به راستي سوره ي نجم از زبان شيطان گفته شده ؟

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
به راستي سوره ي نجم از زبان شيطان گفته شده ؟

دربارهٔ ریشه کتاب آيات شيطاني

این کتاب در سبکی شبیه به سبک رئالیسم جادویی نوشته شده‌و بخشی از آن از یک ماجرای صدر اسلام مشهور به غرانیق الهام گرفته‌است. ماجرای غرانیق که در تعدادی از کتاب‌های تاریخ اسلام به مانند تاریخ طبری آمده است شرح آیاتی است که توسط شیطان در دهان محمد پیامبر اسلام در حال خواندن سوره نجم در دوران زندگی در مکه قرار داده میشود و محمد سپس توسط جبرئیل از وحی نبودن این آیات و شیطانی بودن آن مطلع میگردد. تقریباً همگی مسلمانان سراسر قرون، این داستان را ساختگی دانسته و رد میکردند، بیشتر مسلمانان دوران معاصر تا پیش از انتشار رمان آیات شیطانی در دهه ۱۹۸۰ میلادی، از این ماجرا اطلاعی نداشتند.[۱]

منبع : ويكي پديا

قضيه چيه ؟
من سوره ي نجم رو خوندم يه جوري بود !
مثه سوره هاي ديگه نبود !
دليل رد كردن اين قضيه از نظر من : تازشم اگر از زبان شيطان بوده و بعد جبرئيل به محمد(ص) گفته كه اين آيات از زبان شيطان هست چرا هنوز توي قرآن هست ؟

نظر شما چيه ؟

[=Century Gothic]با سلام
دوست گرامی قبل از زدن تاپیک در سایت جستجو کنید لطفا تا از تاپیکهای تکراری و موازی خوداری شود
با تشکر

http://www.askdin.com/showthread.php?t=295

.

خیلی جالبه من سوره نجم رو نگاه کردم نه تنها هیچ عجیب نبود بلکه خود سوره در 3 آیه اول جواب شما رو داده

توجه به معنای 3 آیه بفرمایید :

1- سوگند به اختر [=قرآن‏] چون فرود مى‏آيد،
2- [كه‏] يار شما نه گمراه شده و نه در نادانى مانده؛
3- و از سر هوس سخن نمى‏گويد.

یعنی شیطان اصلا قدرت و توانایی تاثیر بر پیغمبر در اشتباه انداختنش را ندارد .

بازم برای پاسخ کامل تر شما رو به مطالب زیر ..... :

دلایل عدم تحریف قران
1- عقلی:
الف) بداهت عقل: بدیهی است کتابی مثل قرآن که از روز اول مورد توجه بوده دارای شأن عظیم و تقدس و منزلت نزد عقل بوده و از تحریف به دور می باشند. زیرا قرآن اولین مرجع این امت در همه امور اعم از سیاسی، اجتماعی، دینی و همه شئونات آنان بوده و اساس دین و رکن شریعت، و منبع اصلی فروعات و اصول دین آنان بوده لذا همگی در حراست و مواظبت بر بقاء و سلامت آن کوشا بوده‌اند.[4]
ب) ضرورت تواتر: ضروری است که قرآن در همه اجزایش باید متواتر باشد چه در سور و چه در آیات و کلمات و حروف و حتی هجاها همه باید متواتر باشد و وقتی که ضروری شد که قرآن همه‌اش (کلمه، آیه، جمله...) متواتر باشد همین تواتر احتمال تحریف را از بین می‌برد.[5]
2- نقلی:

الف) آیات:

«انا نحن نزلنا الذکر وانا له لحافظون»
«ما قرآن را نازل کردیم و ما به طور قطع نگهدار آنیم» (حجر، آیه 9)

«لایأتیه الباطل من بین یدیه ولا من خلفه تنزیل من حکیم حمید»
«هیچگونه باطلی نه از پیش رو و نه از پشت‌سر به سراغ آن نمی‌آید چرا که از سوی خداوند حکیم و شایسته نازل شده است» (آل عمران، آیه 9)

