خواستگاری خانم از آقا(ی مداح)

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خواستگاری خانم از آقا(ی مداح)

سلام ممنون میشم اگه سریع من رو راهنمایی کنید.
اتفاقاتی تو زندگی بعضیا میوفته وبه اون خیلی افتخار میکنن. اما این اتفاقات هیچوقت برای من افتخارنبوده.
اگه ذره ای ارزش پیش اهل بیت عصمت وطهارت(ع)داشته باشم،چندسالیه که توفیق این رو دارم وبراشون میخونم.
ومنظورم از اتفاقات اینه که از اون زمان هر چند ماه یک بار یکی از خانمها ازطریق پیامک یا زنگ و...از بنده خواستگاری میکنن وجواب بنده به همشون تا به الان نه بوده.چون عقیدم اینه که دراین هیات کسان دیگری هم وجود دارن ، چرا من مورد علاقشون شدم ،پس کسی دنبال من نیست .دنبال موقعیت منه، اما چند روزیه که نفر دیگری دوباره ازبنده تقاضاکرده ومیگه که شما باید به احساسات من احترام بزارید وراحت ازش نگذریدمیگه من یکساله باخودم دارم کلنجارمیرم وشماروشب وروز کنارخودم حس میکنم وحرفاتون ونصیحتاتون همیشه آویزه گوش منه وبیشتر شیفته حرفا وهدفتون شدم،اما من بازهم چون ترس ازاین دارم که شاید میخوان بدنامم کنن ویک خطایی ازبنده داشته باشن.به ایشونم گفتم که دیگه ادامه ندن ،اما بازهم قسم میخورن که قصد مزاحمت وخراب کردن ندارن ومن رو متهم به بی تفاوت بودن میکنن.اما شماخودتون رو جای من بزارید من که به متنفراز ازدواج نیستم وچطور میتونم با یک پیامک وتلفن به کسی اعتماد کنم واگرم چراغ سبزی نشون بدم واون شخص امیدوار بشه بعد ببینم که اصلا شخص مورد پسنده بنده نیست چه باید بکنم؟؟؟دلایل وحرفام خیلی بیشترازاینه اما نمیشه بیشتر گفت چون خارج از حوصله شماست...امیدوارم که راهنمایی ویژه ای برام داشته باشید.

با سلام و احترام

خیلی خوش اومدین به اسک دین؛

یعنی خود دختر خانم ها بدون اطلاع خانواده شون مستقیماً از شما خواستگاری می کنند یا با اطلاع خانوادشون؟
هیچ واسطه ای در این بین نیست؟

با تشکر

ممنون ازاینکه سریع جواب دادید قبل ازاینکه جواب بدم شرمنده این رو میپرسم ،البته چون آشنایی با این فضا ندارم میپرسم،میتونم بدونم کسایی که دراینجا پاسخ میدن از کارشناساهستن؟

سلام
جناب حامی کارشناس مشاوره هستند و سرکار آذر بانو هم همکارشون
بقیه دوستان فکر کنم مثل من اگه نظر بدن یا بر اساس تجربه خودشونه یا نظر شخصیشونه

ممنون،بله میگفتم،
اکثرا خودشون اما پیش اومده که عده ای به وسیله خونواده و با مادر بنده صحبت کرده باشن

باولایت;140745 نوشت:

میتونم بدونم کسایی که دراینجا پاسخ میدن از کارشناساهستن؟

با سلام مجدد

جهت آشنایی بیشتر می تونین به لیست مدیران و کارشناسان در پایین صفحه سایت مراجعه کنید.

کارشناسان به رنگ آبی هستند و مدیران به رنگ سبز. بنده هم همکار اجرایی هستم.

به طور کلی تمامی افراد (اعم از کاربران گرامی و همکاران) در تمامی تاپیک ها اجازه اظهار نظر دارند، ولی پاسخ اصلی و نهایی توسط کارشناسان مجرب داده می شود.

ضمن اینکه این پرسش و پاسخ های بین کاربران اطلاعات کارشناسان رو برای پاسخ گویی و نظر نهایی کاملتر میکنه.

