صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: به راستي سوره ي نجم از زبان شيطان گفته شده ؟

علاقه
    خدا
    نوشته
    42
    حضور
    2 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    187

به راستي سوره ي نجم از زبان شيطان گفته شده ؟

دربارهٔ ریشه کتاب آيات شيطاني

این کتاب در سبکی شبیه به سبک رئالیسم جادویی نوشته شده‌و بخشی از آن از یک ماجرای صدر اسلام مشهور به غرانیق الهام گرفته‌است. ماجرای غرانیق که در تعدادی از کتاب‌های تاریخ اسلام به مانند تاریخ طبری آمده است شرح آیاتی است که توسط شیطان در دهان محمد پیامبر اسلام در حال خواندن سوره نجم در دوران زندگی در مکه قرار داده میشود و محمد سپس توسط جبرئیل از وحی نبودن این آیات و شیطانی بودن آن مطلع میگردد. تقریباً همگی مسلمانان سراسر قرون، این داستان را ساختگی دانسته و رد میکردند، بیشتر مسلمانان دوران معاصر تا پیش از انتشار رمان آیات شیطانی در دهه ۱۹۸۰ میلادی، از این ماجرا اطلاعی نداشتند.[۱]

منبع : ويكي پديا

قضيه چيه ؟
    من سوره ي نجم رو خوندم يه جوري بود !
    مثه سوره هاي ديگه نبود !
    دليل رد كردن اين قضيه از نظر من : تازشم اگر از زبان شيطان بوده و بعد جبرئيل به محمد(ص) گفته كه اين آيات از زبان شيطان هست چرا هنوز توي قرآن هست ؟

نظر شما چيه ؟

2. صلوات ها 2

3.  

نوشته
    10,899
    حضور
    84 روز 13 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40511

با سلام
    دوست گرامی قبل از زدن تاپیک در سایت جستجو کنید لطفا تا از تاپیکهای تکراری و موازی خوداری شود
    با تشکر

http://www.askdin.com/showthread.php?t=295

.
    حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

5. صلوات ها 3

نوشته
    52
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    332

چشمک سلام به دوست عزیزم

خیلی جالبه من سوره نجم رو نگاه کردم نه تنها هیچ عجیب نبود بلکه خود سوره در 3 آیه اول جواب شما رو داده

توجه به معنای 3 آیه بفرمایید :

1- سوگند به اختر [=قرآن‏] چون فرود مى‏آيد،
    2- [كه‏] يار شما نه گمراه شده و نه در نادانى مانده؛
    3- و از سر هوس سخن نمى‏گويد.

یعنی شیطان اصلا قدرت و توانایی تاثیر بر پیغمبر در اشتباه انداختنش را ندارد .

بازم برای پاسخ کامل تر شما رو به مطالب زیر ..... :

دلایل عدم تحریف قران
    1- عقلی:
    الف) بداهت عقل: بدیهی است کتابی مثل قرآن که از روز اول مورد توجه بوده دارای شأن عظیم و تقدس و منزلت نزد عقل بوده و از تحریف به دور می باشند. زیرا قرآن اولین مرجع این امت در همه امور اعم از سیاسی، اجتماعی، دینی و همه شئونات آنان بوده و اساس دین و رکن شریعت، و منبع اصلی فروعات و اصول دین آنان بوده لذا همگی در حراست و مواظبت بر بقاء و سلامت آن کوشا بوده‌اند.[4]
    ب) ضرورت تواتر: ضروری است که قرآن در همه اجزایش باید متواتر باشد چه در سور و چه در آیات و کلمات و حروف و حتی هجاها همه باید متواتر باشد و وقتی که ضروری شد که قرآن همه‌اش (کلمه، آیه، جمله...) متواتر باشد همین تواتر احتمال تحریف را از بین می‌برد.[5]
    2- نقلی:

الف) آیات:

«انا نحن نزلنا الذکر وانا له لحافظون»
    «ما قرآن را نازل کردیم و ما به طور قطع نگهدار آنیم» (حجر، آیه 9)

«لایأتیه الباطل من بین یدیه ولا من خلفه تنزیل من حکیم حمید»
    «هیچگونه باطلی نه از پیش رو و نه از پشت‌سر به سراغ آن نمی‌آید چرا که از سوی خداوند حکیم و شایسته نازل شده است» (آل عمران، آیه 9)

