درمان اعتیاد به چت

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
درمان اعتیاد به چت

سلام و عرض خسته نباشید.
من بحسب کارم مجبورم که روزانه چند ساعتی رو در اینترنت باشم و چون کارم این هست از این نظر مشکلی ندارم و رفتارم معمولی هست.
اما در مورد چت کردن و اعتیاد به چت میخواستم منو راهنمایی کنید.
من یک سالی هست که چت میکنم و چند بار میخواستم که کاملا ترک کنم ولی نتونستم.
اگر به من کمک کنید بتونم ترک کنم کلی دعاتون میکنم.
پیشاپیش ممنونم.

من هم همین سوال رو دارم. البته نه در مورد چت. بلکه کلا چکار کنیم که وقتمون کمتر در اینترنت صرف بشه یا بازدهی بیشتری داشته باشه. با اینکه همه زمانی که از اینترنت استفاده می کنم در سایتهای مذهبی و مفید می گذره اما حس می کنم خیلی وقتم تلف میشه و یهو می بینم ساعات زیادی صرف شده و بدون هدف. درسته اطلاعات مفیدی هست. ولی حجم زیادی از مطالب و نکات است که فرصت سازماندهی و دسته بندی اونها در مغز نیست. هر روز هم به حجم این اطلاعات اضافه میشه. آیا این مشکل منه یا دیگران هم با چنین مساله ای روبرو هستند
بهر حال از کارشناسان سایت خواهش می کنم برای این مورد هم راهنمایی بفرمایید.

:please::hey:

[=Times New Roman]سلام
به تاپیک های زیر نگاهی بیندازید:

اعتیاد به اینترنت بخش اول
اعتياد به اينترنت بخش دوم
اعتیاد به اینترنت بخش سوم
نشانه های بهبودی اعتیاد به اینترنت
@@@@وابستگی به اینترنت...@@@@

[=Times New Roman]انشاءالله مفید واقع بشه.
با احترام.

سلام
به این موارد نیز توجه بشه بد نیست:

«دکتر کيمبر لي اس يانگ» يکي از متخصصان و مخققان مسائل اينترنت، ريشه زيبندگي و اعتياد آور بودن اينترنت را در مدلي تحت عنوان CAE به سه عامل پيوند ميدهد. اين سه عامل عبارت اند از:

1. گمنامي: آيا تا به حال اصطلاح «شما به اندازه رازهايتان نگران هستيد» را شنيدهايد؟
مسأله اعتياد به اينترنت نيز چنين است. نه از روي قبضهاي تلفن ميشود فهميد و نه کسي شما را در حال خروج از کتابفروشي مخصوص بزرگسالان خواهد ديد. فقط کاربر و گيرنده پيام، از اين موضوع آگاهي دارند. کسي نميتواند بفهمد شخصي که به اينترنت متصل است، مشغول چه کاري است.

2. راحتي و آسودگي: شما در خانه خود ميتوانيد با نوک انگشتانتان با دنيا ارتباط داشته باشيد. با چند ضربه انگشت ميتوانيد داستانهاي عاشقانه، بازيها و کتابهاي بزرگسالان و ديگر چيزها را به داخل خانه خود بياوريد.

3. گريز: دکتر يانگ مينويسد: «اگر افراد در زندگي روزمره، روز بدي داشته باشند، ميتوانند با مراجعه به اينترنت به تسکين و آسودگي برسند. بعضي از افراد معتاد، اينترنت را به عنوان يک مسکن ديگر به عنوان آزاد شدن يکباره هورمون آدرنالين ميدانند.
بالاتر از اين، شما در اينترنت ميتوانيد هر چيزي يا شخصي باشيد. شما ميتوانيد وزنتان را کمتر بگوييد، اگر چه سنگين وزن باشيد. خود را مجرد معرفي کنيد، اگر چه متاهل باشيد. همچنين شما ميتوانيد يک زندگي تخيلي و خيالي داشته باشيد. از اين جهت، اينترنت ميتواند باعث گمراهي افراد شود.»
يکي ديگر از عوامل اساس در اعتياد به اينترنت، وجود زمينه هاي گسترده اي از اطلاعات و تنوع موضوعات است که ميتواند اعتيادهاي ديگر با رفتارهاي وسواسي ديگر را به وجود آورد؛ مثلاً براي کسي که به موضوعات جنسي اعتياد دارد، اينترنت ميتواند جاي خطرناکي باشد. همچنين يک مشکل اساسي اين است که اينترنت فعاليتهاي متنوع بسياري دارد و اين طور به نظر مي­رسد که بعضي از اين جنبهها، حالت اعتيادي بيشتري دارند.

خوب حالا علائم و عوارض :

1. ايجاد تغييرات فاحش در سبک زندگي به منظور صرف اوقات بيشتر در اينترنت؛

2. کاهش ميزان فعاليتهاي فيزيکي؛

3. عدم توجه به سلامت جسمي در نتيجه فعاليتهاي اينترنتي؛

4. اجتناب از فعاليتهاي مهم زندگي به منظور صرف اوقات بيشتر در اينترنت؛

5. محروميت از خواب يا تغيير ساعات خود به جهت صرف اوقات بيشتر در اينترنت؛

6. کاهش در ارتباطات اجتماعي و در نتيجه از دست دادن دوستان؛

7. احساس نياز شديد به صرف اوقات بيشتر با رايانه؛

8. غفلت از تعهدات شغلي و شخصي.

با توجه به این دو پست میشه به این نتیجه رسید که:........................

خوب بهتره هر کسی با تامل نتیجه گیری کنه در انتها عرض خواهم کرد.

موضوع قفل شده است