صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دلیل عقلی و قرآنی مردگان نمی شنوند

علاقه
    به خدا فقط علاقه دارم
    نوشته
    15
    حضور
    41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7

دعوت دلیل عقلی و قرآنی مردگان نمی شنوند

بسم الله الرحمن الرحیم
    اگه شما تنها به بسم الله الرحمن الرحین دقت کنی حقیقت را پی میبری
    که چرا خدا از بین همه ی صفات در 114 سوره قرآن کنار اسمش دو صفت رحمن و رحیم گذاشته (این همه صفت)و اما دلایل دیگر
    اولا تمام نماز ها نافله و نماز مسافر رکوع و سجده دارند به غیر از نماز میت تا انسان قبر و مرده را پرستش و تعظیم و سجده نکند
    حضرت آدم حضرت شیث حضرت ادریس نوح و ....رسول اکرم و حضرت علی و.....ازکدام قبر وغیره به جز خدا(حاجت روا:کسی است که هیچ حاجتی خودش نداشته باشدومشکل گشا :کسی است که واسه خودش هیچ مشکلی پیش نیایدمثل خدا فقط خدا) کمک گرفتند
    خدا در کل 104 کتاب و صحیفه فرستاده و همه را در 4 کتاب انجیل و تورات و زبور وقرآن خلاصه کرده واین 4 کتاب را در قرآن خلاصه کرده و کل قرآن در سوره فاتحه(مادر قرآن خلاصه شده و سوره فاتحه در آیه ی ایاک نعبد و ایاک نستعین خلاصه شده است)
    حضرت یونس در شکم ماهی حضرت یوسف در چاه حضرت ابراهیم در آتش اینها چه کسانی را واسطه خدا را قرار دادند و چه کسانی فریاد زدند به غیر رحمن و جبار
    مشکل گشای حضرت آدم که بود مشکل گشای یونس و یوسف و موسی و روسول الله (ص)وحضرت علی و غیره که بود الله فقط الله پس مشکل گشای ما کیست فقط الله

مگه شما به عذاب قبر اعتقاد نداری مگه اعتقاد ندارین که قبر قطعه ای از بهشت است خوب اگه قطعه ای از بهشته آیه قرآن است بهشتی نه ناراحتی می بینه ونه حرف بیهوده میشنوه حال شما میری میگی فلان مشکل فلان مشکل

.
    الله تعالی می فرمایند:
    ‏ فَرِحِينَ بِمَا آتَاهُمُ اللّهُ مِن فَضْلِهِ وَيَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِينَ لَمْ يَلْحَقُواْ بِهِم مِّنْ خَلْفِهِمْ أَلاَّ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ ‏
    (آل عمران 170)
    آنها بخاطر نعمتهاى فراوانى که خداوند از فضل خود به ايشان بخشيده است، خوشحالند؛ و بخاطر کسانى که هنوز به آنها ملحق نشده‏اند [= مجاهدان و شهيدان آينده ]، خوشوقتند؛ (زيرا مقامات برجسته آنها را در آن جهان مى‏بينند؛ و مى‏دانند) که نه ترسى بر آنهاست، و نه غمى خواهند داشت

یکی میگه من صدرصد بهشتی ام میگن چجوری میگه من راحت سوالارو از دوستام می گیرم! میگن چجوری میگه به دوستام گفتم همین که مردم شما بلافاصله بیاین هی سوالات من دینک من ربک وغیره را به من یادآوری کنید(نعوذ بالله)

اگه این شخص می رفت قرآن باز می کرد و آیه
    {إِن تَدْعُوهُمْ لَا يَسْمَعُوا دُعَاءكُمْ وَلَوْ سَمِعُوا مَا اسْتَجَابُوا لَكُمْ وَيَوْمَ الْقِيَامَةِ يَكْفُرُونَ بِشِرْكِكُمْ وَلَا يُنَبِّئُكَ مِثْلُ خَبِيرٍ }فاطر14
    اگر آنها را بخوانيد صداى شما را نمىشنوند، و فرض اگربشنوند به شما پاسخ نمىگويند و روز قيامت، شرك (و پرستش) شما را منكر مىشوند، و هيچ كس مانند (خداوند آگاه و) خبير تو را (از حقايق) با خبر نمىسازد!

آیا امام حسین زنده است یا خیر ماکه می گوییم شهید شده است و نزد پروردگارش روزی می خورد اما اگر بعضی ها می گویند زنده است و از دنیا آگاه است(البته بنابر آیه ای که میارم این عقیده اشتباه است)

خوب خلاصه اگه میگن زنده است عزاداری واسه چیه

اصلا روز قیامت سوال میشه چرا سر قبر فلان شخص نرفتی ها چرا نشستی قرآن خوندی و نرفتی رو سرو صورتت نزدی چرا برای امامان گریه نکردی بالا خره روز قیامت ازچه پرسیده می شود(از قرآن و ذکر) یا صورتی الله جمیل وکریم به ما داده چرا روش نزدیم!!

وَلَوْ أَنَّ قُرآناً سُيِّرَتْ بِهِ الْجِبَالُ أَوْ قُطِّعَتْ بِهِ الْأَرْضُ أَوْکُلِّمَ بِهِ الْمَوْتَي‏ بِل لِلَّهِ الْأَمْرُ جَمِيعاً ...رعد31

اگر بوسیله قرآن، کوه ها به حرکت درآیند یا زمین ها قطعه قطعه شوند، یا بوسیله آن با مردگان سخن گفته شود، (باز هم ایمان نخواهند آورد.) ولی همه کارها در اختیار خداست.

پس با توجه به این آیات قرآن میشود استنباط کرد که مردگان صدای ما رانمی شنوند. پس نمیتوان به آنها توسل کرد و همچنین نمیشود از آنها شفاعت خواست. و نمیتوانند واسطه بین ما و خداوند باشند.

یک لحظه بشین فکر کن که بالفرض من ساعت 7و 7دقیقه و7 ثانیه دارم توسل می کنم به امام رضا تو این لحظه شاید اصلا 100هزار نفر دیگه دارن به امام رضا توسل میکنن !!!!!!!!!!! صدای 100هزار نفر شنیدن در یک لحظه از قدرت های خداست

داستان زیر دقت کنید

مردی ثروتمند ومومن میره سفر به یک روستا و براش خیلی ضروری که حتما تا شب برسه بعد یکی میاد میگه من شما را به راهی راهنمایی می کنم که میان بوری است و خیلی زود میرسیم میگه باشه از قضا وسط را نزدیک غروب خورشید پیر میرد ثروتمند و مومن و راهنما میرن یهو راهنما شمشیر میکشه باید همه مالتو بهم بدی وگرنه میکشمت که اگه هم بدی میکشمت پیرمرد مومن پریشان میگه ای جوان از خدا بترس مالم بگیر همش مال تو اما بذار خودم بروم میگن نه چه بدی و ندی کشتنت ختمی است فریاد میزنه میگه بذار پس 2 رکعت نماز بخوانم با چهره ای گریان و اشک آلود بعد نماز دستاشو بالا میبره فریاد میزنه یا ودود یا رحمن یا جبار کجایی که بنده ات ...... یا الرحم الراحمین رحم کن با دهانش فریاد چشمانش اشک آلود و دلش به خدا متصل است که ناگهان اسب سفید رنگی و فردی سوار بر اسب و چهره ی نورانی میاد و شمشیر برگردن جوان کافر میزنه و اونو نقش بر زمین میکنه بعد پیرمرد ناتوان از او می پرسه که توکیستی میگوید منم جبرئیل که با فریاد تو ای پیرناتوان رحمت الله بجوش آمد الله به خاطر موی سفیدت دستور داد محبوب ترین فرشته ی من کسی که هر چه زودتر به داد بنده ام خلیفه ام بر زمین برسد و من فورا آمدم

بله دوستان حال اگه این پیرمرد شیعه بود البته نه شیعه واقعی باخونسردی کامل می نشست دستاش بالا میکرد به کی طلب کمک میکرد به خدا نه بالفرض به امام رضا میگفت یا امام رضا به خدا بگو بنده ات مشکل داره حلش کن!!!!!!