در این آیه خداوند به صراحت وعده کرده عدم تحریف قرآن را از حوادث زمانه.
    باطل یعنی فساد و نقص یعنی قرآن نه در حال حاضر و نه در آینده نقص در آن وارد نمی‌شود و خداوند حکیم است یعنی حکمت او به ابدیت اسلام و عدم تحریف قرآن و حمید هم یعنی کسی که در کارهایش او را می‌ستایند پس در وعده‌اش خلاف نمی‌کند.[6]

ب) روایات: عرضه روایات بر قرآن. امام صادق (ع) فرمودند:

«فما وافق کتاب الله فخذوه وما خالف کتاب الله فدعوه»

یعنی هر روایتی با قرآن موافق باشد به آن عمل کنید و هر روایتی با قرآن مخالف باشد آن را ترک کنید. چه برسد به داستانی که ....... شما میگویید
    ( وَ تَرَكَهُمْ في‏ ظُلُماتٍ لا يُبْصِرُونَ ) بقره 27

برداشت عرفانی از آیه :
    هر که را خدا در ظلمات ترک کند کور خواهد شد.

7. صلوات ها 5

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

نقل قول نوشته اصلی توسط sshr نمایش پست ها
    قضيه چيه ؟ من سوره ي نجم رو خوندم يه جوري بود ! مثه سوره هاي ديگه نبود ! دليل رد كردن اين قضيه از نظر من : تازشم اگر از زبان شيطان بوده و بعد جبرئيل به محمد(ص) گفته كه اين آيات از زبان شيطان هست چرا هنوز توي قرآن هست ؟ نظر شما چيه ؟
    سلام
    اینکه بخشی از قرآن از زبان شیطان باشد معنایی جز ناتوانی خدای متعال در محافظت از وحی و قرآن نیست لذا ما بر اساس قادریت خداوند متعال این امر را به شدت رد می کنیم هرچند ادله محکم دیگری هم وجود دارد
    موفق در تامل

ویرایش توسط حامد : ۱۳۹۰/۰۶/۱۶ در ساعت ۱۰:۲۴
    هردو عالم یک فروغ روی اوست

9. صلوات ها 5

علاقه
    خدا
    نوشته
    42
    حضور
    2 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    187

از جناب رضا معذرت ميخوام و از بقيه دوستان تشكر ميكنم واقعا جواب هاي خوب و قانع كننده اي دادين .
    بعضي سوالات واقعا فكره آدم رو مشغول مي كنه در حد ديوانه كردن !
    امروز مستندي ديدم كه حضرت داوود رو يك چيزي مثه چنگيز خان نشون داد ! مستند جنگ هاي اساطيري
    نظر شما چيه ؟

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

امروز مستندي ديدم كه حضرت داوود رو يك چيزي مثه چنگيز خان نشون داد ! مستند جنگ هاي اساطيري نظر شما چيه ؟
    سلام
    در راستای نفی دین است
    موفق باشید

هردو عالم یک فروغ روی اوست

علاقه
    خدا
    نوشته
    42
    حضور
    2 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    187

سوالي ديگر داشتم آيا حضرت داوود معصوم بودند ؟
    گاهي ديده شده پيامبران گذشته خطايي انجام داده اند كه خداوند مجازاتشون كرده مثل داستان بلعيده شدن توسط ماهي و .... اين ها چطور معصوماتي هستند ؟

براي خواندن داستان داوود كليك كنيد

منظور از اين آيه چيه ؟
    «قال لقد ظلمک بسؤال نعجتک إلى نعاجه و إن کثیرا من الخلطاء لیبغى بعضهم على بعض إلا الذین ءامنوا و عملوا الصالحات و قلیل ما هم و ظن داود أنما فتناه فاستغفر ربه و خر راکعا و أناب» ترجمه: [داود] گفت: قطعا او در مطالبه میش تو که بر میش هاى خود بیفزاید بر تو ستم کرده است، و در حقیقت بسیارى از شریکان به یکدیگر ستم روا مى دارند، مگر کسانى که ایمان آورده و کارهاى شایسته کرده اند، و اینها هم اندکند. و داود فهمید که او را [با این ماجرا] آزموده ایم، پس از پروردگارش آمرزش خواست و خاکسارانه به رو در افتاد و توبه کرد.