موفق باشید در پناه حق؛

خب الان در این مورد بنده رو راهنمایی میکنید یا طول میکشه؟

بنده همچنان منتظر راهنماییتون هستم،

سلام :Gol:

خوش آمدید
به زودی مدیر انجمن مشاوره به شما دوست عزیز پاسخ خواهند داد منتظر و شکیبا باشید

ممنون حاجی

باولایت;140738 نوشت:
سلام ممنون میشم اگه سریع من رو راهنمایی کنید. اتفاقاتی تو زندگی بعضیا میوفته وبه اون خیلی افتخار میکنن. اما این اتفاقات هیچوقت برای من افتخارنبوده. اگه ذره ای ارزش پیش اهل بیت عصمت وطهارت(ع)داشته باشم،چندسالیه که توفیق این رو دارم وبراشون میخونم. ومنظورم از اتفاقات اینه که از اون زمان هر چند ماه یک بار یکی از خانمها ازطریق پیامک یا زنگ و...از بنده خواستگاری میکنن وجواب بنده به همشون تا به الان نه بوده.چون عقیدم اینه که دراین هیات کسان دیگری هم وجود دارن ، چرا من مورد علاقشون شدم ،پس کسی دنبال من نیست .دنبال موقعیت منه، اما چند روزیه که نفر دیگری دوباره ازبنده تقاضاکرده ومیگه که شما باید به احساسات من احترام بزارید وراحت ازش نگذریدمیگه من یکساله باخودم دارم کلنجارمیرم وشماروشب وروز کنارخودم حس میکنم وحرفاتون ونصیحتاتون همیشه آویزه گوش منه وبیشتر شیفته حرفا وهدفتون شدم،اما من بازهم چون ترس ازاین دارم که شاید میخوان بدنامم کنن ویک خطایی ازبنده داشته باشن.به ایشونم گفتم که دیگه ادامه ندن ،اما بازهم قسم میخورن که قصد مزاحمت وخراب کردن ندارن ومن رو متهم به بی تفاوت بودن میکنن.اما شماخودتون رو جای من بزارید من که به متنفراز ازدواج نیستم وچطور میتونم با یک پیامک وتلفن به کسی اعتماد کنم واگرم چراغ سبزی نشون بدم واون شخص امیدوار بشه بعد ببینم که اصلا شخص مورد پسنده بنده نیست چه باید بکنم؟؟؟دلایل وحرفام خیلی بیشترازاینه اما نمیشه بیشتر گفت چون خارج از حوصله شماست...امیدوارم که راهنمایی ویژه ای برام داشته باشید.

سلام
ممنونم از اعتماد و سئوال تان
اگر مطلب دیگری هم دارید بفرمایید من قصدم بوده که در این رابطه در داستان های واقعی مشاوره مطلب بنویسم خوبه این جا هم بحث هایی مطرح کنیم.

سلام
با اجازه از کارشناسان محترم.
به نظر من روش درستی نمیاد،چون خیلی سخته اما شدنیه.
من یکی از آشناهای من چنین کاری را انجام داد و از آقایی درخواست ازدواج کرد و البته خیلی به مشکل برخورد کرد و البته هیچ نتیجه ای نگرفت ولی شخصی را دیدم که از این روش ازدواج موفقی داشتند اون هم به نظر من به این دلیل بود که خود دختر این درخواست را نداشت و به واسطه گفته بود و در این حالت میشه مطمئن بود که هدف ازدواجه و اگر غیر از این باشه خودش هم جلوی واسطه ها خراب میشه.
خارج از بحث تحت تاثیر قرار گرفتنو جریحه دار شدن احساسات این خانم ها شما میخواهید یک عمر زندگی کنید و به نظرم عموما آقایون این شکل از ازدواج را به صورت ناخود آگاه نمیپذیرند،چون دوست دارن خودشون درخواست کننده باشن و این خاصیت را من جزء احساسات آقایون توی یک کتاب خونده بودم.
در اصطلاح میگیم مرد نیاز است و زن همه ناز