در این آیه خداوند به صراحت وعده کرده عدم تحریف قرآن را از حوادث زمانه.
باطل یعنی فساد و نقص یعنی قرآن نه در حال حاضر و نه در آینده نقص در آن وارد نمی‌شود و خداوند حکیم است یعنی حکمت او به ابدیت اسلام و عدم تحریف قرآن و حمید هم یعنی کسی که در کارهایش او را می‌ستایند پس در وعده‌اش خلاف نمی‌کند.[6]

ب) روایات: عرضه روایات بر قرآن. امام صادق (ع) فرمودند:

«فما وافق کتاب الله فخذوه وما خالف کتاب الله فدعوه»

یعنی هر روایتی با قرآن موافق باشد به آن عمل کنید و هر روایتی با قرآن مخالف باشد آن را ترک کنید. چه برسد به داستانی که ....... شما میگویید

sshr;141585 نوشت:
قضيه چيه ؟ من سوره ي نجم رو خوندم يه جوري بود ! مثه سوره هاي ديگه نبود ! دليل رد كردن اين قضيه از نظر من : تازشم اگر از زبان شيطان بوده و بعد جبرئيل به محمد(ص) گفته كه اين آيات از زبان شيطان هست چرا هنوز توي قرآن هست ؟ نظر شما چيه ؟

سلام
اینکه بخشی از قرآن از زبان شیطان باشد معنایی جز ناتوانی خدای متعال در محافظت از وحی و قرآن نیست لذا ما بر اساس قادریت خداوند متعال این امر را به شدت رد می کنیم هرچند ادله محکم دیگری هم وجود دارد
موفق در تامل

از جناب رضا معذرت ميخوام و از بقيه دوستان تشكر ميكنم واقعا جواب هاي خوب و قانع كننده اي دادين .
بعضي سوالات واقعا فكره آدم رو مشغول مي كنه در حد ديوانه كردن !
امروز مستندي ديدم كه حضرت داوود رو يك چيزي مثه چنگيز خان نشون داد ! مستند جنگ هاي اساطيري
نظر شما چيه ؟

sshr;141875 نوشت:
امروز مستندي ديدم كه حضرت داوود رو يك چيزي مثه چنگيز خان نشون داد ! مستند جنگ هاي اساطيري نظر شما چيه ؟

سلام
در راستای نفی دین است
موفق باشید

سوالي ديگر داشتم آيا حضرت داوود معصوم بودند ؟
گاهي ديده شده پيامبران گذشته خطايي انجام داده اند كه خداوند مجازاتشون كرده مثل داستان بلعيده شدن توسط ماهي و .... اين ها چطور معصوماتي هستند ؟

براي خواندن داستان داوود كليك كنيد

منظور از اين آيه چيه ؟
«قال لقد ظلمک بسؤال نعجتک إلى نعاجه و إن کثیرا من الخلطاء لیبغى بعضهم على بعض إلا الذین ءامنوا و عملوا الصالحات و قلیل ما هم و ظن داود أنما فتناه فاستغفر ربه و خر راکعا و أناب» ترجمه: [داود] گفت: قطعا او در مطالبه میش تو که بر میش هاى خود بیفزاید بر تو ستم کرده است، و در حقیقت بسیارى از شریکان به یکدیگر ستم روا مى دارند، مگر کسانى که ایمان آورده و کارهاى شایسته کرده اند، و اینها هم اندکند. و داود فهمید که او را [با این ماجرا] آزموده ایم، پس از پروردگارش آمرزش خواست و خاکسارانه به رو در افتاد و توبه کرد.

اگر اين اتفاق اوريا نيافتاده پس اين آيه چيه ؟
كاملا با هم جور در مياد
داود يك عالمه طبق اون سايتي كه به شما دادم زن داشته حالا با اين زن هم هوس كرده !
اين دقيقا مثه آيه هست ! طرف يه عالمه گوسفند داشته اما به يك گوسفند اون يكي رحم نكرده !
لطفا اين مساله رو براي من باز كنيد .
ممنون از همگي

sshr;141954 نوشت:
منظور از اين آيه چيه ؟ «قال لقد ظلمک بسؤال نعجتک إلى نعاجه و إن کثیرا من الخلطاء لیبغى بعضهم على بعض إلا الذین ءامنوا و عملوا الصالحات و قلیل ما هم و ظن داود أنما فتناه فاستغفر ربه و خر راکعا و أناب» ترجمه: [داود] گفت: قطعا او در مطالبه میش تو که بر میش هاى خود بیفزاید بر تو ستم کرده است، و در حقیقت بسیارى از شریکان به یکدیگر ستم روا مى دارند، مگر کسانى که ایمان آورده و کارهاى شایسته کرده اند، و اینها هم اندکند. و داود فهمید که او را [با این ماجرا] آزموده ایم، پس از پروردگارش آمرزش خواست و خاکسارانه به رو در افتاد و توبه کرد. اگر اين اتفاق اوريا نيافتاده پس اين آيه چيه ؟ كاملا با هم جور در مياد داود يك عالمه طبق اون سايتي كه به شما دادم زن داشته حالا با اين زن هم هوس كرده ! اين دقيقا مثه آيه هست ! طرف يه عالمه گوسفند داشته اما به يك گوسفند اون يكي رحم نكرده ! لطفا اين مساله رو براي من باز كنيد . ممنون از همگي

به نام خدا
سلام

یک توصیه دوستانه: در این موارد خیلی پا در کفش پیامبران نکنید که خطرناک است. اگر ذره ای از سختیهایی که برخی پیامبران کشیده اند به افراد عادی بدهند، زیر فشار آن خرد خواهند شد.

دوست عزيز
من پا توي كفش داوود و ديگر پيامبران نمي كنم !
برام غير قابل باور هست و از طرفي كاملا عجيب كه يك پيغمبر اين كارها رو بكنه !
من چيزي رو كوركورانه دنبال نمي كنم ( دينو عقيده اي كه كوركورانه باشه مفت نمي ارزه چون با بوجود اومدن يك شبهه رها ميشه )

sshr;141954 نوشت:
منظور از اين آيه چيه ؟ «قال لقد ظلمک بسؤال نعجتک إلى نعاجه و إن کثیرا من الخلطاء لیبغى بعضهم على بعض إلا الذین ءامنوا و عملوا الصالحات و قلیل ما هم و ظن داود أنما فتناه فاستغفر ربه و خر راکعا و أناب» ترجمه: [داود] گفت: قطعا او در مطالبه میش تو که بر میش هاى خود بیفزاید بر تو ستم کرده است، و در حقیقت بسیارى از شریکان به یکدیگر ستم روا مى دارند، مگر کسانى که ایمان آورده و کارهاى شایسته کرده اند، و اینها هم اندکند. و داود فهمید که او را [با این ماجرا] آزموده ایم، پس از پروردگارش آمرزش خواست و خاکسارانه به رو در افتاد و توبه کرد. اگر اين اتفاق اوريا نيافتاده پس اين آيه چيه ؟ كاملا با هم جور در مياد داود يك عالمه طبق اون سايتي كه به شما دادم زن داشته حالا با اين زن هم هوس كرده ! اين دقيقا مثه آيه هست ! طرف يه عالمه گوسفند داشته اما به يك گوسفند اون يكي رحم نكرده !

با سلام

خب بزرگوار

در همان سایت که ادرس دادید مطلب را کاملا بیان کرده است

ولی برای مطالعه بیشتر به تفسیر المیزان علامه طباطبایی ذیل همین ایه مراجعه نمایید

http://www.andisheqom.com/Files/quranshenasi.php?idVeiw=27946&level=4&subid=27946

صفحه 293 به بعد

قلبا توضيحاتي كه اينجا داده شده منو راضي نمي كنه
آخه شما ببينيد آيه قرآن ميگه دو نفر اومدن يكيشون گفت من يك ميش دارم رفيقم 99 تا بعد به يك ميش من رحم نميكنه و ميخواد همون يك ميش من رو هم بگيره و داوود ميگه اينكار اشتباهه و يكدفعه به اشتباهه خودش پي ميبره !
اينجا هيچ توضيحي اون وسط نداده كه چرا ناراحت شده بلكه توي تفسير توضيح داده بخاطر قضاوت زود و عجولانه ناراحت شده و توبه كرده ( اگر اين طور بود بايد توي آيه مينوشت نه كه بيان از توي تفسير درش بيارن! )
خوب به اينجا دقت كنيد يكدفعه فهميد امتحان الهي بوده و ناراحت شد و توبه كرد
فقط همين رو توي آيه گفته .
ما در تاريخ داريم داوود زن زياد داشته مثلا (همان 99 گوسفند )
اوريا هم كه يك دونه زن داشته
داوود زن اوريا رو ديده خوشش اومده و شوهرشو فرستاده تا كشته بشه
بعد صاحب زن اوريا شده ( همان يك گوسفند )
خدا هم قهرش اومده براي اينكه به خليفش بگه كارت درست نبوده اينطوري آْزمايشش كرده .
( اين بيشتر جور در مياد تا قضاوت عجولانه !!! )
بعدشم اگر اينطور نبوده پس چطوري زن اوريا - زن داوود شده و بچشون هم سليمان ؟

sshr;142318 نوشت:
اينجا هيچ توضيحي اون وسط نداده كه چرا ناراحت شده بلكه توي تفسير توضيح داده بخاطر قضاوت زود و عجولانه ناراحت شده و توبه كرده ( اگر اين طور بود بايد توي آيه مينوشت نه كه بيان از توي تفسير درش بيارن! ) خوب به اينجا دقت كنيد يكدفعه فهميد امتحان الهي بوده و ناراحت شد و توبه كرد فقط همين رو توي آيه گفته . ما در تاريخ داريم داوود زن زياد داشته مثلا (همان 99 گوسفند ) اوريا هم كه يك دونه زن داشته داوود زن اوريا رو ديده خوشش اومده و شوهرشو فرستاده تا كشته بشه بعد صاحب زن اوريا شده ( همان يك گوسفند ) خدا هم قهرش اومده براي اينكه به خليفش بگه كارت درست نبوده اينطوري آْزمايشش كرده . ( اين بيشتر جور در مياد تا قضاوت عجولانه !!! ) بعدشم اگر اينطور نبوده پس چطوري زن اوريا - زن داوود شده و بچشون هم سليمان ؟

سلام
عصمت انبیاء یک اصل عقلی است لذا هر آیه و روایتی که موهم عدم عصمت است با این اصل تاویل می شود
دیگر اینکه قرار نیست هر نکته ظریفی در متن آیه بیاید چه اینکه آنوقت لازم بود قرآن صد جلد باشد
و آخر اینکه داستانسرایان خائن در صدد سوء استفاده از همین نکات مجمل هستند چه اینکه نمی توانند در مقابل بیان صریح حرفی بزنند اما مومن زیرک است و با اصولی که می شناسد دست آنها را می خواند
به فرض پذیرش داستان اوریا می توان نهایتا به این امر احتمالی قائل شد که این موضوع صرفا به ذهن ایشان رسیده است و خداوند با صحنه آرایی باطنی ( همانطور که در تفسیر بیان شد این جریان عادی نبوده است ) اورا از حقیقت این ذهنیت آنی باخبر ساخته است و کل این قضیه می تواند در یک لحظه اتفاق افتاده باشد یعنی به محض خطور به ذهن مدد الهی رسیده است لذا چیزی که نافی عصمت این پیامبر عزیز معصوم باشد اتفاق نیفتاده است اما مغرضین از این مجمل قصه های دروغین ساخته اند
تهمت به انبیاء روش عام کفار بوده که تقریبا تمام انبیاء بدان مبتلا بوده اند
موفق باشید
موضوع قفل شده است