اگر اين اتفاق اوريا نيافتاده پس اين آيه چيه ؟
    كاملا با هم جور در مياد
    داود يك عالمه طبق اون سايتي كه به شما دادم زن داشته حالا با اين زن هم هوس كرده !
    اين دقيقا مثه آيه هست ! طرف يه عالمه گوسفند داشته اما به يك گوسفند اون يكي رحم نكرده !
    لطفا اين مساله رو براي من باز كنيد .
    ممنون از همگي
    ویرایش توسط sshr : ۱۳۹۰/۰۶/۱۶ در ساعت ۱۹:۱۹

نوشته
    421
    حضور
    2 روز 8 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

منظور از اين آيه چيه ؟ «قال لقد ظلمک بسؤال نعجتک إلى نعاجه و إن کثیرا من الخلطاء لیبغى بعضهم على بعض إلا الذین ءامنوا و عملوا الصالحات و قلیل ما هم و ظن داود أنما فتناه فاستغفر ربه و خر راکعا و أناب» ترجمه: [داود] گفت: قطعا او در مطالبه میش تو که بر میش هاى خود بیفزاید بر تو ستم کرده است، و در حقیقت بسیارى از شریکان به یکدیگر ستم روا مى دارند، مگر کسانى که ایمان آورده و کارهاى شایسته کرده اند، و اینها هم اندکند. و داود فهمید که او را [با این ماجرا] آزموده ایم، پس از پروردگارش آمرزش خواست و خاکسارانه به رو در افتاد و توبه کرد. اگر اين اتفاق اوريا نيافتاده پس اين آيه چيه ؟ كاملا با هم جور در مياد داود يك عالمه طبق اون سايتي كه به شما دادم زن داشته حالا با اين زن هم هوس كرده ! اين دقيقا مثه آيه هست ! طرف يه عالمه گوسفند داشته اما به يك گوسفند اون يكي رحم نكرده ! لطفا اين مساله رو براي من باز كنيد . ممنون از همگي
    به نام خدا
    سلام

یک توصیه دوستانه: در این موارد خیلی پا در کفش پیامبران نکنید که خطرناک است. اگر ذره ای از سختیهایی که برخی پیامبران کشیده اند به افراد عادی بدهند، زیر فشار آن خرد خواهند شد.
    مَنْ کانَ عَدُوّاً لِلّهِ وَ مَلائِکَتِهِ وَ رُسُلِهِ وَ جِبْریلَ وَ میکالَ فَإِنَّ اللّهَ عَدُوٌّ لِلْکافِرینَ

علاقه
    خدا
    نوشته
    42
    حضور
    2 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    187

دوست عزيز
    من پا توي كفش داوود و ديگر پيامبران نمي كنم !
    برام غير قابل باور هست و از طرفي كاملا عجيب كه يك پيغمبر اين كارها رو بكنه !
    من چيزي رو كوركورانه دنبال نمي كنم ( دينو عقيده اي كه كوركورانه باشه مفت نمي ارزه چون با بوجود اومدن يك شبهه رها ميشه )

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

منظور از اين آيه چيه ؟ «قال لقد ظلمک بسؤال نعجتک إلى نعاجه و إن کثیرا من الخلطاء لیبغى بعضهم على بعض إلا الذین ءامنوا و عملوا الصالحات و قلیل ما هم و ظن داود أنما فتناه فاستغفر ربه و خر راکعا و أناب» ترجمه: [داود] گفت: قطعا او در مطالبه میش تو که بر میش هاى خود بیفزاید بر تو ستم کرده است، و در حقیقت بسیارى از شریکان به یکدیگر ستم روا مى دارند، مگر کسانى که ایمان آورده و کارهاى شایسته کرده اند، و اینها هم اندکند. و داود فهمید که او را [با این ماجرا] آزموده ایم، پس از پروردگارش آمرزش خواست و خاکسارانه به رو در افتاد و توبه کرد. اگر اين اتفاق اوريا نيافتاده پس اين آيه چيه ؟ كاملا با هم جور در مياد داود يك عالمه طبق اون سايتي كه به شما دادم زن داشته حالا با اين زن هم هوس كرده ! اين دقيقا مثه آيه هست ! طرف يه عالمه گوسفند داشته اما به يك گوسفند اون يكي رحم نكرده !

با سلام

خب بزرگوار

در همان سایت که ادرس دادید مطلب را کاملا بیان کرده است

ولی برای مطالعه بیشتر به تفسیر المیزان علامه طباطبایی ذیل همین ایه مراجعه نمایید

http://www.andisheqom.com/Files/quranshenasi.php?idVeiw=27946&level=4&subid=27946

صفحه 293 به بعد

16. صلوات ها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری