يك كشف جالب در مورد حروف مقطعه قرآن

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
يك كشف جالب در مورد حروف مقطعه قرآن

سلام
بچه ها من داشتم قرآن ميخوندم يك دفعه موضوعي توجهم رو جلب كرد
سوره هايي كه حروف مقطعه دارند ارتباط عجيبي با هم دارند مخصوصا سه سوره ي اول
من همشون رو در آوردم
آيات به ترتيب قرار گرفتن سوره هاي نوشته شده از اول قرآن تا آخر قرآن هست .
======
۱ ـ بقره ـ الم ـ ۵ ـ هود ـ الر.
۲ ـ آل عمران ـ الم ـ ۶ ـ یوسف ـ الر.
۳ ـ اعراف ـ المص ـ ۷ ـ رعد ـ المر.
۴ ـ یونس ـ الر ـ ۸ ـ ابراهیم ـ الر.
۹ ـ حجر ـ الر ـ ۲۰ ـ ص ـ ص.
۱۰ ـ مریم ـ كهیعص ـ ۲۱ ـ غافر ـ حم.
۱۱ ـ طه ـ طه ـ ۲۲ ـ فصلت ـ حم.
۱۲ ـ شعرا ـ طسم ـ ۲۳ ـ شوری ـ حم عسق.
۱۳ ـ نمل ـ طس ـ ۲۴ ـ زخرف ـ حم.
۱۴ ـ قصص ـ طسم ـ ۲۵ ـ دخان ـ حم.
۱۵ ـ عنكبوت ـ الم ـ ۲۶ ـ جاثیه ـ حم.
۱۶ ـ روم ـ الم ـ ۲۷ ـ احقاف ـ حم.
۱۷ ـ لقمان ـ الم ـ ۲۸ ـ ق ـ ق.
۱۸ ـ سجده ـ الم ـ ۲۹ ـ قلم ـ ن.
۱۹ ـ یس ـ یس ـ.
=====================
اين است كتابى كه در [حقانيت] آن هيچ ترديدى نيست [و] مايه هدايت تقواپيشگان است (۲)
خداست كه هيچ معبود [بحقى] جز او نيست و زنده [پاينده] است (۲)
كتابى است كه به سوى تو فرو فرستاده شده است پس نبايد در سينه تو از ناحيه آن تنگى باشد تا به وسيله آن هشدار دهى و براى مؤمنان پندى باشد (۲)
الف لام راء اين است آيات كتاب حكمت‏آموز (۱) آيا براى مردم شگفت‏آور است كه به مردى از خودشان وحى كرديم كه مردم را بيم ده و به كسانى كه ايمان آورده‏اند مژده ده كه براى آنان نزد پروردگارشان سابقه نيك است كافران گفتند اين [مرد] قطعا افسونگرى آشكار است (۲)
الف لام راء كتابى است كه آيات آن استحكام يافته سپس از جانب حكيمى آگاه به روشنى بيان شده است (۱) كه جز خدا را نپرستيد به راستى من از جانب او براى شما هشداردهنده و بشارتگرم (۲)
الف لام راء اين است آيات كتاب روشنگر (۱) ما آن را قرآنى عربى نازل كرديم باشد كه بينديشيد (۲)
الف لام ميم راء اين است آيات كتاب و آنچه از جانب پروردگارت به سوى تو نازل شده حق است ولى بيشتر مردم نمى‏گروند (۱) خدا [همان] كسى است كه آسمانها را بدون ستونهايى كه آنها را ببينيد برافراشت آنگاه بر عرش استيلا يافت و خورشيد و ماه را رام گردانيد هر كدام براى مدتى معين به سير خود ادامه مى‏دهند [خداوند] در كار [آفرينش] تدبير مى‏كند و آيات [خود] را به روشنى بيان مى‏نمايد اميد كه شما به لقاى پروردگارتان يقين حاصل كنيد (۲)
الف لام راء كتابى است كه آن را به سوى تو فرود آورديم تا مردم را به اذن پروردگارشان از تاريكيها به سوى روشنايى بيرون آورى به سوى راه آن شكست ناپذير ستوده (۱) خدايى كه آنچه در آسمانها و آنچه در زمين است از آن اوست و واى بر كافران از عذابى سخت (۲)
الف لام راء اين است آيات كتاب [آسمانى] و قرآن روشنگر (۱) چه بسا كسانى كه كافر شدند آرزو كنند كه كاش مسلمان بودند (۲)
[اين] يادى از رحمت پروردگار تو [در باره] بنده‏اش زكرياست (۲)
قرآن را بر تو نازل نكرديم تا به رنج افتى (۲)
اين است آيه‏هاى كتاب روشنگر (۲)
طا سين اين است آيات قرآن و [آيات] كتابى روشنگر (۱) كه [مايه] هدايت و بشارت براى مؤمنان است (۲)
اين است آيات كتاب روشنگر (۲)
آيا مردم پنداشتند كه تا گفتند ايمان آورديم رها مى‏شوند و مورد آزمايش قرار نمى‏گيرند (۲)
روميان شكست‏خوردند (۲)
اين است آيات كتاب حكمت‏آموز (۲)
نازل شدن اين كتاب كه هيچ [جاى] شك در آن نيست از طرف پروردگار جهانهاست (۲)
سوگند به قرآن حكمت‏آموز (۲)
صاد سوگند به قرآن پراندرز (۱) آرى آنان كه كفر ورزيدند در سركشى و ستيزه‏اند (۲)
فرو فرستادن اين كتاب از جانب خداى ارجمند داناست (۲)
وحى [نامه]اى است از جانب [خداى] رحمتگر مهربان (۲)
اين گونه خداى نيرومند حكيم به سوى تو و به سوى كسانى كه پيش از تو بودند وحى مى‏كند (۳) آنچه در آسمانها و آنچه در زمين است از آن اوست و او بلندمرتبه بزرگ است (۴)
سوگند به كتاب روشنگر (۲)
سوگند به كتاب روشنگر (۲)
فرو فرستادن اين كتاب از جانب خداى ارجمند سنجيده‏كار است (۲)
فرو فرستادن اين كتاب از جانب خداى ارجمند حكيم است (۲)
قاف سوگند به قرآن باشكوه (۱) [كه آنان نگرويدند] بلكه از اينكه هشداردهنده‏اى از خودشان برايشان آمد در شگفت‏شدند و كافران گفتند اين [محمد و حكايت معاد] چيزى عجيب است (۲)
نون سوگند به قلم و آنچه مى‏نويسند (۱) [كه] تو به لطف پروردگارت ديوانه نيستى (۲)
======

نظر شما چيه ؟
روش تفكر كنيد شايد به جايي رسيديم ؟

كسي نظري نداشت ؟!

sshr;141569 نوشت:
سوره هايي كه حروف مقطعه دارند ارتباط عجيبي با هم دارند مخصوصا سه سوره ي اول من همشون رو در آوردم آيات به ترتيب قرار گرفتن سوره هاي نوشته شده از اول قرآن تا آخر قرآن هست . ======

با سلام

منظورتان از این کشف چیه؟؟؟

یکم بیشتر توضیح می فرمایید؟؟؟

منظوري ندارم
يعني ميخوام بگم جالبن ! :ok:

sshr;142031 نوشت:
منظوري ندارم يعني ميخوام بگم جالبن

با سلام

منظور بنده این بود که گشف خودتان را توضیح فرمایید؟؟
چیش جالبه؟؟

سلام ببخشيد ميشه يكي به منم توضيح بده؟احساس ميكنم حروف مقطعه واقعا يكي از شگفتي هاي قرانه

ببينيد من آيه هاي اول سوره هايي كه مقطعه هستند رو از اولين سوره كتاب قرآن تا آخرين سوره به ترتيب قرارگيري سوره ها قرار دادم كنار هم .
دقيقا مثل يك سوره جداگانه شد .
دقت كنيد به آيات كاملا به هم مربوط هستند !
مثلا من اگر دو تا آيه از صفحه 1 و صفحه 1000 كنار هم بذارم كاملا معلومه هركدومش مال يك سوره مجزا هست
نمونه :
پس اگر روى برتافتند بگو: خدا براى من كافى است. معبودى جز او نيست. تنها بر او توكّل كرده ام و او است صاحب آن عرش بزرگ.

هيچ مصيبتى نمى رسد مگر به اذن خدا; و هر كس به خداوند ايمان آورد قلب او را هدايت مى كند، و خدا به هر چيزى دانا است.

خوب اين دو آيه به هم مربوط نيستند و كاملا معلومه هركدوم از يك سوره هست اما آياتي كه من گذاشتم كاملا به هم مربوطند در صورتي كه هركدوم مال يك سوره هستند

متوجه شديد ؟

من كل اينترنت رو گشتم تا حالا كسي به اين موضوع پي نبرده !

اگر کل حروف مقطعه را کنار هم گذاشته و حرف های تکراری را حذف کنیم 14 حرف باقی می ماند:

ا ح ر س ص ط ع ق ک ل م ن ه ی

برخی افراد این ۱۴ حرفی که حروف مقطعه را تشکیل می دهند را روی هم گذاشته و مطلبی بر اساس خواسته و اعتقاد خود استخراج کردند و این جمله [="green"]" صِراطُ عَلَیٍّ حَقٌ، نُمْسِکُهُ "[/] (راه علی (ع) حق است و ما به دامن او چنگ می زنیم)

برای اطلاع بیشتر این لینک پیشنهاد میشود.

موضوع قفل شده است