حامی;140897 نوشت:
سلام ممنون میشم اگه سریع من رو راهنمایی کنید. اتفاقاتی تو زندگی بعضیا میوفته وبه اون خیلی افتخار میکنن. اما این اتفاقات هیچوقت برای من افتخارنبوده. اگه ذره ای ارزش پیش اهل بیت عصمت وطهارت(ع)داشته باشم،چندسالیه که توفیق این رو دارم وبراشون میخونم. ومنظورم از اتفاقات اینه که از اون زمان هر چند ماه یک بار یکی از خانمها ازطریق پیامک یا زنگ و...از بنده خواستگاری میکنن وجواب بنده به همشون تا به الان نه بوده.چون عقیدم اینه که دراین هیات کسان دیگری هم وجود دارن ، چرا من مورد علاقشون شدم ،پس کسی دنبال من نیست .دنبال موقعیت منه، اما چند روزیه که نفر دیگری دوباره ازبنده تقاضاکرده ومیگه که شما باید به احساسات من احترام بزارید وراحت ازش نگذریدمیگه من یکساله باخودم دارم کلنجارمیرم وشماروشب وروز کنارخودم حس میکنم وحرفاتون ونصیحتاتون همیشه آویزه گوش منه وبیشتر شیفته حرفا وهدفتون شدم،اما من بازهم چون ترس ازاین دارم که شاید میخوان بدنامم کنن ویک خطایی ازبنده داشته باشن.به ایشونم گفتم که دیگه ادامه ندن ،اما بازهم قسم میخورن که قصد مزاحمت وخراب کردن ندارن ومن رو متهم به بی تفاوت بودن میکنن.اما شماخودتون رو جای من بزارید من که به متنفراز ازدواج نیستم وچطور میتونم با یک پیامک وتلفن به کسی اعتماد کنم واگرم چراغ سبزی نشون بدم واون شخص امیدوار بشه بعد ببینم که اصلا شخص مورد پسنده بنده نیست چه باید بکنم؟؟؟دلایل وحرفام خیلی بیشترازاینه اما نمیشه بیشتر گفت چون خارج از حوصله شماست...امیدوارم که راهنمایی ویژه ای برام داشته باشید.

سلام
ممنونم از اعتمادتون
دو نکته در خصوص سئوال تان باید مد نظر داشته باشیم
1- کار شما: با توجه به تجارب مشاوره ای بنده، بسیاری خانم ها به دلیل این که از نظر روان شناختی میل به معنویتشان بر مردان غلبه دارند و این که عاطفه محور هستند و مداحی این دو را در خود دارد به مداح به گونه ای دیگر نگاه می کنند و شیفته او هم می شوند . به نوعی دچار خطای هاله ای هم می شوند یعنی
گمان می کنند در ابعاد دیگر هم مداح اوج دارد و صفات برجسته ای دارد البته این خطا درباره بسیاری از الگو ها رخ می دهد یعنی ممکن است ما یک الگو مذهبی را هم خانواده درمانگر خوبی بدانیم یا درباره پزشکی هم با او مشورت کنیم حال این که تخصص او چیز دیگری است.
افرادی که ارتباط شان را با این حس کاریکاتوری تنظیم می کنند ممکن است به محض این که وارد زندگی شوند و ببینند که او هم خطا دارد و ممکن است در گفته های خود هم موفق عمل نکند معادله هایش به هم می خورد و سراز ناسازگاری و بهانه گیری در می آورد.
2- خواستگاری دختر از پسر: این نوع خواستگاری شرعا ایرادی ندارد. ولی ممکن است با مشکلاتی روبرو شود:( شما دقت کنید که کدام با شما تطبیق دارد)
- انتظارات مرد بالا رود
- ممکن است بعدا دختر از شما یا خانواده حرفی بشوند هر چند به شوخی و احساس سرکوفت و تحقیر به او دست دهد.
- غالبا مادران این کار را نمی پسندند و دوست دارند خودشان برای فرزندشان آستین بالا بزنند و احساس خوبی نسبت به این دختران ندارد و ممکن است او را نپذیرند.
- پسر ممکن است در مشاجرات و عصبانیت بگوید من که نامه ندادم برات تو دنبال من بودی و این برای دختر یعنی جهنم.
- غالبا مردان در این قسمت ظرفیت ندارند.
اگر
آسیب های بالا در شما نیست و
از همه مهم تر
ایشان با شما
از جهت سنی(3-4 سال کوچک تر)، اقتصادی، اخلاقی، ویژگی های شخصیتی، عمق باورهای دینی، زیبایی، چاقی و لاغری، اصالت خانوادگی و...تناسب داشت
آن وقت این ازدواج اشکال ندارد یعنی به ایشان نگویید بله بگویید خوب باید برای بررسی و تحقیق مانند همه ازدواج ها از اول شروع کنیم.
یک نکته کاربردی:
با توجه به تجاربم شغل مداحان جوری است که بسیاری از آنها با خانم ها ارتباط زیادی دارند. اگر خانمی حساس باشد و بد بین و از سویی مرد مراعات مسائل دقیق شرعی را نکند زندگی پرچالش خواهد بود.

------------
متأسفانه با وجود خواهران طلبه و ذاکر باز هم از برادران در مجالس خانم ها دعوت می شود. و این برای برادران و خواهران دینی مشکل ایجاد می کند.
دغدغه این دوستان مان در این رابطه ستودنی است
حق یارتون

با سلام
خانمهایی که از آقایی خوششان می اید باید بدانند که مستقیم مطرح کردن این مسئله با فرد مورد نظر ،مشکلاتی را به وجود می آورد که برخی از این مشکلات بر میگردد به روحیاتی که خدا در وجود زنها نهادینه کرده است.

اولین مشکل این است که اگر مستقیم مطرح کنند و جواب "نه" بشنوند از لحاظ روحی آسیب میبینند و افسرده میشوند و این بر میگردد به روحیات احساسی خانمها
دومین مسئله این است که مستقیم مطرح کردن، یک نوع بی حیایی نسبت به نامحرم درست میکند که وجود این خصلت در خانمها باعث آسیب دیدن در زندگی متاهلی انها نیزمیشود؛ که خود این مسئله ،که خانمی درخواستی که باید در حاله ایی از حیا باشد را وقتی به راحتی با یک نامحرم مطرح کند باعث میشود که در دوران تاهل مردش نسبت به این خانم بدبین شده و مشکلاتی از این قبیل درست کند
راه حل برای این مسئله این است که این درخواست و پیشنهاد ازدواج از طریق خانمها به صورت مستقیم مطرح نشود ؛بلکه با یک واسطه و به صورت پیشنهاد از طرف آن واسطه مطرح شود تا در صورت ازدواج یا عدم ازدواج مشکلات احتمالی ناشی از خواستگاری زن از مرد دامنگیر زندگیشان نشود

دوست عزیز همیشه برای افراد مشهور این مسائل پیش میاد و نگرانی نداره
چیزی که مهمه نحوه برخورد مناسب با این جریاناته
توضیحات اساسی رو جناب حامی دادن
فقط یه چنتا نکته
اولا خودت باش اسیر احساسات و ترحم نشو
دوما اگر ازش خوشت نیومد تو این زمینه جای تعارف کردن نیست و بحث یه عمز زندگی و هزاران شام و ناهار خوردن زیر یه سقف با همه و هزاران مشکل و...
خب حالا اگه میخوای ردش کنی بره باید برخوردی مناسب داشته باشی
تا هم به شخصیتش بر نخوره و هم اینکه امیدوار باقی نمونه و اتمام حجت بشه براش که بدرد هم نمیخورید.

البته تو این مواقع دیده میشه که اقا میاد رو خودش عیب و ایراد میزاره تا طرف بیخیال شه و..

تا حدودی خوبه که خانم متوجه شه این همون مرد رویاهاشم نبود و این نواقص رو داره و شایدم به فرض بد اخلاق و تنبل و ..هم باشه
ولی فقط واقعیات نه اینکه عیب الکی رو خودتون بزارید تا طرف زده بشه
بارها دیده شده که بدتر میشه

و گاهی خانمها اینو رو صداقا آقا میزارن و خوششونم میاد
پس عزت نفس خودتون رو حفظ کنید

و اینم در نظر داشته باشید که این خانم قراره فردا مادر فرزندانتون بشه
فرزندانی که بیشتر اوقات روو با ایشون هستن و شما رو کمتر میبینن و این خانم هست که وظیفه تربیت فرزند رو داره

پس همه زندگیت در گرو این انتخاب همسره
از رو حس ترحم و هیجان زن نگیر

یا علی ع

موضوع قفل شده است