کافری این صحنه ها را ببینه خندش نمیاد میگه خدای شما اگه الان خودش نشسته و همکار برایخودش قرار داده چطور میگید مهربانترینه چطور میگید نزیکترینه چطور میگید حاجت روا ترین

به خدا وقتی تو ماهواره دیدم بعضی قبرارو می بوسن بعضیا مثل سگ میرن سمت قبرا موندم چکار کنم بخندم بگریم

وسلام
    ویرایش توسط hadijoon : ۱۳۹۰/۰۶/۱۳ در ساعت ۱۴:۲۷

2. صلوات ها 2

3.  

نوشته
    421
    حضور
    2 روز 8 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

یا هو یا من لا هو الا هو

احتمالا نویسنده این مطلب قصد دارد آن را در تمام مباحث فروم کپی پیست کند.بگذریم.
    هیچ کدام از مطالب بالا دلیلی برای اینکه مردگان نمی شنوند نیست. پیشرفتهای علمی امروزی در زمینه علوم مرتبط با ماوراءالطبیعه، شنیدن و بسیاری چیزهای دیگر را برای مردگان معلوم کرده، کسی اگر خبر ندارد دلیل بر این نمی شود که این قضایا وجود خارجی ندارد.

من خیلی ها را دیده ام که بر ایشان اثبات شده و تجربه کرده اند که پیامبر، امامان، حضرت فاطمه و ... که عده ای به آنها مرده می گویند، قدرت شنیدن حرفهای ما، برآورده کردن حاجات، شفا دادن و ... را دارند. اگر کسی بگوید اینها توهم و ... است، اصراری بر مجاب کردن او نداریم. می تواند هر طور می خواهد فکر کند تا روز معلوم. 313 نفر مومن واقعی کافی هستند تا کار به پیش برود.
    ویرایش توسط aminj : ۱۳۹۰/۰۶/۱۳ در ساعت ۱۴:۰۸
    مَنْ کانَ عَدُوّاً لِلّهِ وَ مَلائِکَتِهِ وَ رُسُلِهِ وَ جِبْریلَ وَ میکالَ فَإِنَّ اللّهَ عَدُوٌّ لِلْکافِرینَ

5. صلوات ها 2

نوشته
    10,905
    حضور
    84 روز 15 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

نقل قول نوشته اصلی توسط hadijoon نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم
    اگه شما تنها به بسم الله الرحمن الرحین دقت کنی حقیقت را پی میبری
    که چرا خدا از بین همه ی صفات در 114 سوره قرآن کنار اسمش دو صفت رحمن و رحیم گذاشته (این همه صفت)و اما دلایل دیگر
    اولا تمام نماز ها نافله و نماز مسافر رکوع و سجده دارند به غیر از نماز میت تا انسان قبر و مرده را پرستش و تعظیم و سجده نکند
    حضرت آدم حضرت شیث حضرت ادریس نوح و ....رسول اکرم و حضرت علی و.....ازکدام قبر وغیره به جز خدا(حاجت روا:کسی است که هیچ حاجتی خودش نداشته باشدومشکل گشا :کسی است که واسه خودش هیچ مشکلی پیش نیایدمثل خدا فقط خدا) کمک گرفتند
    خدا در کل 104 کتاب و صحیفه فرستاده و همه را در 4 کتاب انجیل و تورات و زبور وقرآن خلاصه کرده واین 4 کتاب را در قرآن خلاصه کرده و کل قرآن در سوره فاتحه(مادر قرآن خلاصه شده و سوره فاتحه در آیه ی ایاک نعبد و ایاک نستعین خلاصه شده است)
    حضرت یونس در شکم ماهی حضرت یوسف در چاه حضرت ابراهیم در آتش اینها چه کسانی را واسطه خدا را قرار دادند و چه کسانی فریاد زدند به غیر رحمن و جبار
    مشکل گشای حضرت آدم که بود مشکل گشای یونس و یوسف و موسی و روسول الله (ص)وحضرت علی و غیره که بود الله فقط الله پس مشکل گشای ما کیست فقط الله

مگه شما به عذاب قبر اعتقاد نداری مگه اعتقاد ندارین که قبر قطعه ای از بهشت است خوب اگه قطعه ای از بهشته آیه قرآن است بهشتی نه ناراحتی می بینه ونه حرف بیهوده میشنوه حال شما میری میگی فلان مشکل فلان مشکل

.
    الله تعالی می فرمایند:
    ‏ فَرِحِينَ بِمَا آتَاهُمُ اللّهُ مِن فَضْلِهِ وَيَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِينَ لَمْ يَلْحَقُواْ بِهِم مِّنْ خَلْفِهِمْ أَلاَّ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ ‏
    (آل عمران 170)
    آنها بخاطر نعمتهاى فراوانى که خداوند از فضل خود به ايشان بخشيده است، خوشحالند؛ و بخاطر کسانى که هنوز به آنها ملحق نشده‏اند [= مجاهدان و شهيدان آينده ]، خوشوقتند؛ (زيرا مقامات برجسته آنها را در آن جهان مى‏بينند؛ و مى‏دانند) که نه ترسى بر آنهاست، و نه غمى خواهند داشت

که یکی میگه من صدرصد بهشتی میگن چجوری میگه من راحت سوالای قبرو تقلبی می کنم میگن چجوری میگه به دوستام گفتم همین که مردم شما بیاین هی سوالات من دینک من ربک وغیره را به من یادآوری کنید(نعوذ بالله)

اگه این شخص می رفت قرآن باز می کرد و آیه
    آیا امام حسین زنده است یا خیر ماکه می گوییم شهید شده است و نزد پروردگارش روزی می خورد اما اگر بعضی ها می گویند زنده است و از دنیا آگاه است(البته بنابر آیه ای که میارم این عقیده اشتباه است)

خوب خلاصه اگه میگن زنده است عزاداری واسه چیه

اصلا روز قیامت سوال میشه چرا سر قبر فلان شخص نرفتی ها چرا نشستی قرآن خوندی و نرفتی رو سرو صورتت نزدی چرا برای امامان گریه نکردی بالا خره روز قیامت از پرسیده می شود(از قرآن و ذکر) یا صورتی الله جمیل وکریم به ما داده چرا روش نزدیم!!

وَلَوْ أَنَّ قُرآناً سُيِّرَتْ بِهِ الْجِبَالُ أَوْ قُطِّعَتْ بِهِ الْأَرْضُ أَوْکُلِّمَ بِهِ الْمَوْتَي‏ بِل لِلَّهِ الْأَمْرُ جَمِيعاً ...رعد31

اگر بوسیله قرآن، کوه ها به حرکت درآیند یا زمین ها قطعه قطعه شوند، یا بوسیله آن با مردگان سخن گفته شود، (باز هم ایمان نخواهند آورد.) ولی همه کارها در اختیار خداست.سوره الرعد
    پس با توجه به این آیات قرآن میشود استنباط کرد که مردگان صدای ما رانمی شنوند. پس نمیتوان به آنها توسل کرد و همچنین نمیشود از آنها شفاعت خواست. و نمیتوانند واسطه بین ما و خداوند باشند.

وسلام

با سلام
    دوست گرامي
    1- طبق آيات قرآن مردگان مي‌شنوند
    فَأَخَذَتْهُمُ الرَّجْفَةُ فَأَصْبَحُوا فِي دَارِهِمْ جَاثِمِينَ فَتَوَلَّى عَنْهُمْ وَقَالَ يَا قَوْمِ لَقَدْ أَبْلَغْتُكُمْ رِسَالَةَ رَبِّي وَنَصَحْتُ لَكُمْ وَلَكِنْ لَا تُحِبُّونَ النَّاصِحِينَ(الأعراف :78 و 79 )
    در ضمن در این مورد در سایت تاپیک زده شده میتوانید آنجا جواب خودتان را مفصل پیداکنید

http://www.askdin.org/showthread.php?t=11421

.

حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

7. صلوات ها 4

نوشته
    421
    حضور
    2 روز 8 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

داستان زیر دقت کنید مردی ثروتمند ومومن میره سفر به یک روستا و براش خیلی ضروری که حتما تا شب برسه بعد یکی میاد میگه من شما را به راهی راهنمایی می کنم که میان بوری است و خیلی زود میرسیم میگه باشه از قضا وسط را نزدیک غروب خورشید پیر میرد ثروتمند و مومن و راهنما میرن یهو راهنما شمشیر میکشه باید همه مالتو بهم بدی وگرنه میکشمت که اگه هم بدی میکشمت پیرمرد مومن پریشان میگه ای جوان از خدا بترس مالم بگیر همش مال تو اما بذار خودم بروم میگن نه چه بدی و ندی کشتنت ختمی است فریاد میزنه میگه بذار پس 2 رکعت نماز بخوانم با چهره ای گریان و اشک آلود بعد نماز دستاشو بالا میبره فریاد میزنه یا ودود یا رحمن یا جبار کجایی که بنده ات ...... یا الرحم الراحمین رحم کن با دهانش فریاد چشمانش اشک آلود و دلش به خدا متصل است که ناگهان اسب سفید رنگی و فردی سوار بر اسب و چهره ی نورانی میاد و شمشیر برگردن جوان کافر میزنه و اونو نقش بر زمین میکنه بعد پیرمرد ناتوان از او می پرسه که توکیستی میگوید منم جبرئیل که با فریاد تو ای پیرناتوان رحمت الله بجوش آمد الله به خاطر موی سفیدت دستور داد محبوب ترین فرشته ی من کسی که هر چه زودتر به داد بنده ام خلیفه ام بر زمین برسد و من فورا آمدم
    یعنی خدا برایش حفظ مال ثروتمندان مومن خیلی مهم است و فرشته پر کار خود را می فرستد تا شخصا حساب دزد نامرد را برسد! نمی گویم که ممکن نیست چنین کاری بکند، ولی جای تامل دارد. "انهم کانوا قبل ذلک مترفین"
    این داستان که منشاش معلوم نیست، حالا که میشه همین طوری داستان گفت، من هم یک داستان می گویم:
    فردی بوده که یک جورهایی گناه کار بوده (مثل بسیاری از ما). ولی اعتقاد داشته به این که امامان شیعه بهتر از بقیه دستورهای دین خدا را اجرا کردند و پیش خدا آبرو دارند و این فرد خودش را از برخی گناهان مثل زنا و لواط دور نگه داشته بوده و اعتقاد به این داشته که باید تا پای جان در راه خدا تلاش (جهاد) کرد. همیشه هم از امامان و پیامبر و حضرت فاطمه می خواسته که شفاعتش را بکنند. آنها هم زحمت می کشند و بعد از مرگش، پا به پای او در تمام مراحل حسابرسی اعمالش کمکش می کنند، مثل بچه ای که می خواهد راه رفتن یا حرف زدن را یاد بگیرد و از بزرگترها کمک می گیرد. و الا این بچه اگر به حال خود رها شود، اصلا شاید هیچ وقت نفهمد راه رفتنی هم هست یا حرف زدنی.
    مَنْ کانَ عَدُوّاً لِلّهِ وَ مَلائِکَتِهِ وَ رُسُلِهِ وَ جِبْریلَ وَ میکالَ فَإِنَّ اللّهَ عَدُوٌّ لِلْکافِرینَ

9. صلوات ها 2

علاقه
    به خدا فقط علاقه دارم
    نوشته
    15
    حضور
    41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا نمایش پست ها
    با سلام
    دوست گرامي
    1- طبق آيات قرآن مردگان مي‌شنوند
    فَأَخَذَتْهُمُ الرَّجْفَةُ فَأَصْبَحُوا فِي دَارِهِمْ جَاثِمِينَ فَتَوَلَّى عَنْهُمْ وَقَالَ يَا قَوْمِ لَقَدْ أَبْلَغْتُكُمْ رِسَالَةَ رَبِّي وَنَصَحْتُ لَكُمْ وَلَكِنْ لَا تُحِبُّونَ النَّاصِحِينَ(الأعراف :78 و 79 )
    در ضمن در این مورد در سایت تاپیک زده شده میتوانید آنجا جواب خودتان را مفصل پیداکنید

http://www.askdin.org/showthread.php?t=11421

.

ترجمه مکارم شیرازی

قَالَ الْمَلأُ الَّذِينَ اسْتَكْبَرُواْ مِن قَوْمِهِ لِلَّذِينَ اسْتُضْعِفُواْ لِمَنْ آمَنَ مِنْهُمْ أَتَعْلَمُونَ أَنَّ صَالِحًا مُّرْسَلٌ مِّن رَّبِّهِ قَالُواْ إِنَّا بِمَا أُرْسِلَ بِهِ مُؤْمِنُونَ ﴿۷۵﴾

(ولي) اشراف متكبر قوم او، به مستضعفاني كه ايمان آورده بودند گفتند آيا (راستي) شما يقين داريد صالح از طرف پروردگار خود فرستاده شده است ؟ آنها گفتند: ما به آنچه او بدان ماموريت يافته ايمان آورده‏ايم. (۷۵)

قَالَ الَّذِينَ اسْتَكْبَرُواْ إِنَّا بِالَّذِيَ آمَنتُمْ بِهِ كَافِرُونَ ﴿۷۶﴾

متكبران گفتند (ولي) ما به آنچه شما به آن ايمان آورده‏ايد كافريم! (۷۶)

فَعَقَرُواْ النَّاقَةَ وَعَتَوْاْ عَنْ أَمْرِ رَبِّهِمْ وَقَالُواْ يَا صَالِحُ ائْتِنَا بِمَا تَعِدُنَا إِن كُنتَ مِنَ الْمُرْسَلِينَ ﴿۷۷﴾

سپس «ناقه» را پي كردند و از فرمان پروردگارشان سرپيچيدند و گفتند اي صالح اگر تو از فرستادگان (خدا) هستي آنچه ما را با آن تهديد مي‏كني بياور! (۷۷)

فَأَخَذَتْهُمُ الرَّجْفَةُ فَأَصْبَحُواْ فِي دَارِهِمْ جَاثِمِينَ ﴿۷۸﴾
    سرانجام زمين لرزه آنها را فرا گرفت و صبحگاهان (تنها) جسم بيجانشان در خانه‏هاشان باقي مانده بود! (۷۸)
    فَتَوَلَّى عَنْهُمْ وَقَالَ يَا قَوْمِ لَقَدْ أَبْلَغْتُكُمْ رِسَالَةَ رَبِّي وَنَصَحْتُ لَكُمْ وَلَكِن لاَّ تُحِبُّونَ النَّاصِحِينَ ﴿۷۹﴾
    صالح) از آنها روي برتافت و گفت اي قوم! من رسالت پروردگارم را به شما ابلاغ كردم و شرط خيرخواهي را انجام دادم ولي (چكنم) كه شما خيرخواهان را دوست نداريد. (۷۹)
    وَلُوطًا إِذْ قَالَ لِقَوْمِهِ أَتَأْتُونَ الْفَاحِشَةَ مَا سَبَقَكُم بِهَا مِنْ أَحَدٍ مِّن الْعَالَمِينَ ﴿۸۰﴾
    و (به خاطر بياوريد) لوط را هنگامي كه به قوم خود گفت آيا عمل شنيعي انجام مي‏دهيد كه‏ احدي از جهانيان پيش از شما انجام نداده است؟! (۸۰)

اولا این آیه نگفت که مردگان میشنوند دوما به این دقت کن که صالح از آنها روی برگرداند(اصلا چرا خدا تو کلامش چنین قسمتی را ذکر کرد :روی برگرداند:)تا مردم روی نیاورند و این پیام حضرت صالح کنایه بر این است که هدف وی دعوت به سوی توحید است و ما نمی تونیم از این آیه بگیم که بله آقا حضرت صالح روشو اونور کرده بعد بهشون گفته دیدی بشما گفتم این آیه یک پیامی برای من و شما و امثال شماست ذعوت به سوی توحید

راستی عجب هوشی دارید شما که با تفسیرتان میای تو کلام خدا تناقض میاری خدا میگه نمی شنموند شما میگی می شنوند عجب خدا درست راحت راحت کاملا صریح زیبا میگه

چی میگه دقت کن آقا رضا چی میگه

اگر بوسیله قرآن،

1-کوه ها به حرکت درآیند
    2-یا زمین ها قطعه قطعه شوند،
    3- یا بوسیله آن با مردگان سخن گفته شود،
    4- (امامتاسفانه اونایی شیطان وجنات کافر تو وجودشونه) (باز هم ایمان نخواهند آورد.) ولی همه کارها در اختیار خداست.

اولا جناب رضا کوه حرکت نمی کنه دوما زمین قطعه قطعه نمیشه سوما مرده نمی شنوه (ببین داداش اینو من نمیگم خالق کل جهان میگه) (اونی که الان از رگ گردنت بهت نزیکتره و از فکر و قلبت و همه انسانها در یک لحظه باخبره اون ذاتی که توی یک لحظه صدای میلیاردها نفرومیشنوه)

11. صلوات

علاقه
    به خدا فقط علاقه دارم
    نوشته
    15
    حضور
    41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط aminj نمایش پست ها
    یعنی خدا برایش حفظ مال ثروتمندان مومن خیلی مهم است و فرشته پر کار خود را می فرستد تا شخصا حساب دزد نامرد را برسد! نمی گویم که ممکن نیست چنین کاری بکند، ولی جای تامل دارد. "انهم کانوا قبل ذلک مترفین"
    این داستان که منشاش معلوم نیست، حالا که میشه همین طوری داستان گفت، من هم یک داستان می گویم:
    فردی بوده که یک جورهایی گناه کار بوده (مثل بسیاری از ما). ولی اعتقاد داشته به این که امامان شیعه بهتر از بقیه دستورهای دین خدا را اجرا کردند و پیش خدا آبرو دارند و این فرد خودش را از برخی گناهان مثل زنا و لواط دور نگه داشته بوده و اعتقاد به این داشته که باید تا پای جان در راه خدا تلاش (جهاد) کرد. همیشه هم از امامان و پیامبر و حضرت فاطمه می خواسته که شفاعتش را بکنند. آنها هم زحمت می کشند و بعد از مرگش، پا به پای او در تمام مراحل حسابرسی اعمالش کمکش می کنند، مثل بچه ای که می خواهد راه رفتن یا حرف زدن را یاد بگیرد و از بزرگترها کمک می گیرد. و الا این بچه اگر به حال خود رها شود، اصلا شاید هیچ وقت نفهمد راه رفتنی هم هست یا حرف زدنی.
    سلام

داداش این اول باید توبه می کرد بعد می رفت قرآنو بر میداشت البته تاجایی یادم برادران شیعه تو توبه توسل نمیکردن حالا شاید شما...

وَقَالَ رَبُّكُمُ ادْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ إِنَّ الَّذِينَ يَسْتَكْبِرُونَ عَنْ عِبَادَتِي سَيَدْخُلُونَ جَهَنَّمَ دَاخِرِينَ ﴿۶۰﴾

پروردگار شما گفته است مرا بخوانيد تا (دعاي) شما را اجابت كنم، كساني كه از عبادت من تكبر مي‏ورزند به زودي با ذلت وارد دوزخ مي‏شوند. (۶۰)

داداش امین یک چیز جالب گفته کسانی که از عبادت من تکبر می ورزند پس دعا هم عبادته

داداش دعا عبادت امین دلبندم برادرم عزیزم دوست من دعا عبادته عبادت چیه داداش ع ب ا د َ ت

میشه عبادت

تو عبادت نباید کسی را شریک الله (ج) قرار داد یادت باشه

13. صلوات

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

دلیل عقلی و قرآنی مردگان نمی شنوند
    سلام
    آقای هادی جون
    اگر منظور شما از طرح این مبحث مساله توسل است که هست باید بدانی قرآن اصل توسل را به ما آموخت :
    قالوا یا ابانا استغفر لنا انا کنا خاطئین
    قال سوف استغفر لکم ربی انه هوالغفور الرحیم ( یوسف 97 و 98 )
    اگر منظورتان از مردگان ائمه معصومین شیعه هستند که اولا ایشان همیشه یک امام زنده داشته اند و دارند و امامان شهید ایشان هم بنابر فرمان قرآن زنده اند :
    و لا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله اموات بل احیاء و لکن لا تشعرون ( بقره 154 )
    و انسان زنده می شنود و می بیند
    منظور از همه امواتی که در آیات مد نظر شما آمده همان جسم مرده ای است که در خاک گذاشته اند و هیچکس هم قائل به شنوایی و بینایی آن نیست بلکه این روح جاویدان انسان و اولیاء الله است که می شنود و می بیند
    فراموش نکنید که قرآن شما را نهی کرده از مرده نامیدن شهدا : و لا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله اموات
    امید است با اندیشه عمیق مطلب را درک کنید
    موفق باشید

ویرایش توسط حامد : ۱۳۹۰/۰۶/۱۳ در ساعت ۱۷:۳۸
    هردو عالم یک فروغ روی اوست

15. صلوات ها 4

نوشته
    421
    حضور
    2 روز 8 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

داداش این اول باید توبه می کرد بعد می رفت قرآنو بر میداشت
    من نگفتم که توبه نکرده، ولی خیلی وقتها این طور است که خدا به این راحتی توبه را قبول نمی کند. خصوصا اگر به بعضی حرفهاش گوش داده نشده باشد. مساله شفاعت به وضوح در قرآن آمده و برای من حل شده، بالاخره کسانی در عالم شفیع هستند که خدا می گوید:"و لا يشفعون الا لمن ارتضى و هم من خشيته مشفقون " . اگر کسی این آیه با ارزش را زیر پا بگذارد، به این راحتی بخشیده نمی شود:"انما ولیکم الله و رسوله والذین امنوا الذین یقیمون الصلوه و یوتون الزکوه و هم راکعون". توبه زبانی یک بخش است. اگر کسی با اعتقادات درست و کامل، واقعا توبه کند، می فهمد که توبه فقط این نیست که زبانی بگویی استغفرالله. توبه ای که قبول شود، برای توبه کننده کاملا مشخص خواهد شد و نشانه هایی دارد. به هر حال خدا در عالم سلسله مراتبی قرار داده و وسایلی معین کرده. اگر این طور بود که همه کارها را می خواست مستقیم انجام دهد، نیازی به فرستادن پیامبر هم نداشت و خودش حرف می زد.

17. صلوات

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 20 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

اولا این آیه نگفت که مردگان میشنوند دوما به این دقت کن که صالح از آنها روی برگرداند(اصلا چرا خدا تو کلامش چنین قسمتی را ذکر کرد :روی برگرداند:)تا مردم روی نیاورند و این پیام حضرت صالح کنایه بر این است که هدف وی دعوت به سوی توحید است و ما نمی تونیم از این آیه بگیم که بله آقا حضرت صالح روشو اونور کرده بعد بهشون گفته دیدی بشما گفتم این آیه یک پیامی برای من و شما و امثال شماست ذعوت به سوی توحید راستی عجب هوشی دارید شما که با تفسیرتان میای تو کلام خدا تناقض میاری خدا میگه نمی شنموند شما میگی می شنوند عجب خدا درست راحت راحت کاملا صریح زیبا میگه چی میگه دقت کن آقا رضا چی میگه
    به نام خالق خرد و اندیشه و محیط بر ما و صاحب روز جزا

سلام

شما می گویید خالق کل جهان می گوید

واو این را می گویید

وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ يقْتَلُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْياءٌ وَلَكِنْ لَا تَشْعُرُونَ(البقرة/154)
    و به آنها که در راه خدا کشته مي‌شوند، مرده نگوييد! بلکه آنان زنده‌اند،ولي شما نمي‌فهميد!

من از شما سوال دارم

نظرتان در مورد این آیه چیست؟
    ویرایش توسط رستگاران : ۱۳۹۰/۰۶/۱۳ در ساعت ۲۰:۵۵
    اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

19. صلوات ها 2

نوشته
    723
    حضور
    6 روز 23 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    3
    گالری
    5
    صلوات
    2877

دلیل عقلی و قرآنی مردگان نمی شنوند
    منظور شما از « مردگان » در جمله فوق، بدن مادی فرد مرده است یا روح او؟

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری