ازش بر نمیاد و به نظر من کسی که خودش تمایلی به این کار نداشته پس چرا عذاب وجدان داشته باشه آبروش باید پیش خدا حفظ شده باشه که شده.

ظلم ظالم به مظلوم صورت های مختلفی داره؛در عراق هم این ظلم ظالم است به مظلوم.
    ویرایش توسط Godly : ۱۳۹۰/۰۶/۲۲ در ساعت ۰۹:۵۰
    وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ

هر كس بر خدا توكل كند، او برايش كافى است
    ===========
    نام قبلی : بی صدا

17. صلوات ها 6

نوشته
    602
    حضور
    3 روز 13 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    14
    صلوات
    4149

دارم توی ذهنم دنبال اشخاصی که براشون اتفاقی افتاده میگردم ،توی روزنامه ها که میبینیم زیاد شناختی نیست اما بعضی ها را که میشه از شرایط حدس زد که مثلا فلان خانم تو فلان شرایط براش اتفاقی افتاده وقتی شرایط را بررسی میکنیم میبینیم خانمی که اوضاع و احوال درستی داره اون جور جاها نمیره.
    یک در صد دیگه که شما پر رنگ کردید را بیشتر توضیح میدهم. مثلا خانمهایی هستد که برای کار و از این دست شرایط اجباری جایی حضور پیدا میکنند،خوب ما سفارش شدیم که باید از آبروی خودمون محافظت کنیم پس نتیجه میگیریم اگر حواسمون به خودمون نباشه ممکنه ما هم جزء اون آمار باشیم،پس خدا عقل داده برای این وقتها و این میشه اون شوخی که گفتم اگر بلایی سرش بیاد حقشه!!!وظیفه انسان حفظ جان و مال و آبروست پس بعضی ها یا مشکل عقلی دارن یا مشکل اخلاقی که از این موارد محافظت نمیکنند.خدا را شکر آخرین مورد(آبرو) توی اذهان مردم ما هنوز هم مهم تلقی میشه(البته افرادی هستند که ترتیب اهمیت براشون همونیه که گفتم)و کمتر مثل جامعه خارجی بی دلیل به خانمی حمله میشه و یا تجاوز بهش صورت میگیره.دوباره در قالب مثال میگم.مثلا خانمی که قدری حواسش به خودش هست،حتی نمیگم حجابش کامله و توی خیابانهای پرتردد شهر و توی ساعات معمول حضور داره چقدر احتمال خطر برایش وجود داره؟تا اینکه همون خانم سوار یک ماشین نامطمئن بشه و ساعت 11،12شب ،توی یک مسیر کم تردد بره؟
    اما درصد دیگه که یا بچه هستند یا عقلشون نمیرسه خدا خیلی کمکشون میکنه و از شرایط نجاتشون میده.
    خوب اون تعداد کم باقی مانده امتحان خداست ،البته قبلا هم گفتم این تعدا احتمالا وجود نداره.

19. صلوات ها 7

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

نقل قول نوشته اصلی توسط quester نمایش پست ها
    بحث من در مورد زن و دختری است که مورد تجاوز قرار میگیره : زمانی که زنی و یا دختری مورد تعرض و تجاوز جنسی قرار میگیره ، اولین و مهمترین نتیجه این اتفاق ، صلب آبرو و حیا و از بین رفتن عفت برای آن زن و دختر است (بی آبرو شدن ، بی حیا شدن و....)

با سلام

دوستان مطالب خوبی بیان کردند

دسته بندی مطلب :
    -- برخی از دخترها و خانم ها هستند که خودشان چنین کاره اند
    -- برخی هستند که اعمال خودشان ایشان را در چنین ورطه ای قرار میدهد حال چه خودشان بخواهند وچه ناخواسته باشد
    -- برخی به زور مورد تعرض قرار می گیرند شاید خانم محجبه باشد و با ایمان شاید خانمی باشد که ایمان درست وحجابی ندارد ولی با غیرت و با ناموس است ولی خب مورد تعرض قرار می گیرد

دسته اول ودوم از بحث خارج اند

واما دسته سوم:
    به نظر بنده هرچند خداوند قادر است و متعال و هر چه بخواهد می تواند انجام دهد ولی این طور هم نیست که جبرا خداوند حافظ ونگهدار خانم هاست

هر چند خانم پاک دامن هر لحظه به فکر پاکدامنی خود است و هر ان می کوشد تا اعمال و سکنات و برخورداهایش در طول زندگی به گونه ای نباشد که مورد تجاوز قرار گیرد

مثلا برای مطلب سرکار
    quester بهترین مثال همین اسیر شدن زنان هنگام جنک است یا همین زنان افعان و عراقی در بند امریکا و اسراییل
    بنده مدتی قبل مطلبی خواندم در خبرگذاری فارس از زنان زندان ابوغریب حتی نمی توانند لباس به تن داشته باشند و باید لخت لخت شوند وهمیشه و هر وقت که سربازان دلشان بخواهند مورد تجاوز قرار می گیرند و حتی خانمی از غیرت و ابروی خود خودکشی کرده بود

خب خیلی یا همه این زنان مسلمان اند و شاید هم شیعه و هیچ گاه راضی به چنین عملی نیستند ولی خب اتفاق می افتد

غرض که:
    قایل شدن به جبر در چنین مواردی نسبت به خدا که حتما نگاه می دارد مطلب درستی به نظر نمی رسد

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری